Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: risingforce

Selam.Bana monitörle ilgili özel mesaj atmışsınız malesef özel mesajla cevap veremiyorum.Telefon numarası istiyor.O sebeble cevabımı buraya yazıyorum.Umarım görürsünüz.
    "Slm.Kutu içeriği eksiksiz.Evet kutusundan displayport kablosu çıkıyor.Onu kullanmak gerekiyor.Görüntü ve netlik güzel.
    Adam gibi bir kitapçık koymamışlar.Tek kusuru bu.Küçücük dandik bir kitapçık var.Ama zaten kendin keşfediyorsun ayarları.Ayarlarda soru işareti olursa Asusun kendi sitesinden en güncel monitor kitapçığını zaten indirme imkanı var.O da olmadı ben elimden geldiğince yardım ederim."
    eyw hocam ayrı kablo alma zahmetinden kurtulmuş oldum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emreozgerr

Asus servisi boş bende gönderdim eski yazılımı yükleyip gönderdiler ttnet in verdiği modemden memnundum ama wifi problemi var diye asus dsl-n16 kullanıyorum şuan beta firmware ile gayet memnunum. Bundada wifi yavaşlık problemi yaşadım ama aylar süren deneme yanılma yoluyla size gönderdiğim ayarları keşfettim çok memnunum.
    Yeniden selamlar hocam. Ayarları yaptım şimdi.
    Herhangi bir sıkıntı yok gibi denemeye devam edeceğim.
    Santraldeki Sabri abi sağ olsun. Modemi göndermeden önce hattımda sorun var diye 24 mbiti 8 mbite düşürdü.
    "Yiğenim böyle bi dene yükseltiriz olmazsa" demişti. Hattı düzenlettirmek kaldı geriye.

Gerçekten çok teşekkür ederim.
  • Ment kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    son olarak N16da sizin kullandığınız son sürüm beta nasıl? Sıkıntısı var mı?
    herhangi bir problem yasamadim 1 hafta falan oldu kullaniyorum
  • sağ tarafda - simgeleri var ona bas uygula de o zaman mac adresi silinir eğer hızını değiştireceksen sildiğin mac adresi seçip tekrardan indirme ve yükleme değerleri ver
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

2 resimde "Etkinleştir?" yazıyor onu evet de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilecik_11 -- 10 Nisan 2019; 11:31:43 >

• bilecik_11 kullanıcısına yanıt
    sag olun tesekkur ederim. ben ilk resimdekini yapmamistim
  • bilecik_11 kullanıcısına yanıt
    siliyorum - butonuna basıp uygula diyorum ama geri geliyorlar uygula dedikten sonra çözemedim gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xereax1

siliyorum - butonuna basıp uygula diyorum ama geri geliyorlar uygula dedikten sonra çözemedim gitti
    aynı sorunu, sp' nin zte 267a' nın binding menüsünde gördüm. silmenize rağmen gitmiyordu. sonra bir satır için silmeyi başardım bir kere. uğraşmak istemediğim için geri kalanına dokunmadım. nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. çünkü sorunlu olduğunu görünce hayal kırıklığına uğramıştım. ne yapmış olabilirim denirse, cihazlar bağlı iken silmiyor olabilir. bağlı cihazı disable yaptıktan sonra silmiş olabilirim. hatırladığım tek şey cihazı yeniden başlattığım. reset değil dikkatinizi çekerim.
    Merhabalar hocam yeniden..
    Hızım 8 mbitti SNR değeri 15 civarlarıydı.
    Verdiğiniz ayarlar ile sorunsuz bağlanıyordum.

Hızı yeniden 18 mbite çıkardım bu sefer 8.5 SNR oldu.
    Arada donmalar yapıyor mesela YouTubeda takılmalar vs.

buna yazılımla müdahale edebilir miyiz?
    Merhabalar, youtube takilma sorunu icin qos ozelligini aktif ederek bu sorunu asanlar var kendim dahil, snr degeri icin modem kararlilik ayarlarini hepsini stable olarak ayarlayip kendiniz deneme yaparak bulmaniz lazim ama adsl baglanti icin stabil olmasi acisindan en az 10 db olmasi gerekmekte siz o ayari 10 db olarak ayarlayiniz unutmayiniz ki her 1 db 3 mbps hiz demek ama snr 10 alti olunca fazlaca crc hatasi ve ping olarak geri donecektir bu sebeple snr dengesi bulmaniz sart tabi hizdan biraz feragat etmeniz gerekebilir.
  • Dün biraz denemeler yaptım hocam ama beceremedim sanırım.
    Türk Telekom’un verdiği modemin kurulum ayarı hariç hiç bir şey yapmadan taktığımda resmen internet akıyor, Asusa geçince bazen çok iyi bazen rezil bir duruma düşüyor. Stabillik yok.

Bu kadar rezil bir modem bana nasıl denk gelmiş anlamıyorum.
    Gerçekten Asus almam bir daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ment -- 11 Nisan 2019; 19:55:47 >
    Bunun sebebi kullanilan chipset ile alakali bir durum mediatek islemci boyle stabillik yok ttnetin verdigi modem broadcom islemci kullaniyor stabilite ondan kaynakli aslinda.
  • N16 Firmware Version:1.1.2.3_674 yayinlandi. 10 saattir kullaniyorum herhangi bir soruna rastlamadim.
  • DSL-AC56U için 1.1.2.3_674 firmware de sorunlu. Wifi sinyali açık gözükmesine rağmen kayboluyor. Bu durum 1.1.2.3_617 firmware de de vardı....
  • Merhabalar,

Asus DSL-AC51 kullanıcısıyım. Mecbur kaldığım için TurkNet tercih ettim ve Asus DSL-AC51 modemi sattılar. Son 1 ayda iyice artan bir sorunum var. Eve geldiğimde internetim olmuyor, modeme baktığımda ışıklarında bir sorun gözükmüyor ancak donmuş durumda. Aç kapa yaptığımda ise sadece güç ışığı yanıyor. Modemi resetlemeden ve kurulum yapmadan internetim gelmiyor. Artık gün içerisinde 2 kere bu sorunu yaşıyorum. Modemde bir sıkıntı var ya gelen sinyal modemi bu hale getiriyor yada yazılımsal bir sorun. Modeme gelen son 2 güncelleme ile de bu sorunu yaşadım. Modem de olan güncel yazılım 1.1.2.3_617. En son tekrar el ile son versiyonu güncelledim ancak yine aynı durum oldu. TurkNet asus ile görüşün diyor. Ancak başka bir önerisi olan var mı sormak istedim.
  • 1. mesajda bulunan kurtarma yöntemi ile 1.1.2.3_473 numaralı sürümü yükleyin ve sıfırlayın. Sonra sorunsuz kullanabilirsiniz. Bu sürümden sonra çıkan tüm sürümlerde problemler var.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Destek için teşekkür ederim. 1. mesaj da bahsedildiği gibi 1.1.2.3_394 versiyona çektim modemi. Şu ana kadar herhangi bir hata almadım. Aç kapa yaptığımda modem çalışır halde devam ediyor. Bir süre böyle devam edeceğim. Daha sonrasında 1. mesaj'da yazdığı gibi son versiyona güncellememi önerir misiniz yoksa böyle devam edeyim mi.
  • Önceki mesajımda gayet açıkça belirttiğimi düşünüyorum. Son yazılımlar sorunlu. Ayrıca belirttiğim sürümden daha eski sürüme geçmişsiniz. Size çalışan ve yüklediğinizde sorun çıkartmayacak versiyonu belirttim.
  • 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.