Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASUS N16 modemi ikinci el olarak aldım.
    Kablolu bağlantı kullandığımda sorun yok.
    Kablosuz bağlantıya girdiğimde sanki hat sürekli kopuyormuş
    Gibi sorunlar oluyor.

Sorunu çözebilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ment -- 11 Nisan 2019; 12:34:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ment kullanıcısına yanıt

Merhaba;

Wifi ayarlarını resimlerdeki gibi ayarlayıp modemi kapatıp açıp denermisiniz. Sonrasında tekrar olursa yazın farklı yapılandırma konusunda yardımcı olayım size.

İyi günler.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam.
    Şuan UPS kargoda geldiğinde hemen kurup size Bilgi vereceğim.

Türk Telekom’un verdiği TPLink td 9970v3, Asusun yanında Harika çalışıyor hocam. Servise gönderdik donanımsal bir arızası vardır diye
    Yazılım atıp göndermişler.. inşallah sorunumuz çözülür.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    tuhaf gelebilir ama o zaman geriye yazılım problemi haricinde tek bir seçenek kalıyor acaba olabilir mi dedirten.

power. inat ettim yükleteceğim o yazılımı size.
    farklı adaptör deneyin. volt/amp değerleri nedir bilmiyorum. nasıl bir deneme yapılabilir? volt/ampermetreniz var ise adaptörün stabilitesine bakın. ben geçen gün kameranın power adaptörüne ait kondansatör değiştirttim. sebebi ise 1 voltluk düşüş yapıyordu, dikkatinizi çekerim açılışda. 12v değer kademeli ve sabitr bir şekilde 11 volta düşüp sonra yükseliyordu. kontrol için başka adaptçr denedim ve sorunun voltaj kaynaklı olduğunu tespit ettim. sizdeki durum yazılıma bağlı olarak değişebilir mi bilmiyorum. en azından bir ölçü aleti var ise boşta ve dolu iken durum değerlendirmesi yapılabilir. bu da olmazsa geriye tek bir sebep kalıyor. uygun olmayan firmware.

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    Sorun yazılımsal ve sadece bana özel bir durum değil. Tüm AC-750 ve ac51 kullanıcıları aynı durumda.
  • Yeni Beta 676 ilk sayfada.

2-3 gündür bir sorun çıkmadı, bilginize. (AC51)
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    bence asus böyle bir hata yapamaz. sorun isp kaynaklı olma ihtimali çok yüksek gibi. ne zaman brick oluyor modem. mesela ilk açılışta xdsl senkronizasyonunda mı oluyor? mesela senkronizasyonu devre dışı bırakıp modemi yeni firmware ile test ettiniz mi genel durumunu. tabi bunu yaparken eski arayüz konfigürsayonunu kullanmıyorsunuzdur umarım. yani modemi resetlemenizi öneririm her durumda. az önce bir yazı okudum ama hangi ülke idi unuttum. asus' un ac serisi ürünleri ile ilgili yüksek oranda senkronizasyon sorunları çıkıyor diye okudum. neyse bu deneme için bir yorum okumadım. buna da bir bakın. eğer senkronizasyon kaynaklı ise bu durumda isp de devreye girecek. yine başa döneceğiz. asus bu sefer isp ile imece yapıp size yeni bir firmeware verirse ki bu noktada gülesim geldi..

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    o güzel haber.. yineleyelim. herkes görsün.

Yeni Beta 676 ilk sayfada.

2-3 gündür bir sorun çıkmadı, bilginize. (AC51)

link değişmiş sanki benihttps://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/index adresine gönderdi. bir şey göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 5 Nisan 2019; 17:32:48 >
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    önceki mesajımda yazdığım gibi ben tüm varyasyonları denedim. Bunlara resetleme ve 30/30/30 metodu da dahil. Önceki mesajımı tekrar okursanız sadece 1 kere çalıştı, diğer denemelerde modem açılmıyor bile. Bu yazılımlar yüklenip yeniden başlattığı anda brick hale getiriyor. ISP ile bir alakası yok.
  • Ment kullanıcısına yanıt
    Asus servisi boş bende gönderdim eski yazılımı yükleyip gönderdiler ttnet in verdiği modemden memnundum ama wifi problemi var diye asus dsl-n16 kullanıyorum şuan beta firmware ile gayet memnunum. Bundada wifi yavaşlık problemi yaşadım ama aylar süren deneme yanılma yoluyla size gönderdiğim ayarları keşfettim çok memnunum.
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Bende ASUS'u tecrübe edinmiş oldum.
    Son güncel beta firmware mi yüklediniz? Geldiğinde bende yükleyeyim ve ayarlarınızı yapayım.
    İnşallah sorunsuz olur.

Ailemin oturduğu eve de aynısını taktım sorun çıkarmadı. Ama nedense benim aldığım daha 3 aylık 2nci el modem böyle bir sorun çıkardı.
    Aldığım kişiye de patladım. Bakalım ne olacak merakla bekliyorum.

UPS Kargo sağ olsunlar hafta sonları taşıma yapmıyormuş. Pazartesi veya salıya kadar bekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

tuhaf gelebilir ama o zaman geriye yazılım problemi haricinde tek bir seçenek kalıyor acaba olabilir mi dedirten.

power. inat ettim yükleteceğim o yazılımı size.
    farklı adaptör deneyin. volt/amp değerleri nedir bilmiyorum. nasıl bir deneme yapılabilir? volt/ampermetreniz var ise adaptörün stabilitesine bakın. ben geçen gün kameranın power adaptörüne ait kondansatör değiştirttim. sebebi ise 1 voltluk düşüş yapıyordu, dikkatinizi çekerim açılışda. 12v değer kademeli ve sabitr bir şekilde 11 volta düşüp sonra yükseliyordu. kontrol için başka adaptçr denedim ve sorunun voltaj kaynaklı olduğunu tespit ettim. sizdeki durum yazılıma bağlı olarak değişebilir mi bilmiyorum. en azından bir ölçü aleti var ise boşta ve dolu iken durum değerlendirmesi yapılabilir. bu da olmazsa geriye tek bir sebep kalıyor. uygun olmayan firmware.
    Adaptor ile ilgili bir sorun olabilir. Ben N16'da kitlenme problemleri yasiyordum, yazilim guncelleme, reset'leme vs hicbiri sorunu cozmuyordu. Her gunun sonunda modemin konsoluna erisim gidiyordu, bir sure sonra wifi'i kesiyor, daha sonra da wired baglantiyi kesiyordu modem. Sonra modemin adaptorunu UPS'in 2. girisine taktim, UPS'te voltaj regulatoru de var. O gun bugundur hicbir sorun cikmadi. Asus adaptor'lerinde genel bir sorun olabilir, voltaj dalgalanmalarina dayaniksiz olabilirler. Bilginize.

• Merhaba
    Ben de bu modemden aldım sanırım ne yazık ki demeliyim.
    İnternet olmasına rağmen modemden internet alamıyorum.
    Arada bir giriyor nete sonra kapatıp açınca gitmek imkansız hale geliyor.
    Sebebi nedir?

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Kurdum ve modem yine brick oldu.

Dandik Asus.
  • Merhaba,

Asus DSL-N16 modemi nasıl router olarak kullanabilirim.

Teşekkürler.
  • AC51 ve 750 kullanip sorun yasayanlar ASUS WRT Merlin Firmware'i denediniz mi?
  • Çok anlamıyorum bu modem işlerinden nedir bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: archangelic

AC51 ve 750 kullanip sorun yasayanlar ASUS WRT Merlin Firmware'i denediniz mi?
    Bildiğim kadarıyla bu firmware Asus Router’ların custom hali ve modemler için uygun değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba dsl n14u kullanıyorum hız sınırlamaya eklediğim macleri silemiyorum veya hızı ayarlamıyorum nasıl düzeltebilirim ?
  • mustang102030 M kullanıcısına yanıt
    Selam.Bana monitörle ilgili özel mesaj atmışsınız malesef özel mesajla cevap veremiyorum.Telefon numarası istiyor.O sebeble cevabımı buraya yazıyorum.Umarım görürsünüz.
    "Slm.Kutu içeriği eksiksiz.Evet kutusundan displayport kablosu çıkıyor.Onu kullanmak gerekiyor.Görüntü ve netlik güzel.
    Adam gibi bir kitapçık koymamışlar.Tek kusuru bu.Küçücük dandik bir kitapçık var.Ama zaten kendin keşfediyorsun ayarları.Ayarlarda soru işareti olursa Asusun kendi sitesinden en güncel monitor kitapçığını zaten indirme imkanı var.O da olmadı ben elimden geldiğince yardım ederim."
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.