Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Tavsiye etmiyorum ama ben öyle kullanıyorum. DMZ sekmesine gelip bilgisayarınızın IP adresini yazarak tüm portlardan korunmasız olarak çıkış sağlayabilirsiniz. o zaman port açmaya gerek kalmıyor.
    Denedim hocam oda fayda etmedi maalesef. Ip yerine 192.168.1.1 modemin yerel ağ ipsi denedim, 1.4 bilgisayarın denedim diğer wan ip denedim yine olmadı.
  • brnk kullanıcısına yanıt
    Modem IP'si hiç bir yere yazılmaz.
    https://www.konami.com/wepes/2019/s/connection_checker/PortChk_PC.zip

Pes port kontrol yazılımını indirip test yapın. Modem ve mobil ağ ile deneme yapın. Sonuçları karşılaştırın.
  • Hocam denedim sırayla ikisinde de oynanabilir yazıyor, modemden geleni kontrol edince upnp yazdı bide ekstra olarak.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• brnk kullanıcısına yanıt
    Modeminizde bir sorun yok, her şey olması gerektiği gibi. Bilgisayarınızı ve yazılımlarınızı kontrol edin. Belki de sorun internet servis sağlayıcınız ile ilgilidir.
  • upnp kapattım oda bi şey değiştirmedi hocam, millenicom kullanıyorum yazdım bi sorun yok falan demişti onlarda gerçi pek anladıklarını sanmıyorum ama. Büyük ihtimal onlarla alakalı çünkü başka yazılım, güvenlik duvarı vs bi sorun olsa telefonla bağlanınca girmez güncellemeyi öyle yaptım bu gün sorunsuz. Neyse hocam teşekkür ettim sizede uğraştırdım
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    617 surumuyle, 7-8 dB SNR ile ve 1 gunde 30.000'in uzerinde CRC ile kopma yasamadan kullaniyorum ayni modem'i.

Admin / DSL Settings altinda asagidakilerin acik (Enabled) oldugundan emin olun.

Dynamic Line Adjustment (DLA) (hat degerleri stabil baglantiya izin vermediginde hizi dusurerek SNR'i yukselten ozellik)
    SRA (Seamless Rate Adaptation) (kopmalari onleyen ozellik)
    G.INP (G.998.4)

Duzelmezse eger

VDSL Settings altinda

Rx AGC GAIN Adjustment -> Stable
    ESNP - Enhanced Sudden Noise Protection -> Stable
    G.vector (G.993.5) -> Enable

Yukaridakiler ise yaramazsa:
    Non-standard G.vector (G.993.5) Bu degisken, Enable edip denenebilir.

Hicbiri ise yaramazsa:
    Stability Adjustment ayarini 9dB ile 30 dB arasinda deneyerek de kopmalar onlenebilir. Mesela 9dB'de kopma oluyorsa 10dB... teker teker deneyerek.

Bunlar DSL ile ilgili, kopmalar eger WiFi tarafindaysa orada yapilacak ayarlar baska.
  • dediginiz ayarlari simdi deniyecegim wifi de kopma yok sukur ki sadece dsl baglantida sorun var insllah ise yarar da kurtulum bu kopma sorununda tesekkur ederim ilginiz icin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar...

Yeni Beta buyrun... v9.1.2.3_676-g33e7375
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/s/89D7B5A12BC54CA7B946AC9B77BEED94Y
  • Tècnics kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Beta firmware yi Asus DSL-N16 modemime kurabilirmiyim?

Teşekkürler.
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    Linke girince bütün Asus DSL modellerini göreceksin... Modemin hangi model ise, ilgili dosyayı indirip, güncelleme yapabilirsin...
  • Merhabalar,

Belirttiğiniz ayarları aynen uyguladım sabah 8 den bu yana kopma sorunu olmadı çok teşekkür ederim aylardır süren işkenceden kurtardınız beni çok çok teşekkür ederim.
  • ya şu an aklıma takıldı. asus madem bu kadar iyi modem üretiyor. isp' lerin içerisinde asus modem veren var mı acaba? ben sanki veren yok diye biliyorum. o yüzden neden vermiyor diye sorayım.
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    TurkNet ac-750 satıyor. Huawei baz istasyonu ve modem üreticisi olarak büyük işler yapıyor. Haliyle anlaşmaları da operatörler ile toptan satış ile çözüyor. Bu yüzden servis sağlayıcılar ucuza aldıkları çok sayıda modemi bu şekilde veriyor. Asus parakende satıcı ve diğer markalara göre pahalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Modeme 30 30 30 reset yöntemini uyguladım ama resetleme falan olmadı nasıl yapmam gerekiyor acaba?
  • Merhaba

Evimde huawei hg658 v2 kullanıyorum. vdsl modunda.

Güvenlik kameralarım için sabit ip hizmeti alıyordum. Ama DDNS gibi birşeyin var olduğunu öğrendim.
    Oradan no-ip yi buldum.
    Ancak huawei'de bir türlü senkroinze ayarını yapamadım. Şu an çalışıyor no-ip. ama modem kapatıp açsam yine gidecek.

noip'yi başlatalı 20 gün oldu. 10 days expired falan diyor. 10 gün sonra para mı isteyecek bilemedim.
    Riske etmeyeyim bari modemi değiştireyim asus'un ddns'ini kullanayım dedim.

Dsl-n17u modelinde karar kıldım.

DDNS noip gibi sitelerdeki hesaba bağlanabilen değil. direkt benimadim.asuscomm.com şeklinde alan adı vermesi lazım.
    Aicloud (usb dekimedyalara erişebilmem)
    Usb (noetwork'ten medyalara erişebilmem )
    Torrent(bu özellik tam nasıl çalışıyor bilmiyorum ama illa ki işime yarayacaktır.)

Bu özelliklerin olduğu cihaz n17u

Ancak bu cihazın konularının taa 2015'lere dayanması acaba çok eski mi? Diye düşündürüyor beni.

Bu cihazın güncel versiyonu varmıdır acaba.? BU özelliklerin olduğu.

wifi hiç önemli değil, alt kata bir tane 2.el us robotics bulup koydum taş gibi çalışıyor alet.

Ya bir elimden tutuverin. Birader şu cihaz iyidir. işini görür diyeceğiniz var mıdır.

Teşekkürler.

@mcgoktug
    üstad seni de etiketledim de. DDNS konusunu ağzına alan bir seni yakaladım.
    Milletin işi olmadığından hiç konuşulmuyor. Bilgi yok fazla.
    Vatana gittim asusu aradık. ac750 falan bir kaç modelde hepsinde ddns var diyorlar. Tamam var da site de yazmıyor asus.com da bilgi yok.

• VideSupra kullanıcısına yanıt
    Ben AC-750 kullanıcısıyım ve NAT CGN havuzuna dahil edilmediğim zaman Asus'un alan adı ile uzaktan erişimi açmıştım. Sizin IP statik olduğu için sorunsuz çalışacaktır ancak bu yöntem sadece modem arayüzüne erişmek için işe yarıyor, DDNS gibi birebir aynı özellikler de mi bilmiyorum. Benim modemim de torrent desteği ve USB port bulunmadığı için o konularda bilgi sahibi değilim.

Yalnız genel olarak güncel yazılımlar yüklenince bağlantı stabilitesi, hız problemleri gibi sorunlar ortaya çıkan kullanıcılar var. Benim modemim şuan kullandığım sürümden üst herhangi bir sürüme ne şekilde geçersem geçeyim brick oluyor, kurtarma yazılımı ile bu sürüme geri döndürüyorum. Bu sürümde de uzaktan erişim yapılınca modem arayüzü kilitlenme sorunu var. Modemi kapat aç yapmadan düzelmiyor.
  • VideSupra kullanıcısına yanıt
    Ben 3 yildir n17u kullaniyorum istediginiz butun ozellikler mevcut. Kendimde bu ozellikleri kullaniyorum ve suana kadar hicbir sorun gormedim. Evet modem eski bir modem ancak wifi sizin icin sorun olmadigina gore sorun yasayacaginizi dusunmuyorum. Cunku wifi de sadece 2.4 ghz ve 802.11 n destegi var ayrica modeme hayla guncelleme destegi veriliyor. Cihazin tek bir versiyonu var hic revizyon yapilmadi. Modeme yazilim guncellemesi yaptiktan sonra modemin arkasinda bulunan reset tusuyla modemi sifirlamaniz lazim yoksa sikinti yasayabiliyorsunuz onun haricinde sorun yok zaten yazilim guncellerken reset atin diyor sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajekdo -- 28 Mart 2019; 20:10:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Bugün Türknet tarafından satılan DSL-AC51 model modemin kurulumunu gerçekleştirdim. Güncelleme olduğunu söyledi, otomatik olarak "1.1.2.3_617" sürümüne güncelledim. Fakat cihaz güncellemeden sonra sadece power ışığı yanmaya başladı. Harici hiçbir ışık yanmıyordu. Bu konu sayesinde cihazın brick olduğunu öğrendim. Restore edip ilk sürüme geri döndüm. Ardından Bu sefer manuel olarak tekrar 1.1.2.3_617 bu sürümü internet sitesinden indirip güncelledim fakat tekrar brick oldu. Tekrar restore ettim. Artık güncelleme yapmak istemiyorum şimdilik bir problem yok. Fakat ben bu cihazı hiç güncelleyemeyecek miyim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grafikerdem -- 29 Mart 2019; 18:36:13 >
  • Grafikerdem kullanıcısına yanıt
    neden brick oluyor? yeni yüklenen dosya isminin uzun olması veya uzantısının olmaması veya bozuk dosyanon web sitesine konulmuş olması.. asus' a mail atıp sorsaysınız keşke. biri daha bunu demişti bu konuda. fi zamanda usr' de de vardı bu. ama dosya bozuk iniyordu web sitesinden. mail attığımı bilirim. bence asus' a sorun
  • Grafikerdem kullanıcısına yanıt
    Sorun bu modelde. önceki mesajlarıma bakarsanız zaten aynı sorunu yazmıştım. Forumda sorunu yaşayan çok kullanıcı var. Maksimum 1.1.2.3_473 sürümü stabil çalışıyor ve brick olmuyor. Üst sürümleri kesinlikle kabul etmiyor.

Bu sürümde de yeniden başlatınca ilk seferde DSL bağlantı kuramıyor, 2. kez yeniden başlatınca bağlanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.