Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kameralar cgn havuzunda olsa bile kendi yazılımları ile hem lan hem de wan üzerinden takip edilebiliyor. aynı şekilde ücretli yazılımlar ile gerek pc gerek cep telefonları üzerinden yine remote her daim yapılabiliyor. teamviewer hemen akla geliyor ama bir değil bir sürü program var remote için. yani çözüm çok ama konumuz ddns ve modem. bu özellik için üreticiler yazılımlarında yenilik yapabilir. belki de geç kaldılar yani demode oldu desek yeridir?
  • dsl-n14u dan dsl-ac55u ya gectim

2.4 ghz de 6. kanalı kullanıyordum

5 ghz icin en iyi kanal hangisi?
  • Dsl n17u kullanıyorum son güncelleme ile aylardır wifi performansı sorunlu 35 mbit hızım var wifi ile 6 mbit geçmiyor farklı cihazlada denedim aynı sorun bilgisayardan kablo 35 mbitten fazlasını alıyorum.Güncelleme notlarında 2.4 wifi update yazıyor ama içine edilmiş bağlantı kopmalarıda oluyor bunun bir ayarımı var yada eski sürümüne nasıl dönebilirim saat gibi çalışan modemin içine ettiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustang102030 M kullanıcısına yanıt
    1. sayfadaki ilk mesaja bakarsanız orada Kurtarma yazılımı ve kullanma talimatı bulunuyor. İstediğiniz versiyonu bu yöntemle yükleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

1. sayfadaki ilk mesaja bakarsanız orada Kurtarma yazılımı ve kullanma talimatı bulunuyor. İstediğiniz versiyonu bu yöntemle yükleyebilirsiniz.
    sağolun hocam eski versiyonuna çevirdim sorun kalmadı 20 mbit alıyorum şuan bana yeter artar bile :)
  • Selamlar,

Öncelikle konuyu açan ve bu kadar yorum yapan herkese teşekkürler. 5-10 sayfa anca inceleyebildim :)

5GHZ destekliyen ASUS DSL-AC750 modeli almayı düşünüyorum. Bu model nasıldır? Veya neyi tercih etmeliyim?

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quu -- 23 Mart 2019; 3:42:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quu

Selamlar,

Öncelikle konuyu açan ve bu kadar yorum yapan herkese teşekkürler. 5-10 sayfa anca inceleyebildim :)

5GHZ destekliyen ASUS DSL-AC750 modeli almayı düşünüyorum. Bu model nasıldır? Veya neyi tercih etmeliyim?

iyi günler
    Ben aldığıma pişmanım. 2.4Ghz kapsama alanı önceden kullandığımız dahili antenli Huawei hg658 v2'den daha kısıtlı. 5Ghz bağlantı da aynı şekilde çok verimli değil. Modemin 1m. yanında konumlandırdığım Tenda router ile 5Ghz kablosuz ağ yayını yapıyorum daha fazla alana yayılıyor.

Modemin yazılımı epey eski sürümde duruyor, güncelleyince brick oluyor, kazara çalışırsa performansı düşüyor.
    Modemi kapat aç yapınca bağlanmıyor, 2. seferde bağlanıyor.
    Ara yüz uzaktan erişim yapınca kilitleniyor, erişilemiyor. Kapatıp açana kadar düzelmiyor.
    Bazen bağlantı kendi kendine kesiliyor(VDSL değil, sanki arayüzden manuel olarak bağlantıyı kapat yapılmış gibi.)

2. el huawei hg658 v2 gibi ucuz bir modem (80-100 TL) ve iyi bir router ile hemen hemen aynı maliyetle sorunu çözersiniz.

• Merhaba arkadaşlar.

N-16 modelini kullanıyorum şöyle bir sorun yaşamaktayım.

Uydu alıcısına taktığım wifi adaptör ile wifi ağını görmesine rağmen bağlantı sağlanmıyor.

Ancak oluşturduğum misafir ağına bağlanıyor.Bu neden kaynaklanıyor acaba fikri olan varmı?

Çok teşekkürler.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim yorumlarin icin hocam:) tplink archer vr300’e bakiyorum simdi

• chaplinn kullanıcısına yanıt
    Kablosuz yayın kanalını değiştirin, sorun devam ediyorsa kablosuz şifreleme metodunu değiştirin. WPA2 TKIP+AES yada değişik kombinasyonlarla deneyebilirsiniz.
  • chaplinn kullanıcısına yanıt
    Guvenlik ayarlariyla ilgili bir degisiklik yapmayin, sifreleme vs. Temel agda Mac filter kullaniyorsaniz, wifi adaptorun mac'ini de o listeye girin. Baglanmazsa misafir agi ayarlari ile temel agin ayarlarini karsilastirin. Hicbir sekilde baglanmiyorsa da misafir agini acik birakin, temel ag ve ona bagli cihazlarin guvenligini korumus olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurizmir

Bende uzun süredir N17 kullandım.Sonra çift band için farklı model seçtim. Ama N17 performansını bulamadım.
    Şu anda N17 kullanıyorum.N17U Kesinlikle kapsama alanı mükemmel. Diğer modem şimdilik yedek..
    Neden derseniz Çünkü N17U Çift işlemcili. Kabaca şöyle diyelim 1 işlemci 1 İnsan. N17U da iki kişi çalışıyor.

N17U işlemcisi nedir?

Edit:
    CPU is MediaTek(Econet) MT7511 (750 MHz)
    128MB NAND flash.
    128MB DDR3 RAM.

WiFi 2.4GHz chipset, MediaTek MT7592
    Switch is MediaTek MT7530 Giga switch.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 24 Mart 2019; 22:35:16 >

• Ac68u ve ac56u arasında kaldım 300 lira fark var ortalama, kararsızım. Öncelikli amaçlarım torrent indirme, aicloud(aidisk) + cloud disk paylaşımı.

• Herkese merhaba. Yeni modem almak istiyorum hatta sipariş vermek için en ucuz fiyatı ararken konu ile karşılaştım.
    N16 veya ac51 den birini sipariş etmek istiyordum. Taa ki forumda yazılan olumsuzlukları okuyana kadar.
    Kafam çok karışık yardımcı olur musunuz?
    Öncelikle bi modeme sahibim ve çok memnunum. Yetiyor değiştirmem için bi sebep yoktu :) çocukların bakıcısı gönlünüde kırmak istemiyoruz. Alttan alttan uyarıyoruz ama olmuyor. Hem çocuklara vidyo açıyor hem de kendi için giriyor. Ara ara işin ölçüsünüde kaçırıyor. Evde kameralar var, komple kapatamıyorum. Şifreyide değiştirip gönlünüde kırmak istemiyorum. Artık 3 e 5 e bakmadan bi modem alıp onun hızını sınırlayıp gerekirse internet sayfasını bile zar zor açmasını sağlayacak değerlere çekmek istiyorum.
    Harddisk bağlayabilirim usb olsa iyi olur.

Bana bi fikir verir misiniz? Router almaktansa modem almak bana daha cazip geliyor. 100 liraya halledebilirsem router da düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 25 Mart 2019; 15:8:47 >

• Merhaba;

Asus DSL-N16 TTNET 50 Mbps paketini kullanıyorum modem yaklaşık olarak 3 aydır bende ama sürekli kopma yaşıyorum önceki ttnet modeminde hiç kopma yaşamamıştım hergüm belki 50-60 defa kopma oluyor snr margin değeri 15-20 arasında değişiyor crc hatası en fazla 15-20 oluyor kabloyu cat-6 ile değiştim ama hala sorun aynı modemi servise gönderdim sorun bulunmamış ttnet de sorun yok diyor o zaman sorun nerede anlamış değilim. acaba 617 ile biten firmware de mi sorun var önceki 552 li sürüm mü daha stabil size göre stabil olan sürüm hangisi ya da modem kararlılık ayarlarını kopma olmaması için nasıl bir ayarlarla kullanmam gerekiyor yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

Teşekkürler.
  • Üstadlar bu torrentli modemlerde pc olmadan da kullanılabilir mi telefondan bağlanıp indirme yapıyor mu öğrenmek istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar selam dsl n16 modemim var, pes sunuculara bağlanırken sorun yaşıyorum mobil internetle girerken sıkıntı yok, modemden şüphelenmeye başladım güvenlik duvarı vs kapattım modem arayüzünden ama fayda etmedi başka hangi ayar yüzünden olabilir yardımcı olabiliecek var mı? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

arkadaşlar selam dsl n16 modemim var, pes sunuculara bağlanırken sorun yaşıyorum mobil internetle girerken sıkıntı yok, modemden şüphelenmeye başladım güvenlik duvarı vs kapattım modem arayüzünden ama fayda etmedi başka hangi ayar yüzünden olabilir yardımcı olabiliecek var mı? teşekkürler
    Port yönlendirme yapıldıysa sorun olmaması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Port yönlendirme yapıldıysa sorun olmaması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam yapmamıştım sizinkilere bakıp ekledim ama olmadı yine tam olarak açıklayabilir misiniz tekrar deneyeyim yanlış bir şey yaptıysam

• brnk kullanıcısına yanıt
    Tavsiye etmiyorum ama ben öyle kullanıyorum. DMZ sekmesine gelip bilgisayarınızın IP adresini yazarak tüm portlardan korunmasız olarak çıkış sağlayabilirsiniz. o zaman port açmaya gerek kalmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.