Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8.133
Cevap
194
Favori
299.037
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      102 Mesaj
      11 Ocak 2019 13:37:10
      Arkadaşlar benim dsl ac51 model modemim vdsl modunda düşük hızda bağlanıyor. Ttnet'in verdiği 5 yıllıl zyxel modemle bağlandığımda 28 download 5 upload alıyorum ama asus modemle 17 download 1 upload alıyorum. Zyxel modemden vdsl2 annex b olarak görünüyor bağlantı, bu modemde bağlantıyı sadece annex a olarak yapabiliyorum. Annex b seçince bağlanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      16 Mesaj
      11 Ocak 2019 13:39:07
      bende asus model vdsl destekli model bakıyorum yalnız bazı yorumları okuyunca insanın kafası karışıyor haliyle 400-450 tl ye kadar tavsiye edeceğiniz modem önerilerine açığım kablosuz çekim gücü iyi olan ve bağlantı ve kopma sorunu yaşamayacağım bir modem arıyorum. Yorum yaparsanız sevinirim

• Teğmen
      141 Mesaj
      11 Ocak 2019 23:28:55
      Arkadaşlar modemin brick olması nedir? Garanti kapsamına girer mi? Ne gibi şeylerden sonra brick olur?
      |
      |

• Yüzbaşı
      820 Mesaj
      12 Ocak 2019 00:18:23

2.el herhangi bir vdsl modem alıp yanına xiaomi mi router 3g alabilirsin ve routera openwrt kurup kullanabılırsın emin ol alıcağın modemlerden çok daha iyi performans elde edersin
      |
      |
      ucamus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      830 Mesaj
      12 Ocak 2019 01:12:22

Laf sokacağınıza keşke anlamaya çalışsaydınız. Daha da açık anlatayım:

Modemin DSL girişi 7mm, bendeki iki kablo da 11mm. Yani dsl'e takacak kablo yok.
      Superonline'ın verdiği modemde de kablo WAN portuna bağlı. Kısacası bağlantılarda bir sıkıntı yok, Superonline'da var.
      |
      |
      kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      119 Mesaj
      12 Ocak 2019 06:19:09

Hizli kurulum ekraninda fiber ayarlari olmuyor. Hizli kurulumu atlayin sonra modem arayuzunden wan ayarlarina gelin oradan aktarim modunu ethernet wan yapin eger wan sifresini superonlinein verdigi modem arayuzunden aldiysaniz sifre yanlistir oradaki sifre insanlari yaniltmak icin veriliyor. Ancak https://mobile.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=134276354 bu konudaki yontemlerle aldiysaniz sorun yok kullanabilirsiniz. Mac clone da yapmaniz lazim eger evinize kadar cam fiber geliyorsa sikinti olmuyor ancak evinize ethernet geliyorsa kesinlikle mac clone gerekiyor ne olur ne olmaz mac clone yapmayi ihmal etmeyin modemde mac clone yerine yazacaginiz adres superonline in vermis oldugu modemin arkasinda yazan wan mac adresidir. Otomatik dns i kapatip kendi belirlemis oldugunuz dns adreslerini yazin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Lady Gagalayan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9228 Mesaj
      12 Ocak 2019 08:00:01
      Bir ara telefon geç bağlanır oldu wifiye güncelleme yükleyip sıfırlamıştım modemi, sorun telefondan sanıyordum geçen tv yede güncelleme çıktı zaten ne zamandır kanalları elden geçireyim diyordum tvyide sıfırladım sonra tv wifiye bağlanamadı modem kanal 13 ayarlıydı onu 8 yaptım telefonda tv de hızlıca bağlanır oldu.

N17U kullanıyorum 3 yıldır memnunum pekçok özelliğinden yararlanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahy -- 12 Ocak 2019; 8:01:13 >
      |
      |

• Binbaşı
      1002 Mesaj
      12 Ocak 2019 15:50:01
      ASUS N14U sadece router olarak kullanılabilirmi kablosuz olarak. Yani kablosuz alacak kablosuz dağıtacak extender gibi.

PSN: selamigrmz
    • Binbaşı
      1672 Mesaj
      12 Ocak 2019 16:59:23

Kullanılmaz.
      |
      |
      selami023 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Feeling is Everything
    • Teğmen
      173 Mesaj
      12 Ocak 2019 18:42:49

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN14U/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 12 Ocak 2019; 18:46:2 >
      |
      |
      selami023 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      492 Mesaj
      13 Ocak 2019 22:04:55
      asus ac-51 model modemim var ,laptop ya da telefonu misafir ağına bağlamak istediğim zaman çoğu zaman sorun yaşıyorum bazen 2 defa deniyorum hata veriyor üçüncüde bağlanıyor acaba yapmam gereken başka bir ayar mı var yoksa modemde problem mi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Undisclosed -- 13 Ocak 2019; 22:5:23 >
      |
      |

• Çavuş
      47 Mesaj
      13 Ocak 2019 22:16:11
      Bu konuda adı gecen modemlerde 1 gigabit wan ethernet, portu varmı ve bu portlardan normal ethernet portu gibi bağlanabiliyormusunuz ? Bendeki airties modemde 1 gigabit wan portu var ama bunu normal lan olarak kullanamıyorum

|
      |

• Yüzbaşı
      476 Mesaj
      14 Ocak 2019 19:33:19
      ASUS DSL-N16 modem kullanıyorum. 24Mbps VDSL2 turknet tarifem var.

Aşağıdaki hat değerlerim nasıl? Hattımda kesinti olmuyor ama 1 günde 760 CRC hatası normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 14 Ocak 2019; 19:34:9 >

• Er
      2 Mesaj
      14 Ocak 2019 22:51:09
      quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

ASUS DSL-N16 modem kullanıyorum. 24Mbps VDSL2 turknet tarifem var.

Aşağıdaki hat değerlerim nasıl? Hattımda kesinti olmuyor ama 1 günde 760 CRC hatası normal mi?

Selam
      Hat zayıflaması yüksek. SNR Margin aşırı düşük. 8 ve üzeri SNR Margin ile idare edebilirsin fakat 4 fazla CRC'ye maruz bırakmış. Yine klasik kendi tarafındaki kabloları kontrol et az birşey artış yakalayabilecekmisin. (Ekler veya bağlantı yeri)

Vodafone'da iken yaşadığım sorunu hatırlattı. Belkide porttan da olabilir. Turk.NET'te port değişince problem yaşamadım
      |
      |

• Yarbay
      3159 Mesaj
      15 Ocak 2019 00:12:55
      Arkadaşlar merhaba
      Benim DSL AC-55u asus modemim var.
      Modemimde hiç bir sorun yok yani adsl hızımda sorun yok kablolu kablosuz
      oyunlarda fılm vıdeo ızlerken hıc bır sıkıntım yok.
      Sadece modemımı aldıktan sonra ip tv sisteminde sorun yaşamaya başladım.
      Bılgısayarımdaki VLC player ile
      Evimdeki receiver in ip tv bolumunden
      ip tv sisteminin web sisteminden
      hepsinden denedim ip tv de her 3 sn de bir donma yasıyorum donuyor sonra buffer yuklenıyor devam edıyor tekrar donuyor.
      ip tv sıstemını 4.5 g ıle denıyorum sorun yok.Asus modemlerde ip tv ıcın bır ayar mı var?

Not: 40mbit download 4 mbit upload kullanıyorum.

• Binbaşı
      1672 Mesaj
      15 Ocak 2019 09:28:11

Sorun modemde değil servis sağlayıcıda. VPN ile bağlanıp vlc ile deneme yaparak sorun olup olmadığını test edebilirsiniz.

Ben sorun yaşamamak için iptv sağlayıcıma kendi kurduğum vpn server IP adresimi kaydettirdim. Başka ülkeden bağlantı görüp ban atmasınlar diye. Sizin için bu çok gerekli olmayabilir.
      |
      |
      fpotur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Feeling is Everything
    • Yüzbaşı
      493 Mesaj
      15 Ocak 2019 18:01:50

Superonline?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      fpotur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3159 Mesaj
      15 Ocak 2019 19:01:12
      quote:

Orijinalden alıntı: luzumsuzdur

Superonline?
      Turknet
      |
      |

• Yarbay
      3159 Mesaj
      15 Ocak 2019 19:02:34
      quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Sorun modemde değil servis sağlayıcıda. VPN ile bağlanıp vlc ile deneme yaparak sorun olup olmadığını test edebilirsiniz.

Ben sorun yaşamamak için iptv sağlayıcıma kendi kurduğum vpn server IP adresimi kaydettirdim. Başka ülkeden bağlantı görüp ban atmasınlar diye. Sizin için bu çok gerekli olmayabilir.
      Yok hocam dıyorum ya telefonumdan 4.5g acıp yayınları sorunsuz ızleyebılıyorum
      vlc player ve fırmanın kendı web sıtesınden denedım sorun yok.
      ayrıca ıs yerımde aynı sıfremle acıyorum yıne sorun yok ama benım evımde sorunlu
      gece denedım aynı devamlı donarak ılerlıyor
      vlc ıle denedıgımde altta buffer dolum yapıyor.
      |
      |

• Yarbay
      2212 Mesaj
      16 Ocak 2019 21:51:41
      Dostlar , arkadaşlar , abilerim , ablalarım çok ciddi desteğinize muhtaçım

İşyerime modem alacağım , altyapı hızım 24mgbps , yolda fiber hattı var ama bizim bağlı olduğumuz bölgeye ücret mukabilinde kablo çekiyorlar , neyse bunlar ön bilgi idi ...

Net 15 tane masaüstü bilgisayar ve 15 tane cep telefonu aynı interneti paylaşacak

bana ne modem önerirsiniz ? Gerekirse 15 tane cep telefonunu kullandırtmayacağım interneti tam sağlıklı şekilde kullanmak için
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      897 tl 'ye bunu çok rahat alır geçerim ama yorumlarda iyide var kötüde var

ASUS DSL-AC68U AC1900 Dual Band-Torrent-Bulut-DLNA-3G/4G-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem Router

https://www.hepsiburada.com/asus-dsl-ac68u-ac1900-dual-band-torrent-bulut-dlna-3g-4g-vpn-adsl-vdsl-fiber-modem-router-p-BD801548?magaza=Hepsiburada
      |
      |

----------bu profildeki kişi veya kişiler hayal ürünüdür , hiçbir yaptırım uygulanamaz ve töhmet altında bırakılamaz----------

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
nice türkiye
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.