Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AirJET, archangeliques Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
7.931
Cevap
189
Favori
284.531
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      12132 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Black_Space

14 Kasım 2018 02:47:30

Slm 5ghz kanal değiştirmeyi denediniz mi birde kopunca modem ışığı 5ghz olduğu kısımdaki sönüyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Neylersin1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      402 Mesaj
      14 Kasım 2018 15:28:18
      Bugün itibari ile netspeede geciş işlemimi tamamladım. Ama hala modeme karar verebilmiş değilim. 300 lira sınırını çok aşmamak koşuluyla hangi modemi önerirsiniz? N16 kullananlar memnun mu acaba? Tendar v300e karar kılmıştım ancak yorumlarını okuyunca caydım maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ - BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİОİ

i7-4790K / MSI GAMING 5 / WD BLUE 1TB / G.Skill RipjawsV 2x4 8 GB / Zalman Z11 Middle Tower / Philips 234E5
    • Yüzbaşı
      908 Mesaj
      15 Kasım 2018 23:17:00

merhaba çooookk acil bir şey somam gerek evim dubleks asus N16 aldım

ama tplink re200 ve mercurys mw300re iki adet menzil genişleticim var bunları kullanamadım. bağlanıyor fakat internet

görmüyor bi ayarı varmıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husock -- 15 Kasım 2018; 23:56:35 >
      |
      |
      Bahsedilenler: MühendisMurat

a-z
    • Yarbay
      8868 Mesaj
      16 Kasım 2018 02:01:59
      quote:

Orijinalden alıntı: ciyaezim

Dün itibariyle tilgin modem tarih oldu. direk fiberden gelen beyaz kutucugu asus17u ya bagladim.

1- Mac adresi kopyaladin.

2- kullanici adi ve sifreyi girdim.

3- en onemlisi bu VLANİD girdim.

Vlanid elinde olan Tilgini kapatip kullanabilir.

Biridge Mode den de kurtulur.

Tamamen kapatir ve tozlu raflara yollar.

VLAN ID herkeste aynı olması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      8781 Mesaj
      16 Kasım 2018 04:28:07
      Son beta firmwareler
      https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/FD6779114D6641B8A78A7A0B4571AB22Y

When Watch Dog Enabled in DUAL WAN, if target does not fill in proper value, it will cause the wanduck ping to fail. This leads to do_ping_detect returns fail, resulting in continuous failback.
      – Fixed when applying DSL Setting > ISP Specific Setting, it failed to take effect issue.
      – Fixed set LAN port as Ethernet WAN unable to execute Chariot / Iperf test issue.
      – Fixed UI access slow/ Speedtest no result, under LAN as Ethernet WAN mode issue.
      – AiCloud updated: v2.0.2.8.
      – Set the value of Fragmentation threshold to check that packet fragmentation does not take effect. Fixed Wi-Fi Tx function, the ICMP packet type is set incorrectly.
      – Fixed 5GHz connection rate drop from 780Mbps to between 54Mbps – 173Mbps issue.
      – Wifi long-term mount test, STA scans less than AP’s SSID issue.
      – Fixed the 5GHz band isn’t working after turning off and on both/or 2.4GHz/5Ghz band via Router app.
      – Fixed applying wrong DSL setting by wrong attribute for ADSL/VDSL mode.
      – [MT7592] WiFi driver updated.
      – KRACK patch: WPA2 security vulnerability issue(When the AP receives a retransmitted Message 2/4, it should check the WPA2 processing state. AP should ignore the Message 2/4 if the WPA2 security connection is done). Earlier KRACK patch specifically for ApClient/STA, now later paper by Mathy Vanhoef targets AP, thus need to adopt this additional patch.
      – Fixed ISP_DHCP_Opt_List.txt parse error.
      – Fixed various UI related issues.
      – ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated.
      – Add Turkey ISP TTNET/ D-Smart Net(Smile ADSL)/ Doping/ Turkcell Superonline, ADSL+IPTV services.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahy -- 16 Kasım 2018; 4:28:57 >
      |
      |

• Teğmen
      182 Mesaj
      16 Kasım 2018 09:31:15
      elimde 2 tane modem var n14 ve n16 ben bunları satıp asusun 3 katta çekimi iyi olacak şekilde modem almak istiyorum tavsiyeniz var mı?
      |
      |

ASUS M5A97 EVO R2.0 Amd FX-6300 3.5GHz Soket AM3 O.C. Modu =>4.5Ghz
      Kingston HyperX Beast 8GB(2x4GB) 2400MHz DDR3
      Msi Nvidia Geforce GTX750 ti Twin Frozr OC 2gb 128Bit
      Western Digital Caviar Blue 1TB SATA III 6Gbit/s 3,5 32MB
      Western Digital Caviar Blue 1TB SATA III 6Gbit/s 3,5 64MB
      COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX
      Zalman cnps14x Fan Ultra Quiet
    • Teğmen
      227 Mesaj
      16 Kasım 2018 17:34:08
      gençler, asus-dsl-ac51 vdsl modemi önerir misiniz?

yaklaşık 2.5 yıldır tplink adsl+ modem kullanıyodum.

an itibariyle vdsl tarifesine geçtim türk telekom. muhtemelen yarın hat kopacak yeni modem isteneceği için.

telekomda çalışan bir arkadaşım bunu önerdi siz ne dersiniz?

önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karotcuabi -- 16 Kasım 2018; 17:40:2 >
      |
      |

• Yarbay
      8868 Mesaj
      Modemi fabrika ayarlarına alsak ta en başta Türkçe olarak açılıyor yani "Country: Turkey" varsayılan olarak. Bunu nasıl değiştirebiliriz ?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      322 Mesaj
      Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Asus Dsl-N16 ile Dsl-AC51 arasında kararsız kaldım.Alacağım cihazı sadece modem özelliği bana lazım.Yani kablosuz ağı kapatıcam.Onun için kablosuz ağı bu modemlerden daha iyi router var.Dsl-N16 benim işimi daha ucuz yollu çözecek gibi dursa da belki sizin bir öneriniz olur.Örnek vermek gerekirse N16 nın işlemcisi iyidir ama sorun yaşamak istemiyorsan AC-51 al diye.İşlemciler arasında ufak bir Mhz harici fark yok.Yani değer mi?.Önerilerinizi bekliyorum.

• Yüzbaşı
      728 Mesaj

alıcagın cihaz sadece modem olarak kullanılacaksa tt 9970 v3 modeme bakabilirsin broadcom chipsetli oldugu için dsl chipi mediatek işlemcili asus modemlerden daha iyi verim sağlar
      |
      |
      msdos34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      322 Mesaj

Özür dilerim ben yanlış anlatmışım.Sadece kablosuz özelliğini kullanmıcam.Öneriniz için teşekkür ederim.Yine de araştırıp özelliklerini bakıcam.
      |
      |
      AirJET kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      120 Mesaj
      Asus modemlerde internete yeniden baglanmanin kisa bir yolu var mi? Reboot etmeden yeniden baglanmanin bir yolunu bulamadim. Ana sayfada Wan altinda Internet Connection'i On/Off yapmak yeterli olmuyor cunku modem anladigim kadariyla pc'lere interneti kesiyor, DSLAM ile baglanti sabit kaliyor.
      |
      |

Reklamlar
Paykasa
paykasa
SEO
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.