Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (396. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.337
Cevap
205
Favori
521.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.1.2.3_473 sürümünü ve 30/30/30 sıfırlama yöntemini deneyin. Yazılımı kurtarma yazılımı ile atın.

1.Cihazın fişini çekin. WPS tuşuna basılı tutarak fişi tekrar takın. 30sn boyunca WPS tuşundan parmağınızı çekmeden bekleyin.
    2.30 saniye sonunda WPS tuşundan parmağınızı çekmeden cihazın fişini tekrar çekin. Bir 30sn daha bekleyin. WPS tuşuna basmaya devam.
    3.30 saniye sonunda WPS tuşundan parmağınızı çekmeden cihazın fişini tekrar takın. Yine WPS tuşuna basmaya devam ederek 30sn bekleyin ve parmağınızı çekin. Cihaz sıfırlanarak boot edecektir.

Bu işlemi yeni rom yükledikten sonra tekrarlamanız tavsiye ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 13 Kasım 2018; 0:26:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

n16u ile mibox da sorun yaşayan var mı? n11 de 200tlye falan geliyor. tavsiye eder misiniz bu modemi

kesinlikle etmiyorum.n16 gayet kaliteli bir modem ancak mi box ile wifi problemi var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün itibariyle tilgin modem tarih oldu. direk fiberden gelen beyaz kutucugu asus17u ya bagladim.

1- Mac adresi kopyaladin.

2- kullanici adi ve sifreyi girdim.

3- en onemlisi bu VLANİD girdim.

Vlanid elinde olan Tilgini kapatip kullanabilir.

Biridge Mode den de kurtulur.

Tamamen kapatir ve tozlu raflara yollar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moriarty- kullanıcısına yanıt
    2.4 ghz maksimum alabileceğiniz hız aşağı yukarı o zaten.Fazlası için kablolu bağlantı gerekli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Ben kablolu bağlantıda bu hızı alıyorum malesef :/ Önceki kullandığım kabloylada denedim modemin yanındaki gelen kabloylada denedim bu hızları almaya devam ediyorum
  • Dslden pek anlamam fakat snr değeri upload ile farkı çok sanırım 14 olması sorun yaratabilir şayet yaratmıyorsa sorun thortling olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

n16u ile mibox da sorun yaşayan var mı? n11 de 200tlye falan geliyor. tavsiye eder misiniz bu modemi
    Bu sorundan cok cektim ama cozemedim. N17u kullaniyorum, asus modem ile mi box arasindaki sorun can sıkıyor. Denemedigim ayar kalmadi yapamadim. Musteri hizmetlerini vs aradim cozulemedi. Türktelekom tplink modemiyle sorunsuz calisiyor. Kablonetin netmaster modemiyle de sorunsuz calisiyor. Telefondan wifi paylasiminda da sorunsuz. Mi box asus modeme gicik gidiyor ya da asus modem mi box’a gıcık gidiyor bilemedim. asus modem ve mi box kullanicilariyla ilgili bir konu acmayi dusunuyorum. Ya cozum bulan vardir sesimizi duyar yardimci olur ya da asus’a karsi örgütleniriz. İsyan baslatmayi dusunuyorum.

• by rallier kullanıcısına yanıt
    Aynı cihaz bende de var. Servisten bugün geldi. Yazılımı sıfırlamışlar düzeldi demişler. Ama bende 10 saat sonunda yine 5 ghz bağlantısı koptu. Asus servisi hep sıkıntılı olmuştur bugünde çok farklı değil gibi. Bir daha bulaşmayı düşünmüyorum. Yani anlam vermek zor size bu iş ile ilgili şikayet geliyor ve bu birden fazla demek ki bir problem var. Neden uğraştırıyorsunuz ki. Dün arkadaştan ttnet verdiği modemi aldım daha iyi çalışıyor :D
  • Neylersin1 N kullanıcısına yanıt
    Slm 5ghz kanal değiştirmeyi denediniz mi birde kopunca modem ışığı 5ghz olduğu kısımdaki sönüyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibari ile netspeede geciş işlemimi tamamladım. Ama hala modeme karar verebilmiş değilim. 300 lira sınırını çok aşmamak koşuluyla hangi modemi önerirsiniz? N16 kullananlar memnun mu acaba? Tendar v300e karar kılmıştım ancak yorumlarını okuyunca caydım maalesef.

• merhaba çooookk acil bir şey somam gerek evim dubleks asus N16 aldım

ama tplink re200 ve mercurys mw300re iki adet menzil genişleticim var bunları kullanamadım. bağlanıyor fakat internet

görmüyor bi ayarı varmıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husock -- 15 Kasım 2018; 23:56:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciyaezim

Dün itibariyle tilgin modem tarih oldu. direk fiberden gelen beyaz kutucugu asus17u ya bagladim.

1- Mac adresi kopyaladin.

2- kullanici adi ve sifreyi girdim.

3- en onemlisi bu VLANİD girdim.

Vlanid elinde olan Tilgini kapatip kullanabilir.

Biridge Mode den de kurtulur.

Tamamen kapatir ve tozlu raflara yollar.

VLAN ID herkeste aynı olması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son beta firmwareler
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/FD6779114D6641B8A78A7A0B4571AB22Y

When Watch Dog Enabled in DUAL WAN, if target does not fill in proper value, it will cause the wanduck ping to fail. This leads to do_ping_detect returns fail, resulting in continuous failback.
    – Fixed when applying DSL Setting > ISP Specific Setting, it failed to take effect issue.
    – Fixed set LAN port as Ethernet WAN unable to execute Chariot / Iperf test issue.
    – Fixed UI access slow/ Speedtest no result, under LAN as Ethernet WAN mode issue.
    – AiCloud updated: v2.0.2.8.
    – Set the value of Fragmentation threshold to check that packet fragmentation does not take effect. Fixed Wi-Fi Tx function, the ICMP packet type is set incorrectly.
    – Fixed 5GHz connection rate drop from 780Mbps to between 54Mbps – 173Mbps issue.
    – Wifi long-term mount test, STA scans less than AP’s SSID issue.
    – Fixed the 5GHz band isn’t working after turning off and on both/or 2.4GHz/5Ghz band via Router app.
    – Fixed applying wrong DSL setting by wrong attribute for ADSL/VDSL mode.
    – [MT7592] WiFi driver updated.
    – KRACK patch: WPA2 security vulnerability issue(When the AP receives a retransmitted Message 2/4, it should check the WPA2 processing state. AP should ignore the Message 2/4 if the WPA2 security connection is done). Earlier KRACK patch specifically for ApClient/STA, now later paper by Mathy Vanhoef targets AP, thus need to adopt this additional patch.
    – Fixed ISP_DHCP_Opt_List.txt parse error.
    – Fixed various UI related issues.
    – ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated.
    – Add Turkey ISP TTNET/ D-Smart Net(Smile ADSL)/ Doping/ Turkcell Superonline, ADSL+IPTV services.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 16 Kasım 2018; 4:28:57 >
  • elimde 2 tane modem var n14 ve n16 ben bunları satıp asusun 3 katta çekimi iyi olacak şekilde modem almak istiyorum tavsiyeniz var mı?
  • gençler, asus-dsl-ac51 vdsl modemi önerir misiniz?

yaklaşık 2.5 yıldır tplink adsl+ modem kullanıyodum.

an itibariyle vdsl tarifesine geçtim türk telekom. muhtemelen yarın hat kopacak yeni modem isteneceği için.

telekomda çalışan bir arkadaşım bunu önerdi siz ne dersiniz?

önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karotcuabi -- 16 Kasım 2018; 17:40:2 >
  • Modemi fabrika ayarlarına alsak ta en başta Türkçe olarak açılıyor yani "Country: Turkey" varsayılan olarak. Bunu nasıl değiştirebiliriz ?
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Asus Dsl-N16 ile Dsl-AC51 arasında kararsız kaldım.Alacağım cihazı sadece modem özelliği bana lazım.Yani kablosuz ağı kapatıcam.Onun için kablosuz ağı bu modemlerden daha iyi router var.Dsl-N16 benim işimi daha ucuz yollu çözecek gibi dursa da belki sizin bir öneriniz olur.Örnek vermek gerekirse N16 nın işlemcisi iyidir ama sorun yaşamak istemiyorsan AC-51 al diye.İşlemciler arasında ufak bir Mhz harici fark yok.Yani değer mi?.Önerilerinizi bekliyorum.
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    alıcagın cihaz sadece modem olarak kullanılacaksa tt 9970 v3 modeme bakabilirsin broadcom chipsetli oldugu için dsl chipi mediatek işlemcili asus modemlerden daha iyi verim sağlar
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim ben yanlış anlatmışım.Sadece kablosuz özelliğini kullanmıcam.Öneriniz için teşekkür ederim.Yine de araştırıp özelliklerini bakıcam.
  • Asus modemlerde internete yeniden baglanmanin kisa bir yolu var mi? Reboot etmeden yeniden baglanmanin bir yolunu bulamadim. Ana sayfada Wan altinda Internet Connection'i On/Off yapmak yeterli olmuyor cunku modem anladigim kadariyla pc'lere interneti kesiyor, DSLAM ile baglanti sabit kaliyor.
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.