Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servis sağlayıcı vodafone 64mbit hız altyapı türk telekom telefon hattı
  • bariscan111 B kullanıcısına yanıt
    O zaman seçtiğin iss önemli değil, ttnet te seçsen konfigürasyonlar aynı olduğu için çalışır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • false6 kullanıcısına yanıt
    Malware ile alakası yok. baska bilgisayardan da denedim sonuç aynı. cep telefonundan denedim sonuç aynı. Modemden tüm baglantıları sokup dışarıdan denedim sonuç aynı.
    Bu arada güç adaptörünü de değiştirdim yine birşey değişmedi. Cihaza güncel firmware attım sonuç yine değişmedi.

Sanırım modemde bir arıza var.
  • Arkadaşlar akşam bunlardan birini alacağım.

Hangisini tavsiye edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kskengin

Arkadaşlar asus n16 var bende. internet baglantım ethernet wan şeklinde. Sorunum şu. Modememin web arayüzüne erişim bir kaç saat sonra kesiliyor. hiç bir tarayıcıdan erişemiyorum. modem bu durumdayken telnetten erişebiliyorum. modemin elektrigini sokup taktıgımda modem normale dönüyor ancak 1-2 saat sonra tekrar aynı duruma geçiyor.
    Modemin arayüzüne erişmek benim için önemli. uzaktan arayüze baglanıp agdaki bir bilgisayarı uyandırıyorum çünkü. (bunu udp ile 9 numaralı porttan sihirli paket göndererek yapabilirsin diyen varsa malesef oda saglıklı çalışmıyor. Bilgisayar kapandıktan hemen sonra sihirli paket gönderirsem internet üzerinden açılıyor ancak 5 dakikadan sonra paketler işe yaramıyor. arp tablosuna makinen mac adresi ve ip adresine eklememe ragmen.

web arayüzüne erişme sorunu çözsem benim için yeterli. Ben adaptörden süpheleniyorum ama belki başka bir çözüm de vardır.
    Bu sorunla karşılaşan var mı ?
    Benzer bir sorun yasiyordum, once modeme erisim gidiyordu, sonra yeni bir cihaz wifi'a baglanamiyordu, bazen wifi tamamen erisimi kesiyordu ve en son lan'daki pc'den de internet kesiliyordu, tek cozum modemi kapatip acmakti. Bu her gun olmaya baslamisti, her seyi denedim ama cozum bulamadim. Ayarlarda bir sey dikkatimi cekmisti, modemin RAM kullanimi hizlica %100'lere kadar geliyor ve tam da o zaman bu sorunlar basliyordu, bir process'te memory leak vardi kisaca. Bir gun fw update'ten sonra onerilen, modemi resetlemeyi denedim, daha once yapmiyordum cunku. Yeni fw yayinlandi, gecis yapip sonra da reset'leme islemini yaptim, o gunden beri ki aylar oldu hicbir sorun yasamadim. Bir deneyin isterseniz.

• Degerli vaktinizi ayırıp cevap yazdıgınız için teşekkür ederim. Modemi garantiye gönderip değişim talep ettik.
    Reset olayını denemiştim ama sorun düzelmemişti.
    Bakalım ne yapacaklar. Yeni modem gelirse zaten sorunlar biter. Sorunlu modem gelirse tekrar reseti denerim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Arkadaşlar akşam bunlardan birini alacağım.

Hangisini tavsiye edersiniz.

merhaba.ne yaptınız,hangisini aldınız? bu arada ac56u nun bunlardan farekı ne acaba?
  • ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Ac 56u sunduğu özellikler ile güzel bir cihaz ama benim kullanim amacima o kadar özellik fazla.

Kullanmayacagim ozelliklere de para vermeye gerek yok.

Ac55u yada tplink archer vr400 almayi düşünüyorum yarın.

Ama onceligim tplink.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar DLS-AC55U modemini torrent ve kendi içinde indirme özelliklerinden dolayı tercih ederek aldım fakat PİŞMANIM.
    Ürün özellikleri bakımında kullanışlı bu konuda söylenecek soz yok fakat özellikle torrent kullanımı ve direk dosya indirimi konusuna benı hayal kırıklıgına ugrattı.
    Öncelikli olarak direk dosya indirme linkleri hakkında problem linkleri tek tek eklemek gerekiyor buda büyük bir sıkıntı ve zaman kaybı . Artık türkiyede hızların tatmin edici hızlar oldugunu düşündüğüm için 3-5 GB lik dosyaları zaten bilgisayar acıkken hızlıca indirilebiliyor. Direk dosyaları İndirme işlemeni geç başlasada başlıyor İndiriyor.

Gel gelelim torrent kısmına. Bana göre tam bir facia. benım ürünümle alalı mı onu tam çözmesem de kucuk boyutlu torrentleri eklediğim zaman gene geç başlasada (geç başladıgını bile bile aldım) sıkıntı olmadan indirme sağlıyor. Sıkıntı başda da bahsettiğim gibi küçük boyutlu dokumanları zaten bilgisayar açıkken indirip gonderebiliyorken daha cok buyuk boyutlu (20+Gb ) dosyaları ındırmek acısından modemi kullanmak istediğimde Modem kendineden geçiyor. Torrenti yüklediğim. 30 sn sonra modem downlaod manager arayuzune ve modem arayuzne ulaşamıyorum. tekrar giremiyorum tek çare modeme manuel reset atmak. Arka planda dosyaları indiriyor veya internet erişiminde sıkıntı yaşamıyorum fakat ne indiğini kontrol edebiliyorum nede yeri geldiği zaman bant genişliğini kontrol etmek amacıyla durdurabiliyorum. Ve bana göre bu buyuk bir sıkıntı sürekli modeme reset atmak problem. Aynı problemi yaşayan başka arkadaş var mı yoksa benım modem de olan bir sıkıntı mı?

• abkilci A kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Benim cihazın modeli RT-68U
    Asus forumlarında çok okudum, pek çok Asus cihazda uzun yıllardır bu sorunlar var.
    Genel olarak çözümü Pc üzerinden çalışan ve Asus’a uzaktan torrent yönetimi yapan yazılımlar öneriliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meke kullanıcısına yanıt
    Kendi yazılımı olan download master uygulmasıda bile baglanı sağlayamıyorken baska torrent yonmetimi uygulamsını nasıl kullancagız?
  • meke kullanıcısına yanıt
    hocam sizdeki cihaza tomato firmware kurun hiç uğraşmayın asusun yazılımıyla pekçok kişi asusun yazılımından şikayetçi çok fazla saçma hata ile karşılaşıyorsunuz
  • windows 10 un genel problemimi modemdemi sorun var anlamadın gitti ağ dosya paylaşımı sorunlu bir ağda görüyor bir görmüyor pc leri çoğunlukla görmüyor ama....aldığımdan beri kaç senedir ağız tadıyla ev içinde dosya paylaşamadım hep usb le taşı ordan oraya paylaşımı everyone yapıyorum yine sıkıtı sadece modem kullanıyorum ek nir aparat yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Mayıs 2018; 15:12:35 >
  • arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz ben bu 2 model arasında kaldım hanginisi almalıyım evde fiber superonline kullanıyorum 1 metre ilerdeki odayı çekmiyor hg253s olanı ilk baglandığında böyle degildi 2/3 yıl sonra çekim gücü düştü ben kullanıcı adımı ögrendim yeni modem almak istiyorum hangisini almalıyım

ASUS DSL-AC52U

ASUS DSL-N17U

bu 2'si arasında kaldım tavsiyeniz hangisi olur kullanıpta memnun olan varmıdır acaba ?
  • Ben ikisinide Satın aldım. Şu anda AC52U kullanıyorum . N17U Yedekte. Önceki mesajları incelersen Teknik ayrıntılı bilgilere , Genel Sorun çözümlerine ve Performans bilgilerine ulaşabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 15 Mayıs 2018; 21:42:15 >
  • AC51'e güncelleme geldi .502 uzantılı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus dsl n14 u neden piyasada yok? sorunlu bir modem değil bildiğim kadarıyla ?
  • Arkadaşlar dslac 56u modemimi satmayı düşünüyorum, kaça gider acaba bilgisi olan var mı?
  • snakessss kullanıcısına yanıt
    İkinci el istiyorsan ben vereyim :)
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.