Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modem konsolunda sag ust kosede App yaziyor, ona tiklayin.
  • bugün netspeed internete geçtim ve Asus N17u modem aldım. sürüm olarak 1.1.2.2_34-g3271f8f
    yüklü güncel sürüme geçmenin vbir artısı olur mu?
  • Arkadaşlar DSL-AC51 ve N17U arasından hangisini önerirsiniz ?
  • Ben de AC52U ve N17U var. İlginçtir anteni içinde gömülü olan N17U biraz daha iyi performans gösteriyor.Kapsama alanı daha geniş. Sanıyorum N17U nun çift işlemcili olması biraz performans artışı sağlıyor. Aşağıdaki tabloda görülen ayarları her iki modeme de uyguladım Sonuç güzel.AC52U nin avantajı tabiki 5 Ghz farkı. Çift band olması.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 11 Şubat 2018; 16:48:28 >

• DSL-N17U kullanmaya başladım.

Ama boşa çıkan dsl-n10e yi router olarak kullanmam lazım. Ama kurulum için video falan bulamadım.

Anlatacak biri varmıdır acaba. Yada bir video falan paylaşacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modem konusunda fazla bi bilgim yok n17u ve ac51 arasında kaldım modem üzerinden dosya paylaşımı yapmayacağım sadece ps4ü kablolu olarak kullanmayı düşünüyorum gigabit ethernet portu bi fark yaratır mı yoksa gerek yok mu bana hangi model daha uygun olur yardımcı olabilir misiniz
  • Sadece ethernet portu kullanacaksanız kesinlikle gigabit portlu bakın. Hatta n17 ye bile gerek yok. Tp link w9977 modeli portları gigabit ve 80tl daha ucuz.

• kugutex kullanıcısına yanıt
    ancak geri kalan cihazları pc,telefon,tablet vs. wifi üzerinden kullanacağım ac özelliği falan gerekli mi değil mi kafamı karıştırıyor karar veremiyorum
  • Video ve download olacaksa temiz ac baglantisi her zaman iyi olur bilhassa cevrenizde 2.4 ghz baglanti coksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozgurizmir kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de DSL-N17U var desiğiniz ayarların hepsini bende yapacağım. Ama benim net vdsl değil ADSL. Bir sorun olurmu.

• Değerli arkadaşım öncelikle mevcut ayarlarınızı belirlediğiniz herhangi bir klasöre yedekleyin.
    Yönetim - Ayarları Geri Yükle de Ayarları kaydet seçeneği var. Buradan Kaydet ikonuna klikleyip .cfg uzantılı dosyanızı kaydedin. Bu işlemden sonra istediğiniz ayarlarla oynayabilirsiniz. Modem arayüz Yapılandırmasında yapacağınız değişiklikler sonrası herhangi bir sorun olursa;
    Yönetim - Ayarları Geri Yükle bölümünde daha önce kaydettiğiniz dosyayı seçip yüklüyorsunuz. Modem restart yaptıktan sonra sizin önceki kaydettiğiniz yapılandırma ayarları sorunsuz uygulanır.
    Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 13 Şubat 2018; 20:36:20 >
  • AC68U ile ben de aranızdayım. Şu anda sadece bilgisayar kapalı iken dl işlemini aktif kullanıyorum. Diğer mevzulara daha giremedim. Arabirimi hiç de alışkın olduğum gibi değil. Çekim gücü ise muazzam özellikle forumda 5ghz'nin çekim hızının iyi yalnız alanının dar olduğuna dair ifadeler vardı ki haklıdırlar, çok bilemem. Bu modemde 140m2 evin her köşesinde 5ghz'lik bağlantıyı en kötü 3 diş olmak üzere yakalabiliyorum. Bu özelliği beni gerçekten şaşırttı.
  • bazen internetim gidiyor dsl-n16 interneti keser mi arayüzr girdiğimde bağlantım yok gözüküyor?
  • Arkadaşlar acil yardım lazım ttnet hız arttırımı nedeniyle vdsl modem almam gerekti bende asus dsl-n16 mod3m aldım ve normal hızlı kurulumu yaptım fakat ışık yanmasına rağmen internet alamadım ve ttnet müşteri hizmetlerini aradım ip alamadığımı söylediler modem firmasıyla irtibata geç dediler. Bende kendim bişeyler yapayım dedim biraz araştırdım pek bişey bulamadım (burayı iş işten geçtikten sonra gördüm) ve modeme arkadaki reset tuşunu kullanarak fabrika ayarlatına almak istedim ve bastım tuşa. Fakat resetledikten sonra nodemin arayüzüne giremez oldum. 192.168.1.1 yazdığımda hiçbir şey açılmıyor "Bu siteye ulaşılamıyor" diye yazı çıkıyor

Baktığımda modemde dsl ışığı da yanıyor lan ışığı da!

En son çare burda ilk sayfada anlatılan brick olmuş cihazı kurtarma yöntemiyle cihaza firmware yükledim ama yine aynı şekilde modemin arayüz sayfası açılmıyor.

Şu an sıkıntı ne nasıl hallederim bilen var mı acil yardım lazım.

• bilecik_11 kullanıcısına yanıt
    tolyo kullanıcısına yanıt
    Dsl-n16 bu konuda sabıkalı. Yeni aldiysaniz iade edil baska model isteyin. Bende bu modelden alacaktım vatan bilgisayardaki satıcı bu modelden çok ariza sebebiyle geri iade oldu başka model al demişti. Bende o gün vazgeçtim.

• kugutex kullanıcısına yanıt
    alalı 1 sene oldu bilseydim almazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Arkadaşlar acil yardım lazım ttnet hız arttırımı nedeniyle vdsl modem almam gerekti bende asus dsl-n16 mod3m aldım ve normal hızlı kurulumu yaptım fakat ışık yanmasına rağmen internet alamadım ve ttnet müşteri hizmetlerini aradım ip alamadığımı söylediler modem firmasıyla irtibata geç dediler. Bende kendim bişeyler yapayım dedim biraz araştırdım pek bişey bulamadım (burayı iş işten geçtikten sonra gördüm) ve modeme arkadaki reset tuşunu kullanarak fabrika ayarlatına almak istedim ve bastım tuşa. Fakat resetledikten sonra nodemin arayüzüne giremez oldum. 192.168.1.1 yazdığımda hiçbir şey açılmıyor "Bu siteye ulaşılamıyor" diye yazı çıkıyor

Baktığımda modemde dsl ışığı da yanıyor lan ışığı da!

En son çare burda ilk sayfada anlatılan brick olmuş cihazı kurtarma yöntemiyle cihaza firmware yükledim ama yine aynı şekilde modemin arayüz sayfası açılmıyor.

Şu an sıkıntı ne nasıl hallederim bilen var mı acil yardım lazım.

Tmm arkadaşlar sıkıntı yokmuş sonradan farkettim ttnet kullanıcı adında bir rakam eksik girmişim doğru girince internet geldi. Ayrıca ilk sayfada belirtilen önceki cihazan mac adresi filan almaya da gerek olmadı.

• N16 aldım bugün wifi çekim gücü türktelekom'un modeminden daha kötü oldukça pişmanım. Her türlü ayarı denedim değiştirdim ama fayda etmedi. Yan odadan bağlantı kopuyor.
  • İnternet koptuktan bir süre sonra tekrar internet ışığı yanıyor ama internet yok, modemi kapa aç yapınca anca kendine geliyor. Bu sorun ttnetin kendi modeminde yoktu. Buna çözüm var mı?
  • Arkadaşlar dsl ac56u modemimi elden çıkarmayı düşünüyorum.

Fiyatları aşırı yükselmiş, 68u dan bile pahalı durumda.

Nasıl bir fiyat koymam gerekiyor?

Evde çekim gücü çok yetersiz geliyor bana,başka modem alacam

• 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.