Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus servisine gönderdiğim n16 modem, hiçbir sıkıntısı yoktur sıfırlandı ve yazılımı güncellendi diyerek kendi yazdıkları evrakla gönderildi, açtım baktım yazılımı düşürmüşler 1.1.2.3_438 den 1.1.2.3_345'e.

• Selam hocam. Valla şu an bütün planlarımı alt üst ettiniz. O kadar araştırmama rağmen bu soruya bir cevap bulamamıştım. Daha önce bende DSL-N17U düşünüyordum. Ama ümitsizliğe düşünce vaz geçip tp w9977 almaya karar verdim. Bugün sipariş verecektim. Şu an muallak da kaldım. Asus un Türkçe arayüzü ve kullanım kolaylığı beni yeniden yönelmeme sebet oldu.

Aşağıda birde video buldum hız limitleme ile ilgili. Aslında basit görünüyor.

https://youtu.be/PaIeMBX11BE

Şimdi w9977 ye oranla bu modemi almak 80tl fiyat farkına değermi sizce avantajları iyimidir. W9977 nin portları hepsi gigabit destekli. Bundada öyle diyor. Artı olarak asusta usb ve torrent desteği var.

Gömülü anten olması dezavantaj mıdır yoksa farketmiyormu.

Aklimda bin tane soru oldu valla.

Evet arkadaşlar bahsettiğim teknoseyir videosunuda buldum. DSL-N17U tanıtımı. 8.30 uncu dakikada üstüne basarak bahsediyor. Bu modelde ve asus un hiç bir modelinde boyle bir özellik yok diyor.
    https://youtu.be/cNb4ARs88n0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 4 Şubat 2018; 10:2:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam hocam. Valla şu an bütün planlarımı alt üst ettiniz. O kadar araştırmama rağmen bu soruya bir cevap bulamamıştım. Daha önce bende DSL-N17U düşünüyordum. Ama ümitsizliğe düşünce vaz geçip tp w9977 almaya karar verdim. Bugün sipariş verecektim. Şu an muallak da kaldım. Asus un Türkçe arayüzü ve kullanım kolaylığı beni yeniden yönelmeme sebet oldu.

Şimdi w9977 ye oranla bu modemi almak 80tl fiyat farkına değermi sizce avantajları iyimidir. W9977 nin portları hepsi gigabit destekli. Bundada öyle diyor. Artı olarak asusta usb ve torrent desteği var.

Evet arkadaşlar bahsettiğim teknoseyir videosunuda buldum. DSL-N17U tanıtımı. 8.30 uncu dakikada üstüne basarak bahsediyor. Bu modelde ve asus un hiç bir modelinde boyle bir özellik yok diyor.

O inceleme 2015 de yapılmış. Şu an bandwith limiti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danies -- 4 Şubat 2018; 12:36:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam hocam. Valla şu an bütün planlarımı alt üst ettiniz. O kadar araştırmama rağmen bu soruya bir cevap bulamamıştım. Daha önce bende DSL-N17U düşünüyordum. Ama ümitsizliğe düşünce vaz geçip tp w9977 almaya karar verdim. Bugün sipariş verecektim. Şu an muallak da kaldım. Asus un Türkçe arayüzü ve kullanım kolaylığı beni yeniden yönelmeme sebet oldu.

N17U kullanıyorum hocam. Misafir ağına hız sınırı yapılabiliyor. Gömülü antenin dezavantajını görmedim. Evin her noktasında tam hız alabiliyorum.

• Sağolun arkadaşlar. Kesin kararımı verdim sayenizde. Bugün siparişi veriyorum.

• Arkadaşlar video incelemelerindeki her söylenileni "değişmez kurallar" olarak "istisnasız doğru" diye kabul etmeyin, adı geçen siteyi kast etmiyorum, DH'in kendisi veya diğer inceleme sitelerinde (isim farketmez) süre çok uzunsa bunu doldurmak için oradan buradan konuşmalar, aynı şeyleri tekrarlamalar devreye giriyor, fikri firar ediyor (tabi bunun maddi gerekçeleri olabilir :)) veya çok basit olarak insanoğlu dili sürçebilir, kafası karışabilir bir ton cihaz var piyasada fakat size düşen bu tarz durumlarda ürünün kendi resmi sitesine bakmakta fayda var, TR sitesinde göremezseniz UK, DE sitelerine bakınız ve en önemlisi kullananlara sorunuz.

Çoğunlukla bu tarz inceleme sitelerine incelensin diye ürün gönderilir sadece o an bir bakarlar o kadar alet sürekli kullanılmadıkça her şeyini detaylı göremezsin ben bile burada inceleyip sonra elimden çıkarttığım modellerde hangi menüler var, ayarı nedir hatırlamıyorum cevap vermiyorum yanlış olmasın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Şubat 2018; 14:6:56 >

• Download Master ver. 3.1.0.104 güncelledim pişman oldum .güncellemeyin sakın eski versiyona da dönemiyorum .
  • son 1 aydır asus indirme bölümünde gece 02.05-07.50 arası indirme ayarlıyorum fakat o saatlerde indirme başlamıyor waiting yazıyor. Başına gelen oldu mu, bu sorunu nasıl çözebilirim ? Anında indirmeye aldığım zaman indirmeye direk başlıyor.
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    selam uzun zamandır n17u kullanıyorum . teknoseyirde yayınlanan o bölümde firmware eski . 11 tane firmware çıktı .Bu özellik eklendi artık . Asus router uygulamasını telefona indirirsen ağa baglı olan her aygıta kolayca download sınırlaması koyabilirsin.
    Sonradan gelen yenilikler arasında web log tutma ve bunları bağlı hdd ye yazma gibi özellikler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsnk

Download Master ver. 3.1.0.104 güncelledim pişman oldum .güncellemeyin sakın eski versiyona da dönemiyorum .

2 kere tekrardan kurdum 3 sefer etkinleştirince düzeldi sıkıntı kalmadı .Bilginize
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    Bandwith Limiter ayari eger Guest Network'te yapilirsa aslinda cok daha kolay. Ben de bir video ekliyeyim.

https://www.youtube.com/watch?v=YVZJr4JS0lI

Limiti varolan birincil wifi network'e degil de guest network'e koyarsak bir takim avantajlar saglamis oluruz. Tum network'u limitledigimiz icin tek tek cihaz MAC ID'lerini ogrenip ayni ayari defalarca tekrarlamak zorunda kalmayiz. istersek Guest network'tekilerin icerideki network'e erisimini yasaklar, sadece internete cikmalarini saglayabiliriz. Bu network'e baglanan cihazlarin birbirlerini gormelerini de onleyerek guvenlik artisi saglar. Mesela network'teki HDD'i, Printer'i gormelerini engellemis oluruz. Birincil network'te yuksek guvenlik ayarlari kullanirken, mesela MAC ID Filtering, bunu guest icin acmayabiliriz (acarsak yine her cihazi tek tek tanimlamak gerekicek). Birincil network'un sifresini kimseye vermek zorunda kalmayiz vb.

Asus'un sundugu ozellikler, kullanim kolayligi ve diger artilari guzel ancak TP Link'te Broadcom chipset'iyle daha stabil ve yuksek baglanti sagliyor. Daha once burada da yazmistim, karari etkileyecek konulardan biri de bu olabilir.

Video eski diye bahsedilmis, video baya eski, Jul 22, 2015. Bundan yaklasik bir yil sonra eklenmis BL bu modele. Ancak 2.5 - 3 yillik bir modem neden aliyorsunuz? Daha yeni ve guncel modeller varken ben sahsen tercih etmezdim. Teknoloji isik hizinda gelisiyor, donanima yapilacak her yatirim ileriye donuk olmali bu yuzden her zaman guncel cihazlar tercih edilmeli.

• Modem gelince anlattıklarınızı aynen yapacağım. Tam istediklerimi anlatmissiniz zaten.

Modem e zaten limitimin çok üstünde bir bütçe ile girmiş bulunuyorum. 80 tl ile yola çıktım. 300 tlyi buldum. Artık biraz tükendim. Çünkü almam gereken daha çok şey var

• selam dün hızım düştü modeme baktım asus n16 modeme wifi'den yabancı bir telefon görünüyor,şifre değiştirdim 5dk sonra yine aynı telefon göründü,şifre mi kırıyor anlamadım,mac şifreleme yapayım dedim yalnız wifiden bağlanacak evdeki başka bir laptopu görmüyor (+) ekleme yerinde ne yapmam lazım?
  • arkadaslar bu asus modem ayarlari icin google playden hangi programi indiriyoruz. ismi tam olarak nedir.
    birde kullanim videosu gibi birseyler mevcutmudur.
  • Herkese Selam

Asus AC51U Router aldım. Daha oncede Airties'ın bir baska modelı vardı router olarak.

Airties ile ofiste bağlantım 100Mbit'te 95 filan oluyordu. Ancak Asus'dan sonra bağlantı 5GHZ'de cok feci düştü.

Özellikle cep telefonunda (iphone X) 5Mbit bağlantı ötesini göremiyorum.

Bu modemlerin kapasitesi bu kadar mı ? Yoksa modemde mi sorun var ?
  • arkadaşlar n17u wireless hızlandırmak için ince ayarlara ihtiyacım var, kabloluda 50 mbit net alırken kablosuzda modemle aynı odada 30 mbit civarı alıyorum, önerebileceğiniz bi nokta var mı?
  • merhaba arkadaşlar babama internet alacağım ama evde laptop yada bilgisayar yok akıllı telefon var PC siz modem bağlanıp çalıştırılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

merhaba arkadaşlar babama internet alacağım ama evde laptop yada bilgisayar yok akıllı telefon var PC siz modem bağlanıp çalıştırılır mı?

Evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

merhaba arkadaşlar babama internet alacağım ama evde laptop yada bilgisayar yok akıllı telefon var PC siz modem bağlanıp çalıştırılır mı?

Evet.

gelen ekip babama ait cep telefonu üzerinden tüm işlemleri yapıp interneti aktif hale getirip kullanımı başlatabilirler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

arkadaşlar n17u wireless hızlandırmak için ince ayarlara ihtiyacım var, kabloluda 50 mbit net alırken kablosuzda modemle aynı odada 30 mbit civarı alıyorum, önerebileceğiniz bi nokta var mı?

Kablosuz ayarlarindan 20/40mhz ayarini 40mhz yapmayi dener misiniz?

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.