Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Böyle bağlantı gitmesi modemden nadir olur haberiniz olsun, %90 ISS kaynaklı.

Arıza kaydı bıraktım yapıldı dedi aynı

Tekrar arıza kaydı bıraktım.

Modemim de daha önceden max alabileceğim hız 129000 gözükürken

Şuan 75000

35mbitlik paketteyim

Daha öncesinde crc hatası 6 -7 iken

Şuan crc hatası 45000 ile 51000 arası

Bu sorunlar güncelleme olduktan sonraya denk geliyor.

Başka vdsl modemim yok.

Cd den recovery mi yapsam acaba yada 1 alt sürüme dönüş var mı.

Sürümleri nereden bulabilirim

1 alt sürümde hiç derdim yok tu

Bunu modeme mi telekom a mı borçluyum anlamadım

Tam olarak şöyle bir hata alıyorum

Hız testi yapıyorum misal

Hemen 12 15 20 25 vs çıkıyor tam ortasına sıfır oluyor 2 saniye sonra hız testi sonucu 1 mbit

Upload da sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modem sayfasında eski sürümler olmalı ancak bir reset deneyip son sürümde bakın derim olmazsa downgrade oluyorsa demersiniz.

• Cihan kullanıcısına yanıt
    O zaman bir alt FW'yi yükleyin ardından resetleyin ve duruma bakın.
  • Tabiki zip in içerisinden çıkararak .trx dosyasını göstereceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Tabiki zip in içerisinden çıkararak .trx dosyasını göstereceksiniz.

Murat bey modemi güncellememin sebebi çalışmamasıydı eski everest modemimi taktım internet gayet iyi çalışıyor ama yeni aldıgım dsl-n16 modemimde sorun var demin söylediğiniz şekilde güncelledim ama hala değişen birşey yok adsl kullanıyorum internet sağlayıcım türknet ve kurulum yaparken listede olmayan seçiyorum ve pppoe seçiyorum ve Vlan id istiyor o kısmı boş geçiyorum demin tekrar denedim bu sefer o kısma 35 yazdım bu seferde internet var gösteriyor ama bağlanmaya çalıştığımda internet yok bana bi yardımcı olurmusunuz siz kurulum yaparken şu resimdehttp://i.hizliresim.com/bbO33G.png?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber VPI/VCI kısmı 8/35 gözüküyor bede o yok acaba onunlamı alakalı öyle ise arayüzden o kısma nasıl ulaşılıcağını anlatabilirmisiniz yoksa servise vermek zorunda kalıcam

• 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Dostum sen kurulumu yapamıyorsun herhalde, bunları senin seçmene bile gerek yok.

Modemi RESETLE ve baştan kur demiş olmam lazım, resetledikten sonra 192.168.1.1 sayfasına girdiğinde seni hızlı kuruluma yönlendirecek orada ISS > Kullanıcı adı şifre ve wifi ayarlarını yapacaksın sadece pppoe ve 8/35 falan onları sen ayarlamayacaksın yanlışlık burada.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Siz beni yanlış anladınız kurulum islemini ben 5 6 kere tekrarladim ilk önce modem arayuz id ve sifresini belirledim sonra listede olmayan seçtim ve devam ettim sonra iss tarafindan verilen id ve sifre girdim sonra wifi id ve sifresini belirledim tamam dedim ama dsl baglantisi almama ragmen internet bağlantısı gelmiyordu iss ilede konuştum onlarda modeminize kadar geliyor ama ordan sonra gidemiyor dedi bu islem çok kolay zaten bunu sormadim ben size bunun haricinde dediginiz gibi hiç birşey yapmadan çalışması lazım bu şekilde çalışmadığı icin bu konulara girdim ben birazdan bir arkadasima gidicem orda denicem bakalım çalışmaz ise servis yolu göründü calisirsa tekrar bildiririm

• reset attım ve kurulumu yaptım son sürümde devam ediyorum şuan için.

ama farkettğim birşey var.

SNR margin değerim 27 den 17 ye düşmüş bildiğim kadarı ile 27 çok çok iyi bir değerdi...

Ayrıca ulaşılabilir hızım 129 mbitten 75mbite düşmüş..
    Üstteki arkadaş gibi deneyebiliyorsanız başka modemle deneyin.
    senin eve gelip senin modemi alayım 5 dk

10 dk mesafe var aramızda
  • Yenisi ile birebir degistirdim n16 modemimi eve gidip tekrar deneyince sonucun ne olacağını paylasirim

Not:

yeni modemi taktim ve en son sürümüne güncelledim telefonda konuşmamız sırasında türknet teki arkadaş vlan kısmını boş bırakmam gerektiğini söylemişti ama yanılmış pppoe seçip vlan kısmına 35 yazdığımda internetim geldi sanırım eski modemde bozuk değildi hala emin değilim neyseki sorunu halletim ve birte ttnet vdsl vlan id 35 i seçerek kurulum denedim öyle yapıncada kurulum başararılı oldu sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 25 Şubat 2017; 17:12:14 >
  • Merhaba arkadaşlar Turk net e bas vurdum henüz internetim baglanmadı birde asus dls-n16 modem aldım internet gelmeden önce modem ayarlarını falan şimdiden yapa bilirmiyim mesela modem güncellemeleri falan var yada başka ayarlar cevap lar için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: arkadaşlar bu gün mesaj galdi kullanıcı adınız bu şifreniz bu diye ama ev telefonuna yanlış numara atamışlar diye yine olmadı ama ben modemi takmışken wifi çekim gücünü kontrol edeyim dedim
    Eski modemim huawei hg521 in wifi çekim gücü daha iyi yani asus dsl n16 nin wifi çekim gücü ya iyi değil yada benim modem de sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahanne2 -- 27 Şubat 2017; 18:39:57 >
    Aynı durum bende de oldu asus n14u modem bende ki. İnternetim sürekli kopuyordu veya stabil olarak bağlantı gelmiyordu Ttnet kullanıcısıyım bu arada. Defalarca şikayet bıraktım filan en son bir m.h yetkilisi modemden kaynaklı olabilir dedi evde eski bir modem vardı onla denedim sorun düzeldi stabil kopmadan alıyorum şuan fakat o modem de wi-fi yok yeni modem arayışındayım. Fırsatınız varsa bir modem değiştirip deneyin.
  • Merhaba arkadaşlar ben ikinci el modem arayışlarımın sonunda iki tane dsl-n12e buldum. Biri uzun süredir kutuda tutuyormuş tam takım 89 lira , diğeri power adaptörsüz satıror 50 lira hangisini tavsiye edersiniz. Yoksa sıfır tenda modem mi almalıyım.

Bu arada modem alma sebebim, şuan ki modemim rt-205 teki kopma sorunları.Arayüze bile zor bağlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldızburak -- 1 Mart 2017; 22:43:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PiccoLo

Aynı durum bende de oldu asus n14u modem bende ki. İnternetim sürekli kopuyordu veya stabil olarak bağlantı gelmiyordu Ttnet kullanıcısıyım bu arada. Defalarca şikayet bıraktım filan en son bir m.h yetkilisi modemden kaynaklı olabilir dedi evde eski bir modem vardı onla denedim sorun düzeldi stabil kopmadan alıyorum şuan fakat o modem de wi-fi yok yeni modem arayışındayım. Fırsatınız varsa bir modem değiştirip deneyin.

Sorunum düzeldi

3 kez telekoma şikayet bıraktım

Şuan 35 mbit kesintisiz geliyor

Modemimde sıkıntı ocağını pek düşünmemiştim.

Yedek modem olsa denerim tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: yıldızburak

Merhaba arkadaşlar ben ikinci el modem arayışlarımın sonunda iki tane dsl-n12e buldum. Biri uzun süredir kutuda tutuyormuş tam takım 89 lira , diğeri power adaptörsüz satıror 50 lira hangisini tavsiye edersiniz. Yoksa sıfır tenda modem mi almalıyım.

Bu arada modem alma sebebim, şuan ki modemim rt-205 teki kopma sorunları.Arayüze bile zor bağlanıyor.

N14U'dan düşüğünü almanı önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 1 Mart 2017; 23:49:27 >
    Hocam eyvallah ama önerdiğin de maalesef benim için çok pahalı. Birde benim hat taş çatlasa 12 mbit hızı destekler. N14u'nun kopmama garantisi yok en iyi ihtimal saatte bir kopar. N14unun da çevremde ikinci eli yok. Kopmayacağına emin olsam düşünürdüm özellkle torrent için. Yine de teşekkür ederim.İkinci el airties yada sıfır tenda bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldızburak -- 2 Mart 2017; 0:36:6 >
  • yıldızburak Y kullanıcısına yanıt
    2 senedir N14U kullanıyorum. Modemle alakalı en ufak bir problem yaşamadım.Bence tek eksik yanı gigabit portlarının olmaması. Şimdi router siparişi verdim yine Asus RT-AC1200g+ . Modem olarak N14U kullanmaya devam edicem.
  • Asus DSL-N66U modemde tivibu konusunda gelişme var mı ?
  • merhaba bana masaüstü bilgisayar için usb wifi adaptör önerebilir misiniz? biraz araştırınca asus usb-n14 bulabildim. bu ürünü tavsiye eder misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.