Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ederiz.
  • merhaba arkadaşlar bende Asus DSL-N17U cihaz var. Bunun adaptor çıkışı max 12volt 2amper gözükmekte.

tunçmatiğinde aşağıdaki linkteki gibi pratik bir ups'i var. yalnız bunda max çıkış 12volt 1amper. acaba böyle bir ups kullanan varmı.
    Modemde herhangi bir hdd takılı değil, torrent vs de indirmiyorum yani modemi tam anlamıyla kullanmıyorumda.

Bunu alsam modem kullanabilirmiyim. Bilgisi, fikri olan varmı?
    http://www.hepsiburada.com/tuncmatik-nano-modem-ups-p-BD804690
  • Arkadaşlar,elimde hiç kullanılmamış Asus DSL-N16 var ve satmak istiyorum,ilgilenen arkadaşlar özelden mesaj atsın.
  • n14u modelini kullanıyorum. evi değiştirince yeni binada ttnetin fiber hizmeti vardı( telefon kablosuyla olan 20 Mbps'e kadar) ona geçiş yaptım. bu sırada fibere geçince asustan memnun olduğumdan dsl n16'yı almaya niyetlendim. ama başvurumdan hemen sonra yeni modem almaya fırsat kalmadan hattım adsl den fibere geçirildi ve ben hala eski adsl modemimle hizmet alabiliyorum. hız testi yaptığımda yeni geçiş yapptığım 19-20 Mbps hızı veriyor. bu durum normal mi? daha stabil ve düzgün bağlantı için dsl n16'yı almalı mıyım? ya da bana fiber dedikleri ve sattıkları şey yine adsl mi??? anlayamadım bir türlü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

DSL N16 ve TürkNET VDSL kullanıyorum. Hali hazırda kullanıma devam ettiğim bir internetim vardı ve TürkNET'ten bir sms geldi ve bölgenizde altyapı bakımı yapılacaktır tarzında tam hatırlayamadığım bir şey yazıyordu, önemsemedim sildim. Daha sonra bakım bitti gibi bir yazı yeniden geldi. Sonrasında ise olaylar başladı;

İnternet alamıyorum. Modemde DSL ışığı sabitleniyor ama internet ışığı hiç hareketlenmiyor. ISS ile görüşmemde onlarda bir sıkıntı olmadığını internet gönderildiğini söylüyorlar. Bugün eve telekom'dan mı TürkNET'in kendindemi bilemiyorum bir ekip gelmiş ve kutuya kadar telefon hattının ve internetin geldiğini söylemişler. FAKAT bir şeyin değiştiğini (sisteminmi, alt yapınınmı evdekiler anlamamış) söylemişler, bundan dolayı sıkıntı yaşayabileceğimizi söylemişler. Nedir bu sistem değişimi, nasıl aşarım bunu?
  • By40bir kullanıcısına yanıt
    Farklı bir modemle daha dene durum kabak gibi çıksın ortaya eğer modemde değilse kendileri ne yaptıysa düzeltecek sen bir şeye karışmayacaksın.
  • ac52u nun adaptörü kaç amper bakabilir mi acaba kullananlar?
    edit: 12v 1.5 amper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 13 Ocak 2017; 0:43:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Farklı bir modemle daha dene durum kabak gibi çıksın ortaya eğer modemde değilse kendileri ne yaptıysa düzeltecek sen bir şeye karışmayacaksın.

Yanıt için teşekkür ederim Murat bey. Yani ilk başta bir şey değişti demşşler evdekilere, bende sistem veya altyapı yada herneyse değişti diye yorumladım kendimce. Modemde de modu yada bir değeri değiştirmem gerekir diye düşündüm. Böyle bir ayar yada mod değişikliğine gerek duyacak bir uygulama söz konusu olamaz değilmi Murat bey? Ne depiştiyse değişsin, modemle oynamaya gerek duyulacak bir sistem yok sanırım?
  • Arkadaşlar Asus dsl-n16 satın almak için alışveriş sitelerini gezinirken şu yorum gözüme çarptı. Adsl girişi yok derken ne demek istedi.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Yanıt için teşekkür ederim Murat bey. Yani ilk başta bir şey değişti demşşler evdekilere, bende sistem veya altyapı yada herneyse değişti diye yorumladım kendimce. Modemde de modu yada bir değeri değiştirmem gerekir diye düşündüm. Böyle bir ayar yada mod değişikliğine gerek duyacak bir uygulama söz konusu olamaz değilmi Murat bey? Ne depiştiyse değişsin, modemle oynamaya gerek duyulacak bir sistem yok sanırım?

Ben görmedim bugüne kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_injured

Arkadaşlar Asus dsl-n16 satın almak için alışveriş sitelerini gezinirken şu yorum gözüme çarptı. Adsl girişi yok derken ne demek istedi.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

Öyle bir şey yok her yazanı dikkate almayın en doğru bilgiler ASUS'un kendi sitesindedir oradan bakınız.

• Arkadaşlar modem arayüzünde yapılan değer değişiklikleri hat değerlerini etkiler mi? Kendi çapımda stabilite ayarı çekmeye çalışıyordum, daha sonra hat değerlerini olumsuz anlamda değişim oldu. Bundan kaynaklı olabilir mi yoksa hat değerleri modem arayüzündeki değişikliklerden bağımsız mıdır? Hattım zaten yeterince dengesiz. Eğer bununla alakalı ile sıfırlamayı düşünüyorum. Modemim Asus N14U.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazcan -- 14 Ocak 2017; 1:51:16 >
  • n14u son firmwareyi 1 ayı aşkındır kullanıyorum.İlk yazılımı yükleyip fabrika ayarlarında döndürdüğümde bağlantı biraz geç geldi.Onun dışında hiç bir sıkıntı yok.Çok iyi hatta.N14u ya yapılan olumsuz yorumları mantıklı bulmuyorum.
  • Ac68u satan varsa talibim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kolay gelsin,

Bol bol okudum ama rastlayamadım bir türlü: Bu Asus modemleri TTNet fiber Tilgin yerine kullanan var mı? Varsa hangi modeli kullanıyor ve performansı nasıl?

Bir de Fiber için net bir ayar göremedim, sorunsuz erişim sağlanıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozmeniniz M kullanıcısına yanıt
    Ben ttnet fiberde kullanıyorum ama bana verdikleri modem zyxel. İçindeki bilgileri ve mac adresini asusa yazdım. Üç aydır kullanıyorum. Yalnız zyxel kablosuz bağlantıda biraz daha güçlü sinyale sahip. En uzak odada asus çekmiyor. Tilgin kullanan bir arkadaş ile bayağı uğraştık ama vlan sayısının kaç olacağını göremedik. Gerideki sayfalarda vardı. Bulamazsanız akşam atarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar, Türk Telekom'un verdiği Tilgin model modemden memnun olmadığım için yeni fiber modem arayışları içine girdim ve ASUS DSL-AC68U modelini almaya niyetlendim. Ancak bir sorum var.

Bu ürünü sabit hat telefon ile beraber kullanabilir miyim? Telekom'un verdiği tilgin modemden direk telefona kablo girmişler.

Bir de bu tilgin modemi kaldırıp direk asus modem ile interneti kullanabilir miyim?
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yanıtınız için.

Hizmet fiber olduktan sonra kullanılan modem fark eder mi ki? Benim modeme ethernet ile geliyor internet, modemden önce dönüştürücü cihaz var. Sizinki de böyle mi?

En uzak odada çekmiyor demişsiniz modem diğer uçta mı konumlanmış durumda? Benim koyacağım yer evin ortaya yakın kısmı ama oturma odasının diğer ucunu düşününce; arada 3 duvar var, çekmez mi? Sizin çekmiyor dediğiniz yerle arası ne kadar ve kaç duvar var?

Bakayım gerideki sayfalara. Siz yine akşam atar mısınız ilgili yazıyı, olur ki bulamam?

"Bir de vlan sayısının kaç olacağını göremedik" ifadesini anlayamadım. Tilginde Vlan ayarı bulup Asus üzerinde böyle bir ayar mı yapmak gerekir?

Son olarak, TTNet kullanıcı adı ve parola alınmıyor diye yazılar gördüm, bunu alabiliyoruz o halde, değil mi?

Biraz fazla oldu soru, kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar öncelikle konuyu hazırlayan@MühendisMurat hocama teşekkürler.

Benim yardıma ihtiyacım var arkadaşlar .

Dubleks(60+60 m2) bir evde oturuyorum. şu an rahmetli olacak bir exper ewm-01 bir modemim var. Artık değiştirmek istiyorum. Asus n12 router aldım zamanında wifi de üst katta stabilite yakalayamadık. modemle alakalı olduğunu da düşünüyorum.

Bu yüzden modem almak istiyorum.bir de modemin güç girişinde de sorun var .yani modem gidik :)

Asus n14u
    asus n16u
    ya baktım ama tam emin olamadım. 200 tl de az para değil . aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. evde şu an 16 mbps internet var 24 e çıkarmayı düşünüyorum.

şöyle beni üzmeyecek bir modem tavsiyeniz var mı 200ü çok aşmayan ?

asus harici diğer markalarda olabilir tabi?
  • mozmeniniz M kullanıcısına yanıt
    Tilgin modemde VLAN değeri görülmüyor ve bu sayı herkeste aynı değil. O sayının ne oldugunu bulamazsanız internete bağlanamazsınız. Zyxel modemde görünüyor ama tilgin o menüye erişimi kapatmış. Ttnet kullanıcı adı ve şifreyi sms olarak yolluyor arayınca. Siz önce tilgin arayüzüne girip vlan değerini bulmaya çalışın; ki muhtemelen bulamayacaksınız. Ondan sonra asus almayı düşünün. İlk sayfada fiber ile nasıl bağlanılacağı anlatılıyor. Benim modeme de ethernet ile geliyor internet, modemden önce fiber kablodan dönüştürücüye giden bir cihaz daha var. Salon,mutfak ve 3 oda yan yana. Modem salonda, en arka odaya 5 duvar var. Oraya sinyal ulaşamıyor asus ile.
  • 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.