Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HsynBkts

@MühendisMurat Hocam n14u'ya kablosuz köprüleme ile exper ewm 01 modemi bağlamak istiyorum.
    Biraz uğraştım ama yapamadım ben. Kablosuz köprüleme hakkında bilginiz var mı ?

İlk sayfada bir anlatım olması lazım oraya bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Onu gördüm evet ama o kablolu , benim işime yaramaz yani
    Ben ana modem olarak n14u'yu kullanmak istiyorum.Exper ewm 01 router olacak.
    N14u'da wds menüsünden exper'in mac adresini vs. girdim ama olmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • experin menüsünde wds varmı?
  • Asus'un mailingini ana sayfaya ekleyebilir miyiz ? Oldukça faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorum.

ASUS Modemler ile Neler Yapabilirsiniz ?

• Asus modemler sürekli güncellemeler ile güvenlik, kararlılık ve yeni özelliklerin eklenmesi konusunda iddalıdır.
    • ASUS Modemler yüksek Kablosuz, USB ve Ağ performansına sahiptir.
    • Modem arayüzü Türkçedir. Kurulumu sadece 3 adımda tamamlanır. Bilgisayar ve CD’ye gerek yoktur, telefonunuz ile dahi 192.168.1.1’e bağlanarak tüm ayarları yapabilirsiniz.
    • ASUS WRT arayüzü grafiksel tasarımı ile kullanması ve öğrenilmesi en kolay arayüzdür, tüm asus modemler aynı arayüze sahip olduğu için başka bir modele geçtiğinizde hiç zorluk çekmezsiniz. Ayarlarınızı dilediğiniz gibi yedekler, ve sonrasında geri yükleyebilirsiniz.
    • AiProtection ile ağınız eskisine göre çok daha güvenli. Trend Micro ile güçlendirilmiş bu özellik sizin birçok zararlı iç ve dış saldırılara karşı korumaya yardımcı olur.
    • Ebeveyn yönetimi ile çocuklarınızın sizin istediğiniz zaman aralıklarında internete girebilmesine izin verirsiniz. Mesela kızınızın tabletine hafta içi 18:00-19:00 arası internet izini verip hafta sonu tüm gün izin verebilirsiniz, birkez bu ayarı yaptığınızda bir daha sürekli şifre değiştirme ile uğraşmazsınız. Destekli modellerde tehlikeli içerikleri,video içerikleri ya da torrenti direk modem üzerinden yasaklayabilirsiniz.
    • Asus Router uygulaması ile asus modeminizi istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Hız limitlemesi, sistem izleme, hızlı kurulum, ebeveyn kontrolü, trafik istatistikleri, DNS ayarları ve daha nicesi. Android ve IOS cihazlarınıza marketten bu uygulamayı indirmeniz yeterli.
    • 4 adet farklı Misafir ağı açabilirsiniz. Bu sayede hem misafirlerinize kolay bir şifre tanımlayabilir hem de misafirlerin sizin özel ağınıza girişini engellersiniz. Hatta süre ve hız limiti de koyabilirsiniz.
    • Kullanıcı bazlı hız limitleme Asus modemlerde çok kolay. İsterseniz şu kullanıcı şu hızda interneti kullanabilsin diyebilirsiniz veya misafir ağlarına da genel hız limitlemesi koyabilirsiniz. Dengeli bir hız paylaşımı istiyorsanız Trafik yöneticisi sizin diğer isteklerinizi de karşılayacaktır.
    • Modeminizi bağımsız bir router(yönlendirici) veya access point olarak kullanabilirsiniz. Fiziksel WAN portu olmayan modemlerde, LAN portlarından birini WAN portu olarak atayabilirsiniz.
    • Asus modemler ile Sabit IP için aylık 5-10TL ödemenize gerek kalmaz. Asus’un DDNS servisi sayesinde isminiz.asuscomm.com adresinden ağınıza ve modeminize dünyanın heryerinden erişebilirsiniz. Üstelik bu hizmet Asus modem sahiplerine ücretsizdir. Yani 1-2sene içerisinde sabit IP’ye ödeyeceğiniz parayla satın aldığınız Asus modem bedavaya gelir.
    • Modeminizi menzil arttırıcı, repeater olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey WDS teknolojisini kullanmak.
    • Asus modemlerin bazıları Facebook Wifi desteğine sahiptir. Yani işletmenize gelen kişiler otomatik olarak check-in yapabilir ve işletmenizin sayfasını promote edebilirsiniz.
    • PPTP,Open VPN destekleri ile evinizin ağını istediğiniz heryere beraberinizde taşıyabilirsiniz. Bilgisayarınız ya da diğer VPN destekli cihazlarınız tıpkı yerel ağınızdaymışçasına sizinle heryerde olur.
    • Asus modemler ile print server gibi ayrı bir cihaza gerek kalmaz.
    • Uyumlu 3G/4G Turkcell Vınn, Vodafone Vodem, Türk Telekom Jet tarzı dongle’lar ve bunun yanında USB ile bağlayacağınız Android telefonların internetini Asus modemler ile paylaşabilirsiniz. Yazlığınızda kullanmak için yeni bir 3G/4G destekli model satın almanıza gerek kalmaz.
    • Download Master ile bilgisayarınıza ihtiyaç duymadan torrent ve birçok destekli dosyayı direk Asus modeminize indirebilirsiniz. Böylece bilgisayarı sürekli açık tutma ihtiyacınız kalmaz ve elektrik tasarrufu edebilirsiniz.
    • DLNA sunucusu desteği ile, modeminize bağlı diskteki tüm medya içeriği ağınızdaki destekli televizyon,tablet, bilgisayar ve akıllı telefondan oynatabilirsiniz.,
    • FTP desteği ile, Asus modeminizi bir ftp sunucusuna çevirebilirsiniz.
    • Samba sunucu özelliği ile Asus modeminiz adeta ağa paylaşıma açılmış bir bilgisayar veya NAS görevini üslenir.
    • Asus modemler EWAN desteği sayesinde, LAN portlarından birini WAN portu olarak atayabilir ve bu sayede Superonline, Metronet tarzı fiber bağlantılarda modem olarak kullanabilirsiniz.
    • Dualwan desteği sayesinde farklı bağlantılar desteklenir. İki farklı hattı yedekli veya paylaşımlı olarak kullanabilirsiniz. ADSL+VDSL, ADSL+Fiber, VDSL+Fiber, 3G/4G+VDSL, 3G/4G+ADSL, 3G/4G+Fiber..
    • Ai Radar Asus modemler istikrarlı sinyal yönlendirmesi sağlar. Daha iyi çekim gücüne kavuşursunuz.
    • Trafik İzleyicisi ile anlık olarak hangi hattan, kablolu veya kablosuzdan nasıl bir veri transferi olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Destekli modellerde hangi kullanıcı ne kadar data paketi çekmiş bunlar detaylı olarak izlenebilir.
    • Web geçmişi özelliği ile ağınızda kim ne zaman hangi sitelere girmiş bunu görebilirsiniz. Ayrıca bunu modeme bağlı USB diske kaydedebilirsiniz.
    • Game Boost ile cihazınız direkt olarak WTFast tarafından sağlanan oyun odaklı özel sunucular üzerinden bağlanır. Böylece çok daha etkin bir oyun deneyimi sağlanabilir. Aynı zamanda tek bir tık ile QoS özelliği oyuna odaklanan ayarları sizin için yapar.
    • Asus modemler Time Machine desteklidir.
    • Asus Aicloud ile kendinize ait bulut sisteminizi oluşturabilirsiniz. Bunu tıpkı evinizde sunucuları bulunan heryerden erişebildiğiniz kişisel bulutunuz olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca bu bulutu Dropbox ve Asus Webstorage ile de senkronlayabilirsiniz.
    • Kablosuz Mac filtreleme özelliği ile dilerseniz belli Mac adress li cihazlara internet erişimi izni verir, diğerlerine vermezsiniz. Bunun tersi de geçerlidir.
    • Tamamı WPS destekli Asus modemleri diğer WPS destekli cihazlara şifre girmeye gerek kalmadan tek bir tık ile bağlayabilirsiniz.
    • Kablosuzu kullanmadığınız zamanlarda modemin üzerindeki kablosuz kapama tuşu ile kapatabilirsiniz.Yine kablosuzun haftanın belli saatlerinde açık, belli saatlerinde kapalı kalmasını ayarlayabilirsiniz.
    • İletim gücü ayarı ile, eğer kablosuz ağınız evin dışına taşıyorsa bunu düşürebilir ve kablosuz alanınızı kısabilirsiniz.
    • Kablosuz ağınızı gizleyebilir, sadece ağın ismini bilenlerin ağa girme isteğinde bulunmasını sağlayabilirsiniz.
    • Smart connect destekli modellerde, farklı ağlar arasındaki geçiş kurallarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
    • Roaming asist ile belli çekim gücünün altındaki cihazların bağlanmasını engelleyerek, menzil arttırıcı ile beraber modem kullanımında daha kararlı bir kullanım sağlayabilirsiniz.
    • Port yönlendirmek çok kolay, yönlendireceğiniz portları ve ağdaki cihazınızı seçmeniz yeterli.
    • URL filtereleme ile girilmesini istemediğiniz siteleri engelleyebilirsiniz. Url filter ile site ismi içerisinde belirtilen kelimenin olması halinde siteye girilemesin şeklinde filtereleme yapabilirsiniz.
    • Yazılım güncellemelerini modem arayüzünden özgürce yapabilirisiniz, elle yazılım indirmek ardından manuel şekilde güncelleme işlemleri ile uğraşmanıza gerek yoktur.
    • Modeminize yaptığınız ayarları dosya halinde kaydedebilirsiniz, sonrasında modeminizi değiştirdiğinizde veya modemi resetlediğinizde bu ayar dosyası ile tekrar aynı ayarlarınızı geri yükleyebilirsiniz.
    • Asus Device Discovery yazılımı ile ağınızdaki tüm asus ağ cihazlarına ulaşabilirsiniz.
    • Asus feedback sayesinde, modeminiz ile alakalı dönüşlerinizi direk yurt dışındaki geliştirici ekibe yönlendirebilirsiniz.
    • Asus kurtarma yazılımı ile, birşekilde cihazınızda problem yaşayıp arayüze ulaşamıyorsanız dahi, bu yazılım ile cihazınızı kararlı bir firmware e geri yükleyebilirsiniz.
    • DSL günlüğü sayesinde mevcut hat değerlerinizi takip edebilir bir sorun olması durumunda bunu daha kolay öğrenebilirsiniz.
    • DSL Ayarı bölümünden hattınıza dair detaylı ayarları yapabilirsiniz. Kararlılık veya yüksek hız için ince ayar yapabilirsiniz.
    • Sistem günlüğü altında tüm log kayıtlarına ulaşabilir ve cihaza yönelik değişiklikleri takip edebilirsiniz.
    • Yerel Ağda Uyandır(Wake on LAN) özelliği ile ağdaki uyuyan destekli cihazlarınızı uyandırabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olmadığı sürece evdeki ya da ofisteki bilgisayarlarınızı açık tutmanıza gerek kalmaz. Bu ciddi miktarda elektrik tasarrufu sağlar.
    • Kablosuz butonu desteği ile, modemin kablosuzunu kullanmadığınız zamanlarda kolayca kapatabilirsiniz.
    • Modemin sürekli yanan ışıkları rahatsız mı ediyor? Destekli modellerde tüm ışıkları tek bir buton ile kapatabilirsiniz.
    • Gömülü Network Analiz bölümünden ping atmak artık çok kolay. Ve dahası..

Not : Mailde geçen özelliklerin tamamı tüm modellerde bulunmayabilir. Belirtilen özelliklerin bir kısmı geliştirilme aşamasında olabilir ve Asus bu özellikleri sonraki yazılım güncellemelerinde değiştirme ya da iptal etme hakkına sahiptir. Satın alım yaparken alacağınız modelde özelliğin olup olmadığını lütfenwww.asus.com’dan kontrol ediniz

• kablosuz köprüleme var menüde wds yok , sanırım aynı şeyler ikiside

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hey kullanıcısına yanıt
    Tamam da önce hangi modellerde bu özelliklerin olmadığını tespit etmek lazım yoksa yazıları okuyup okuyup bütçesine uygun olan modeli alan birisi şurada yazan iki üç özelliği bulamasa kıyamet kopar.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    haklısınız hocam daha geçen günlerde birisi koparttı aman aman
  • N17U modemi arayüze girişte parola sormayacak şekilde ayarlamak mümkünmü?
  • muhendidmurat hocam turknet kullanici adi ve sifreyi gonderdi hizli kurulum yaptm dsl isigi sabit yaniyor fakat internet yanmiyor firmwareyide en son surume yukselttim hixbir sekilde baglanamadim internete ne yapmam lazim modemim dsl n16

• birde murat hocam telefonla birlikte veriliyor turknet ben ankastreden direk modeme bagladm kabloyu arada splitterbyk o yuzden baglanamama gibi bir durum olur mu bir suru denedm hala baglanamadm internete

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

birde murat hocam telefonla birlikte veriliyor turknet ben ankastreden direk modeme bagladm kabloyu arada splitterbyk o yuzden baglanamama gibi bir durum olur mu bir suru denedm hala baglanamadm internete

Olur, yalın net ayrı telle verilen net ayrı.
  • Jhocam birse hizli kurulumda modem vdsl olarak algiliyor vdsl olarakta dwnedm baglanmadi adsl olarakta max. 16 mbps veririz dediler modemde 24 mpbs gozukuyor buda sebep olablr mi gidip splitter alacagm ins duzelir

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    Dene bakalım, sen şuan VDSL mi satın aldın ?

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

sağ taraftaki gibi mi sistemin ?
  • hocam adsl aldm vdsl denedm olmadi splitter taktm yine olmadi suanda dsl isigi gidip gidip geliyor hiz 24 mbps gosteriyor m. hizmetlerini arayip dusurtmeyi deniyecegm hat kaldirmiyor galiba sistemimde sagdaki evet bir tek duvardan degl direk kablo geliyor eve.

• hocam musteri hizmetlerini aradm onlarda dsl isigi yanmiyor gozukuyurmus bende ise sabit yaniyor gozukuyor bu nasil is anlamadim.

Bu modemle değil senin ISS ile aranda olan bir sorun bence, Türknet'i çok aradın mı :)
  • hocam tt fiyatlari pahali superonlineda da cok sorun yasadm bir tek turksat yk o olsaydi turksat alacaktm turknet taahhutsuz ve 150 gb kotasindan dolayi gectm alt yapi tt oluca boyle seyler oluyor ortak alt yapi sirketi kurulsada kurtulsak tt dan. o

ne meraklısınız ya ortak altyapı şirketine. TT toplantıya ve kuruma katılmayarak safını belli etti. Senin Sorununun Turknet İle ilgili. TT gidince diğer şirketlerin interneti ucuzlatacağınıda hiç sanmayın ben yurtdışındayken bir firma kapatıldı internet fiyatları direk arttı. Türknet, vodafone, SuperOffline size ucuz internet vermeye can atmıyor! Superonline!ın fiber altypısı haricinde adsl ve vdsl hepsi türk telekoma bağlı. Sorununuzu MH ile görüşerek yapın modemde dünya işareti yanıyorsa bağlantı yakalandı demek. İnternete giremiyorsanız türknetten dış dünyaya bağlantınız kapalıdır
  • Merakliyiz tabi tek basina tekel olusturmuslar. Kaldi ki baska firmalarada zorluklar cikariyorlar konularda var. Adamlar fahis fiyata internet veriyorlar. Mh aradim ariza kaydi olusturdular.

Bende türk.net bağlatacağım modem olarak da n16 alacağım. Sorunun çözülünce haberdar et , moralim yerine gelsin. :)
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.