Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: archangeliques, üç f Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
8.177
Cevap
194
Favori
304.408
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      949 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:16:54
      quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Hocam Beta Firmware'i niye yüklüyorum? Oldum olası Betalardan çekinmişimdir. Bunu yükleyip sonra modemi arkadaki düğmeden kapatıp açayım mı diyorsunuz; yoksa tekrar arkadaki deliğe ataç sokup her şeyi sıfırlıyor muyum? (ikinci seçenek biraz mantıksız oldu galiba)

ataç ile sıfırlayacaksınız hocam

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:19:54

Bu kadar yaptığım şeyi niye ataç sokup silip atıyorum? Kaç saattir uğraşıyorum/uğraşıyorsunuz. Sonra her şeyi sil baştan tekrar mı yapacağım? Sonuçta modem şu anda çalışır durumda. En son official Firmware sürümünü elle yüklesem ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Temmuz 2016; 21:21:53 >
      |
      |
      canbotek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      634 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:26:12
      quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Çok anlamsız kasmalar, ağ hataları almaya başladım en son şu ayarlarda rahat ettim eğer anlamsız kasmalar, pingler, yavaşlıklar yaşayanlar varsa deneyebilir.

Murat hocam ben de n14u var, cihazı ilk sayfadaki en son beta sürümüne güncelledim. Ek olara iptv kullanıyoruz evde.. ara ara düşmeler donmalar olabiliyor, şimdi bu ekranda ki ayarları da uyguladım. snr margin line attenatuion değerlerim de iyi.. acaba alt yapı çalışması tarzında bir şey mi var yoksa gözden atladığım başka bir ayar olabilir mi ? 3 tane ekran görüntüsü ile gösterdiğiniz stabilite ayarlarını yaptım. Şu an için her hangi bir sıkıntı yok crc hatası da yok ama arada bir sanki internetin üstüne eşek biniyormuş gibi oluyor çözemedim açıkcası..

Helgisiðir

• Yüzbaşı
      634 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:27:20

En son sürüme güncelledikten sonra modemi sıfırlayacaksınız hocam. Fw atmadan önce değil.
      |
      |
      Bahsedilenler: hitokiri_johndoesai

Helgisiðir
    • Yüzbaşı
      949 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:29:21

Asus'gittim ama büyük hayal kırılığı ile geri döndüm bu hafta full izindelermiş beni 2 saat beklettiler koca binada onunda azarı basıp orayı terkettim yarın tekrar gideceğim inşallah. #YardımASUSadım.
      |
      |
      Bahsedilenler: FreeRun , hitokiri_johndoesai , MühendisMurat
    • Yüzbaşı
      949 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:31:42

Asusun kesinlikle yapılması gerekiyor dediği şey bu hocam offical kursanızda sıfırlamanız gerek. Sıfırlamanın amacı modemdeki eski fwden kalan çöpleri temizlemek
      |
      |
      hitokiri_johndoesai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:35:05

Anladım; daha önce hiç bu şekilde Firmware yükseltmesi yapmamıştım. Modem ayarlarını yedekledim; sonra config dosyasından ayarları geri yüklesem sorun olur mu? Ayrıca sizin verdiğinizle Official Firmware arasında ne fark var; niye Beta öneriyorsunuz?
      |
      |

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:46:47

config alın ama sakın 1.1.2.0'a kurmayın her config o sürüm içindir. Hocam Asus Vip Forum 5 yıldızlı üyeyim ve asusun önerdi beta 1.1.2.0 firmwaresi kurun baştan yapın ayarlarınızı!
      |
      |

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      17 Temmuz 2016 21:53:26

Anladım; config dosyasının sürüme özel olması ilginçmiş. Sil baştan yapacağız yani her Firmware yükselttiğimizde. Bence modemin arayüzünde otomatik Firmware yükseltme seçeneğinin olması bile garip bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Temmuz 2016; 21:59:35 >
      |
      |

• Yarbay
      71982 Mesaj
      17 Temmuz 2016 22:09:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dehr.

Murat hocam ben de n14u var, cihazı ilk sayfadaki en son beta sürümüne güncelledim. Ek olara iptv kullanıyoruz evde.. ara ara düşmeler donmalar olabiliyor, şimdi bu ekranda ki ayarları da uyguladım. snr margin line attenatuion değerlerim de iyi.. acaba alt yapı çalışması tarzında bir şey mi var yoksa gözden atladığım başka bir ayar olabilir mi ? 3 tane ekran görüntüsü ile gösterdiğiniz stabilite ayarlarını yaptım. Şu an için her hangi bir sıkıntı yok crc hatası da yok ama arada bir sanki internetin üstüne eşek biniyormuş gibi oluyor çözemedim açıkcası..

Yazdığın şeyi bilmiyorum maalesef N14U'da stabilite tam sağlanamadı hala.
      |
      |

• Yarbay
      71982 Mesaj
      17 Temmuz 2016 22:10:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: canbotek

Asus'gittim ama büyük hayal kırılığı ile geri döndüm bu hafta full izindelermiş beni 2 saat beklettiler koca binada onunda azarı basıp orayı terkettim yarın tekrar gideceğim inşallah. #YardımASUSadım.

ASUSİSTİFAAAAAAAAA bende bu akşam wifi sorunu yaşadım resetledim cihazı tekrar kurdum falan ne oluyor yahu.
      |
      |

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      17 Temmuz 2016 22:20:07

Asus Ağ ürünlerine ihtiyacı olan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmasın RT-N12/RT-N300
      https://www.amazon.com/ASUS-3-In-1-Wireless-Router-RT-N12/dp/B00DWFPDNO/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1468782999&sr=8-3&keywords=asus+rt Gerçek amazoncu murat hocamız varken bana söylemek ayıp olur ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbotek -- 17 Temmuz 2016; 22:54:44 >
      |
      |
      Bahsedilenler: MühendisMurat

• Yarbay
      71982 Mesaj
      18 Temmuz 2016 00:50:45 Konu Sahibi

O zaman gerçek Amazoncu olarak ürünün TR'ye gelmediğini belirteyim.
      |
      |

• Binbaşı
      1512 Mesaj
      18 Temmuz 2016 11:21:15
      arkadaşlar Asus DSL-N16 Asus DSL-N17U iyi modeller sanırım max 200 tl gibi bir butce ayrdım ama 60 tl bu ıkı modem arasındakı farka degecek bır farkmıdır ? komsum ıle ortak kullanacagız. wifi gucu arttırmak ıcınse TP-Link TL-WA850RE dusundum bu urun asusla uyumlumudur yanı n16+ tp lınk alsam işimi görürmü tavsıyelerinize ihtiyacım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpmagduru -- 18 Temmuz 2016; 11:23:05 >

TERK ETMEDİ SEVDAN BENİ !!!

psn: vedoo1903
    • Yüzbaşı
      949 Mesaj
      18 Temmuz 2016 12:33:59

Hocam Konumda UK işaretli ya fark etmemişim
      |
      |
      MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      71982 Mesaj
      18 Temmuz 2016 13:31:28 Konu Sahibi

Bimekste kampanya bitmediyse 161 liraydı N16 + 8961 Router al yeter.
      |
      |
      xpmagduru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1512 Mesaj
      18 Temmuz 2016 13:40:08
      quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Bimekste kampanya bitmediyse 161 liraydı N16 + 8961 Router al yeter.

kampanya bitmiş üstadım 187 tl olmuş :) pekı n16 ıle n17 arasında benım anlayabılecegım tarzda bır fark varmıdır acıkcası evde ps4 de onlıne oyunlarda sıkıntı yasamamak en buyuk ıstegim

TERK ETMEDİ SEVDAN BENİ !!!

psn: vedoo1903
    • Yarbay
      71982 Mesaj
      18 Temmuz 2016 13:43:04 Konu Sahibi

Sayfalarını açarak görebilirsin farklarını ve kararını kendin verebilirsin bulunmaz şeyler değiller, Asus'un kendi sitesine girip oku sadece.
      |
      |
      xpmagduru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      18 Temmuz 2016 13:50:00

admin şifresini girdiğiniz yer değişti dimi?
      |
      |

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      18 Temmuz 2016 13:52:56

Evet, artık ufak bir pop-up pencere açılıyor şifreyi girmek için.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.