Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9995. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.082
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99939994999599969997
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ups 0 euroya ürün olamaz ürünün indirimsiniz fiyatına bakıyorlar 75 euro değer biçiyorlar yapıştırıyorlar vergiyi
    üstüne yetinmeyip amazondan para almak için ürünü antrepoda 4 gün bekletiyorlar ups çok aç bir firma nerden para kazansam diye antin kuntin iş yapıyorlar, ups yi amazona şikayet edip iyi bir ders vermek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyuka

quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Arkadaşlar iparcelle gönderilen bir ürünün gümrüğe takılmama ihtimali var mı? 300 euroluk bir alışveriş yapmıştım, zannedersem gümrüğe takılmadı ama amazon vergiyi aldı. Söylesek iade ederler mi?

Amazon vergiyi alıp cukkaya atmıyordur diye tahmin ediyorum. Eminim bürokratik bir iletişim vardır gümrük işletmeciliğiyle arasında. Yani iadenin esamesi bile okunmaz.

Haklısınız hocam fakat bu şekilde iade alanlar oldu diye biliyorum...

• amazondan 21 Aralıkta 2 farklı ürün sipariş verdim biri bugün elime ulaştı diğerini takip no dan sorguladığımda hala böyle diyor Fri. 23 Dec
    7:04 AM
    Received at i-Parcel
    Poyle, GB ne zaman yola çıkcak bu ingiltereden türkiyeye böyle sorun yaşayan oldu mu daha önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

36 euroya aldığım Philips Eake Up Light geldi, detaylı inceleyememe rağmen memnun kaldım,

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00VAA1IRS/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1483008240&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=philips+wake+up+light+3506%2F05&dpPl=1&dpID=31OBJdqpUaL&ref=plSrch

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Hayirli olsn hocam
    O fiyata nasil aldnz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quasi522 Q kullanıcısına yanıt
    Söyleyince vermezler. İade işlemi birkaç ay alıyor. Gümrük ücreti alınmadıysa zamanı gelince iade edecekler. İsteyene veriyorlar, istemeyenin parasının üstüne yatıyorlar diye bir şey yok.

Gümrüğe girmediği fikrini nasıl edindin?
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    74eur'e hf3520 aldım çok kullanışlı bir alet özellikle yatarken 15dk'da yavaşça kapanması çok işe yarıyor uykuya dalmayı kolaylaştırıyor

• siparişi veriyorum arkadaşlar 58 euro bu fiyat aralığında tavsiyesi olan varsa beklerim
    https://www.amazon.de/gp/product/B00TSUZB2U/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilocan123bilo

Kardeşim 6800k takılan hicbir anakartda goruntu cıkısı olmaz cunku işlemcinin üzerinde igpu dedigimiz yerleşik gpu bulunmuyor
    bu tur islemcileri alanlar zaten parasını verip iyisinden gpularınıda alıyor
    Murat hocamın verdigi ornegi iyi inceleyebilirsen fark ediceksin

Bence muratla sen mesajımı baştan okuyun. I7 6800k hakkında sorulan soruya ``Görünütü alamazsın` ve ``anakartinizin üzerinde monitör bağlanacak bir giriş olmaması gerek.`` demişim. İkiside doğru bilgiler. Anlamsız şekilde muhalefet olmanızdaki amacı anlamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brian Damage

Söyleyince vermezler. İade işlemi birkaç ay alıyor. Gümrük ücreti alınmadıysa zamanı gelince iade edecekler. İsteyene veriyorlar, istemeyenin parasının üstüne yatıyorlar diye bir şey yok.

Gümrüğe girmediği fikrini nasıl edindin?

Teşekkürler hocam. Kargoyu sürekli takipteydim çok hızlı geçti süreç, ondan ümide kapıldım
  • 26 sinda kargoya verildi 29 unda elime ulasti iste amazon farki italyadan tr ye 3 gunde Logitech g900 chaos spectrum
  • Yanlış demedim ki sebebini acıkladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorix

quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

quote:

Orijinalden alıntı: sorix

dhl sanki çokmu iyi her ürünü gümrüğe sokuyor vergi çıkarıyor

DHL kat kat daha kötü tecrübelerime göre.

Yıllık 100 siparimin yarısını hızlı kargo ile alıyorum, tecrübemi hesap etmek isteyene referans olsun.

şehre göre değişiyor benim 3 tane siparişim ups ile geldi hatta son siparişimde üstü cam mangal getirdi kutuda darbe bile yokdu ben garanti camı kırarlar diyordum ben ups de hiç bir sorun yaşamadım işin güzel yanı ürün buraya geldi aynı gün teslim bile almışlığım var ama dhl ile hiç iyi anılarım yok daha önceki farklı alışverişlerimin hepsini gümrüğe soktu ardiye masrafıdır kdv dir bir tomar para ödedim

15 dolarlık fanı bile gümrüğe soktu DHL son siparişimde. Ondan önce de kargomu boydan boya kesmişler tekrar bantlamışlar.

Ayrıca; UPS sadece yetki belgesi isterken, DHL hem yetki belgesi hemde kimlik ön arka resim istiyor. Yani bir nevi kimlik kartı bilgilerini başkasına veriyorsun işlem yaptırmak için.

UPS benden bir kere bile kimlik bilgilerimi istemedi. Bir kere bile paketimi parçalamadılar kontrol edeceğiz diye.

Yurtdışına bir şey gönderirken de proforma cart curt birsürü uğraştırıyor DHL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 29 Aralık 2016; 14:18:28 >

• holddan çıkmamış hala cloud2
  • Çüş..
    Az önce almanya dan aranmışım 0049 ...ile başlıyor numara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: my_xomatosis

Daha bu sabah amazon müşteri hizmetleriyle görüştüm. 23/12/2016 da satı aldığım xbox dikey stand ve call of duty kargo durumuyla alakalı. bugün itibariyle hanüz kargolanmadığından durumu sordum. Polonya depoya mail atarak süreci hızlandıracağını söyledi. Bu arada vergi konusunu da kendisi açtı. Şu an bir gelişme yok, resmi gazete durumunu da takip ediyoruz burada dedi. Kimseyi mağdur etmeyiz dedi hazırda verilen siparişler için.

Açıkçası benim içim rahat bu açıdan. Zira amazon verdiğiniz siparişlerde eğer sipariş anında vergi çıkmıyorsa ama gümrüğe ulaştığında vergiye girerse karşılama garantisi veriyor. Daha önceki bir siparişimde bunu kur dalgalanması nedeniyle yaşadım. Ve sadece gümrük yetki belgesi göndererek sorunu çözdüm. Masrafları amazon karşıladı.

Devletimizin yapmadığını amazon yapıyor kısacası. Ben bugün 64 euro'luk ayakkabı siparişi verdim mesela. Vergi bile çıksa ayakkabı burada 690 tl. Aradaki farka farklı renk 2 tane daha alabilirsiniz...

Columbia Ventrailia Ii Outdry-Yeşil renk

https://www.amazon.de/Columbia-Herren-Ventrailia-Outdry-BM1753/dp/B01G7DGN3G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1483006853&sr=8-1&keywords=Columbia%2BVentrailia%2Bii&th=1&psc=1

Arastirdin mi hocam nasildir su gecirme surumu vs.

• Arkadaşlar, anneme su geçirmez ayakkabı/yarım bot tarzı birşey almak istiyorum. Yakın zamanlarda uygun fiyatlı birşeyler gören var mı? Ben çok denk geliyordum ama şimdi arayınca bulamıyorum. ))
  • Kurye dağıtmak üzere yola çıkmış :)bu ne hız amazon 3 gün önce sipariş verdim bugün elime geçer ürün umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

ups hep yapiyor bunu hep te sikayet ediyoruz ama halen amazon onlarla calisiyor demek ki daha cok sikayet lazim ya da amazonun daha cok zarar etmesi lazim ups uzerinde ki o zaman anlayip daha iyi bir kargo firmasi ile anlasirlar.

Bilgi olsun diye yazayım. Upsle çalışmayı sen istiyorsun diye bırakmazlar, iparcel ve ups bir bütün halinde anlaşma. Ek olarak ups çok iyi çalışıyor.

Sizin UPS ile yaşadığınız sıkıntının kaynağı tamamen gümrükten kaynaklı. UPS ürünlerin tutarını barkodda bilgi olarak tutuyor ve gümrüğe geldiğinde gümrük otomatik olarak 75 euro üzerindeyse malı salmıyor. UPSin yapabileceği bir şey yok.

Şimdi diyeceksiniz benim ürün 75 euro altında ama gümrüğe girdi. Amazon UPS'e ürünün indirimsiz fiyatını veriyor. Aslında senin 60 euroya aldıgın şey 80 euro gözüküyor ve gümrük bağlıyor. UPS üzerinde mal tutmak istemez , gümrük işlemlerini en cabuk şekilde yapıp teslim etmek ister. Şuanki yoğunluktan ötürü işlemler uzayabilir. UPS istedi diye bir mal gümrüğe takılmaz , UPS istedi diye bir mal gümrükten çıkartılmaz. Sizin için söylemiyorum ama cahil cahil sürekli aynı mesajı yazıp forumu kirletmenin mantığı yok.

Tencere aldım UPSe verdiler ve 36 saat dolmadan teslim edildi. Gümrükte sorun çıkmadığı sürece en iyi Ekpress kargo UPS şuanda. UPS'in yurtdışı operasyonunu şubeli UPS ile karıştırmayın tamamen farklı şeyler.

Araçlar havalimanından çıkar ve her aracın bi bölgesi vardır. Hep aynı yere giderler , genelde aynı yere aynı saatte gider, operasyonları sağlamdır.

UPSe dolandırıcı demeden önce lütfen sistem nasıl işliyor onu öğrenin ondan sonra yazın. Amazonu ve sistemi böyle gereksiz şeyler için yormayın.

• genle yüklü gemi kullanıcısına yanıt
    kendi kullandığım outdry columbia var hocam. daha su geçirmedi kar ve yağmurda.
    ayrıca bu modeli gidip buyaka ve özdilek mağazasında denedim. oradakilerde kar ve yağmuru geçirmez bilgisi verdiler.
    ayrıca 1 sene garantisi mevcutmuş, sanıyorum ki bu garanti amazon.de için de geçerlidir.

yakın bir model daha var, turunculu olanı. onu da alacağım kısmetse:) 55euroya geliyor. kışın siyah-kahve-koyu gri ayakkabıdan gına geldi vallahi.
    su geçirmez olsun ve renkli olsun zaten içimiz kararıyor havalardan:)
  • 
Sayfa: önceki 99939994999599969997
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.