Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.168
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97099710971197129713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amazon bugün 8 e kadar varıcak demiş kargoma yurtiçi bu saatlerde açık mıdır? ürün bugün saat 10 da türkiyeye giriş yaptı 12de operasyon merkezine ulaştırılmış.
    Amazonun dediği saat doğrumudur yarına kalır mı ? Kalırsada kargo ücretini geri mi alıcağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctormtr

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01KLLCON8/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

Linki buydu ürünü bitirmişler ne ara bitirdiniz :)

hocam bu ürünü bende takip etmiştim tr de satışı yok nettede video çekim kalitesini göremedim.denedin mi nasıl video çekimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

31€ ya guitar hero almıştım 2 gün önce dün kargoya verildi ama Türkiye ye girişi henüz gerçekleşmedi. Yeni düzenleme gelene kadar ülkeye giriş yapmazsa gümrüğe geldiğinde vergiyi isteyeceklerdir büyük bir ihtimalle. Ben vergiyi ödemek istemezsen ürün amazona geri gider mi ?

ben de aynı durumdayım. bot almıştım.
  • Bakan bakanlar kuruluna götürdük imzadan çıktı resmi gazetede olacak bir kaç günde diyor. Bunun dönüşü yok artık maalesef.
  • Ben şimdi 38 € bişi aldıydım vergi yüzde %18 diyo ana sayfa da değiş ti mi bu da bari bu azalmış olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

bunun devletin vergi alması ile ilgisi olduğunu düşünenin kafası eksik çalışıyordur.

devlet 75 euro yerine 30 euro'ya çekince aradaki fark olan 45 euro'nun %20'si kadar yani bir alışverişten en fazla 9 Euro kazanır. emin olun ki devletin bu 9 euro ile kalkınması mümkün değil. zaten bakan da açıklamasında "haksız rekabet" dedi.

yani bu açık açık hepsiburada gibi şirketlerin siyasi bağlantılarını kullanarak gönderdiği RİCA'ların sonucudur.

+1
  • instance kullanıcısına yanıt
    vergi yok şu an toplam 44 euroya geliyor. son anda gümrük vergisi çıksa da amazon mağdur etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rand_Al_Thor

Ya bu Turkforce a ben cevap yazayım dedim, ondan sonra baktım ki asıl muhatap bile adamı ciddiye alıp cevap yazmamış bana ne oluyo dedim.
    Adam neyin kafasındaysa, devlet vergi sınırını düşürüyor ama suçlu bu konu başlığı...
    Vayy donanımhaber ne güçlüymüşsün sen be.
    Haydi Turkforce !!!!
    Donanımhaber de bir başlık da sen aç, sınırı 150 ye çeksinler...

Yazdığımı okumaktan acizsin. İnsanlar bu konu sayesinde teşvik edildi gitti herşeyden onlarca alıp işi ticaret döktü.
    Murat bu konuda defalarca uyarıldı. Bu konu sadece rehber kısmıyla kalmalı ürün vs. kişi kendisi arayıp bulmalıydı.

Herhalde zannediyordunuz ki bu konunun hiç bir etkisi yok, en fazla 50-100 kişi satın alma yapıyordur.
    Donanımhaberi küçümseyerek kendini kandırırsın, bellli ki durum değerlendirmesi yapabilecek kapasitede bile değilsin.

Konunun gösterim rakamlarına baksaydın zaten durumu az da olsa anlardın.

Mağazalara gidip gerizekalı gibi ben ürünü deneyeceğim ama Amazondan satın alacağım diyenleri söylemeye bile gerek yok.

Siyaset ve ekonomi hakkında derin bilgilere sahipsiniz ya, konuyu açma amacı iç piyasada kazıklanıyoruz firmalar akıllansın dı, buyrun bakalım şimdi sizi dinleyelim.

• thiler kullanıcısına yanıt
    Orada öyle diyor ama genellikle 1-2 gün içinde alırsınız.
  • X-M3N X kullanıcısına yanıt
    Evet benim vergim hakkım hukukum var ise ki var zehiri zıkkım olsun yedikleri içtikleri.
  • Yurt dışından vergisiz siparişlere 30 avro sınırı
    Bakan; Bizim e-ticaret firmaları yurt dışına mal gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştığı oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördüm. Geçtiğimiz günlerde bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük, bunu 30 avroya düşürdük. Avrupa bunun 22,5 avro olarak uyguluyor. Çünkü bunun başka etkileri de var. Bakanlar Kurulunda imzadan çıktı, inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girer."

Amazon , Aliexpress o kadar yüklenmişiz ki anında halkın aleyhine düzenleme geldi. Hepsiburada, n11, gittigidiyor benim için bitmiştir. Soru şu: Birkaç güne resmi gazetede yayınlanacaksa birkaç gün sonra gelecek siparişlerimiz ne olacak ?

• Bugünleri de mi görecektik.

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriftMaster

Orada öyle diyor ama genellikle 1-2 gün içinde alırsınız.

peki kargo ücreti iade edilecek mi ?
  • kol gibi girdi hayırlı uğurlu olsun sayfayı kapatırız artık
  • revoltx R kullanıcısına yanıt
    Devlet kendi ayağına sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctormtr

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01KLLCON8/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

Linki buydu ürünü bitirmişler ne ara bitirdiniz :)

way arkadaş bi ürün alalım dedik hemen sömürmüşler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal türkiye ye gelene kadar kanun yayınlanır gümrükte vergi isterler doğru diyprsunuz en fazla geri iade edersiniz ama uğraşırsınız biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dijital oyunlar takılmayacak tabiki. Şöyle bir şey var. Kutulu oyunlar dijitallerden daha ucuz.

3 gün önce Titanfall 2 ve Overwatch aldım. 43€ 165tl ye geldi. Bunları Türkiyeden Dijital almaya kalksan 250tl kutulu almaya kalkarsanda 300 TL civarı yapıyor.

Alaka burada. Benim fikrim budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Bugünleri de mi görecektik.

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Hocam çok büyük bir kitle var tepkili. Türkiyenin yurt dışını alılverişi nabzını da siz tutuyorsunuz gibi.

Bir şeyler yapabiliriz. Binlerce dilekçe yazabilir, fahiş fiyat karşılaştıröalarıyla dikkat çekebiliriz..

Pes etmeyelim.

• 
Sayfa: önceki 97099710971197129713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.