Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.006
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97039704970597069707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yerler kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toyoda

Ben anlamıyorum ya. 50 Euroluk bir ürünü ele alalım. Güncel kur ile 183 liraya gelsin. Vergi olsun, kar payı olsun bu ürün 300-350 liraya satılsa yine burada satar haksız mıyım? Bu tarz ürünleri sen gidip 600-750 lira aralığına satıyorsun ama Türkiye'de. Aracı firmalar üstüne bir ürün fiyatı kadar kar koymasa sende satarsın ürününü burada. Sonra da anca "yerli" satıcıyı korumak için bu tarz bir kanun çıkarırsın.

Araba alırken 1 araba da devlete alıyoruz. Devletin bunu yaptığı yerde bu satıcıları suçlamak ne kadar doğru olur düşünmek lazım.

• WAREHOUSE DEAL VARAN 1- LİGHTPAK Laptop Çantası

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Warehouse 100e30 euroluk bölümden aldığım ürünlerin bir tanesi geldi. Ürünü 3tb harddiskin sepetini 120 euroya tamamlamak için öylesine almıştım. (koyacak başka bir şey bulamadım sepete). Ürünün durumunda iyi ibaresi vardı. İndirimle beraber toplam 7 euroya geldi. Evet en önemli kısma geliyorum. Ürün sıfır arkadaşlar. Etiketide üzerindeydi. Kozmetik olarak lastiklerinde sürüklenme izi bile yok diyebilirim. Altında parmak ucu kadar iz var oda dikkat edilmedikçe görülmüyor. Hiç bir sıkıntısı yok.

Ürünün malzeme kalitesi gayet iyi. Tekerlekleri ve çekme metali öyle dandirikten yapılmamış. Oturaklı malzemeler. Çekme kolu öyle açıkta durmuyor. Onun içinde bir bölme yapmışlar. İndirince bölmenin fermuarını çekiyoruz.

Kargo: Ürünün kutusu bayağı büyük. Örnek verecek olursam PS4 kutusundan daha büyük diyebilirim. Gümrüğe takılmadı ve i-parcelle geldi.

https://www.amazon.de/gp/product/B004G6RR4G/ref=oh_aui_detailpage_o07_s01?ie=UTF8&psc=1

Amazon fiyatında 78 euro yazıyor sağ altta.

• f@ithline kullanıcısına yanıt
    Sınır kısmı haricinde katılıyorum. Öyle bir sınırlama da gereksiz olacaktır. Özgürce alışveriş yapıyorum bu benim hakkım, bundan rahatsız olan insanlar kan emici şerefsizlerdir o kadar. Burada nefretini kusan çoğu kişi bunu yazmaya üşenecek veya korkacaktır ona da eminim.
  • ulex kullanıcısına yanıt
    evet şimdi dikkat ettim ama olağan olması da ilginçmiş. comdan alıştığımız için hiç dikkat etmemiştim. hoparlör, direksiyon, kasa gibi aşırı büyük kutulu bir şey de değil sonuçta. teşekkürler bilgilendirme için. ürünün içi temiz çıktı Allah'dan
  • Evime 2 günde geldi bana bu hizmeti uygun fiyata sunacak bir tane eticaret sitesi gösterin yok bu ülkede bu yok

Bu arada alacak arkadaşlara öneririm 19 euroya geldi çekim kalitesi güzel. 360 derece çekim için 4 tane daha almayı düşünüyorum
    Link:
    https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01KLLCON8/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

360 derecelik çekim aparatını bilmeyenler için

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctormtr -- 22 Aralık 2016; 17:48:29 >

• Her gün şehit haberi patlama haberi.
    Bi yanda ötv zamları benzin 5,20'lerde.
    Zorunlu trafik sigortaları deli gibi zamlandı bu sene.

Bi tarafta deli gibi işe yaramaz beton yığını açılışları.(Sonuçta üretim sıfır)
    İnsanların 3 kuruşluk yurtdışından kaliteli alışveriş zevki vardı onunda içine mıçtılar.

Seneye zorunlu bes (bireysel emeklilik geliyor) aldığımız üç kuruş ücrete bile gözlerini dikmiş ........ çocukları.2 ay s..e .ik.e sistemde kalmamız zorunlu.Maaşlarımızdan kesilip sigorta firmalarının cebi doldurulacak.
    Ben böyle saçma zoraki yönetim biçimi görmedim.Sonra diktatör deyince çomarlar havlıyor...

2016 özel yaşamım açısından çok güzel bir yıl olsada.Diğer yönden bakınca hak ve hukuk kavramı açısından en boktan yıllardan biri olarak tarihe geçti.Savaşlar şehitler zamlar yoksulluk işssizlik hepsi zirve yaptı.Darbe girişimi oldu.Sözde açılımın ceremesi çekildi güneydoğu'da bildiğiniz iç savaş oldu.Kaç defa bomba patladı ben sayamadım.
    Bundan sonraki kısım herhalde uzaylılar falan istila eder herhalde.Uzaylılara razıyım ben badem bıyıklılardan milyon kat iyidirler en azından...

Ne diyelim bu konuda buraya kadarmış.Gerçi vergi ödesek bile ülkenin iç piyayasından daha uyguna ürünler alınır gibi görünüyor.
    Söyleyecek çok söz varda anlayana işte durmak yok domal..... devam.

• imza kampanyası falan başlatsak, toplu hareket etsek tweet falan atsak ne biliyim belki biraz olsun yükseltiriz
  • Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Gümrük Vergisini değiştirmek o kadar basit bir iş değil. Onu yapamazlar. Amazondan alışverişe devam.
  • bu vergi sınırının düşmesinin sebeplerinden biri de maalesef bu konu...
  • Gümrük bakanına buradan sesleniyorum. Aynı ürünü yurt dışından dolar ve euro ile ithal edip 3 - 5 katı fiyatına bize satan Türkiyenin dev firmaları mı haksız kazanıyor yoksa Yurtdışından ihtiyacı kadar alan vatandaş mı? Hangisi daha masum? Hangisine ceza verilmeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In Time -- 22 Aralık 2016; 17:40:12 >
  • off para biriktiriyordum birşeyler almak için ya

Kimse kusura bakmasın nefret ediyorum bu ülkeden anasını satim kendi insanına düşman bir ülke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saiyajin61

beyler Columbia botlar yine düşmüş saldırın ben almıştım çok güzeller..
    58 euroya düşüyor... belli numaraları 43 44 47 https://www.amazon.de/g...XB7XF&th=1&psc=1

Columbia ülkemize sattığı kadar başka hiçbir ülkeye satmamıştır heralde şu son günlerde.

• Ya 150 diyip 30 nedir
  • doctormtr kullanıcısına yanıt
    link verebilirmisin acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 tl daha pahali olsun yine de Amazondan alacagim.

• Söyleyecek söz bulamıyorum
  • 36 euro urun aldım 3 gun once ee sımdı ne olcak extra vergıım odıcez
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Şimdide 75 euro olsun diye uğraş vereceğiz düşüneceğiz. Ve bunu kalkıp 75e geri alırlarsa biz memnun olacağız. 150 euro için sevindik , 30 yaptılar. Şimdi isteklerimiz azaldı ve 75 euroda sabit kalmasıyla bile bizi memnun etmiş olacaklar bir mantıkla.. Yurtdışı alışverişe devam, durmadım durmayacağım param oldukça
  • 
Sayfa: önceki 97039704970597069707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.