Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: onuremre1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.891.724
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 93069307930893099310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ihtiyacı olana, North Face mont. 10euro indirim ile epey uyguna geliyor..

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • kozlulum67 K kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim şu, bu markaların burada satış haklarını almış bu konuda sağlam yatırımlar yapmış ve açgözlü şekilde yüksek karlar bekleyen distribütörler aynı malın yarı fiyatından az burada son tüketici ile buluşmasını tabiki istemez. Hele bu işin yayılması onları iyice çıldırtır. Yapabilecekleri ülke içinde bir şekilde bir düzenleme çıkarttırmak ya da yurtdışında amazona baskıyla vs. bu işin önüne geçmek olur.

TR'deki 75 EURO istisnası dolayısıyla ve Amazon'un DE'deki KDV'yi düşmesiyle (ki ürün orada tüketilmediği için bu çok normal bir şeydir aslında) o aralıktaki ürünleri resmen freeshoplar'dan almış oluyoruz. Ne Almanya'ya ne de Türkiye'ye son tüketici vergi ödemiyor. Üstüne bir de kargo bedava olunca tadından yenmiyor.

Ben tabiki bu şekilde sürsün isterim ama emin olun birilerinin canı yandıkça harekete geçeceklerdir...

• nexusab kullanıcısına yanıt
    Aynı ayakkabının 42 2/3 ünü aldım kullanıyorum güzel ayakkabı.Kıyaslama olacaksa sizin için merrell:43;salomon:42 2/3;skechers:42 oluyor bana kıyaslama yapabilirseniz bu şekilde alın kaliteli ayakkabı. @nexusab

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlyldrmm kullanıcısına yanıt
    link paylaşırmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlyldrmm

ihtiyacı olana, North Face mont. 10euro indirim ile epey uyguna geliyor..

Hocam merhaba, 10 euro indirim nasıl aldınız? bana indirim ile ilgili mail gelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orijinalden alıntı: Meliodas

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

Ticâret yapmak, mal alıp satmak ne zamandan beri iğrençlik oldu?

Kişi bir malı alıp üstüne kâr ekleyip satabilir. Devlet 15 tane birden almasına izin vermiş. Bir sıkıntı görmemiş. Adam kurallara uygun davranmış.

Mal artık adamın, malın fiyatını malın sahibi belirler. İsterse bedavaya verir, isterse bin katı fiyat çeker. Bu kimseyi ilgilendirmez. Müşteri malın fiyatını belirleme hakkına sahip değildir. Müşteri kendi cebindeki paraya göre mal ve satıcı seçme konusunda özgürdür. Bu mal sadece bu satıcının elinde olsa, tekelcilik olsa o zaman eleştirin ürünün fiyatını.

Bu mantığa göre 24 saat kazıklanıyoruz biliyor musunuz? Aldığınız 200 liralık parfümün mâliyeti 4 lira. Satışı 200 lira. Giydiğiniz Adidas ayakkabının maliyeti 15 lira, siz 300 liraya alıyorsunuz. Zihninizi açmak için daha uç bir örnek vereyim, kullandığınız telefonun ham maddeleri doğada bulunuyor. Adamlar alıp birleştirip telefon yapıp size satıyorlar. Şu kazıklanıyorum ya da birileri para kazanıyor hissinden vazgeçin. Her ne iş ile uğraşıyorsanız aynı şeyi siz de yapıyorsunuz. En basidinden 5 yıl önce 80 bine mal ettiğiniz evi %10 kâr ile satın da görelim. Niye 400bin fiyat çekiyorsunuz? Çünkü o evin gerçek fiyatı 400 bindir. O evi %10 kâr ile satmak kendinize, ailenize, çocuklarınıza zulümdür, hak çalmaktır.

İnsanlar istiyorlar ki mal ucuza alınmışsa ucuza satılsın, ucuza mal edilmişse üstüne az kâr koyularak satılsın. Peki ölçü nedir? Yüzde kaç koyunca tatmin olacaksınız, yüzde kaç koyunca kazıklanmamış hissedeceksiniz? Her ürünün kâr politikası farklıdır. Bazı durumlarda %1000 koymadan kâr elde edemezsiniz, bâzı durumlarda %1 kâr için yeterlidir.

Bazı insanlar da İslam'da böyle şey olur mu, şöyle olur mu deyip şairlerin sözlerini getiriyorlar. İslâm'da da satıcı malına istediğin fiyatı biçebilir. Alıcı bu fiyattı vermeyi kabul ediyorsa yapılan alışveriş caizdir. Kimsenin zoruna gitmesin. Namaz kılmayan, Allah'a hiçbir ibâdet sunmayan insanların fiyat konusunda canları yanınca hemen işi kul hakkına ve ahlâka sarmaları ne acizlik. Komünist misin Müslüman mısın?

Biri facebookta takılıp çizgifilm seyrederken diğeri ekmeğinin peşinden koşmuş. Ürünü takip etmiş. Fiyatını gözetlemiş. Kâr elde edebileceğini anlayınca kendi cebinden alıp şimdi satışa sunmuş. İlân açmış, müşterilerle iletişim kurmuş, paranın hesabına yatmasını beklemiş, ürünü kargolamış ve parasını kazanmış. Helal hoş olsun.

Sen indirimi yakalayamadın mı? Adamla iletişime geçip bütçeni sunarsın. Adam kabul ederse Allah razı olsun dersin alırsın. Kabul etmezse de hayırlı işler diler başka ürüne/satıcıya yönelirsin...

helal kardeşim güzel özetlemişsin, maalesef konu içersin'de birçok arkadaşımız sap ile samanı karıştırıyor ticaret yapan adam taşlanıyor, ihtiyacı olmayan hiç kimse burada fırsat kovalayıp al sat yapmaya çalışmaz demek ki maddi durumuna katkı sağlamak zorunda yoksa ayda 10 bin kazanıp burada 100 tl nin peşine düşmez kimse, fırsat araştırmak emin olun insanın zamanını fazlasıyla alıyor malum konu içersin'de herkes kendinden pay biçsin fırsat yakalamak için sürekli konuyu takip etmek geriye dönük sayfaları okumak gerekiyor onlarca fırsat kaçıyor, fırsat yakalayan adam yakaladığı fırsatı maddiyat olarak değerlendirmek isterse burada taşlanıyor, ticaretin ne demek olduğunu bilmeyen ticareti adam dolandırıcılık olarak gören sözde işi vergi kaçakçılığına bile götüren ayrıca birde marifetmiş gibi insanları ifşa etmeye çalışan haysiyeti kişiliği bozuk çok insan var, bu yazını okurda anlar'mı bilmiyorum ama güzel özetlemişsin

ayrıca madem fırsatlardan yararlanılmayacak neden bu konu var ?

• amazon.de müşteri hizmetleri türkiyedeki müşteri hizmetlerini aratır halde.
  • Amazon.de TR yeni hizmet veriyor aksaklik problemler olabilir bence.Kusursuz amazon.com hizmeti beklemeyin.Neticede işe yeni giren Türk çalışanlar da biraz tecrubesiz.Bir problemde yine çözüm sunuyorlar zaten Turkce destek olmasi da işimizi hızlandırdı.
  • hocam konunun ilk sayfasında açıklama mevcut, 10euro hoşgeldiniz indirimi..
  • kavuraki kullanıcısına yanıt
    Asıl o firmalar bu distribütörlere daha ne kadar göz yumacak? Tekelleşmişler diledikleri gibi at koşturuyorlar. O firmalarda suç asıl! Ver distribütörlüğü 3-5 ayrı şirkete rekabet olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-M3N

quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orijinalden alıntı: Meliodas

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

Ticâret yapmak, mal alıp satmak ne zamandan beri iğrençlik oldu?

Kişi bir malı alıp üstüne kâr ekleyip satabilir. Devlet 15 tane birden almasına izin vermiş. Bir sıkıntı görmemiş. Adam kurallara uygun davranmış.

Mal artık adamın, malın fiyatını malın sahibi belirler. İsterse bedavaya verir, isterse bin katı fiyat çeker. Bu kimseyi ilgilendirmez. Müşteri malın fiyatını belirleme hakkına sahip değildir. Müşteri kendi cebindeki paraya göre mal ve satıcı seçme konusunda özgürdür. Bu mal sadece bu satıcının elinde olsa, tekelcilik olsa o zaman eleştirin ürünün fiyatını.

Bu mantığa göre 24 saat kazıklanıyoruz biliyor musunuz? Aldığınız 200 liralık parfümün mâliyeti 4 lira. Satışı 200 lira. Giydiğiniz Adidas ayakkabının maliyeti 15 lira, siz 300 liraya alıyorsunuz. Zihninizi açmak için daha uç bir örnek vereyim, kullandığınız telefonun ham maddeleri doğada bulunuyor. Adamlar alıp birleştirip telefon yapıp size satıyorlar. Şu kazıklanıyorum ya da birileri para kazanıyor hissinden vazgeçin. Her ne iş ile uğraşıyorsanız aynı şeyi siz de yapıyorsunuz. En basidinden 5 yıl önce 80 bine mal ettiğiniz evi %10 kâr ile satın da görelim. Niye 400bin fiyat çekiyorsunuz? Çünkü o evin gerçek fiyatı 400 bindir. O evi %10 kâr ile satmak kendinize, ailenize, çocuklarınıza zulümdür, hak çalmaktır.

İnsanlar istiyorlar ki mal ucuza alınmışsa ucuza satılsın, ucuza mal edilmişse üstüne az kâr koyularak satılsın. Peki ölçü nedir? Yüzde kaç koyunca tatmin olacaksınız, yüzde kaç koyunca kazıklanmamış hissedeceksiniz? Her ürünün kâr politikası farklıdır. Bazı durumlarda %1000 koymadan kâr elde edemezsiniz, bâzı durumlarda %1 kâr için yeterlidir.

Bazı insanlar da İslam'da böyle şey olur mu, şöyle olur mu deyip şairlerin sözlerini getiriyorlar. İslâm'da da satıcı malına istediğin fiyatı biçebilir. Alıcı bu fiyattı vermeyi kabul ediyorsa yapılan alışveriş caizdir. Kimsenin zoruna gitmesin. Namaz kılmayan, Allah'a hiçbir ibâdet sunmayan insanların fiyat konusunda canları yanınca hemen işi kul hakkına ve ahlâka sarmaları ne acizlik. Komünist misin Müslüman mısın?

Biri facebookta takılıp çizgifilm seyrederken diğeri ekmeğinin peşinden koşmuş. Ürünü takip etmiş. Fiyatını gözetlemiş. Kâr elde edebileceğini anlayınca kendi cebinden alıp şimdi satışa sunmuş. İlân açmış, müşterilerle iletişim kurmuş, paranın hesabına yatmasını beklemiş, ürünü kargolamış ve parasını kazanmış. Helal hoş olsun.

Sen indirimi yakalayamadın mı? Adamla iletişime geçip bütçeni sunarsın. Adam kabul ederse Allah razı olsun dersin alırsın. Kabul etmezse de hayırlı işler diler başka ürüne/satıcıya yönelirsin...

helal kardeşim güzel özetlemişsin, maalesef konu içersin'de birçok arkadaşımız sap ile samanı karıştırıyor ticaret yapan adam taşlanıyor, ihtiyacı olmayan hiç kimse burada fırsat kovalayıp al sat yapmaya çalışmaz demek ki maddi durumuna katkı sağlamak zorunda yoksa ayda 10 bin kazanıp burada 100 tl nin peşine düşmez kimse, fırsat araştırmak emin olun insanın zamanını fazlasıyla alıyor malum konu içersin'de herkes kendinden pay biçsin fırsat yakalamak için sürekli konuyu takip etmek geriye dönük sayfaları okumak gerekiyor onlarca fırsat kaçıyor, fırsat yakalayan adam yakaladığı fırsatı maddiyat olarak değerlendirmek isterse burada taşlanıyor, ticaretin ne demek olduğunu bilmeyen ticareti adam dolandırıcılık olarak gören sözde işi vergi kaçakçılığına bile götüren ayrıca birde marifetmiş gibi insanları ifşa etmeye çalışan haysiyeti kişiliği bozuk çok insan var, bu yazını okurda anlar'mı bilmiyorum ama güzel özetlemişsin

ayrıca madem fırsatlardan yararlanılmayacak neden bu konu var ?

Noktasına kadar katılıyorum

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Jelatine çok önem vermiyorum ama resimlere baktıysanız eğer anlayacaksınız. Yine de sıfır olma ihtimali var derseniz kendimi inandırmaya çalışayım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlyldrmm

hocam konunun ilk sayfasında açıklama mevcut, 10euro hoşgeldiniz indirimi..

Onu kullandım hocam ben başka bir indirim verildi sandım. Galiba Mastercard indirimi var
  • Silluine kullanıcısına yanıt
    Aynı durum benim içinde geçerli ayın 10'dan beri polonya da bekliyor bugün mail attım amazona telefonla geri dönüş yaptılar yarına kadar sorun çözülmezse aynı ürünleri tekrardan kargolayacaklarını belirttiler. Az öncede i-parcelden bir mail geldi.

• majestece kullanıcısına yanıt
    Skechers ın siyahını bfde kardeşime aldım. Genelde 39-40 giyerdi 39 tam oldu

Edit: 1. Linkteki ayakkabıyı kastettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8620979A2 -- 14 Aralık 2016; 16:18:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuma ve yazması iyi bir Flash bellek önerecek var mı? 16 olur 32 olur farketmez.
  • beyler hiç amazon.co.uk dan gözünüze çarpan güzel bir şey oldumu
  • Hangi modelinin siyahını hocam, üsttekinin mi alttakinin mi?
    Teşekkürler bilgi için :) Ben de zaten tahmin ettiğim gibi yorumlardan felan onu anlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestece -- 14 Aralık 2016; 16:20:0 >
  • 
Sayfa: önceki 93069307930893099310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.