Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (7013. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.891.636
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 70117012701370147015
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açık konuşayım, eğer birisi çıkıpta amazondan uyguna aldığımız ürünlere çomak sokarsa ( daha önce çok örneğini gördük, aral-steam , vestel ek vergi vb.) bu ülkeden defolup gitmenin bir nedeni daha olmuş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndrewRayel

https://www.amazon.de/Oclulus-301-00204-01-Oculus-Rift/dp/B00ZFOGHRG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478699930&sr=8-1&keywords=oculus%2Brift&th=1

arkadaşlar ben vergilendirmeyi deposit bilgisini göremedim? nerede yazıyor acaba

yardım edecek olan? 5-10 ayakkabı alıp satan ölücülere yardım ediyorsunuz ben burada ne zaman kullanacağım birşey almak istesem yardım eden çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyksel06

arkadaşlar az önce amazon.com a yakın zamanda türkiyeye ürün satışının kapanacağına dair bi duyum aldığımızı ve bunun doğru olup olmadığını yarım yamalak ingilizcemle sormaya çalıştım.. Gelen cevabın en başında "Aldığınız yanlış bilgi için üzgünüm" demiş ve devamında şu an ki gönderim şeklinden nelerin gönderildiğinden falan bahsetmiş. Gelen cevabı aynen kopyalıyorum..

Hello,

I'm sorry about the incorrect information you hear.

I understand your concern. As a customer service representative, I'm willing to help you in this issue.

We can ship books, music, videos, and DVDs to Turkey We can also ship some software, electronics, jewelry, kitchen and housewares, and hand tools to certain destinations.

To confirm whether an item is eligible for shipping to your country, please add the item to your Shopping Cart and proceed to checkout. If the item isn't eligible to ship to a certain location, you'll see an error message when entering the address in our order form.

inşallah chattekiler doğru biliyordur zira klitorisin dediği şey doğruysa yandık aradığım figürelr bir tek .com da var .de de doğru düzgün figür satışı yok

• Konu için teşekkür ederim gerçekten forumdaki en faydalı konulardan.

Amazon.de sitesinden daha önce alışveriş yapmadım Amazon.com ile süreçler tamamen aynı mı işliyor? Destek servisinden bahsetmiyorum vergilendirme, kargo süreci, kargo gönderen uluslararası şirket ve Türkiye tarafında dağıtım yapan şirket v.s. aynı mı?

Konunun ilk mesajını tamamen okudum, okumadan sormuyorum sadece Amazon.de için net bilgi bulamadım.

Cevap için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 4 adet aldım ancak 4 kişiye. Numaralarla ilgili sıkıntı yaşamazsak problem yok. Ancak üzülmeyin numaralar olmazsa buradan arkadaşlara maliyetine vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Bu konu kesinlikle kapatılmalı. Aksi takdirde yakın zamanda Amazon ya Türkiye'ye ürün gönderimini durdurur veya kargo fiyatlarını yükseltir. Her şeyde olduğu gibi bunun da b.kunu çıkarıyoruz milletçe.

sonuna kadar katılıyorum. konu kaldırılsın .

Bu Rehber bir konu kapatılması gereken en son konu, hadi diyelim böyle bir şey oldu ee bunun önüne nasıl geçeceksin ? ha bire yeni paylaşım konusu açılır, o kapanınca gene açılır vs. vs. biraz düşünün.

forumdakilerin aldıkları ürünleri toplasan günlük 200 300 parça anca çıkar yada çıkmaz ama, tr nin en büyük forumunda aylardır üst sıralarda bu konu, sanki millet deliler gibi alışveriş yapıyor izlenimi bırakıyor bence de göze batmamak lazım ülkemizin hali ortada. paypal bile tası tarağı topladı gitti. bir yasa çıkartırlar ortada ne amazon kalır. konu kapansın demiyorum ama popüler konularda da görünmese güzel olur.

İşte bende onu anlatmaya çalışıyorum, bu konu silinse/kapansa yine bir sürü amazon konusu açılır fakat en azından foruma girer girmez 1. sırada amazon konuaları gözüküp, amazon işi çoluk çocuğun oyuncağı olmaz.

Amazon.de'nin Türkiyeyide satış bölgeleri arasına almasıyla Amazon.com ürün gönderimi bitti işte(birkaç aya gönderimi kapatacaklar). Eğer bu konu olmasaydı, amazon.com'dan bu kadar alışveriş yapıldığını görüp amazon.de Türkiyeyide pazarlama stratejisi içine sokmazdı ve .com'dan alışveriş kapanmazdı. Artık amazon.de'den kargo bedava diye her ay kasa alırsınız yada 500 ürün çeşidiyle, uduruk bir siteden alışveriş yaparsınız. Amazon.com kapanıp işimiz .de'ye kaldıkdan sonrada neden bu amazon konusun bu kadar popüler olmamasının ve kapanması silinmesi gerektiğini anlayamayanlarda zamanla anlayacaktır. Tabi olaya yüzeysel bakan insanların ''Neden rahatsız oldunki merak ettim.insanlara faydası oluyorki popüler bir konu olmuş.'' gibi yorumlar yapması çok normal. Uzun zamandır bu konuyu takip edenler zaten amazon işinin yavaş yavaş sona yaklaştığının farkında. .Com'da ne eskisi gibi ürün gönderimi var, ne müşteri hizmeti var. .Com'unda gönderimi artık bitti işte. Şu an ki sitelerin amazon.de'nin kargoyu bedava yapması nedeniyle herkesin haber yapıp, hükümetin bu konuya uyanıp veya hepsiburada gibi yerlerin baskısıyla yurtdışı alışverişe kısıtlama getirip .de'den de birşey alamayınca o zaman görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 9 Kasım 2016; 17:37:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amazon Almanya'dan Aoc G2460pf siparişi vermeyi düşünüyorum.Almanya ile bizim priz çıkışları ve voltu aynı mıdır? Ekstradan kablo alınacaksa şimdiden alayım.
  • Almanca bilen var mı aranızda? . amazon.de bilgilendirme maili atmış. google translate saçmaladığından bişey anlamadım.

Liebe Kundin / lieber Kunde,

vielen Dank, dass Sie Mitglied bei Amazon Prime sind.

Wir schreiben Ihnen heute, um Sie darüber zu informieren, dass sich der Preis von Amazon Prime für neue Mitglieder am 01.02.2017 auf EUR 69 pro Jahr (das entspricht EUR 1.67 mehr pro Monat) ändern wird. Nichtsdestotrotz bezahlen Sie für Ihr erstes Jahr EUR 49 am 05.12.2016, wenn Sie Ihre Prime-Mitgliedschaft fortsetzen. Der neue Preis fällt für Sie nicht bis zum 05.12.2017 an.

Wir haben Amazon Prime eingeführt, um Ihr Leben einfacher zu machen und Ziel unserer Arbeit ist es, dass Ihre Mitgliedschaft ein Schnäppchen ist. Einige Verbesserungen der letzten Zeit beinhalten:

Erweiterung des Angebots von Millionen von Prime-fähigen Produkten, die schnell und gratis zu Ihnen nach Hause geliefert werden - ohne Mindestbestellwert
    Streaming von über 2 Millionen Songs - werbefrei - mit Prime Music
    GRATIS Same-Day Lieferung von über 1 Million Produkten in 20 deutschen Metropolregionen
    Tolle Angebote auf Tausende Artikel am Prime Day - Amazons größte Verkaufsaktion aller Zeiten, exklusiv für Prime-Mitglieder
    Aktuell sind mehr als 15.000 Titel für unbegrenztes Streaming verfügbar und es kommen ständig neue Filme und Serien dazu. Exklusive Highlights sind die zweite Staffel der Erfolgsserie "Mr. Robot" sowie die preisgekrönte Amazon Original Serie "Man in the High Castle"
    Vorteile wie unbegrenzter Fotospeicherplatz, früherer Zugriff auf alle Amazon Blitzangebote sowie kostenlose Spieleinhalte mit Twitch Prime
    Und wir arbeiten weiter für Sie an Amazon Prime. Sie werden auch in Zukunft Neuigkeiten zu weiteren Prime-Vorteilen und exklusiven Prime-Angeboten erhalten. Sie finden eine Übersicht aller Prime-Vorteile unter amazon.de/prime.

Mit freundlichen Grüßen,

Ihr Amazon Prime Team

• Amazon com kapatmaz ins yoksa yandik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Bu konu kesinlikle kapatılmalı. Aksi takdirde yakın zamanda Amazon ya Türkiye'ye ürün gönderimini durdurur veya kargo fiyatlarını yükseltir. Her şeyde olduğu gibi bunun da b.kunu çıkarıyoruz milletçe.

sonuna kadar katılıyorum. konu kaldırılsın .

Bu Rehber bir konu kapatılması gereken en son konu, hadi diyelim böyle bir şey oldu ee bunun önüne nasıl geçeceksin ? ha bire yeni paylaşım konusu açılır, o kapanınca gene açılır vs. vs. biraz düşünün.

forumdakilerin aldıkları ürünleri toplasan günlük 200 300 parça anca çıkar yada çıkmaz ama, tr nin en büyük forumunda aylardır üst sıralarda bu konu, sanki millet deliler gibi alışveriş yapıyor izlenimi bırakıyor bence de göze batmamak lazım ülkemizin hali ortada. paypal bile tası tarağı topladı gitti. bir yasa çıkartırlar ortada ne amazon kalır. konu kapansın demiyorum ama popüler konularda da görünmese güzel olur.

Neden rahatsız oldunki merak ettim.insanlara faydası oluyorki popüler bir konu olmuş.

@FİT GYM

bende bu konu sayensinde siteden alışveriş yaptım ilk sayfaya bakarak bilgilerimi girdim fln konu zaten faydalı mesele konunun faydalı ya da gereksiz olması değil. forumda bir sürü zaten gereksiz konu var, diğer arkadaşların dediği şu kozmetik ürünler satan sitenin engellenmesi beni korkutuyor birileri bu durumdan rahatsız olup çomak sokacak gibi geliyor yine biraz daha akıllı davranmak hepimizin yararına olur.

• Arkadaşlar 5-6 tane ayakkabı alanlara niye kızıyorsunuz açıkçası anlamadım.

Şimdi amazon.de 49€ sipariş üzerine ücretsiz kargo yapıyor. Ama ayakkabıya bakıyorsun 12 euro. Ee nasıl alacaksın başka türlü. Ayakkabıyı ucuza alacağım diye yanına kahve makinesi mi alsınlar?
  • https://www.amazon.com/gp/product/B01GVNN9GQ/ ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Extreme yeniden $398.53 + $91.49 ye düşmüş kaçırmayın.
  • Arkadaşlar amazon.de üzerindeki ürünlerin Türkiye'ye gönderimlerindeki fiyat değişimi konusunu biraz araştırdım ve sizlerle de paylaşmak istedim. Atom parçalamak gerekmiyor ama ben merakımı gidermek için araştırdım.

Söz konusu fiyat değişimi Almanya'nın bizdeki ismiyle "Katma Değer Vergisi" olan kendi vergilerinin bizden tahsil edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Zira bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Almanya'nın kendi vatandaşlarına uyguladığı vergilere mükellef değiliz.

Almanya'da herhangi bir şekilde mükellef sıfatına sahip olabilme ihtimaliniz varsa bu konuyu araştırmanızı öneririm. Zira siz Amazon.de üzerinden Türkiye'ye alışveriş yaparken vergiyi düşürürlerse ve daha sonra sizin Almanya'da KDV'ye mükellef biri olduğunuzu ve bunu bildirmediğiniz ortaya çıkarsa bu durumda Almanya tarafından size vergi cezası uygulabilir. (Eğer Almanya'da ilişkili olduğunuz bir işletme falan varsa bu konuya dikkat etmenizi öneririm. Malum çok gurbetçimiz var. Bu yüzden karşılaşabilecek kişiler olabilir.)

Peki önemli olan soru bu verginin miktarı ne kadar ve fiyatı satın alma kısmına kadar gitmeden nasıl hesaplayabiliriz?

Almanya'da standart vergi %16'dir. Yani Amazon.de üzerinde bizim gördüğümüz fiyatın %16'sı vergidir. (Her üründe %16 değil.)

Örnek hesaplama yöntemi: 50€ olan bir ürün için: 50€x0.84=42€ Yani ürünü bizler 42€'ya satın alabiliyoruz. (Tabi eğer ücretsiz kargo sınırının altındaysanız ayrıca kargo ücreti ödersiniz. Ayrıca Avrupa ülkerinden gelen ürünlerde mevzuatımıza göre 75 Euro(max. 1500€) üzerindeyseniz %18 Gümrük vergisi ödersiniz.)

Ama dediğim gibi %16 standart KDV oranıdır. İstisnalar vardır:

Aşağıdaki mal teslimleri ve hizmetler için uygulanan KDV oranı %7'dir.

- Yiyecekler, bitki ve hayvanlar
    - Kitaplar ve gazeteler
    - Özürlüler için techizatlar
    - Sanat ve kolleksiyon ürünleri
    - Kültürel gösterimlere giriş ücretleri
    - Gençleri Koruma Kanuna göre özellikle listelenmemiş olan film gösterimleri ve film haklarının kullanımı
    - Tüzel kişiliklerce yapılan bağış, sosyal yardım veya dini yardımlara ilişkin teslimler
    - 50 km’yi geçmeyen yolcu taşıması

Bazı durumlarda KDV hiç uygulanmıyor ama bunlar pek amazon.de üzerinden alınabilecek mal veya hizmetler değil. (Eğitim, sigorta, hava ve denizyolu taşımacılığı gibi.)

• Delivery 28 kasım - 1 aralık yazan ürün o tarih arasındamı gönderiliyor? Yoksa elime ulaşma tarihinimi yazıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androgate -- 9 Kasım 2016; 17:45:13 >
  • magrofon kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dediğiniz gibi sepete ekledim fiyat yazandan daha düşük çıktı. Amazon.com kargo parasını saymazsak aynı fiyata geliyor. .De de kargo ücretsiz olduğundan 18 lira daha ucuza geliyor gibi görünüyor şuan için.
  • Konu kapatma olayını ben kendi konumda denemiştim. Adminler en mağdur olan beni uzaklaştırmıştı. Emeğe saygı falan yok. Ben bu mesajımda bir soruya cevap veriyorsam 5dk sonra atılan bu mesajın altındaki mesajda aynı soru soruluyordu. Çıldırmamak elde değil. Şahsi kanaatim sırf bu konu ve aliexpress konusuna bir yönetici atanması ve en ufak ihlalin bölüme girişi engelleme olarak cezalandırılması lazım. Bölüme de telefon onayı lazım. Başka türlü bunun önü alınmaz
  • Amazon.de'de ki Logitech Türkiye'ye göndermiyor diyor.
  • 2 Kasım'da sipariş ettiğim ekran kartı Zotac GTX 1070 AMP Extreme 9 Kasım'da ARAMEX kargo aracılığı ile bana ulaştı.ARAMEX Yurtiçi Kargoya teslim etmişti bilginiz olsun.

Kutuyu Amazon kutusunda kargolayın (Ship in Amazon.com box) seçeneğini işaretledim. Ve bu ücretsiz beyler.Sizde öyle koydurun kutunuza birşey olmasın.İçine hava dolu plastik materyal koymuşlar koruma için.

Almak isteyen ekran kartını şuan indirimde ancak BF'de düşer mi bilemiyorum.

Zotac GTX 1070 Amp Extreme Amazon.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acn10 -- 9 Kasım 2016; 18:33:30 >

• premiumbeyin kullanıcısına yanıt
    İndirimler oluyor ama genel bir düşüş yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 70117012701370147015
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.