Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir Kullanıcı, 13 Masaüstü Kullanıcı
260.119
Cevap
2.989
Favori
13.340.234
Tıklama
Giriş
    333 Mesaj
    Öncelikle S.a beyler, ben bugün amazondan ekran kartı,ram,sıvı soğutma siparişi verdim. Sipariş onaylandı tarzında yeşil bir yazı çıktı karşıma. Sonrasında hesaba giriş yapmaya çalıştım ama hata verdi. E-mailime baktığımda aşağıdaki resimdeki metni yollamışlar. Ne yapmam lazım ? Yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer gerçekten.

Orijinalden alıntı: pardonya

quote:

Orijinalden alıntı: QART

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

beyler siberia 200 ü almak istiyorum

https://www.amazon.com/dp/B015ZXZ1BY/ref=cm_wl_huc_continue ama sağda add card yerinde buy new buy used yazıyor. buy new de Exclusively for Prime Members diye bisey yazıyor. altındaki buy used da daha ucuz ama anlamadım oradaki olayın ne oldugunu acil cevap veriseniz g402 ile beraber almak istiyorum hemen indirim bitmeden :) teşekkürler

Used kullanılmış demek yani ikinci el. Sıfırını ise alamazsın sadece Prime üyelerine özel ona da Türkiye'den üye olamazsın. Kısacası bu fiyata o kulaklığı alamazsın şu an.

Hocam teşekkür ederim hızlı cevabınız için. Amazonun ikinci el ürün satması ilginç geldi şu an.. Sabah okumustum sanki deneme prime üyeliği açıp alıp kapatıyormuyuz neydi öyle bişey vardı ? Ne diyorsunuz yapılabilirmi böyle birşey ?

Aynen hocam 1 ay trial üyeliği başlatıp ardından üyeligi iptal edersen 1 ay boyunca kullanabilirsin ve bitincede devamı için ücret kesmez

Hocam 1. sayfa ya bak gözünü seveyim orada resimli anlatım var

• Yüzbaşı
    771 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Neobir75

Öncelikle S.a beyler, ben bugün amazondan ekran kartı,ram,sıvı soğutma siparişi verdim. Sipariş onaylandı tarzında yeşil bir yazı çıktı karşıma. Sonrasında hesaba giriş yapmaya çalıştım ama hata verdi. E-mailime baktığımda aşağıdaki resimdeki metni yollamışlar. Ne yapmam lazım ? Yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer gerçekten.

Daha önce başka bir hesabınız var mıydı? Ödeme bilgileriniz vs. yüzünden hesabınız incelemeye alınmış sanırım. Taşındıysanız filan bilgilerinizi güncelleyin diyor, başkasının kartını mı kullandınız?

• Yarbay
    3276 Mesaj
    Arkadaşlar sırf macera olsun diye sırf para harcayacak yer bulma nedeniyle amazondan herşeyi almayın önce bir araştırın Türkiye Fiyatınla amazon fiyatını cazip geliyorsa alın.
    örnek veriyorum Türkiyede ekran kartı 850 liraysa amazonda 700 liraysa bu ekran kartı alınmaz.Çünkü Aldığınız ekran kartı garantisi Türkiyede geçerli değil.Kargo ücretlerini kendiniz ödüyorsunuz ürünü gönderdiğinizde.
    Ayrıca ağır ürünler almayın Türkiye'den bakın yüksek ücretler çıkıyor.
    Aynı soruları sormadan önce ilk sayfayı fazlasınla okuyun çünkü bir çok soruya cevap bulacaksınız.

Sadece Türkiye ile Yurtdışı arasında ciddi fiyat farkı olan ürünler veya Türkiye'de bulamadığınız ürünleri amazondan alın her önüne gelen ürünü almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeSioN -- 18 Ağustos 2016; 20:39:35 >
    |
    |

Hocam niye böyle bir cevap verdin anlamadım. Kafada ne varmış ki 18.40 dolar kargo parasını çok buldum ki konuya bakarsanız aynı şekilde düşünenler yeterince var. Toplam fiyata bir şey denilmedi, ki ben de sipariş geçtim. Fena mı olurdu yani orada 54.99$ gördükten sonra şöyle 5-6$ kargo parası ile siparişi tamamlasak Bir de geçtiğimiz günlerde konudaki emeğin ve uğraşlarınla ilgili de PM atmıştım yani kargo fiyatını yüksek bulmuş olmam ne buradaki insanların emeğine haksızlık, ne de ürüne sıcak fırsat değil demek. Sadece kargo parası yüksek, sipariş verdim mi verdim, kargo parası çok mu bence çok yani 50 küsür tl kargoya vermesek çok daha iyi olabilirmiş. Neyse aldık artık bekliyoruz, teşekkürler
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    333 Mesaj

Amcaoğlunun kartının kullandım. Soyisim vs. her şey aynı adres bile aynı. Sırf isim farklı diye mi iptal olmuş ? Bu arada önceden hesabım vardı ama e-posta hesabım çalındığından girememiştim şifre vs. değişmişti, bende yeni hesap açtım.
    |
    |
    GokhanG. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amcaoğlunun kartının kullandım. Soyisim vs. her şey aynı adres bile aynı. Sırf isim farklı diye mi iptal olmuş ? Bu arada önceden hesabım vardı ama e-posta hesabım çalındığından girememiştim şifre vs. değişmişti, bende yeni hesap açtım.

Kartın sahibinin amazon üyeliği varsa veya sizin eski hesabınızdaki adres bilgileriniz vs. aynı ise bu durumda çift hesap kullanıyor gibi gözükebilirsiniz ve bu yasak diye biliyorum.
    |
    |

hesap/adres sahibiyle kart sahibi farklı olduğunda oluyor, istedikleri bilgileri yolla açılıyor hesap güvenlik için yapıyorlar. siparişte yazdığın isim, adres ve telefon numarası.
    |
    |
    Neobir75 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yüzbaşı
    440 Mesaj

Postacı çantası tarzında istiyosan decathlondan şundan al burdakilere bakmana gerek yok

https://www.decathlon.com.tr/backenger-canta-20l-id_8249717.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

https://www.amazon.com/dp/B015ZXZ1BY/ref=cm_wl_huc_continue ama sağda add card yerinde buy new buy used yazıyor. buy new de Exclusively for Prime Members diye bisey yazıyor. altındaki buy used da daha ucuz ama anlamadım oradaki olayın ne oldugunu acil cevap veriseniz g402 ile beraber almak istiyorum hemen indirim bitmeden :) teşekkürler

Used kullanılmış demek yani ikinci el. Sıfırını ise alamazsın sadece Prime üyelerine özel ona da Türkiye'den üye olamazsın. Kısacası bu fiyata o kulaklığı alamazsın şu an.

Hocam teşekkür ederim hızlı cevabınız için. Amazonun ikinci el ürün satması ilginç geldi şu an.. Sabah okumustum sanki deneme prime üyeliği açıp alıp kapatıyormuyuz neydi öyle bişey vardı ? Ne diyorsunuz yapılabilirmi böyle birşey ?

Aynen hocam 1 ay trial üyeliği başlatıp ardından üyeligi iptal edersen 1 ay boyunca kullanabilirsin ve bitincede devamı için ücret kesmez

Daha önce konuyu baştan sona okumustum, su anda mobildeyim yoldayım ve dönüp konuyu baştan aşağı tekrar nasıl okuyacagım bilmiyprum neyse teşekkürler yinede...

Ama şunu söyleyeyim herkese sanki konuyu hiç okumamıs muamelesi yapmayın.. Bir çok kez okudum ama hala anımsıyamadım bu durumu.. Neyse teşekkürler

• Binbaşı
    1594 Mesaj
    arkadaslar evga 750 wat psu yu hemen cantaya attim sanirim priz avrupa prizi onun icin converter kullanmam gerekicek yanlissam

ve turkiyede her hangi bir 220 walt sorunu vs yasamam demi ?

birde bu arada 1080 ekran karti almayi planliyorum onceki psum 550 wat o yuzden hemen isime geldi guzel oldu 750 wat
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yüzbaşı
    325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fimi

Hocam niye böyle bir cevap verdin anlamadım. Kafada ne varmış ki 18.40 dolar kargo parasını çok buldum ki konuya bakarsanız aynı şekilde düşünenler yeterince var. Toplam fiyata bir şey denilmedi, ki ben de sipariş geçtim. Fena mı olurdu yani orada 54.99$ gördükten sonra şöyle 5-6$ kargo parası ile siparişi tamamlasak Bir de geçtiğimiz günlerde konudaki emeğin ve uğraşlarınla ilgili de PM atmıştım yani kargo fiyatını yüksek bulmuş olmam ne buradaki insanların emeğine haksızlık, ne de ürüne sıcak fırsat değil demek. Sadece kargo parası yüksek, sipariş verdim mi verdim, kargo parası çok mu bence çok yani 50 küsür tl kargoya vermesek çok daha iyi olabilirmiş. Neyse aldık artık bekliyoruz, teşekkürler

polemik için değil sadece tecrübemi paylaşmak amacı ile yazıyorum

bu gün zarf yolladım Türknet başvurusu için 14 lira fiyat çıkarttılar ... yani kargo fiyatı olarak amazon anasının nikahından gelen ürün için 50 lira istiyorsa bence hakkıdır ...

915 gram tutan (ebatları ufak) bir kutuyu PTT kargo ile amazon a geri iade etmiştim 49 lira tutmuştu PSU 2 kilodan fazladır ... bizde isteriz tabi 3-5 dolardan fazla kargo masrafı çıkmasın .. lakin öyle olmuyor
    |
    |

• Teğmen
    169 Mesaj

Watt volt sıkıntısı yok. Aparat değilde ucundaki kabloyu değişeceksin.

|
    |
    Kaçan Aşık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mağazaya gidebilirsem inceleyeceğim 2 adet varmış. Fiyatı da uygun.

@berkozino

Aliexpress'e pek sıcak bakmıyorum daha önce hiç kullanmadım bazı yorumlar da olumsuz olunca.

@b0Ni
    |
    |
    Bahsedilenler: b0Ni , berkozino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

NOTE: For power supplies purchased in Europe, a European style power cable will be provided.

hocam bu notu eklemişler, direkt uygun kabloyu gönderecekler sanırım converter'a gerek yok.
    |
    |
    Kaçan Aşık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Daha önce konuyu baştan sona okumustum, su anda mobildeyim yoldayım ve dönüp konuyu baştan aşağı tekrar nasıl okuyacagım bilmiyprum neyse teşekkürler yinede...

Ama şunu söyleyeyim herkese sanki konuyu hiç okumamıs muamelesi yapmayın.. Bir çok kez okudum ama hala anımsıyamadım bu durumu.. Neyse teşekkürler

Estağfurullah yermek için değil daha ayrıntılı bilgi için oraya yönlendirdim anlaman için şimdi sıfırdan gösteremiyecegime göre. yanlış anlama :)

• Yarbay
    3284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 16F84A

kullandığı uygun fiyatlı 240gb ssd önerebilecek olan var mı? kullanıcı yorumları benim için çok önemli!

Bu SSD'yi almıştım amazondan kullanıyorum birkaç aydır. Oldukça hızlı ve fiyatı bayağı uygun. Ben aldığımda 59 dolardı. Çeklerle 44'e almıştım.
    |
    |

Hocam tam olarak ne istiyorlar pek anlayamadım da ?
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kart senin üstüne bile olsa bankanda olan adress ile amazona yazdığın adres bir olmadığında da böyle bir hata veriyor.
    |
    |
    Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x8)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI Gaming Z 2060 RTX // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.