Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.704
Cevap
2.702
Favori
13.890.066
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar adım sayar alan var mı hiç çin sitesinden almak istemiorum nedense kargo güvenilir gelmio bana
  • Kargo ile beraber 85 euroya gelen bir ürünüm var. Import fees deposit almasın ya bakalım prime dayde belki indirime düşer de totalde 75 eurodan az gelir. Dolarla euro arasındaki mesafe ne biçim azalmış be. Az daha fazla olsaydı cart diye verecektim siparişi. Şimdi eğer gümrükten sıkıntısız geçerse import fees depositi 60 gün içinde iade edecekler değil mi? Benim ürün gene 85 euroya gelecek?
  • hocam bi ürüne bakıorum ship to balıkesir falan dio sonra card diorum bu adrese gönderilmio adresi değiştirin dio neden olabilir?
  • Arkadaşlar kozmetik ürün aldım i-parcel ile gönderdiler fakat ürün yasaklı diye hiç ülkenden çıkartmadan geri amazına iade etti i-parcel.

priority shipping ile alsam gelme şansı var mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

hocam bi ürüne bakıorum ship to balıkesir falan dio sonra card diorum bu adrese gönderilmio adresi değiştirin dio neden olabilir?

TR ye gelmiyordur.

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW
    -
    Benim TEB Bonus dan haberim var. Yurt dışı 100 TL üzerine 4 taksit yapıyor masrafsız. yapılan işlemler USD olarak karta yansıyor ve direk 4 taksite bölünüyor.

Ödeme işlemi ise USD hesabınız yok ise bir sonraki ayın ekstresine 1 gün gecikme faizi ile TL olarak yansıyor. eğer ekstre son ödeme tarihi içerisinde bankadan USD olarak ödeme yaparsanız sıkıntı olmuyor.

Güzelmiş hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 11 Temmuz 2015; 14:17:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DragonDogan

İyi gunler bizim daha önceden amazondan alışverişimiz olmuştu şimdi 15 temmuzdaki fırsatlardan bizde yararlanabilecek miyiz? Yoksa prime uye olmak mı gerekiyor? Nasıl olunur,avantajları neler?

İlk sayfada anlatılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Arkadaşlar Merhaba,

Amazondan 2150TL değerinde bir ürün aldım fakat bu ücretin içerisinde gümrük vergiside bulunuyordu.Yani gümrük vergisinide peşin olarak ödedim. Ürünü DHL ile yollamışlar. Herhangi bir şekilde benim yapmam gereken bir işlem oluyor mu, yani bana tekrar evrak vs. doldurtucaklar mı ?

Evet büyük ihtimalle ürününüz gümrüğe tabidir olacak size mail ile belgeleri yollayacaklar onları doldurup geri atacaksınız, ilk sayfada anlatılıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 11 Temmuz 2015; 14:15:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

Kargo ile beraber 85 euroya gelen bir ürünüm var. Import fees deposit almasın ya bakalım prime dayde belki indirime düşer de totalde 75 eurodan az gelir. Dolarla euro arasındaki mesafe ne biçim azalmış be. Az daha fazla olsaydı cart diye verecektim siparişi. Şimdi eğer gümrükten sıkıntısız geçerse import fees depositi 60 gün içinde iade edecekler değil mi? Benim ürün gene 85 euroya gelecek?

İlla böyle birşey olacak diye bir kanun yok, belli bir kısmı olabilir hepsi olabilir veya hiç te olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendisomer

quote:

Orijinalden alıntı: WaReZ

teşekkürler hocam prime'ı hallettik. inşallah 15 temmuz'da kulaklıklarda sağlam indirimler görürüz.

Merhaba hocam prime için para ödeniyor mu? Bi de nasıl prime üye oldunuz?

ilk sayfaya gidip ctrl+f 'prime' yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam ben olma ihtimalini sevdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

Arkadaşlar kozmetik ürün aldım i-parcel ile gönderdiler fakat ürün yasaklı diye hiç ülkenden çıkartmadan geri amazına iade etti i-parcel.

priority shipping ile alsam gelme şansı var mı sizce ?

Evet var, ben omega3 leri böyle alıp reçete sunabiliyorum özel kargo firmaları benim adıma gümrüğe sunuyor.
  • 75 euro şu an 84. bilmem kaç dolara denk geliyor. Sizce o bir euro yüzünden girer mi gümrüğe? Girmezse 60 gün içinde o para iade oluyor değil mi?
  • quote:

75 euro şu an 84. bilmem kaç dolara denk geliyor. Sizce o bir euro yüzünden girer mi gümrüğe? Girmezse 60 gün içinde o para iade oluyor değil mi?

Girer.
    Tamamdır euronun yükselmesini bekleyeceğiz 1.5 euro yüzünden gümrük problemi çekmeyelim.
  • bu 1 aylık free prime suresince, baska ne gibi avantajlar var yararlanılabilecek, music, video, photo, kindle book gibi konulardan bahsedilmis prime sayfasında, net bilgisi olanlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GulfStream

bu 1 aylık free prime suresince, baska ne gibi avantajlar var yararlanılabilecek, music, video, photo, kindle book gibi konulardan bahsedilmis prime sayfasında, net bilgisi olanlar var mı?

İlk sayfada yazıyor.
  • Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesilliksizTantuni -- 11 Temmuz 2015; 15:45:51 >
  • quote:

İlk sayfadaki mesajda göremedim de. Chatte konuştum adamla euro ile gümrüğe takılıyor diye *******************************************

Chat'te konuştuğunuz konuşmaları lütfen burada teşhir etmeyin. Eğer profiline tanımladıysa gümrüğe takılmaz. (Zaten son satış sayfasında görüyorsun gümrük ücretinin çıkıp çıkmayacağını)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 11 Temmuz 2015; 15:42:50 >
  • quote:

İlk sayfadaki mesajda göremedim de. Chatte konuştum adamla euro ile gümrüğe takılıyor diye adam bana 5 dolar hediye etti şimdi bunu kullanırsam 75 euro altına düşüyor o zaman bir problem çıkar mı?

Çıkar.
    ama benim alacağım ürünler ilaç değil zaten krem.

eğerki kargoda takıldı diyelim. türkiye gümrükte takıldı varsayalım. gene iadesi oluyormu ? ödediğimiz kargo ücretinide geri alabilirmiyiz ?
  • arkadaşlar amazon artık gümrük vergisini kendi direk bizden çekip mi ödüyor oraya? bu yeni mi geldi?
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.