Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13017. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.158
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Amazon.com aldığım ürünü iade geri gönderdim fakat iade tutarında ürün ücreti 91.64$ diye belirtilmiş ben ürünü ilk alırken vergiler dahil 120$ dolar ödeme yapmıştım 29 $ kargo ve vergi ücretini Nasıl geri alabilirim konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi ?
    TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karako-c K kullanıcısına yanıt

İade ederken kargoya ödediğin miktarın dekontunu alıp amazona yollaman gerek.

Vergi ne aldılarsa onu iade ediyorlar biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Temmuz 2021; 0:57:45 >
  • pointlessaeva P kullanıcısına yanıt

bizim kur farkına göre çekiliyor ve illaki 5 10 20 tl fazla çekilebiliyor genelde bu normal

• Bu aramex insanı kanser eder. Verdiğim sipariş 1 haftadır Aramex NY de bekletiliyor. Kimlik bilgileri doğrulamadı diyerek. Defalarca kez girmeme rağmen.

Bu tip sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

• zipcikti88 kullanıcısına yanıt

Üye olup sitesinden Türkçe yazın cevap veriyorlarTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Temmuz 2021; 23:28:57 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Yazdım ama bakalım hocam ne olacak göreceğiz. Cevap bekliyorum. Bana gönderdikleri linkten ne kadar tc girersem gireyim uyuşmadı vs diyorlar.

ilginç bende hiç sorun olmadı.TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  genelde cevap yazıp ilgileniyorlar bir iki gün bekleyin

Dün yazmıştım belki hafta sonu diye dönüş yapılmamıştır. Yarın belli olur. Bayram haftasıda giriyor araya ama inş. çözülür. Yoksa diğer haftaya kadar öylece bekler.

Aynen cumartesi pazar cevap vermezler genelde. tahminim p.tesi cevap gelebilir

• Arkadaşlar kargo ve vergi hariç 1500 euro üzerindeki siparisler gümrükte ne gibi bir işlem görüyor? Veya hersey dahil 2000 euro yu bulan siparişler?

önceki sayfalarda yazıldı tam hatırlamıyorum ama ticariye giriyor ve bazı ek belgeler isteniyor artı mali müşavir falan

Anladım hocam, hevesim kırıldı. Ekran kartı alacaktım. Diger konu da ups olursa sorun olmuyor ama dhl olursa ek ücretler ve müşavir isteniyormus. Neyse araştırayım bir neler istiyor neler olur.

yüksek meblağlı bir şey almadığım için net bilgim yokTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  aynen yine de araştır yada alan varsa yazar umarım burayaTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Temmuz 2021; 5:26:46 >
  • Merhabalar arkadaşlar Amazon İngiltere den bir ürün aldım adreste Türkçe karakter mevcut kargo gelirken sıkıntı oluyormuş heralde ürün daha gönderilmedi ve para karttan çekilmedi adres değişikliği yapabiliyormuyuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeform -- 29 Temmuz 2021; 17:52:18 >
  • amazon.com'da hintli dışında müşteri temsilcisiyle nasıl iletişime geçebiliriz? acaba gelen kişiye amerikalı birisiyle görüşmek istiyorum dersem yanlış anlaşılır mıyım? TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  şimdi beni ırkçı ilan etmesinler... ama niyetim gerçekten o değil. sorunuma çare olsunlar istiyorum ama hep ezbere cümle kalıplarını söyleyip duruyorlar.

ya bide hep mi hintli var burada anlamadım nedir bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: forcespecialtr

Merhabalar arkadaşlar Amazon İngiltere den bir ürün aldım adreste Türkçe karakter mevcut kargo gelirken sıkıntı oluyormuş heralde ürün daha gönderilmedi ve para karttan çekilmedi adres değişikliği yapabiliyormuyuz.

müşteri temsilcisi sorununa çare olur.

• PTT ile iade yapan var mı? PTT gittim kargo gitmez dedi. Ulaşabilir mi daha önce iade yapan biri?

• AsTraLL A kullanıcısına yanıt

Ben daha once 2 kere PTT ile iade yaptim. Biri Alman digeri Italyan amazon'a. PTT'den goderiyi yaparken taahhutlu yollayin ve takip numarasini ve belgeyi scan/foto ile amazon'a iletin. Iade posta tutarini da hesabiniza yatiriyorlar. Aklinizda bulunsun, posta maliyetleri yuksek oldugu icin ornegin 20 euro bir urunu iade ederken 25 euro posta vermek gerekebilir. Bunu chat ile bildirin, genelde gondermeyin sizde kalsin, cope atin vs diyerek urunun yenisini gonderiyorlar ve iade uyarisini da kaldiriyorlar. Tabii aldiginiz urun nedir bilmiyorum ama buyuk bir urun ise ve PTT sartlarina uymayan bir sey ise Yurtici Kargo'ya da basvurabilirsiniz, onlar da gonderi yapiyorlar.

• Amazon Almanya'dan 2 adet saat aldım. Bugün aramex kargo ile geldi ve kutunun açılıp bantla tekrar kapatıldığını gördüm. Gümrükte açmışlardır diyip çok takılmadım ve sonra saatlerin de kutusunun yırtıldığını gördüm. Saatlerin kutusunu açtığımda saatlerden birinin kutusunun içi boştu. Kılavuzu,garantisi ve kutusu dururken saatin kendisi yoktu. Kargoda paket ağırlığı 0.81kg yazıyordu içindekileri tarttım 0.661 kg çıktı. Belli ki ortada bir hırsızlık durumu var. Aramexle iletişime geçtim şöyle cevaplar aldım.

''Serhat bey merhaba

Kayıp ürününüz var ise resmini iletmenizi rica ederim gümrük alanlarında sorgulama sağlatırız''

''Serhat bey merhaba

Gelen Ürünler gümrükte gerektiğinde açılıp fiziki muayeneye tabii tutulmaktadır. Kontrol sağlanacaktır''

Daha önce böyle bi şey yaşayan oldu mu ? Nası bi yol izlemem lazım ?

Edit: Amazon almanya hiç uzatmadan direkt özür dileyip kayıp saatin bedelini iade etti. Beni mağdur etmediler ama ben bu işin peşini bırakmak istemiyorum sorumluların cezalandırılmasını istiyorum peşini bırakmıycam bu işin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serokut -- 6 Ağustos 2021; 0:42:33 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.