Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13014. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.891.717
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

sanal kartta limiti sıfırladıysan sorun olmaz, yani çekilmez tekrarTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] Ayrıca zaten para çekilmese göndermezlerdiTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mayıs 2021; 0:48:46 >
  • Monitör alıcam max kupon seviyesi ne kadar oluyor? Ve nereden bulabilirim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir de korananın başlarında bir sipariş geçmiştim, kargoya verilmesi 10 gün sürmüştü, durum hala daha öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

sanal kartta limiti sıfırladıysan sorun olmaz, yani çekilmez tekrar Ayrıca zaten para çekilmese göndermezlerdi 

şimdi sanal karttaki eksi bakiyeyi (-5 küsur tl) artıya çevirdim. bakalım bekleyeceğim ne olacak? :/

açık provizyonda -243 tl gibi bir tutar vardı,sabah 200'ünü temizledim,şimdi de kalanını...

umarım bu gönderdiğim 200 geri gelir hesabıma :D

• beyler benim bir sorum olacak

Ships from   Amazon

Sold by amazon değil

şimdi resimde görüldüğü gibi tax çıkmıyor. niye. ?

import fees deposit gümrük vergisi değil mi.?

arada ne fark var.?

şimdi bu siparşi versem gümrükte amazon mu ilgileniyor.

yoka ben mi ilgileneceğim.

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

satan veya sadece gönderen amazonsa vergi fiyata dahil gümrükle işin olmaz yani gönderen amazon olması yeterli. ama para birimini try değil usd seçmen gerekTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mayıs 2021; 1:41:37 >
  • Bana Australia Post Global ile paketimi gönderdiler, bu şirket ile deneyimi oln var mı?

• https://www.amazon.com/ live chat yok mu artık. saçma sapan bi şekilde bulamıyorum robot koymuşlar canlı yerine

• Merhaba,

1500 Euro üzeri ürün alıp gümrük işleri için vekalet veren oldu mu ? yardımcı olabilecek var mı ?

• Amazon japonyadan üyelik oluşturup ürün satın alıyorum ve mail geliyor faturamı yolluyorum ancak genede üyeliğimi kapatıyor. Yardımcı olabilecek varmı?

• Amazon Pazaryeri hakkında iyi bir açıklama göremedim konuda. amazon.com.tr üzerinden elektrikli manikür seti almak istiyorum ancak amazon satmıyor, amazon pazaryerinde satılıyor sadece. Örnek olarak [link=http://www.amazon.com.tr/gp/product/B0922HVB8L]Bu ürün[/link] Ürün yurtdışından geliyor. Şimdi bu ürüne gümrük vergisi vs. olacak mı? "Yurtdışından gelen gönderiler için, gümrük ve ithalat masrafları sizin adınıza ödenir. Ek bir ödeme yapmanıza gerek yoktur." gibi bir ibare var ancak pek güvenemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathlessss -- 18 Mayıs 2021; 16:53:3 >
  • Deathlessss kullanıcısına yanıt

Yanlış konuya yazıyorsun bu konu yurt dışı amazon, tr olan alt linkTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  sepete atıp son aşamada bak vergi çıkmazsa vergiyi gümrükte ödersin şahsen tavsiye etmem amazon olmayan satıcıyı ki görünen vergi sonradan çıkacak çünkü ürün sayfasında yazmıyor

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU] » Sayfa 3560 - 3560 (donanimhaber.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Mayıs 2021; 17:16:24 >
  • Arkadaşlar kolay gelsin. Amazondan Laptop aldım. Laptop da canımı sıkacak derecede ışık sızması vardı. Amazon ile görüştüm stok olmadığı için değişim yok. İade edeceğim ama aklıma takılan bir kaç soru var.

İade ederken gümrükte vs bir sorun oluyor mu yani iade ederken bir gümrük vergisi vs ödüyor muyuz? Ayrıca bana chat ten 26 hazirana kadar iade edebilirsiniz dedi. Şidmi 26 hazirana kadar onlara ulaşması mı gerek yoksa 26 hazirana kadar iade hakkım mı var? Yani ben diyelim ki 15 haziran da iade etiketi oluşturdum ve gönderdim. 26 haziran sonra olnlara ulaşırsa ne olur?

Bunu char sordum 26 haziran önce bize ulaşması gerek dedi. 26 haziran sonra ulaşırsa stok yenileme ücreti kesilir dedi. Ürün fiyatından %20 kesinti olurmuş.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Daha önce hiç bu tarz bir şey duymamıştım. Bana 26 hazirana kadar hak tanıyor ama öncesinde ulaştır yoksa %20 kesilir diyor chat.

• zipcikti88 kullanıcısına yanıt

26 haziiran son gün demiş sen ondan önce iade edersen ne zaman ulaşmış önemli değil.

bildiğim sadece kargo parası veriyorsun onu da makbuzunu amazona gönderirsen iade ediyor.

NOT: genelde ptt kargoyla iade ediliyor bilgineTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Mayıs 2021; 19:49:39 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Yani anladığım kadarıyla ürünü 26 hazirandan önce onlara ulaştırmam gerekiyor. Doğru anladıysam şayet. Bu da değişik. Hem 26 hazirana kadar iade hakkım var hem de 26 hazirandan önce elimizde olacak deniyor. diyelim ki ürün 24 haziranda arızalandı. Ben nasıl ulaştıracağım 2 günde Amerikaya.

Burada normalde 14 gün cayma hakkımızda 14 gün için de iadeyi talep ettikten sonra isterse 20. gün de de ulaşsa iademiz kabul oluyor.

M.H bence yanlış söylemiş örnek bugün yolla süreç başlar onlara ne zaman ulaşırsa ulaşsın fark etmez sonuçta sen süre dolmadan iade ediyorsunTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Anlaşılmıştır. :) Çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederimTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• Arkadaşlar herkese selam,

Daha önce başına gelen oldu mu bilmiyorum ama sizden bir fikir rica ediyorum.

Geçen hafta amazon japonya dan yaklaşık 7.000 liralık bir ürün siparişi verdim. Dhl ile giriş yaptı ve gümrükte

ticari paket olarak işlem gördü. Dhl ile görüştüm iade sürecini başlattım. Buraya kadar her şey normal ama

amazon japonya dan siparişi geçtikten sonra beyefendiler hesabımı banladı ama kargoyu çıkış yaptılar. Şimdi

banlı hesap üzerinden adamlarla iletişime geçemiyorum. Farklı bir hesap açıp derdimi izah ettim ama 24 saat

oldu dönüş yapan yok. Nasıl bir süreç izlemem lazım ? Akıl verirseniz çok sevinirim.

Edit: Az önce DHL ile görüştüm. Amazon japanya, iadeyi ayın 24' üne kadar bekletmelerini rica etmiş. Ne alaka acaba ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blood955 -- 21 Mayıs 2021; 14:37:26 >
  • Üstatlar selam aşağıdaki ürünü almak istiyorum. Satıcı amazon görünüyor. Gümrü ile ilgili işlemleri onlarmı yapacak ? benden başka ücret talep ederler mi?. Güvenebilir miyim ? Sizce

https://www.amazon.com/gp/product/B092228MCV/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.