Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13013. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.195
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

yurt içi kargoya üyeysen oradan görünüyor dhl kargo teslim edince yurt içi kargoya. oradaki bilgi geç güncelleniyor hatta ben teslim aldım 1 hafta öyle kaldı o bilgiTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• Dante kullanıcısına yanıt

105 dolar iade olacağını sanmam ama neyse

• Delpo41 kullanıcısına yanıt

satan veya gönderen amazonsa son aşamada ne çıkıyorsa onu ödersin

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

105 dolar iade olacağını sanmam ama neyse

İlginç ama ürün geldikten sonra amazonla iletişime geçtim. Vergi ne kadar çıktı görebiliyor musunuz diye çünkü UPS göremiyor söyleyemiyordu. Dedikleri şu size 152 dolar iade edeceğiz ama 3 Ekim'e kadar sürebilir bu işlem. Dedim 152 dolar yanlışlık olmasın o depozitoydu. Hiç mi vergi kesilmedi içinden? Size 152 dolar geri ödenecek olarak görüyorum dedi.

152 depozitonun tamamı. Vergi mi kesilmedi ne oldu aradan mı kaçtı anlamadım yoksa müşteri hizmetleri mi hatalı bilgi verdi anlamadım.

Bu arada kargonun tamamını iade etti amazon sağolsun. Priority kısmını iade edeceklerdi jest olarak eski müşteri olduğum için. Tamamını iade etmişler. Efsane bir firma bu amazon. Bakalım 152 dolar meselesi ne olacakEkim diyor ben unuttum gitti artık gelirse bonus olur hiç dert değil. Koca Priority kargoyu hediye etmişler depozitom da onların olsun paşa paşa yesinler ama kesin gönderirler bırakmazlar. Ne kadar ilginç insan hiç şüpheye bile düşemiyor göndermezler mi acaba diye. Türkiyedeki çakallar olmayınca işin içinde, insan rahat rahat alışverişini yapıyor. Jeff Bezos'un bu kadar zengin olması normal. Müşterini memnun et, zırnık kuruşun hesabını yapacak kadar alçak olma, ahlaklı ol çalışkan ol al işte zenginlik geliyor zaten peşinden. Türkiyedeki eticaret siteleri de "yetkimiz yok zartımız yok prosedür mıymıymıy" diye ağlasın dursun hırsızlar. Bu sitelerdeki satıcılar da kendi ülkesindeki insana her şeyi normal fiyatından çok daha pahalıya geçirmeye çalışsın. Ülkede insanlar böyle ahlaksız böyle hırsız ruhlu olduktan sonra başa kim gelir kim giderse gitsin hiçbir şey değişmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 15 Nisan 2021; 6:43:5 >

• Dante kullanıcısına yanıt

belki vergi alınmadı diyeceğim de bizim çakal gümrük almadan durmaz ilginç bir iki haftaya belli olur zatenTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  bizim satıcıları hiç karıştırma hepsi çakal zatenTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• Arkadaşlar Amazon İspanya’dan 700 Euro küsür siparişim var ancak garanti bankasından sanal karta limit üzeri ekleme yaptığım halde bir türlü parayı çekmiyor. Ödeme yöntemini değiştirmeye çalışıyorum olmuyor kartın limiti 8000 üstüne çıkardım yine çekmiyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüm herhangi bir sıkıntı yok. Neden olabilir bu limit üstüne çıkardığım İçin kartın asıl limiti yetmediği için mi çekmiyor acaba? Böyle durum yaşayıp çözebilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi per se -- 18 Nisan 2021; 18:49:28 >
  • Arkadaşlar merhaba.

https://www.amazon.com/Gigabyte-AERO-15-OLED-SA-7US5130SH/dp/B07SFR748X/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=GIGABYTE+AERO&qid=1619221715&sr=8-3

Bu ürünü almayı düşünüyorum. Epeydir Amazondan alışveriş yapmıyorum. 2014-15 yıllarında furyayı başlatan forum ahalisindenim :) Merak ettiklerim Amazonda çek, kupon vs temin edebiliyor muyuz, indirim alabilmek için nelere dikkat edeyim?

Kredi kartı ile tek çekim dışında taksit seçeneğimiz oluyor mu, ödemeyi dolar olarak mı yoksa tl olarak mı? Bu çekim tutarları bankanın inisiyatifine göre değişiklik gösteriyor mu?

• Gönderici Amazon satıcı farklı bir mağaza. Bu şekilde satın alsam sorun olur mu?

• Arkadaşlar merhaba amazon.com dan Amerika adrese bir ürün bakıyorum gönderen satıcı Ships from Amazon.com Sold by Amazon.com

prime üye $86.85 çıkıyor. Ürün linkinde aşağıda diğer satıcılarda New & Used (5) from $64.49  böyle yazıyor. 64.49 luğu sepete ekleyince "Ships from Amazon.com Sold by Amazon Warehouse" diyor ve ödemede "Estimated tax to be collected: $4.51" yazıyor fiyat $69.00 oluyor. gideceği yerle depo farklı olunca vergi falan mı çıkıyor Depodan gönderince vergimi çıkıyor anlamadım bilen var mı?

• seas79 kullanıcısına yanıt

Warehouse = kullanılmış veya çeşitli sebeplerle geri gönderilmiş ama sorunsuz çalışan ürün satışı.

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt

Olmaz güzel kardeşim fakat geri göndermeyeceğini düşündüğün bir ürünü al bu şekilde.

ben almıştım sorunsuz geldi yeter ki gönderen amazon olsunTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

taksit kesin yok. alırken usd seçin daha ucuz olur bizim bankalar illa fazla çeker buna yapacak bir şey yok. kupon çek yurt dışı amazonda olmuyor diye biliyorum

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim...

• 9 ay önce aldığım bir şeyin, gümrük vergisinin bi kısmı iade edilmiş. Sevinsem mi, bu kadar geç geldiği için üzülsem mi bilemedim. Enteresan...

• Dekoreko marka halılar indirimler mevcut

• Merhaba arkadaşlar (kanalıma hoşgeldiniz der gibi giriş yaptım ama...)

2016'dan beri amazon.com'dan alışveriş yapmıyordum,bu ayın 20'sinde bir kitap siparişi verdim.

23'ünde kargolandı ve 27'sinde geldi ama sorun şu ki ödeme falan onaylanmasına rağmen,aynı tutar bir de "açık provizyon" olarak görünüyor,dolayısıyla sanal kart eksi bakiyede...

ne zaman düzelir? aynı şeyi yaşayanlar oldu mu? yani yıllar oldu dediğim gibi alışveriş yapmadığım,unutmuşum işleyişi...

• Bu gün standart kargoyla amazon.de densipariş verdim, eskiden Aramex ile gönderiyorlardı, bu hala geçerlimi?

• dhl yada ups biliyorum aramex amazon abd de artık

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.