Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.891.670
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

yurt dışı amazondan bahsediyorsan taksit yok onda

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yurt dışı amazondan bahsediyorsan taksit yok onda

Onu belirtmeyi unutmuşum. Amazon.com.tr'den ilk olarak Amazon Germany satıcılı ürünlerde dikkatimi çekti. Sonra Amazon Türkiye satıcılı birkaç üründe de öyle olduğunu fark ettim. Taksitle aldığım ve Amazon Türkiye'nin sattığı ürünü yine almak istediğimde tek çekim yazdı. Sistemsel bir sıkıntı mı var, yoksa ürünlerin kategorisi mi karışıyor, anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 şubatta aşağıdaki laptopu sipariş ettim. 16 gün geçti hala kargolanmadı. başka kargo bekleyen var mı benim gibi?

https://www.amazon.com/gp/product/B088ZVN7HT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Meticulous kullanıcısına yanıt

Ben de amazon.com.tr'den amazon germany satıcılı laptop aldım 15 gündür verilmedi kargoya. Sorunca da paket hazır en kısa sürede kargolanacak diyorlar 10 gündür. Bir daha da almam amazon'dan, newegg 1 haftada eline ulaştırıyor.

Edit: Bugün verildi kargoya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 5 Mart 2021; 18:34:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün size kaça patladı? 600usd gözüküyor iş 600 usdye bitiyor mu? Ekstralar neler kargo vergi vb?
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

üründen olabilir bazı ürünlerde taksit olmayabiliyor ve genelde düşük fiyat olanlarda

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Fiyat limitini biliyorum ama dediğiniz gibi bazı ürünlerde taksit yok. Taksit olmayan kategorideki ürünlerden bahsetmiyorum. Ya da düşük fiyatlı olup taksit için belirlenen fiyat limitine takılanları.

Meselâ bir kulaklık almışım 990 liraya, 6 taksitle. Aynısını almak istediğimde, ki şu anki fiyatı 1200 lira, taksit çıkmıyor, tek seçim var sadece. İlginç, son bir ya da iki aydır olan bir durum. Belki de yine bir şeyler değişmiştir mevzuatla ilgili.

Edit: Ayrıca satıcısı Amazon Germany olan kimi ürünlerde de taksit var. Meselâ ekran kartımı taksitle almıştım, satıcı Amazon Germany idi. Şimdi PSU siparişi geçtim, onu da taksitle aldım ve yine satıcı Amazon Germany. Bu hayat simulasyonunun tadı kaçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 5 Mart 2021; 20:16:11 >

link verin deneyeyim merak ettimTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  ben amazon germany den t300 rs gt aldım 3800 tl ye 6 taksit vardı mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2021; 20:24:4 >

buyur taksit var siz ödeme aracı bölümünü direkt geçiyorsunuz sanırım? oradayken değiştiri tıklayın taksitler çıkar alt resimde gösterdimTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2021; 20:39:48 >

Sağolun zahmet etmişsiniz. Belki sistemle ya da tarayıcı ile ilgili bir sıkıntıdır, keza dediğim gibi bende bu taksit menüsü kimi ürünlerde açılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman Çakır.

Hocam ürün size kaça patladı? 600usd gözüküyor iş 600 usdye bitiyor mu? Ekstralar neler kargo vergi vb?

her şey dahil 738,12 dolara mal oldu.

taksit çıkmıyor dediğiniz üründe çıktı işte zaten. Taksit olmasa bende de çıkmazdı.

Dediğim sayfanın çıkmaması imkansız ilk resimdeki yer geliyor zaten sepete at deyip alışı tamamla deyince. orayı geçmeden ok ile gösterdiğim yerden taksit seçeneklerini çıkarıyorsunuz orasının sizde görünmemesi imkansızTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2021; 20:54:30 >

Hocam kimi ürünlerde taksit çıkmıyor diyorum, daha önceden aldığım ürünlerde de çıkmıyordu. Size attım, sizde çıktı. Her üründe böyle değil dedim zaten, hatta daha bugün taksitle Amazon Germany'den PSU aldığımı da söyledim. Bu hususta niye yalan söyleyeyim, ne çıkarım olabilir bundan?

Neyse, ilgilendiniz, teşekkürler.

bende diyorum ki linki verdiğiniz üründe taksit çıkmıyor dediniz diye anladım ama çıkıyor. size yalancısınız diyende olmadı zatenTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  yardımcı olalım dedik suçlu çıktık neyse kolay gelsin eyvallah TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Mart 2021; 7:44:11 >
  • Arkadaşlar 4000bandina en iyi ne alınır yurtdışından?

Hocam üründen değil, kartla alakalı. mesela işbankası kartımla alınca 6 taksit yapıyor. Ziraat bankası kartım ile aldığımdaysa tek çekim yalnızca..

• amazon.co.jp den laptop almaya çalışıyorum ama bir türlü vakıfbank kredi kartımdan ödeme çekilmiyor. daha önce aynı kartla sanal kart oluşturup laptop almıştım. bu kartla 3 kez sanal kart oluşturdum ödeme alınmadı ama müşteri hizmetlerini alıyorum amazon tokyo adresinden 7 kuruşluk işlem var dendi. site sürekli hata veriyor nedendir? bir de tüm vergi kargo hesaplanıyor yine de sıkıntı olur mu?

• yattarali Y kullanıcısına yanıt
    Hocam kartın limiti yetmemiş olabilirmi
  • Furbil1596 F kullanıcısına yanıt

kartın limiti 9999 TL

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.