Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13005. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
260.704
Cevap
2.702
Favori
13.890.100
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

ürün neydi? şunu demişler

Maalesef nakliye sırasında bir sorun oluştu ve teslimatınızı iptal etmek zorunda kaldık. Paket iade ediliyor ve iade işlendikten sonra 3 - 5 iş günü içinde para iadesi yapacağız. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı çok üzgünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mart 2021; 2:7:33 >
  • Laptop. Amazona mail attım siparişin durumunu güncellemede bi yanlışlık olmuş dediler saat 13.17 de iptal edilmiş gözüküyor fakat 14.15 de Aramex' e teslim edilmiş.
  • lionpierre kullanıcısına yanıt

ilginç takip no varsa aramexten takip et veya sitesinden de yazabilirsin cevap yazıyorlar

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    tamamdır sağolun hocam aynen takip no yu yazınca kendi merkezlerinde gözüküyor doğru galiba.

görünüyorsa sorun yok için rahat edecekse aramex sitesine üye ol yaz takip noyu belirtip sor türkçe yazabilirsinTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

teşekkürler

son olarak ürün gümrüğe gelince aramex e posta atar oradaki buton yada linki tıklayınca açılan sayfada sizden tc no isim soy isim gibi şeyler girmenizi ister onu girip onaylayın mutlakaTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• İyi geceler arkadaşlar, amazon üzerinden notebook alacağım. Normalde ürünü satın alırken vergi ekliyordu fakat şimdi seçtiğim modelde vergi eklenmemiş "Estimated tax to be collected:* $0.00" ve böyle yazıyor. Alacağım ürün 950 dolar civarı. Satın alırsam daha sonra mı vergi ödeyeceğim nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarknessTiger kullanıcısına yanıt

satan veya sadece gönderen amazon değilse vergi gümrükte çıkar uğraşırsın

Evet maalesef satıcı amazon değil,

Alıntı

metni:
    Items:$899.00Shipping & handling:$77.99Total before tax:$976.99Estimated tax to be collected:*$0.00Order total:$976.99

tahminen ne kadar bir vergi öderim bir fikrin var mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarknessTiger -- 3 Mart 2021; 3:35:56 >

baştan yazayım satan veya gönderen amazon değilse almanı tavsiye etmem

Anladım, teşekkür ederim hocam.

rica ederimTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]  tavsiyem hiç olmazsa gönderen amazon olsunTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

son olarak ürün gümrüğe gelince aramex e posta atar oradaki buton yada linki tıklayınca açılan sayfada sizden tc no isim soy isim gibi şeyler girmenizi ister onu girip onaylayın mutlaka 

tamamdır hocam çok sağolun TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

amazon.com sa amerikapostamla alırsın

• Arkadaşlar Amazon Almanya'dan aldığım bir ürünün kargo kutusunda gönderici olarak "Amazon Returns" yazıyor, adres ise Birleşik Krallık'ta. İade edilen veya refurbished ürünleri göndermiş olabilirler mi?

Hızlı kargo ile aldım, 2 gündür kargoya verilmeyince müşteri temsilcisi ile görüştüm ve bana ürünlerin başka depodan sevki beklendiği için kargoya verilmediğini söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 3 Mart 2021; 18:4:7 >
  • Beyler amazon. Com iade ürün edicem de dhl ile verin dedi belgeleri yapıştırdım kargoyu amazon öderiz dedi doğru mu birde depoya ulaşınca hemen iade yapıyorlar mı

• quote:

Orijinalden alıntı: altayturk

Beyler amazon. Com iade ürün edicem de dhl ile verin dedi belgeleri yapıştırdım kargoyu amazon öderiz dedi doğru mu birde depoya ulaşınca hemen iade yapıyorlar mı

Önce siz ödüyorsunuz. Sonra onlar iade ediyorlar. Depoya ulaşınca biraz beklersiniz 1-2 sonra iade yapılmamışsa chat ile görüşürsünüz...

• visceroid V kullanıcısına yanıt
    Hocam o aramex ile vb verilirse öyle benim siparis hizli kargo ile alındığı için amazon biz ödicez gönderirken ödeme yapmayın dedi. Forumdaki arkadaşlarda böyle olduğunu söylüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: altayturk

Hocam o aramex ile vb verilirse öyle benim siparis hizli kargo ile alındığı için amazon biz ödicez gönderirken ödeme yapmayın dedi. Forumdaki arkadaşlarda böyle olduğunu söylüyorlar

Ben PTT ile gönderdim aynı bu şekilde. Ama öyle diyorlarsa öyledir...

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.