Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
259.939
Cevap
3.004
Favori
13.319.915
Tıklama
Giriş
    128 Mesaj
    https://www.amazon.com/dp/B07SQBFN2D/ref=cm_sw_r_other_apa_i_Uz64DbFM621EE

Ryzen 5 3600x her şey dahil 1470 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ryzen 5 3600 / PowerColor Red Devil Rx 5700 Xt / Msi x570 Gaming Edge Wifi/ AOC 24G2U / İnca İkg 441 / Sharkoon DG7000-G / Patriot Viper Steel Series 16 GB 4133 Mhz / Samsung 860 Evo 1 TB / High Power 750 W 80 Bronze / 2 TB Seagate 256 MB Cache
  • Binbaşı
    1168 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Arkadaşlar merhaba;

Amazon.de'den 10 gün önce traş makinesi sipariş ettim fakat hala kargoya verilmedi.

Ben de bugün Trendyol'dan bir ürün alıp, Amazon'daki siparişi iptal için başvuru yaptım.

1 saat sonra gelen mailde ürün iptal edilemiyor, teslim aldığınızda reddetme imkanınız var gibi bir şeyler yazıyor.

Ben kargoyu teslim aldıktan sonra geri iade +para iadesi filan uğraşmak istemiyorum.

Bankayı arayıp siparişi verdiğim kredi kartını internet ve yurtdışı alışverişe kapattırıp Amazon sisteminden kartı silsem nasıl olur?

Ne de olsa kargoya verdiklerinde ücreti çekiyorlar ve ben kartı internet alışverişine kapattırırsam parayı çekemezler ve ürünü göndermezler diye düşünüyorum.

Doğru mu düşünüyorum ne dersiniz?

Çok teşekkürler.
    Doğrudur hocam para çekilemezse sipariş iptale düşer bir süre sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kocaeli Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2014 Mezunu.

Anadolu Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Tezli PhD.

• Yarbay
    3212 Mesaj
    merhabalar amazon.com dan verdiğim ve satıcısı amazon olan 28 kasımda verdiğim siparişin kargosu hala yapılmadı ve ürünün ücreti kredi kartında provizyonda gözüküyor. bu kadar uzun sürmesi normal midir? chat ile görüşmeme gerek var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpererez -- 1 Aralık 2019; 15:44:49 >
    quote:

Orijinalden alıntı:

Yurtdışı siparişlerinde hangi ürüne baksam %50 e yakın gümrük ücreti çıkıyor. Ali expresden gelenler de aynı yüksek bedeller çıkıyor. Gümrük ücreti artırıldı mı?
    Gümrük ücreti Avrupa'dan bir ülkeden ürün geliyorsa %18 diğer ülkelerden geliyorsa %20 Bir de başka bir vergi daha var onda da oranlar aynı. İkisi toplandığı zaman çıkan vergi miktarı %50 yakın oluyor.

Bir de söyle bir durum var. Aldığın ürün 100 dolar diyelim. Ona önce bir vergi uygulanıyor sonra o vergi uygulanmış fiyatın üzerine tekrar diğer vergi uygulanıyor. Ama her üründe aynı olmuyor.

Bu sebeple bazı ürünleri yurt dışından almak mantıklı değil artık. Türkiye fiyatıyla başa baş gelen hatta Türkiye fiyatını geçen ürünler var. Örneğin Asus marka fare veya klavye almak istersen vergiler yüzünden yurt dışı fiyatı Türkiye fiyatını geçiyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: alpererez

merhabalar amazon.com dan verdiğim ve satıcısı amazon olan 28 kasımda verdiğim siparişin kargosu hala yapılmadı ve ürünün ücreti kredi kartında provizyonda gözüküyor. bu kadar uzun sürmesi normal midir? chat ile görüşmeme gerek var mıdır?
    Ben süreçleri çok bilmiyorum ama kara cuma indirimleri yüzünden pek çok yer geç kargo gönderimi yapıyor. Amazonda da benzer durum olabilir.

Abim gecen gün yerli bir siteden kara cuma indirimi ile sdd haddisk aldı 4-5 gün sonra kargoya verdiler. Hemen aynı gün kargo görünen ürün üstelik. Yoğunluk olacak diye satıcı firmalar ve siteler sanırım dünya genelinde geciktiriyorlar kargo olayını.

Kara cuma indirimi yapmayan ama kara cumadan daha güzel indirim yapan siteler ise aynı gün kargoya veriyorlar.

Mesela hepsiburada gibi siteler bile geç kargoya ürün verirken vatan gibi siteler aynı günde kargoya veriyorlar.

Ama dediğim gibi kara cuma indirimi yapan yerli veya yabancı siteler nedense ürünleri geç kargoya vermekte.
    |
    |
    |
    |

560 vat dahil gözüküyor fakat corsair hiç kullamadığım içi bilemiyorum wireless tavsiye varmı 600ü geçmeyecek

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame
  • Yüzbaşı
    300 Mesaj

kargo parası var bide bunun newegg cok fazla kargo parası alıyor
    |
    |
    *GameOver* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 1600X //MSI X370 GAMING PRO CARBON//ASUS ROG STRIX GTX1070 O8G//Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3200 Mhz DDR4 // Western Digital Blue 3.5 1TB 64MB 7200Rpm//Samsung 850 EVO 250GB//EVGA SuperNOVA 650 G2//CM Hyper 212 Evo//Corsair Carbide 400C//ASUS VC239H IPS FULL HD//Logitech G35//Logitech G402//ASUS STRIX 2.0//A4 TECH X7 G800V
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj
    amazon esten sipariş verdim hala bir hareket yok cumadan beri parayı bile çekmemiş. Amazon konusunda acemiyim anlayan birileri pm atarsa çok makbule geçer
  • Yarbay
    72087 Mesaj

Amazonda bu çok normal bir durum, uluslararası bir ton sipariş + BF - CM zamanları, sadece bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 3 Aralık 2019; 0:41:56 >
    |
    |
    Invisible Pink Unicorn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Invisible Pink Unicorn

amazon esten sipariş verdim hala bir hareket yok cumadan beri parayı bile çekmemiş. Amazon konusunda acemiyim anlayan birileri pm atarsa çok makbule geçer
    ben trendyoldan 29 kasım siparişimi hala bekliyorum dostum tr de 24 gün sonraya gün vermişler rezillik amazon yurt dışı bari en geç 12 günde geliyor sabret bence
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Binbaşı
    1245 Mesaj
    https://www.amazon.com/gp/product/B081W7VT3Q/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    AMD Ryzen 7 3800X 8-Core, 16-Thread Unlocked Desktop Processor with MSI MPG X570 Gaming PRO Carbon WiFi Motherboard and Samsung 970 EVO Plus SSD 500GB , iyi fiyat.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mito1172

ben trendyoldan 29 kasım siparişimi hala bekliyorum dostum tr de 24 gün sonraya gün vermişler rezillik amazon yurt dışı bari en geç 12 günde geliyor sabret bence

Alıntıları Göster
    12 günde gelmezse kargo ücreti iadesi falan var mı?
  • Teğmen
    158 Mesaj

Amazon’dan PC toplamak istiyorum (ekran kartı,işlemci,RAM artık ülkemize kıyasla hangisi daha ucuza gelirse) aklımdaki soru Amazon dışındaki satıcılarda ödenecek vergi Nasıl oluyor? Mesela arama yaparken Amazon prime seçeneğini aktif ediyorum farkı nedir? Son olarak bu tür PC parçaları için Amazon’un hangi ülke sitesini önerirsiniz ucuza getirmek açısından.

Örnek link : PowerColor Red Devil Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 Graphics Cardhttps://www.amazon.ca/dp/B07WP6TYQ3/ref=cm_sw_r_cp_api_i_D8z5DbZFNJ3NM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrevorSmith -- 3 Aralık 2019; 2:36:37 >
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13225 Mesaj

yok artık o kadar da değil
    |
    |
    Invisible Pink Unicorn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yüzbaşı
    523 Mesaj

Bugün Aramex'ten bana da gümrük çekimi için mail yollamışlar doldurup gönderdim. Sizin siparişin son durumu nedir elinize ulaştı mı? Eskiden Aramex ile gelen siparişlerde gümrük problemi oluşmuyordu.
    |
    |
    Yafoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dostlar ne yapmamı önerirsiniz ikisi de aynı ürün. İlk üründe vergidir gümrüktür kendi başıma halledebilir miyim? % kaç olur?
    %18 olursa 220 euro kara geçeceğim ama ötv diye bir şeyler dediler gümrüğü aradım o varsa sıkıntı. Ayrıca ilk sipariş için vekalet ardiye ücreti falan diye uğraşır mıyım?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    300 Mesaj

hocam iptal et amazon.co.uk üzerinden al daha ucuza geliyor
    |
    |
    Yusuf1653 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 1600X //MSI X370 GAMING PRO CARBON//ASUS ROG STRIX GTX1070 O8G//Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3200 Mhz DDR4 // Western Digital Blue 3.5 1TB 64MB 7200Rpm//Samsung 850 EVO 250GB//EVGA SuperNOVA 650 G2//CM Hyper 212 Evo//Corsair Carbide 400C//ASUS VC239H IPS FULL HD//Logitech G35//Logitech G402//ASUS STRIX 2.0//A4 TECH X7 G800V
  • Yarbay
    10964 Mesaj
    Amazon da güvenlik açığımı var. Bana mail geldi ve biri benim amazon hesabımdan alışveriş yapmaya kalkmış.

Your account has been suspended

Dear (mail adresim yazıyor burada),

Someone tried to make purchase from another device with your amazon account. Otherwise, security and integrity issues in Amazon's protection will lock your account for security reasons.

We recommend that you update your information 24 hours in advance to continue using your account. Otherwise, your account will be permanently locked.

Tüm amazon hesaplarıma girip baktım ve hepsinin şifresini değiştirip ikili güvenlik aktif ettim.
haberler
SEO
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.