Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12989. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.006
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

bildiğim bekleyen işlemlerde tutar görünüyorsa para çekilmiş oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bildiğim bekleyen işlemlerde tutar görünüyorsa para çekilmiş oluyor

Çok Garip Hocam Sürekli Bişeyler Alırım Amazondan İlk Defa Kargo Gecikti   Bütün Alışverişlerde Aynı Yerde Gözükürdü Ücret. Bekleyelim Bakalım Zamanında Çok Yardımcı Oldular Biz de Darlamayalım  

• Merhaba arkadaşlar,

Bir laptop arayışındayım ve malüm ülkemizde fiyatlar döviz kurlarının yerinde durmamasıyla epey yükseldi.

Yukarıda ki resimde almayı düşündüğümüz ürünün buradaki fiyatı vede Newegg karşılaştırması mevcut.Yurt dışını tercih etme sebebim 5000 lira kadar çok fark olması.

Bir kaç sorum olacak çünkü çok para ödeyeceğiz.Amerika'daki sitede fiyatı ₺17,184 vergiler vs eklendiğinde ₺20,277

Ben toplam ederi ödediğimde,ülkemizde başka sürprizle karşılaşır mıyım.Yani extra para ödemesi çıkarmı ? Çünkü £1500 üzeri olursa gümrükte sorun çıkabileceği ve ek vergi olacağı söyleniyor vede gümrük komisyoncusu falan bulmak gerekiyormuş.Aksi taktirde ürün alınamaz deniliyor.

Kısacası alışveriş yaptığımız sitede ödediğimiz ek vergi vs den sonra para ödemiyeceğimi düşünüyordum.Tam olarak kafam karışık açıkcası.Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Çetooooo kullanıcısına yanıt

bazen bekliyor öyle kafana takma sorun olmaz ürün yasaklı değilse

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bazen bekliyor öyle kafana takma sorun olmaz ürün yasaklı değilse

Sağolun Hocam  

• bamorex kullanıcısına yanıt
    Site olarak Amazon ve satıcı olarak Amazon dışına kesinlikle çıkma. Zaten Amazon kendisi sizden gümrük dahil bedel alıyor ve gümrükte ödüyor tüm masrafları. Kafanız rahat olur. Diğer türlü karşınıza ne çıkar belli olmaz.
    2 hafta önce Lenovo c340 aldım Amazon’un çektiği tutar dışında bişiyle karşılaşmadım.
    2 yıl da garantili

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • speederly kullanıcısına yanıt
    Telden ulaşmanız zor bu durumda. Benim de benzer durum var. Mesaj bölümünden yazın. Zaten kısa sürede (1-2 saat) cevap gelir
    Ben işimi öyle hallettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Blokaj Koydular Derken Hocam   Benim Mobil Bankacılıkta Bekleyen İşlemler Kısmında 28 USD Gözüküyor Hemen Altında Aynı Anda N11den Alışveriş Yapmıştım 55 Tllik Bu 2 İşlem Var. N11'deki Ürünlere de Onay Vermedim Daha. Blokaj Dediğiniz Bu Şekil mi

Alıntıları Göster

Benim İş Bankası bakiyemden düşmedi fakat hesap hareketlerinde hesabıma sipariş tutarı kadar blokaj koyulduğu gözüküyor ve o tutarı başka bir işlem için kullandırtmıyor.

Siz siparişinizi ayın kaçında vermiştiniz? Sevkiyatı Amazon'un kendisinin yaptığı bir siparişten bahsediyoruz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

Benim İş Bankası bakiyemden düşmedi fakat hesap hareketlerinde hesabıma sipariş tutarı kadar blokaj koyulduğu gözüküyor ve o tutarı başka bir işlem için kullandırtmıyor.

Siz siparişinizi ayın kaçında vermiştiniz? Sevkiyatı Amazon'un kendisinin yaptığı bir siparişten bahsediyoruz değil mi?

Alıntıları Göster

Evet Amazon Hem Satıcı Hem Gönderici. Ayın 11inde Verdim

• gumus299 G kullanıcısına yanıt

hesabı askıya almışlar ulaşmak için hesaba giriş yapmak gerekiyor hesaba giremediğim için ulaşamıyorum. yeni hesap açıp ölye ulaşabildim sefer aradım mail gelicek size dönüş yapılıcak deniyor 4. gün hala birşey yok.

• Arkadaşlar Amazon.de 'den bir şey alacak oldum.Önceden alışverişim çok oldu ama son zamanlarda almadım bir şey.Eskiden gümrüğü %20 hesaplıyordu şimdi %40 hesaplıyor.Sonradan %20 yi iade ediyor mu yoksa güme mi gidiyor, bilgisi olan var mı ?

• amazonun cilgin prime indirimleri 370 euro telefon zaten 399 satiyorlar guya 599 euro onceki fiyati yalana bak

• Arkadaşlar mont alacağım amazon.de sitesinden 556tl tutan ürün kargo ve paketleme ithalat ücreti ve döviz kuru unsurlarıyla 1020tl ye çıkıyor. Bunları nasıl düşebiliriz aşırı pahalı oluyor bu sefer. Kargo ve paketlemeyi bedavaya getirme şansım yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Rusher- kullanıcısına yanıt

kargo bedava yapacaklarını sanmam ama mh yazıp şansını dene amazon de ise Türkçe yazılıyor

• Bayraktar42 kullanıcısına yanıt

fark etmez zaten bize gelmiyor telefon 

• 7 Ekimde verdiğim siparişin hala kargoya verilmesini bekliyorum. Üstelik gönderici Amazon'un kendisi. Düzen mi değişti, yoksa bize mi denk geliyor anlamadım :)

• alacağınız ürüne göre değişir ama artık çoğu üründe %20 gümrük vergisine ek olarak %20 ötv var. o yüzden öyle hesaplamıştır.

• Satoshi Nakamoto kullanıcısına yanıt

Baktım ötvli ürünler arasında değildi (kulaklık) Başka ürünlerde de vardı ilave vergi.Herhalde Amazon fazla alıyor sonra iade ederse edecek.

• zaten bizimkiler gümrük vergisini arttırdı artı pandemiden dolayı amazon abartılı kargo fiyatı ekliyor bu yüzden artık mecbur kalmadıkça yurt dışı amazondan alış yapmanın anlamı yok   vergi iadesi de gümrükte aldığı paradan az çıkarsa olur anca 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Ekim 2020; 16:22:28 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.