Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12915. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.891.978
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Death Cube K

Arkadaşlar selam, uzun zamandır Amazon'dan alışveriş yapmadım da size bir soru soracağım.

Kartım USD kullanıyor dersem alışveriş 176 dolara denk gelip an itibariyle 978 TL yapıyor.
    Kartım TL kullanıyor dersem 1044 TL'ye denk geliyor.

Sizce hangisini seçmem mantıklı? Yani mantıktan kastım elbette 978 TL olan cazip ama bilmediğim bir şey varsa öğreneyim diye soruyorum.
    ben yıllarca bu sorunu yaşamıştım. İşbankası MasterCard kullandığım için inanılmaz büyük kur farkı yiyordum. Nasıl mı? Atıyorum dolar şu an 5.60, 100 dolarlık bir ürün alıyordum, amazon ürünü kargoladığı anda çektiği için ertesi gün veya 2 gün sonra bana sabah 10 gibi yanıstıyordu ama işbankası hala daha ses çıkartmayıp akşam saat 6 gibi yansıtıyordu. Yansıttığı kur da bana 6.20 civarı oluyordu.
    Gerekçeleri de "Gün sonunda gişe dolar kuru" idi.

Bu duruma isyan ederek bende işbankasından hem dolar hem türk lirası olarak kartımı değiştirip artık bana dolar alışverişlerimde sadece dolar olarak yazıyor ve ben de dolar olarak ödüyorum. Böylece o saçma kur farkını ödemiyordum. Hatta bir gün hesap yaptığımda toplam 5bin dolarlık 3 yıllık amazon alışverişimden neredeyse $1000 kadar ekstra kur farkı ödemiştim. Dikkatli olun bu duruma.

Sonuç olarak önce bankanızın işlem gün sonu gişe kuru mu yoksa anlık internet kuru mu onu iyice araştırıp ona göre alışveriş yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLiVa

ben yıllarca bu sorunu yaşamıştım. İşbankası MasterCard kullandığım için inanılmaz büyük kur farkı yiyordum. Nasıl mı? Atıyorum dolar şu an 5.60, 100 dolarlık bir ürün alıyordum, amazon ürünü kargoladığı anda çektiği için ertesi gün veya 2 gün sonra bana sabah 10 gibi yanıstıyordu ama işbankası hala daha ses çıkartmayıp akşam saat 6 gibi yansıtıyordu. Yansıttığı kur da bana 6.20 civarı oluyordu.
    Gerekçeleri de "Gün sonunda gişe dolar kuru" idi.

Bu duruma isyan ederek bende işbankasından hem dolar hem türk lirası olarak kartımı değiştirip artık bana dolar alışverişlerimde sadece dolar olarak yazıyor ve ben de dolar olarak ödüyorum. Böylece o saçma kur farkını ödemiyordum. Hatta bir gün hesap yaptığımda toplam 5bin dolarlık 3 yıllık amazon alışverişimden neredeyse $1000 kadar ekstra kur farkı ödemiştim. Dikkatli olun bu duruma.

Sonuç olarak önce bankanızın işlem gün sonu gişe kuru mu yoksa anlık internet kuru mu onu iyice araştırıp ona göre alışveriş yapın

Alıntıları Göster
    Dolarla ödeme yapmak için ne yapmamız gerekiyor?Müşteri hizmetlerini mi arıyoruz?

• nouma2626 N kullanıcısına yanıt
    Hangi banka kartı, bilmiyorum ama ben de arkadaş gibi işbankası mağduruydum tl ekstre yanında, dolar ve Euro ekstre de açtırdım, rahatladım. Ancak önce müşteri hizmetlerini arayıp sorun kartınız buna uygun mu diye. Çünkü her karta ikinci, üçünü para biriminden ekstre açılmıyormuş. Bu konuda sorun yoksa şubenize gidiyorsunuz. Size dolar ve euro vadesiz hesap açılıyor. Aynı zamanda kredi kartınıza dolar ve euro ektsre tanımlanıyor. O andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

Selamlar bu bilgisayarın fiyatında anormallikmi var almamak için zor tutuyorum kendimi

https://www.amazon.de/gp/product/B07DVLJD7S/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ANN9GZK6ZY9TP&psc=1
    Amazonglobal kapsamında gönderilmiyor. Dolayısıyla sağlam vergi çıkacaktır.
  • amazon com indirim ceki ya da kuponu var mı aktif
  • Merhabalar,

Steelseries Arctis Pro Wireless kulaklığı satın almak istiyorum. Türkiye fiyatı 3000TL iken Amazon.de üzerinden kargo, tax herşey dahil 1800 TL'ye alabiliyorum. Gümrükte herhangi bir problem ile karşılaşırmıyım arkadaşlar?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
  • Merhaba,

Ben amazondan ekran kartı almayı düşünüyorum. Fakat aldığımda bir sıkıntı çıkmasa dahi birkaç ay sonra kendiliğinden bozuldu diyelim bunun geri gönderiminde bir sıkıntı oluyo mu ya da gönderip tamir edip mi gönderiyolar. Bu süreç nasıl ilerliyor bilen ya da yaşayan var mıdır?
  • Arkadaşlar DHL tekrar ürünüme ticari amaçlı el koydu ne yapıyor bunlar anlamıyorum gümrük müşavirliğini vs arayın diyorlar ama daha önce hiç uğraşmadığım için bilmiyorum tecrübeli biri varsa anlatabilir mi? Ürünü alma şansım var mıdır? Amazon bana eninde sonunda ürün bana ulaşmadı diye parayı verecek ama olan zamana oluyor ve ürün o çakalların ellerinde kalıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yaptıgım tum arastırmalarda, amazon.de den alınan elektronik alet, bilgisayar parcası gibi ürünlerin amazon tarafından 2 yıl garantili olduğu belirtiliyor, fakat sitenin kendisinde bu açıklamayı asla bulamıyorum.illaki arayıp sormamızmı gerekiyor bunu firmaya ?

sağdan soldan duyduklarımla da hareket etmek istemiyorum. bu 2 yıl garanti konusunu yazan resmi amazon.de sayfasını bilen biri link verebilirse cok sevinirim.
  • Shosy kullanıcısına yanıt
    Aynı Kulaklıktan bende sipariş verdim Pazartesi günü, beyaz renkli 1690 liraya geldi Euro çıkışlı aldım.
    Daha önce yurtdışından alışverişlerim oldu fakan Amazon.de sitesinden ilk olacak. K.kartıma da herhangi bir Euro yada Dolar ekstre talebinde de bulunmadım. Para çekilmiş 1692 küsür lira provizyonda bekletiliyor.Her geçen gün saat zarar bana, İş bankasının euro kur oranı çok oynak muhtemelen fark olacak ve bende bi 50-60 daha alacaklarını düşünüyorum.
    Sizin soruya gelince benim ürün gelsin size tekrar cevap veririm ama herşey dahil aldığımız için ekstra bir vergi vs. istememeleri gerekiyor, hatta aynı kulaklığı bir arkadaşım siyah modelini daha yeni aldı 1 hafta oldu ürünü gelince direk gitmiş almış kargo firmasından hiçbir ücret ödememiş.

Benim şu an merak ettiğim Pazartesi aldım ürünü daha hala kargolanmadı, bir terslik olup Amazon’un siparişi iptal etmesinden korkuyorum. Kargo Takip seçeneğinde ürün hala sipariş edildi sekmesinde kaldı.

• Selamlar, ilk kez amazondan alışveriş yapıcam. Aşağıdaki linkteki ürünü alacağım.

https://www.amazon.com/CORSAIR-WIRELESS-Gaming-Headset-Renewed/dp/B07RCXNW3K/ref=mp_s_a_1_2?keywords=corsair+hs70+renewed&qid=1565269737&s=gateway&sprefix=corsair+hs70+ren&sr=8-2

Ücrete ek olarak vergi ve kargo fiyatı görünmüyor sipariş ekranında da bir bilgi bulunmamakta. Bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Türkiye’ye gönderim sağlandığı söylenmiş. Ürünün yenilenmiş olmasından dolayı 2. El muamelesi gördüğünden gümrük vergisinden muaf olması gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Ek olarak onarım görmesi benim için bir problem oluşturmuyor. İlan sahibinin Corsair markasının outlet birimi olduğundan almayı düşünüyorum.

Edit. Amazon.us tan alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaLCoN^ -- 8 Ağustos 2019; 16:14:35 >

• 15 dolarlık bir termos almak istiyorum bu kargoyu nasıl bedavaya getirebilirim

• Shosy kullanıcısına yanıt
    Kargo hariç fiyatının üzerine %18 vergi ekle bence. Amazonda vergi depozitosu diye bir uygulama var sanırım. Sizden biraz fazla para alıyorlar ve bu para ile gümrük vergilerini ödüyorlar. Fazla kalan para olursa iade ediyorlar, eksik kalırsa da kalanını siz ödüyordunuz diye biliyorum ben.
  • kargoyu bedavaya getiremezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: captanico

kargoyu bedavaya getiremezsin
    Peki kargo dahil 25 dolar olan termosta gümrükte sıkıntı yaşar mıyım

• genelde vergi ve kargo parası ekleniyor fiyata son demde.link alabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: captanico

genelde vergi ve kargo parası ekleniyor fiyata son demde.link alabilirmiyim ?
    https://www.amazon.com/Contigo-AUTOSEAL-Transit-Stainless-Travel/dp/B0160LEYFY?th=1&psc=1

• kargo+vergi 25,25 $
    8,17 usd kargo
    2,85 usd vergi
  • Kargo bedava niye gelsin? Amerika da tanıdığınız varsa ancak o getirirse bedava olur.

• knighttt K kullanıcısına yanıt
    Bu durumu müşteri hzmetleri ne sorun. Çünkü net cevabı yok 5 ay sonra bozuldu diyelim bize gönderin de diyebilirler firmanın adresini verip buraya gönderin de diyebilirler

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.