Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12914. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.197
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Wadjet

Amazon'a ne ödediyseniz o. Başka bir tutar alınmıyor. Siparişlerim geldi geçen hafta. Ancak gümrükte bir şeyler dönüyor. Normalde aynı gün gümrük işlemleri biterdi UPS ve DHL ile geldiğinde fakat son siparişlerimde 10 günü buldu gümrük süreleri.
    Teşekkürler. İlginç gerçekten ben de alışveriş yaptığım zamanlarda gümrükte bu kadar bekletilmiyordu. Sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır inşallah.
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Her yerde yığınla şikayet var hocam. İnternette görebilirsiniz. Şanslı olan azınlık dışında hiç kimsenin paketleri zamanında ulaşmıyor artık.
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Ben en son alışverişimde extra bir ücret ödemedim Amazon a ne ödediysem o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için :)
  • Hocam özel mesaj kapalı buradan yazsan halledi versek razerin bir ürünü benim hesapla alamıyorum hata veriyor size havale etsem siz bana alsanız olmazmı amazonde den

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    ulaşın hallederiz hocam
  • Merhaba,

Son yasal düzenlemelerin akabinde gümrüklerimiz amazon.com dan alınan ürünleri Amazon.de sitesi gibi
    mi işliyor ?

Kısaca ; Baktığım ürün amazon.de de pahalı amazon.com da ucuz alma niyetim var.. Fakat nakliye ücreti ve gümrük bedelleri yansıtılacakmı .com olduğu için ?
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Banliydim yazamadim. O islere girdigim zaman hep papaz oldum elemanlar ile. Uzgunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

Banliydim yazamadim. O islere girdigim zaman hep papaz oldum elemanlar ile. Uzgunum.
    halledi verdim forumdan bir arkadaş ile sorunsuz iş yaptık sıkıntı cıkmadı o dedigin tipleri bilirim işlerimi asla onlarla yapmam
  • Merhabalar

Amazon Almanyada satis yapmak istiyorum magazami actim ve onaylandi.Avrupanin 5 ülkesinde satis yapacagim (italya,fransa,ispanya ve almanya)
    Ürünüde buldum FBA üzerinden ilerlemek istiyorum.Ürünümü hazirlayip Amazon Seller Central den ondan sonrami ürünü Amazonun deposuna göndericem.Acikcasi burada tikandim.Yani ben daha cok alibabadan aldigim ürünü direk Amazon almanya deposuna göndermek istiyorum ama nereye hangi adrese ne sekilde göndericem bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinalhakan

Merhaba,

Son yasal düzenlemelerin akabinde gümrüklerimiz amazon.com dan alınan ürünleri Amazon.de sitesi gibi
    mi işliyor ?

Kısaca ; Baktığım ürün amazon.de de pahalı amazon.com da ucuz alma niyetim var.. Fakat nakliye ücreti ve gümrük bedelleri yansıtılacakmı .com olduğu için ?
    Merhaba,

Sanırım amazon.de den uzun süredir alışveriş yapmadınız. Amazon.de de nakliye ücretini yansıtıyor artık. Ayrıca gümrük muafiyeti de kalktığı için 1 euro bir şey de alsanız artık gümrüğünü ödemek zorundasınız.

Her iki siteden de alırken dikkat edeceğiniz şey, Amazon veya Amazon destekli alıcılardan alın. Bu şekilde gümrük ve nakliye sepetinize alırken eklenir ve ek bir ödeme yapmazsınız Türkiye ' ye geldiğinde. Direk satıcılardan alırsanız nakliye sepetinize eklenir ama gümrük eklenmez. Gümrüğü Türkiye 'ye geldiğinde ödersiniz, o zaman da Gümrüğün insafına kalırsınız. Gümrük ne kadar isterse o kadar ödersiniz.

sağlıcakla

• ring R kullanıcısına yanıt
    Amazon.de sitesinde beğendiğim ürün Pioneer bir AVR.
    Satıcı ve gönderici AMAZON'un ta kendisi.

240 Euro'dan sepete ekledim (1490 TL) Kargo paketleme ve Gümrük işlem ücretleri ile 95 euro daha ekledi ve totali 335 euroya çıkardı.
    335 Euro (2075 Lira) banka üzerinden Euro çekildiğinde TL olarak 2125 lira masrafla sonuçlanıyor.
    İşlemleri iptal ettim..

Kısaca hiç bir espirisi kalmadı.
    Ticari alışverişlerde uygulanabilir belki fakat bireysel alışverişler için olmaması gereken tekelleme oldu.

Belkide Amazon TR nin ülkede daha aktif bir döngüye ulaşması amaçlanıyordur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marjinalhakan -- 31 Temmuz 2019; 2:4:35 >

• Aramex benden vergi + Ardiye ücreti istiyor. Zaten Amazon almamış mi bunu ? Aramexe sorduğumda sizin bize ödemeniz gerekiyor,fatura keseceğiz Amazondan iade alırsınız diyorlar.

• Selamlar bu bilgisayarın fiyatında anormallikmi var almamak için zor tutuyorum kendimi

https://www.amazon.de/gp/product/B07DVLJD7S/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ANN9GZK6ZY9TP&psc=1
  • Arkadaşlar Amazon.de sitesinden alacağım ürünü Amazon kur Çeviri kullandığım zaman TL üzerinden pahalıya geliyor. Kur çevirmeden Euro üzerinden çıkış yaparsam 200-250 lira gibi bir fark oluyor. Amazon kuru 6,60’a sabitlemiş gibi birşey devamlı o civarlarda seyrediyor, euro bizde 6,15-6,20 arası değişiyor bu aralar. Şimdi ben euro üzerinden çıkış yaparsam kartını kullanmış olduğum bankanın kuru üzerindenmi hesaplanacak yani bizde ki kur üzerinden hesaplanıp öylemi yansıtılacak ekstreye?
    Devamlı alışveriş yapanlar tecrübe edenler cevaplayabilirmi?

• Arkadaşlar bu üründe neden vergi ve kargo gözükmüyor?
    https://www.amazon.de/gp/product/B01L6L52K4/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Arkadaşlar Amazon.de sitesinden alacağım ürünü Amazon kur Çeviri kullandığım zaman TL üzerinden pahalıya geliyor. Kur çevirmeden Euro üzerinden çıkış yaparsam 200-250 lira gibi bir fark oluyor. Amazon kuru 6,60’a sabitlemiş gibi birşey devamlı o civarlarda seyrediyor, euro bizde 6,15-6,20 arası değişiyor bu aralar. Şimdi ben euro üzerinden çıkış yaparsam kartını kullanmış olduğum bankanın kuru üzerindenmi hesaplanacak yani bizde ki kur üzerinden hesaplanıp öylemi yansıtılacak ekstreye?
    Devamlı alışveriş yapanlar tecrübe edenler cevaplayabilirmi?
    Kredi kartina euro ekstresi tanimla,kartina euro olarak extre cikar euro olarak odersin,kur farki etkilemez.

• Arkadaşlar şimdi ben bu;https://www.amazon.com/HyperX-Cloud-Alpha-Gaming-Headset/dp/B074NBSF9N kulaklığı almak istiyorum. kargo dahil 611 liraya denk geliyor. Şimdi ben bu kulaklığı alırsam türkiye'ye geldiğinde ne kadar vergi ödemem gerek ? Ya da amazon o ek 20 doların içinde vergide mi kesiyor ?

EDİT: Bir önceki sayfaya bakmıştım ama kaçırmışım kusura bakmayın. Anladığım kadarıyla amazon'a ödediğimiz para dışında bir para ödemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 3 Ağustos 2019; 12:44:53 >
  • Arkadaşlar selam, uzun zamandır Amazon'dan alışveriş yapmadım da size bir soru soracağım.

Kartım USD kullanıyor dersem alışveriş 176 dolara denk gelip an itibariyle 978 TL yapıyor.
    Kartım TL kullanıyor dersem 1044 TL'ye denk geliyor.

Sizce hangisini seçmem mantıklı? Yani mantıktan kastım elbette 978 TL olan cazip ama bilmediğim bir şey varsa öğreneyim diye soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Cube K

Arkadaşlar selam, uzun zamandır Amazon'dan alışveriş yapmadım da size bir soru soracağım.

Kartım USD kullanıyor dersem alışveriş 176 dolara denk gelip an itibariyle 978 TL yapıyor.
    Kartım TL kullanıyor dersem 1044 TL'ye denk geliyor.

Sizce hangisini seçmem mantıklı? Yani mantıktan kastım elbette 978 TL olan cazip ama bilmediğim bir şey varsa öğreneyim diye soruyorum.
    Dolar olarak seçin. Ürünün fiyatını hesaplarkan dolar kurunu bankanızın kuruyla hesaplayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 4 Ağustos 2019; 0:20:45 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.