Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12899. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.891.396
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    hocam bu alışverişimde mesaj geldi ama dhl’den takip no, içerik bilgisi vs sormuşlar. daha önceki alışverişlerimde böyle olmamıştı.

ekleme: acaba önceki aramex olduğu için mi farklı yöntemleri var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 20 Nisan 2019; 22:41:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    DHL'yi ara Konşimento Numarası,Ürün içeriği ve Tc Kimlik numarasını ver, DHL de standart oluyor.

Satıcınız amazon ise problem yok zaten ürünün gümrük vergisini otmatik ödediniz.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    hocam e-posta ile gönderin demişler öyle yaptım. çok sağolun hocam o zaman, bi an korktum ek ücret isteyecek diye.

• Omara kullanıcısına yanıt
    Ben Arıyorum işlem daha hızlı oluyor en azından tamam diyorlar, mail atınca geri dönüş olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hocam bu alışverişimde mesaj geldi ama dhl’den takip no, içerik bilgisi vs sormuşlar. daha önceki alışverişlerimde böyle olmamıştı.

ekleme: acaba önceki aramex olduğu için mi farklı yöntemleri var?
    DHL pislik bir kargodur illa bir kıllık yapar
  • Amazon İngiltere'den Türkiye'ye alışveriş yapan var mı? US Amazon'u gibi bize gelene kadar vergi vs. ödeniyor mu? Ve ne kadar sürede geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin Garnett

Amazon İngiltere'den Türkiye'ye alışveriş yapan var mı? US Amazon'u gibi bize gelene kadar vergi vs. ödeniyor mu? Ve ne kadar sürede geliyor?
    vergi tüm yurt dışı amazonlarda var ne kadara gelirsek ürüne göre değişiyor bunu sepete atıp son aşamada görürsün süre de fazla far yoktur en fazla 12 gün veya 15.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

vergi tüm yurt dışı amazonlarda var ne kadara gelirsek ürüne göre değişiyor bunu sepete atıp son aşamada görürsün süre de fazla far yoktur en fazla 12 gün veya 15.

Alıntıları Göster
    Vergi ödeyeceğimizi biliyorum zaten hocam, sadece US Amazon'a göre farkları nedir onu merak ettim. Büyük ihtimalle yarın sipariş vereceğim ama son buraya sorayım dedim.
  • Kevin Garnett kullanıcısına yanıt
    alış yapsaydım söylerdim de sadece de ve us dan aldım ama fazla fark olacağını sanmıyorum yine de alanlar yazar umarım
  • Fırsat paylaşımı yapılmıyor mu artık buralarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    hayır
  • Kevin Garnett kullanıcısına yanıt
    hocam süre tamamen şans işi. benim gönderim kargoya verildikten sonra 36 saatte Türkiye’ye ulaştı. 36 saatte amerikadan gelen paket 5 gündür bana teslim edilemedi

• Bu kulaklık 89 euro'ya düşmüştü. Şu an 99'da. 89'a ne zaman düşer acaba? Herhangi bir özel indirim tarihi var mı?

https://www.amazon.de/gp/product/B078VGQCZ4/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 23 Nisan 2019; 17:2:18 >
  • Dolar 5.87tl berbat bir durum Amazon da bitti.

• sarpcore kullanıcısına yanıt
    Nasıl tabak çanak çıktı. Amazon ne dedi bu konuda. İlk defa denk geldim böyle bir soruna.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    yazıstık falan.geri gonderdim hala ulaşmadı gelince inceleyecekler.sonrasına bakıcaz.bende bilmiyorum.
    Biri hoparlör diğeri tabak çanak alakasız şeyler neyi inceleyeceklermiş enteresan. Yani inşallah lehine para iadesi falan yaparlar. Hani kırık bozuk çıkar ya da başka model gönderirler anlarım. Alakasız ürünler. 5,6 bin liraya ekran kartı aldığımı düşündüm de tabak çanak çıkıyormuş koliden kabus gibi. Şükür bana hiç böyle bişey gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Biri hoparlör diğeri tabak çanak alakasız şeyler neyi inceleyeceklermiş enteresan. Yani inşallah lehine para iadesi falan yaparlar. Hani kırık bozuk çıkar ya da başka model gönderirler anlarım. Alakasız ürünler. 5,6 bin liraya ekran kartı aldığımı düşündüm de tabak çanak çıkıyormuş koliden kabus gibi. Şükür bana hiç böyle bişey gelmedi.
    İade edilen urundur. Onceden alan adam kutudaki urunu alip yerine baska malzeme doldurup orjinal pakediyle geri postalamistir bi sebeple. Daha onceden bi youtube kanalinda amazonun spnsorlugunda iade edilen urunler aciliyordu. Xeon icin nadir bulunan bi anakart kutusundan amd anakarti cikmisti.

Hocam Amazon para iadesini yapar ama size muhtemelen 460 tl lik kargo iadesini yapmayacaktır çünkü elinizde 460 tl ödediğinize dair resmi bir belge yok
    bugün bir iade yaptım nakliye bedeli elle yazılıydı. fotoğrafı çekip attım amazon'a 5 dk sürmeden para yattı diye mail attılar?
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.