Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12889. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
260.705
Cevap
2.701
Favori
13.891.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Döviz çok yüksek onun için. Dolar 2.5 3tl ilken buralar çok hareketliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar. Roku ekspress almak istiyorum. 24.99 dolara ( yenilenmis) bir urun buldum. Euroya cevirince 22.08 euro yaparak 10 15 cent farkla vergiye giriyor. Cat pat ingilizceyle saticiya mesaj attim. Amazonla gorusun diyor. Amazona yaziyorum biz fiyatta bir sey yapamiyoruz diyor. Tekrar saticiya yazdim cevap bile vermedi. Ben mi yanlis bir sey yapiorum acaba.? Yoksa satici mi inat cikti

• surrealist2 kullanıcısına yanıt
    Ustam satıcı Amazon olmayan ürünlerde sorun yaşama ihtimaliniz yükseliyor diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ogzcf O kullanıcısına yanıt
    Yenilenmis(refurbished) urun oldugu icin saglam oldugunu dusunmutum ama sans iste

gönderen amazonsa al ama satan ve gönderen amazon değilse hiç tavsiye etmem gümrükte vergiyle uğraşırsın
    Bende Amazon.com dan yenilenmiş ürün satınalacaktım satıcının kullanıcı adının Türkçe olduğunu farkettim. Sa aslm filan... üstat bu laptop Türkiye’de 35 bin sen satıyorsun yenilenmişti 2400 dolara sıfırı 3200 dolar ben bunu senden alsam gümrük vs ne olur dedim. Ne benden al ne sıfırını 35 bine Türkiye’den al daha ucuza gelir dedi. Ama varsa burada arkadaşın filan anca öyle işine yarar dedi. Dedim baba büyüksün. Konuşma olalı 2 ay geçti kız ardaşımı work and travele gönderiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    vergi sınırı aşağı çekildi, dolar yükseldi, petrol fiyatları arttı bu durumda kargoyu artırdı, amazon kampanyaları azalttı çünkü büyük zarar açıkladı.. ayrıca ülkemizden çok fazla iadeler gerçekleşti, bir çok ürün tr ye gönderimi kapandı, her yerden artış var, sonuç itibariyle black friday ve cyber monday dışında amazon artık pekte cazibesi kalmadı..
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    İadeler neden arttı enteresan

• Arkadaşlar şu ürünü almak istiyorum:https://www.amazon.de/Octagon-SF8008-Sat-Receiver-DVB-T2-DVB-S2X-Schwarz/dp/B07HLJSXBG

Ürünün 129 euro + 25 euro postalama ve gönderim ücreti var.
    Ayrıca gümrük vergisi de çıkar mı?
  • nzxt kraken m22 120mm sıvı soğutucu amazon usa'da 60$'a düşmüş. kargo dahil toplam 92$ ediyor. %40 indirim olduğu için paylaşmak istedim.
    https://www.amazon.com/RL-KRM22-01-Cooling-Software-Controlled-Lighting/dp/B079JF6NDC/ref=sr_1_fkmrnull_2?keywords=nzxt+m22&qid=1553183797&s=gateway&sr=8-2-fkmrnull
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Arkadaşlar şu ürünü almak istiyorum:https://www.amazon.de/Octagon-SF8008-Sat-Receiver-DVB-T2-DVB-S2X-Schwarz/dp/B07HLJSXBG

Ürünün 129 euro + 25 euro postalama ve gönderim ücreti var.
    Ayrıca gümrük vergisi de çıkar mı?
    satan ve gönderen amazon değil vergi gümrükte çıkar uğraşırsın
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Şu sayfada Amazon tarafından gönderilir yazan satıcılar Amamzon değil mi? :https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07HLJSXBG/ref=olp_f_primeEligible?ie=UTF8&f_new=true&f_primeEligible=true
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    kargoyu amazon gönderiyorsa olur alabilirsin ama arkadaşın ilk gösterdiği linkte gönderen ve satan amazon değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Mart 2019; 20:49:7 >
    Baktım o sayfadaki satıcıların hiçbiri Türkiye ye gönderim yapmıyor.
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    sepete atıp adres bölümünü geçmiyorsa yapacak bir şey yok ama bazen amazon de ürün sayfasında göndermiyor yazıp sepete atınca gönderdiği anlaşılıyor
    Anakart,İşlemci,Ram,Bilgisayar Kasası,PSU hepsi Türkiye'ye gönderilmiyordu ama ben sepete ekleyip ödeme yaptım ve ürünleri satın aldım.

Ödeme ekranına gelip para verebilirseniz sizde satın alabilirsiniz.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    bende onu demek istedim hatta sepete atıp adres bölümünü geçmek yeterli gönderildiğini anlamak için
  • siparşi vereli 2 gün oldu ama amazon parayı çekmedi hala ne zaman tahsilat yapılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_35

siparşi vereli 2 gün oldu ama amazon parayı çekmedi hala ne zaman tahsilat yapılır
    amazon kargoya vereceği zaman parayı çeker.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Boyle bir durum var siparisimde.Cok uzun suredir amazondan alisveris yapmadim.Ben mi yanlis anliyorum yoksa daha 5 gun once kargoya hazirlanan urun turkiye'ye gelmis durumda mi ? Tahmini teslim tarihi de 1 nisan gozukuyordu.

Burada benden istenilen nedir ? Herhangi bir problem var midir kargoda ? Ne yapmam gerekiyor.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.