Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.177
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

ödemesini bu şekilde yaptığım amazon.de ps4 siparişim için bugün ups'den mesaj geldi. Gümrük işlemleri için yetki belgesi göndermişler sanırsam vergi falan istiyorlar. Ben şimdi bunu ödeyecek miyim? Zaten amazon bu ücreti benden almadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForBlack

ödemesini bu şekilde yaptığım amazon.de ps4 siparişim için bugün ups'den mesaj geldi. Gümrük işlemleri için yetki belgesi göndermişler sanırsam vergi falan istiyorlar. Ben şimdi bunu ödeyecek miyim? Zaten amazon bu ücreti benden almadı mı?
    almış da tekrar niye istiyor garip mh ye yaz

@selçukataş gümrükten geçerse sorun olmaz

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Mh ile konuştum sizin bir şey yapmanıza gerek yok biz çözücez dediler.
  • ForBlack kullanıcısına yanıt
    tamam o zaman bekleyin bu hızlı kargo daha betermiş gümrükte sorun çıkaran hep bunlar en güzeli yavaş kargo seçmek sanırım
  • arkadaşlar amazon.uk'den G920 aldım ama onlar bana G29 yolladılar. Şuan G29'u iade edeceğim ve onlar bana G920'yi gönderecekler. İade sürecinde ptt ile yollarsam bana kargo ücreti haricinde bir fiyat çıkar mı gümrük vergisi veya benzeri?
  • ForBlack kullanıcısına yanıt
    Aynı mevzu benim de başıma geldi. Ups i arayın tam istedikleri ne öğrenin. Gümrük masrafı isteyebilirler ben 10 gün uğraşmıştım. Bilerek bekletiyorlar her gün beklediği kadar ücret ekleniyor üstüne. Eğer gümrük bedeli + beklediği günün ücretini istiyorlarsa amazon ile görüşürsünüz. İstedikleri gümrük değil yetki belgesiyse sadece birşey ödemezsiniz. Ben aldım günlerce bekledi neden bekliyor diye aradım gümrük masrafı ödenmemiş onun faturası çıkacak onu bekliyoruz deyince işler karıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde kargo ücretinin birleşmesi gereken 2 ürün koydum sepete, ama her biri için fazladan kargo parası alıyor. Mail attım cevap şu

quote:

Hello,

I understand that shipping cost of items in your cart doesn't combine even after it meets the criteria. I apologize for the inconvenience caused to you.

In this case, I'd request you to please place a new order and please write us back using the link below. We will help you in refund of your shipping charges on your order.

https://www.amazon.com/gp/help/contact-us?ie=UTF8&mode=email&#b

I realize that at this point of time asking to contact again would be disappointing; however, we would really like to correct this situation for you... falan filan gerisi traş

Siparişi ver, sonra mail at o zaman bakalım diyor. Bu şekilde parasını alabilen oldu mu?Sonradan yok efendim zaten böyle bunun ücreti demesinler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şakır şakır işleyen konuydu. Hepimiz faydalanıyorduk. Neymiş skandalmış. Şimdi kuşlar uçuyor. Gelir ettiğini bildirmeyen donanımhaber yetkililerinin de kulakları çınlasın. Pireyi deve eden piçozların da kulakları çınlasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Heart Rebellion

Şakır şakır işleyen konuydu. Hepimiz faydalanıyorduk. Neymiş skandalmış. Şimdi kuşlar uçuyor. Gelir ettiğini bildirmeyen donanımhaber yetkililerinin de kulakları çınlasın. Pireyi deve eden piçozların da kulakları çınlasın.
    kesinlikle katılıyorum. evde aksiyon arayan ergenler olayı büyüttü de büyüttü.
  • Milletin hesabında aldığı siparişleri sayfa sayfa burada yayınladılar amazon hesaplarına girebiliyoruz kim ne yapıyor görebiliyoruz dediler. Millet ne diyecekti. Bizim amazona ortak çalışmalarımız var dediler beraber çalışıyoruz dediler. Millet o zaman tepki koydu hangi hakla ve hadle hesaplardaki orderların ayrıntılarına girip burada ifşa ettiler. Baştan yaptıklarını söyleselerdi millet bu kadar tepki koyup konudan uzaklaşmazdı. Millete vitaminsiz dediler arkadaş bizim çalışanımızdır dediler. Şimdi böyle olması normal kimse ağlamasın.

• https://www.amazon.com/Zippo-Brushed-Chrome-Pocket-Lighter/dp/B001E5FLT0/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1543693944&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Zippo&dpPl=1&dpID=4141RQhd8yL&ref=plSrch&th=1&psc=1

Arkadaşlar bu ürünü almak istiyorum daha önce amazondan hiç ürün almadım sıkinti olurmu gümrükte

• Selam arkadaşlar bi sorum olacak şimdi benim kendi listeme eklediğim bi ürün var ve fiyatı çok düşük aynı markanın diğer ürünlerini görmek için arama yaptığımda o benim listemdeki ucuz ürünü arama sonucunda göremiyorum bunun sebebi nedir ? Özel bi arama ayarımı var soldan satıcı amazon seçili olmadığı halde durum böyle. Başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bahsettiğim üründe invicta otomatik saat epeydir 50 60 dolar bandındaydı şimdi diğer invictaları görebilmek için arama yapıyorum ama arama sonucunda yok.

https://www.amazon.com/dp/B01MYNKH0Y/?coliid=IPQNO2QHQ6EBK&colid=2QHKI5FDHJJZQ&psc=0

• Altında türkiyeye kargo yoktur yazıyor hocam, başka satıcılara bak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Milletin hesabında aldığı siparişleri sayfa sayfa burada yayınladılar amazon hesaplarına girebiliyoruz kim ne yapıyor görebiliyoruz dediler. Millet ne diyecekti. Bizim amazona ortak çalışmalarımız var dediler beraber çalışıyoruz dediler. Millet o zaman tepki koydu hangi hakla ve hadle hesaplardaki orderların ayrıntılarına girip burada ifşa ettiler. Baştan yaptıklarını söyleselerdi millet bu kadar tepki koyup konudan uzaklaşmazdı. Millete vitaminsiz dediler arkadaş bizim çalışanımızdır dediler. Şimdi böyle olması normal kimse ağlamasın.
    Arkadaş sanki mühendisin sayesinde ayakta duruyordu konu. Konunun durgun olmasının sebebi ekonomik kriz bunu bile görmezden gelip eskiden buralar dutluktuya bağlıyor millet. Bu kafadakilere az bile yapmış adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyilmaz1903

Altında türkiyeye kargo yoktur yazıyor hocam, başka satıcılara bak
    Hocam hangi siteden alabilirim orjinal zippoyu bilginiz varmı Türkiye'ye gönderden

• bu konu sayesinde çok şey öğrendim tamam ama hiç de verilen linkler den bir şey almadım çünkü alacağım ürün hiç olmadı millet her paylaşılan ürünü alıyordu sanırım bu çok ilginç aslında olay garip dh ne alaka amazonla ne işi yada ne çıkarı varda bu konuyu durdurdu ve konu sahini bünyemize kattık dedi bu da çok tuhaf gerçi bana indirim linki lazım değildi sadece alışverişi öğrenmem yetti neyse garip şeyler oluyor bu forumda bazen ama hiç de çözülmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR-40

Hocam hangi siteden alabilirim orjinal zippoyu bilginiz varmı Türkiye'ye gönderden

Alıntıları Göster
    amazonda sadece satıcılar gönderiyor ama onlara da anca şöyle güven olur satan olmasa da gönderen amazonsa güvenilir araman lazım varsa alınır
  • Diğer satıcılara baktım, türkiyeye gönderenler genelde 13 dolara satıp 20 dolar kargo istiyor. Bu satıcı ise 16ya satıp 2 dolar kargo istiyor, tercih edebilirsiniz. Ama öncesinde zippolar gümrükten geçiyor mu araştırın. Bi ara yasaklı ürünler listesindeydi
    Link
    Zippo Brushed Chrome Pocket Lighterhttps://www.amazon.com/dp/B001E5FLT0/ref=cm_sw_r_cp_api_i_v3VaCbJGRT8Q1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyilmaz1903

Diğer satıcılara baktım, türkiyeye gönderenler genelde 13 dolara satıp 20 dolar kargo istiyor. Bu satıcı ise 16ya satıp 2 dolar kargo istiyor, tercih edebilirsiniz. Ama öncesinde zippolar gümrükten geçiyor mu araştırın. Bi ara yasaklı ürünler listesindeydi
    Link
    Zippo Brushed Chrome Pocket Lighterhttps://www.amazon.com/dp/B001E5FLT0/ref=cm_sw_r_cp_api_i_v3VaCbJGRT8Q1
    Hocam bende baktım satıcının sattığı ürün çakma olabilir mi alsak kargoda sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum hic Amazondan alışveriş yapmadım 98 lira uygun trde en ucuz 200 liradan başlıyor

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.