Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12775. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.185
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Başkalarına lazım olursa diye yazıyorum bir sorun olmadı :) gece 00:05'te ödeme yöntemini değiştirip limitli bir kartı seçtim ve yattım. Sabah ödeme alınmıştı saati göremiyorum ama siparişte sorun yok.
  • Hayırlı olsun, Amazon.de kargo ücreti eklemeye başlamış.
  • https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01AK5TQXG/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1525811241&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=orient+mako&dpPl=1&dpID=51wXzLzs3SL&ref=plSrch

Bu saat alınır mı 750₺ bütçem var kaça gelir vergilerle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VincentCorleone kullanıcısına yanıt
    sepete atıp son aşamada bakabilirsin bunu yapmadan kaça gelir kimse bilemez
    Price $145.00
    AmazonGlobal Shipping + $6.65
    Estimated Import Fees Deposit + $29.00

Total $180.65
  • Arkadaslar black friday zamanlarinda beats kulaklik alan oldu mu? Ne kadara geliyor 5-6 ay beklemeye deger mi?

• Amazon Prime hesabı olan benimle iletişime geçebilir mi?
  • Kargo için talep oluşursak da en azından sabit bir rakam koysalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yibo90 kullanıcısına yanıt
    Bence toplu bir biçimde, atıyorum 79 Euro ve üzeri ücretsiz kargo (zarar ettikleri için 49 Euro üzeri ücretsiz kargoyu kaldırdığını düşünürsek) için bir talep oluşturalım(ingilizce olarak çünkü Türk yetkililerin bu konuda yapacak bir şeyleri yok) ve jeff bezos'un kişisel mail adresi de dahil birçok platformdan bu talebimizi belirtelim.
    Kargo ücretinden şikayet eden herkes bir mail gönderirse, ücretsiz kargoyu kaldıran yönetim bunu görecek ve tekrardan değerlendirecektir.
    Alınmazmı hiç bilekte çok zarif duran bir model otomatik saatlere ilginiz varsa giriş için çok iyi bir seçim. Fakat yurtdışından beklemek yerine n11 gibi sitelerden de bulabilirsin kur uçup gittiği için burdada aynı fiyat hatta daha aşağılarda.
  • Amazon.com eski bir siparişim için $0.01 gümrük iadesi mesajı atmış. Bundan sonra ben de gümrük iadesi alanlar kervanına katıldım.

• 24 Nisan tarihinde 3500 TL tutarında bir harcama yaptım amazon üzerinden.Tutar banka kartımdan çekildi hesaptan düştü.Fakat ürün kargolanmadan siparişimi iptal ettim almaktan vazgeçtim. Yaklaşık 15 gündür geri ödeme için bekliyorum ve hala ödeme yapmadılar. Bugün amazon ile chat üzerinden konusmaya caliştiğimda herhangi bir refund yapılmayacağı söylendi. Bankayı arıyorum onlarda karşı tarafın ödeme yapması lazım diyor. Şuan harcama itirazı diye bir dilekçe doldurdum banka tarafından,45 gün gibi sürebilir diyorlar.

Bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldumu daha önce. Amazondan soğumama sebep oldu bu konu.
  • I_can kullanıcısına yanıt
    Amazon ürün kargolanmadan parayı çekmez. Siparişiniz kargolanmadan önce iptal ettiğinizden dolayı çekilmiş gibi görünen bakiye provizyondadır. Amazon’un iade yapmayacağız demesi bu yüzden, onlara ulaşan bir para yok, bakiye provizyon’da bekliyor. Bankayla halledebilirsiniz, zaten doldurmuş olduğunuz harcama itiraz formu da süreci hızlandırır. Maksimum 1 haftada paranızın blokesi kalkar merak etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: UfukAkkus1

Amazon ürün kargolanmadan parayı çekmez. Siparişiniz kargolanmadan önce iptal ettiğinizden dolayı çekilmiş gibi görünen bakiye provizyondadır. Amazon’un iade yapmayacağız demesi bu yüzden, onlara ulaşan bir para yok, bakiye provizyon’da bekliyor. Bankayla halledebilirsiniz, zaten doldurmuş olduğunuz harcama itiraz formu da süreci hızlandırır. Maksimum 1 haftada paranızın blokesi kalkar merak etmeyin.
    Banka ile görüştüğümde tam olarak bir açıklama yapamadılar. Harcama itiraz içinde biraz uzun sürüyor 45 gün içinde olur diyorlar. Zaten ben siparişi iptal edeli 15 gün oldu. Süre çok fazla uzadığı için ben rahatsız ve mağdur oldum. Bakalım bekleyeceğim ozaman.Teşekkürler yanıtınız için.

Düzenleme: Azönce harcama itiraz formunu doldurmama gerek kalmadan yaptığım ödeme fazlasıyla hesabıma döndü.(Güncel kur farkından dolayı) Sorun çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I_can -- 10 Mayıs 2018; 17:31:34 >

• i-parcel PTS ile calismiyor mu artik? TR'ye giren paketim var ama hala pts aramada cikmiyor. Bilgisi olan?
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    0.04tl hesabıma yatmış :)

• slm arkadaslar bir ürünüm mng kargoya verilmiş nasıl takip ediyoruz
  • Arkadaşlar sizce bu ürün gelir mi? Takipsiz göndermiş satıcı

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Domates siparişi mi verdiniz?
  • babike B kullanıcısına yanıt
    Yok domates tohumu
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.