Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
260.704
Cevap
2.702
Favori
13.890.081
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Daha beterleri de var 300 dolarlık ürüne 357 dolar kargo isteyebiliyorlar 60 dolar da gümrük. Bazı ürünlerin kargo su çok yüksek bazen 400 dolarlık ürün alırsın 5 dolar kargo isterler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın aldığımız bişeyi teslim aldıktan 2 hafta sonra geri yollabiliyormuyuz ?
    Aldığım şeye gerek olmadığını 2 hafta sonra anladım ve sadece 1 tanesinin kutusunu açtım sadece 4 parça ürün. Geri iade ettiğimizde kargo ücreti gümrük vergisi ne oluyor geri iade ediyormu amazon ? Detaylı anlatacak biri olursa sevinirim teşekkürler.
  • Amazon indirimlerini nerden takip ede biliriz? 100-150 dolar civarinda kulaklik almak istiyorum
  • parçalar halinde toplam 650 dolar indirim kodum var dolar başı 3.7den vereceğim arkadaşlar sipariş geçecek olan varsa.
  • BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    Ben de şu kulaklığı alıcam, euro olarak indirim kodu lazım. Eğer varsa sizde, alabilirim.

https://www.amazon.de/Beyerdynamic-offener-Studiokopfh%C3%B6rer-Hardcase-schwarz/dp/B0011UB9CQ/ref=sr_1_1?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1520882142&sr=1-1&keywords=Beyerdynamic+DT990+Pro
  • Amazon.de den alınan sennheiser'lar 1 yıl garantili mi Türkiyede? Bilen arkadaş var mı
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Kargom geç de olsa ulaştı.

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    maalesef hocam .com var tek
  • paptes kullanıcısına yanıt
    2 yıl diye biliyorum.
  • Geçen sene ekran kartı almıştım, bozulduğu için iade ettim ve geri ödemesini gift olarak yaptılar. Belki amazondan bir şey alırım diye sorun etmedim ama bu kadar zaman sonra almak istediğim bir şey bulamadım. Parayı karta istesem verirler mi? Kendilerine sor diye cevap gelebilir diyerekten söyleyeyim de aslında euro ya para yatırmış gibi olduğumdan ve euro da yükseldiğinden çok sorun etmiyorum, sadece deneyimi olan varsa ve bilgilendirirse sevinirim.
  • PaNoZ kullanıcısına yanıt
    Kimi zaman veriyorlarmış, ne zaman iade etmişlerdi gift olarak?

Bir de euro dediğinize göre amazon.de'den aldınız sanıyorum, birkaç mesaj yukarıda euro olarak hediye çeki/kupon aradığımı yazmıştım. Eğer her ikimiz için de uygun bir miktar bulabilirsek 136 euro'ya bir kulaklık almak istiyorum.
  • MDV kullanıcısına yanıt
    Takip edilebilecek hiçbir yer yok artık hepsi ölü. Kendin aramalısın.
  • UPS ile gönderirlerse 2 günde, DHL ile gönderirlerse 4-5 günde, MNG ile gönderirlerse 3 günde, i-parcel ile gönderirlerse 1 hafta içinde eline ulaşır. 49€ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    Evet yollayabilirsin. Kutuyu açıp açmamış olman hiç önemli değil. Amazon hesabında siparişlerim kısmında, iade etmek istediğin siparişte iade et seçeneğinden 3 sayfalık iade belgelerini oluşturuyorsun. İstersen müşteri hizmetleriyle konuşarak da bu belgeyi oluşturabilirsin. Daha sonra bu belgelerin çıktısını alıp 2 tanesi kargo kutusunun üstünde yapıştırıp, 1 tanesini de kutunun içine atıyorsun. PTT ile belgede yazan adrese gönderiyorsun.

PTT'den aldığın faturanın fotoğrafını çektikten sonra impressum@amazon.de adresine sipariş numaranı yazıp fotoğrafı ekleyerek mail gönderiyorsun. 2-3 gün içinde ödediğin kargo ücretini kredi kartına iade ediyorlar. Gönderdiğin pakette 2 hafta içinde Amazon'a ulaşıyor. İade bölümündeki çalışanlar ürünü inceleyip onay verdikten sonra da 1 hafta içinde paran iade ediliyor (Kargo ücreti ve gümrük vergisi dahil) (Kredi kartıyla aldıysan kredi kartına, hediye kartıyla aldıysan Amazon hesabına bakiye olarak).

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Amazon.de vergi iadesi yapıyor mu ?
  • İade ürünlerde yapıyor.

• Amazon.Com'dan termos sipariş ettim (mug), ama epey hasarlı geldi. Hem plastik kapak kısmı kırılmış hem de metal kısmı ezilmiş.

İade etmek için chat'e bağlandım ama sadece sipariş miktarını ödeyebileceklerini, iade kargo ücretini gönderemeyeceklerini söylediler.

Kargo ücretinin iadesi sadece Amazon.De'de mi oluyor acaba?
    Ya da bu ücretin iadesi için başka bir yol mu izlemem gerekiyor?
  • savuk S kullanıcısına yanıt
    İade butonunu kullanıp iade sürecini başlatınca otomatik olarak kargo iade bedelinin çıkması lazım isterseniz dene yu in sonra cancel yaparsınız

• Şimdi uygulamadan mesaj geldi ürün kargolanmış. Kargo takip için nereye bakmam lazım. Ptt den mi?

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Şimdi uygulamadan mesaj geldi ürün kargolanmış. Kargo takip için nereye bakmam lazım. Ptt den mi?

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Kargo Aramex firmasıyla geliyor. Aramex in kendi sitesinden takip ederbilirsin.
    www.aramex.com. İstersen uygulaması da var ama sanki kendi sitesi daha kullanışlı gibi. Kargo Türkiye ye girdiğinde de aramex in istanbul şubesine telefon açip takip numarasıyla bilgi alabilirsin.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.