Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
260.704
Cevap
2.702
Favori
13.890.080
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Mağara soğuk muydu kardeşim? :)

Konu sahibi ve forumun paylaşımlar üzerinden ciddi getiri sahibi olduğu ortaya çıktı. Haberini vermeden aldığı komisyonlar ortaya çıkınca tasi tarağı toplayıp konuya görünmeyen bir kilit vurdular. Bir kaç duyarlı arkadaş buraları takip etmeyi bıraktı. Paylaşımlar başka gruplar ve platformlarda sürüyor ama zaten kur oranları bu halde iken eskisi gibi fırsatlar da yok gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bu aralar bir ürün alacağım. Hesaba para yüklemelerine falan herhangi bir hediye var mı bu aralar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yalnız konu sahibini DH bünyemize kattık yazmış ilk sayfada yazıyor. kovulmuş gibi yazmışsın ama kovulma yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Mart 2018; 9:6:36 >
  • Hangi platformlarda paylaşım yapılıyor?

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Öyle ima etmişim evet. Gözümüzde o konumda olduğu için o şekilde beyan ettim. Discord ve telegram üzerinden gruplar gayet kalabalık ve aktif.

• 2 gündür gümrük ödeme sorunuyla uğraşıyorum. amazon ups e ödeme yapmamış. amazon kargo şirketinin ödemesini tekrar yap biz sana gümrüğü iade edelim diyor kabul etmedim tabi. ne halleri varsa görsünler kesinlikle bir daha ups i aramam ne yapıyorlarsa yapsınlar bıktım zaten uğraşmaktan. koskoca amazon bile yamuk yapar mı yaparmış arkadaş. sen öde biz sana öderiz diyor ödeyeceksin bu sefer de biz ups e ödedik zaten diyecek fazladan gümrük bize girecek.

Edit: sen öde 60 gün sonra sana iade ederiz ayağı yapıyor amazon. kim inanır buna önce kartımdan 1440 tl çektiniz almadık birşey dediniz 2. defa çekmeye kalkıştınız ödeme dekontu ne varsa herşeyi 5 kez gönderdim kabul etmediniz ödeme referans numaraları bile tutuyordu. bankaya itiraz ettim onlar devreye girince iade edildi yoksa beni dinlyen yoktu. tekrar sipariş verdim gümrüğü ödemediniz önce sorunu çözdük problem yok dediniz ups halen ödeme onayı gelmedi dedi amazon yine ödedik dedi ups ödemediler dedi amazon biz ödüyoruz bazen ödeme almadıklarını iddia ediyorlar dedi ups kime ödeme yapmışlar isim versinler dedi amazon sen öde bakarız dedi banka ödeme dekontunu kabul etmeyen adam ups i kabul edecek yok ya. ups e detaylı anlattım gelişmeleri yazarım. ilginç olan tüm bu olanlar tek 1 siparişte başıma geldi amazon un gümrük sorunu olduğunu ilk defa kendi siparişimle öğrendim.

Bu arada ups e de kesinlikle güvenmiyorum ödeme aldıkları halde almadık da diyebilirler. O konuda şüphelerim var. Amazon ödeme onayı vermezse gümrük masrafını siz ödersiniz diyor da 69$ gümrük masrafı ödedim amazona. Ama ups i daha fazla gümrük masrafı isteyeceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 9 Mart 2018; 21:16:49 >
  • anladım herkes kendi yaptığından sorumludur boşverin

• Discord icin link verebilen arkadas olursa dua ederim

• varsa dc linki bende alırım

• Hiç haberim olmadı gerçekten, teşekkürler :)

Üstte arkadaşlar da yazmış ama bu Telegram ve Discord gruplarına katılabiliyor muyuz acaba?

• Amazon.com 'dan Huawei Watch 2 Akıllı saat almak istiyorum. 1300 TL tutarında bir rakama denk geliyor. Gümrükte herhangi bir sorun yaşarmıyım direk kargo ile evime gelir mi bir sorun yaşarmıyım?https://www.amazon.com/gp/product/B06XDP223X/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

• SiYaH kullanıcısına yanıt
    Normalde en ufak bir sorun yaşamazsın demek isterdim ama günlerdir gümrük sorunlarıyla uğraşıyorum amazon yüzünden ups den mail geldi gümrük ihalesi sana kaldı diye msj atmışlar haftaya kaldı benim iş amazon la tekrar görüşeyim 8 inde bende olması gereken paket halen gümrükte. Eski msjlarda ayrıntılı yazmıştım. Bu aralar amazon a bir haller oldu sorun çıkmayadabilir ama garantisi olmuyor

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Siz amazıon.com dan mı aldınız yoks amazon.de mi aldınız

Amazon.com dan aldım

• discord grubu ciddi indirim paylaşıyorsa ben de alabilirim link pm ile.

Bu store card ve visa reward card madem türkiye'de geçmiyorsa neden her alışverişte üstte alınması için öneriyor ?

Üstad aynı ürünü üç defa satın almayı denedim, üçünde de shipped mesajı almamın hemen sonrasında ürün gönderilemiyor, transfer esnasında kayboldu gibi gerekçelerle süreç iptal oldu.
    İlk iki denememde çok avantajlı bir fiyata satın almıştım, üçüncü denememde cazgırlık yaptım ve ürün bana ulaştığında aradaki farkı iade alma sözü verildi.
    Göndermedeki beceriksizliklerine karşılık böyle bir uygulama yapılacağını ve üçüncü gönderimi özellikle takip edeceklerini söylediler ama elde var sıfır.
    Amerika harici amazon sitelerinde ürün, Türkiye’ye gönderilemiyor görünüyor.
    Dolayısıyla amazon.com’daki Türkiye’ye gönderilir ibaresinde sanırım bir yanlışlık var.
    Sinir harbi yaşamayı ve bolca uğraşmayı göze alıyorsanız satın almayı deneyin derim.
    Ürünün gümrüğe ulaşması ve sadece gümrük işiyle uğraşmanız benim uğraştıklarımın yanında devede kulak kalır diye düşünüyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Daha yüksek fiyatlı ürünler ve Daha büyük kutulu ürünler gümrükten geçti. En son barbie dream house ve Wmf tencere seti getirtim. Sıkıntısız geçtiler. İkiside büyük ve Ağır ürünlerdi. Saat benimde çok hoşuma gitti, ilerde bende sipariş vereceğim.

• Arkadaşlar bende amazon.com'dan 158 dolarlık kulaklık almayı düşünüyorum.Herhangi bir problem yaşarmıyım.Son zamanlarda olan gümrük problemlerinden bahsedilmiş ondan dolayı kafam karıştı.

• Varsa bi dc daveti alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

discord grubu ciddi indirim paylaşıyorsa ben de alabilirim link pm ile.

Bu store card ve visa reward card madem türkiye'de geçmiyorsa neden her alışverişte üstte alınması için öneriyor ?

Tavsiyem hicbirisine bulasma,reklam referansdan baska bisey yok.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.