Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.200
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Gaara34

Merhaba

Geçtiğimiz ay amazon.com üzerinden bir alışverişim oldu.
    Bu gün bir mail geldi ve bu alışverişe müteakip bir vergi iadesi gerçekleşecekmiş 16 dolar.
    Sıkıntı şu ki bu alışverişi yaptığım kredi kartımı geçtiğimiz hafta kapattırıp yeni bir kart talep etmiştim.
    Sanırım amazon hangi kredi kartı ile alışveriş yaptıysam ona göndermeye çalışacak parayı. Bu durumu amazon ile görüşüp halledebilir miyim?
    Yoksa banka ile mi çözülebilir? Daha önce benzer bir olayı tecrübe eden var ise yardımını rica ediyorum.

Amazon chat ile görüştüm durumu.

Ödemeyi eski kartıma göndermişler banka ile halletmem gerektiğini söylediler. Banka ile görüşüp durumu anlattım, eski kartıma gelen iadeyi gördüklerini yeni kartıma bu tutarı transfer edebileceklerini söylediler. 15 dakika sonra kart hareketlerini kontrol ettiğimde tutar yeni kartıma yansımıştı.

Benzer durumu yaşayanlar bu yolu izleyebilir. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba, amazon.de sitesinde bir satıcı üzerinden 110 euroluk bir alışverişim oldu.

Satıcı ürünü alman postasına vermis ve bana dağıtımı PTT ile yapılacak.

Ödeme kısmında 25 euro gümrük depozitosu tahsil edildi.

Gümrük vs gibi işlemlerde sıkıntı yaşarmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ratkow -- 27 Şubat 2018; 15:48:53 >
  • amazon daki indirimlerin paylaşıldığı bir konu veya site varsa özelden atarmısınız?
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Hızlı kargo ile gelen ürünlerde bir belge yolluyorsunuz. Hızlı veya normal kargo ile alın, ups belge ister. Belge fiyat ile alakalı birşey değil. Belgenin kötü tarafı ürünün 1 gün geç gelmesine sebep olabiliyor. Ben bilgisayar ile doldurup yolluyorum, işlem hızlı hallediliyor.
  • Ratkow kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergisi tahsil edilidyse, ekstra gümrük vergisi ödemezsiniz. Eğer gümrük vergisi ödenmediyse, gümrük vergisi ürün Türkiye'ye girdiğinde kapınızda ödeniyor. Yani bir yere gidip ödenmiyor bildiğim kadarı ile .
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Ben hızlı kargo seçmemiştim 20 - 40 euro daha pahalı hızlı kargo standart seçmiştim.
  • Arkadaşlar gözlük sipariş etmiştim tamamen farklı bir model yollamışlar
    Satıcı: Amazon EU S.a.r.L.

Ne yapmam gerekiyor ?
  • blank42 kullanıcısına yanıt
    Mail atarsanız sizi telefonla arayıp iade veya değişim yaparlar
    Hızlı kargo seçmenize gerek yok, Hızlı veya normal ups belge ister. Belgeyi doldurur gönderirsiiniz. Bu işlemide en hızlı bilgisayar aracılığı ile yaparsınız. Herzaman belge isteyecek diye bir kaide yok, ama genelikle ister.
  • Arkadaşlar Amazon şimdi mail attı 2 ürünün ödemesi reddedilmiş.

Bankayı aradım para karşı tarafa geçmiş diyor başka bir şey demiyor.

Amazon'un dediği mi doğru banka'nın dediği mi doğru ben durumu çözemedim.

Provizyonda görünen ödeme karşı tarafa geçmiş diyorlar.

Amazonun aldığı ödemede provizyonda görünüyor.
  • 25'inde ürün sipariş ettim hala kargolanacak .s
    Provizyonda kalıp çekilmeyen işlemler 7 gün sonra otomatik olarak kart bakiyesine geri döner. Şu an beklemekten başka çareniz yok gibi. Yine de amazon müşteri hizmetlerine baskı yapıp provizyon işlemin fotoğrafını ve referans numarasını atıp mağduriyeti anlatın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cotillard

25'inde ürün sipariş ettim hala kargolanacak .s

Benim de benzer bir durumda. Müşteri temsilcisine sordum sorun yok yakında gönderilir diyor. Acaba en fazla kaç gün sonra kargoya veriliyor ki?
    Gerçi mesela bana geliş tarihi olarak 5-12 mart aralığını öngörülmüş. Bu öngörü tarihi hep doğru çıkar mı acaba yoksa o da değişken bir şey mi? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean-x

Provizyonda kalıp çekilmeyen işlemler 7 gün sonra otomatik olarak kart bakiyesine geri döner. Şu an beklemekten başka çareniz yok gibi. Yine de amazon müşteri hizmetlerine baskı yapıp provizyon işlemin fotoğrafını ve referans numarasını atıp mağduriyeti anlatın.

Benim de 22 sinde provizyona düşmüstü. Eğer dediğin gibi 1 marta kadar siparişim kargolamazlarsa siparişim otomatikman iptal mi olacak ?

Edit: Provizyonun iptal olacağı son gün yani bugün kargolamışlar neyse ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabune -- 28 Şubat 2018; 8:58:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean-x O kullanıcısına yanıt
    Hocam Banka para karşı tarafa geçti diyor provizyon da falan demiyor.

Banka'ya hiç bir halt dan anlamayan adamları mı alıyorlar anlamadım ki

Amazon'a anamdan babamdan daha çok güvenirim sıkıntı çıkartmazlar ama hangi tarafın söylediği doğru bilemiyorum.

Amazon bu gün ürün göndermişti o ürünün parası da provizyonda görünüyor.
    Gönderdikleri ürünün parası provizyondan ne zaman düşer bilginiz var mı ?

Gift Kart ile alişveriş yapsam nasıl olur acaba Banka yine sıkıntı çıkartır mı bilemiyorum

Ödemenin birisi 23 Şubat diğeri 25 şubat da çekildi bu durumda 2 Mart ve 5 mart tarihlerinde falan provizyondan düşüp kartıma iadesi yapılması lazım.
  • Amazondan melatonin takviyesi almak istiyorum. Gümrüğe takılır mı? İlaç değildir. Gıda takviyesi diye geçmektedir. Sporcularla alakası yoktur. Uykusuzluk içindir.
    Türkiyede fahiş fiyatlara satıyorlar.
    teşekkürler
  • Arkadaslar amazon.de'den ucretsiz prime nasil baslatabiliriz? Bulundugunuz lokasyonda bu servis yoktur gibi bir hata veriyor.
  • Arkadaşlar sıvı soğutmamda arıza vardı geri gönderecem ama değişim istediğimden dolayı görüştüğüm temsilci bana ürünün gönderime kapalı olduğunu söylüyor.

Ben alım yapabiliyorum da onlarda nasıl gönderime kapalı oluyor?

• ACER XB241H

eğer bu ürünü almak için bekleyen varsa şimdi alsın. Birincisi "historical low" fiyatından sadece 4€ daha pahalı ve daha da önemlisi eskiden vergi yanlış ve çok yüksek çıkıyordu (146€, büyük ihtimal iade edilirdi ama risk) şu anda düzeltildi. total 371€ ve en iyi 144hz 24" TN G-sync ekran.
  • Arkadaşlar, Amazon.de üzerinden bir tane mouse sipariş ettim. Ürün ayın 23de çıktı, amazon.de üzerinden baktığımda şuan Son teslimat için yerel posta şirketine verildi yazıyor. Takip numarası ile UPS-İ parcel tracking üzerinden bakıyorum:TESLİM EDİLDİ diyor. t.17track.net üzerinden bakıyorum,oradada teslim edildi diyor.Ama ben kargoyu almadım, evdekilerde almamış, posta kutusundada yok. Bir yerde bir yanlışlık var ama çözemedim. Sizce nerede hata var?
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.