Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12717. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.139
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 0,00
    KDV Öncesi Toplam: EUR 879,09
    KDV: EUR 0,00
    Toplam: EUR 879,09
    İthalat Ücreti Depozitosu EUR 158,25
    Genel Toplam: EUR 1.037,34
  • Amazon.com dan sampuan alabilirmiyim alsam ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Neler aldınız yazabilir misiniz ?

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Vergisi belli işte, 17,34 dolar.
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Tahsil edilecek tahmini vergi: $ 0.00 yazınca ona göre yazdım haklısın teşekkürler uyardığın için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Şubat 2018; 22:56:57 >
  • turgay75x kullanıcısına yanıt
    Şöyle örnek vereyim xboxlarda vergi %42 (araştırabilirsiniz) xboxlarda %18den hesaplarsanız müşteri hizmetlerinin başını şişirmekten başka bir şey yapmazsınız.Burda kilit nokta her üründe olması gereken normal vergilerin oranlarının yazılması ve amazonla karşılaştırdığımızda denksizlik varsa bunu amazona kanıtlı bir şekilde sunup 60 gün içinde yatmazsa görüşüp iadeyi almamız lazım.Ama ne konu sahibinin ne de başkasının bunla uğraşacağını sanmıyorum ref olaylarından sonra şu konuya girmiyordum bile 1 2 ay olmuştur bi bakınayım dedim çöplüğe dönmüş.
  • samsung ssd almayı düşünüyorum daha önce amazon'u hiç kullanmadım. amazon.com'dan mı alışveriş yapmalıyım amazon.de'den mi ?

başka tavsiyeleriniz varsa iyi olur
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Amazon.de den al 2 yıl garantili olsun satıcı aömazon olması gerekir

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    dikkat etmem gereken başka bir şey var mı?
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Ödeme yaparken Euro seç eğer tl seçersen çok fazla para verirsin

Sanal kart kullan yoksa ödeme yapamazsın bazen kredi kartının ön yüzündeki son kullanma tarihi sıkıntı çıkartır

• Ustatlar amazon.com dan 400 dolarlik siparisim olacak nasil indiririm tesekkurler

• amazon.de gift card kampanyasi varmi arkadaslar ?
  • Toplayacağım sistemin fiyatı amazon.com ve amazon.de de aynı fiyat tutuyor 4-5 lira oynuyor sadece. Hangisinden sipariş geçeyim ? Amazon.com müşteri hizmetleri olarak daha iyi diyorlar ama garanti vs gibi durumlarda bilgisi olan var mı?
  • 20 şubatta amazon.com dan sipariş verdiğimde ürün stoklara 24 şubatta girecek yazıyordu. Şuan ise ürün stokta yok yazısı var. Parayı kartımdan çektiler ama henüz provizyon aşamasında ve ürün shiped olmadı. Tracing dediğimde varış tarihi 12 mart diyor. Amazon müşteri hizmetlerini bi dürtmeli miyim? Herşey yolunda mı sizce? Tecrübeleriniz??

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

Şöyle örnek vereyim xboxlarda vergi %42 (araştırabilirsiniz) xboxlarda %18den hesaplarsanız müşteri hizmetlerinin başını şişirmekten başka bir şey yapmazsınız.Burda kilit nokta her üründe olması gereken normal vergilerin oranlarının yazılması ve amazonla karşılaştırdığımızda denksizlik varsa bunu amazona kanıtlı bir şekilde sunup 60 gün içinde yatmazsa görüşüp iadeyi almamız lazım.Ama ne konu sahibinin ne de başkasının bunla uğraşacağını sanmıyorum ref olaylarından sonra şu konuya girmiyordum bile 1 2 ay olmuştur bi bakınayım dedim çöplüğe dönmüş.

baş şişirmek değil benden özür dilediler, neden otomatik iade edilmediğini anlamadıklarını söylediler, ayrıca xbox vergisi başka, uydu alıcı vergisi başka, gümrük yurtdışından posta yolu ile gelen eşyada bunun ayrımını yapmıyor, vergi sadece avrupa birliği 18% ve diğer ülkeler 20% olmak üzere iki farklı türde, yani xbox 42%, unlu mamuller 1%, tekstil 8% gibi bir ayrım yok. yurtdışından birkaç yüz ürün alışverişim var :D, sadece havaalanı gümrüğünde xbox, playstation ayrımı var, bunlar oyun konsolu kategorisinde geçiyor, sadece bir adet konsol ülkeye sokabiliyorsunuz, o da ülkeye ürün sokarken toplam limit olan 430 euro'yu geçmese dahi, siz xbox demişsiniz, o yüzden özellikle xbox için örnek veriyorum, 1.cisi gümrüksüz, 2.cisi için AB'den %18, diğer ülkelerden gelmiş iseniz yine %20 olarak ödemesi yapılıyor. Bu şekilde dahi %42 vergi istenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay75x -- 25 Şubat 2018; 18:58:57 >

• turgay75x kullanıcısına yanıt
    xbox %42 diye biliyorum abden gelen her sey %18 diye bir kural yok,

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

xbox %42 diye biliyorum abden gelen her sey %18 diye bir kural yok,

Adam zaten yazmış %18 değil ki USA'dan gelen ürünlerin vergisi. Yazdığını okumamışsınız ki. Avrupadan gelen üründe %18, Avrupa dışı %20 vergi vardır. Xbox, ot, böcek ayrımı yapılmaz. Bazı ürünlerde de TRT payı alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 25 Şubat 2018; 21:45:38 >
  • arkadaşlar acil cevaplarsanız sevinirim
    araç için parça almam gerek. istediğim parçayı buldum normal fiyatı 100 euro civarında tek kalmış 30 euro ya düşmüş. bana ise iki tane lazım. şimdi ben 2 tane parası ödeme yapabilir miyim birini daha sonra göndermeleri için. satıcı amazon
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    ben de avrupa %18avrupa dışı %20 diye bi genelleme yok yazmışım siz de bunu okumamışsınız abden derken ab den demeye çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 25 Şubat 2018; 21:59:44 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.