Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12713. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.121
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: awsalli

Amazon.de Almanya, Amazon.com Amerika, Amazon.co.uk İngiltere. Ürün sipariş verirken 3 sitedende son fiyata bakmanız lazım. Hangisi cazipse onu alacaksınız. Euro ve dolar farkı, kargonun ücretsiz olup olmaması gibi durumlar fiyatları etkiliyor. Fiyatları herzaman ödeme ekranından kontrol edin. Dolar veya euro olarak fiyata bakarsınız.

Not: Ek olarak Fişe takılarak çalışan ürünleri, Amazon.de sitesi üzerinden alırsanız, Direkt fişe takıp çalıştırabilirsiniz. Amerika ile bizim elektrik sistemimiz farklı. Adaptör ile çalışan ürünlerde ise ürün hangi ülkede daha ucuzsa oradan tercih edip, Ürüne uygun adaptörü Türkiyeden alırsınız.

Elinize sağlık hocam.Peki 49$ dolar üstü ücretsiz kargo varmış diyor duydum 3 sitede de geçerli mi peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar öncelikle şimdiye kadar hiç yurtdışından alışveriş yapmadım.Amazon’dan bir saat beğendim.Fiyatlara baktığımda,Amerikadaki fiyat nerdeyse yarı yarıya daha uygun ama trye gönderimi yok diyor,yapabileceğimiz birşey yokmudur burda ? Gidip Almanyadan alsam 400 lira felan daha fazlaya geliyor
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00L400HUS/ref=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 20 Şubat 2018; 17:32:45 >
  • yapacak bir şey yok tr ye gönderen satıcı varsa anca öyle olur ama vergiyi gümrükte keserler yani amazon değilse satan vergi siparişe dahil edilmez
  • linksiz kullanıcısına yanıt
    Ona bakman lazım. Genelde Amerikadan ücretsiz gelmiyor. Tabi emin değilim. Dediğim gibi fiyat analizi yapacaksın.

Bak Aşağıda aynı 2 ürün için fiyatları şekildeki gibi. Bazen iki siteninde verdiği fiyatlar eşit olabiliyor. Bu ne demek De sitesinde 110 euro iken, com sitesinde 110 dolar demek oluyor. Bu durumda tercih edilecek site Com oluyor. İki farklı senaryo için aşağıda bir tablo oluşturdum. Sipariş toplamını, Bankanızın kuru ile hesaplayacaksınız. Ödemeyide Dolar veya euro üzerinden yapacaksınız. Denkleme İngilitereyide dahil edebilirsiniz.
    Senaryo 1

Ürünler : EUR 97,39
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 0,00
    İthalat Ücreti Depozitosu: EUR 21,32
    Sipariş Toplamı: EUR 118,71

Items: USD 139.99
    Shipping & handling: USD 11.77
    Total before tax: USD 151.76
    Estimated tax to be collected: USD 0.00
    Import Fees Deposit USD 27.32
    Order total: USD 179.08

Bu durumda tercih edilecek olan Almanya

Senaryo 2

Ürünler : EUR 100
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 0,00
    İthalat Ücreti Depozitosu: EUR 21,32
    Sipariş Toplamı: EUR 121,32

Items: USD 80
    Shipping & handling: USD 11.77
    Total before tax: USD 91,77
    Estimated tax to be collected: USD 0.00
    Import Fees Deposit USD 27.32
    Order total: USD 119,09

Bu durumda ise Amerika Tercih edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 20 Şubat 2018; 19:19:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

Merhaba, elinize sağlık güzel rehber.
    Birinci sayfadaki şu bölümde kalın yazılı yerde yanlışlık var, düzeltirseniz iyi olur.
    "Vergi Ücreti (Import Fees Deposit) geri yatar mı ? Yatarsa ne zaman ?

Bazen vergiyle beraber aldığınız üründen size geri ödeme olabilir, buna şaşırmayın alınan verginin tamamının(aşırı düşük ihtimal) veya belli kısmının 0.5 birim bile olabiliyor size geri yattığı durumlar oluyor. (Gümrüğün yoğunluğundan, gümrük memurunun dikkatsizliğinden / dikkatli incelememesinden, ürünün vergi oranının değiştiğinden vs.)

Bu ortalama 2 ay sonra oluyor, eğer olursa otomatikman geri geliyor kimseye bir şey sormanıza gerek yok!

Tekrar hatırlatalım, bu işlemin hiçbir zaman kesinliği yoktur hatta çoğu zaman geri gelmez bunu yok bilin gelirse sevinirsiniz.
    "

Amazon.de için deneyim ile sabittir.
    Eğer ürün bedeli için ithalat depozitosu alınıyor ve bu %18'den fazla ise (genelde dikkat ederseniz fazla oluyor), fazladan ödenen meblağ 60 gün sonunda hesabınıza otomatik olarak yatmaz ise müşteri hizmetleri ile temasa geçiyorsunuz ve onlar kontrollerini yaptıktan sonra aradaki farkı iade ediyorlar. Yani birilerine birşey soruyoruz! Bu işlemin bir kesinliği vardır ve her zaman geri gelir çünkü amazon.de bunu taahhüt eder. Her zaman sevinebilirsiniz. :D :D :D

1. Kaynak: bizim Gümrük Yönetmeliği ( gümrük vergisi AB'den %18 olarak hesaplanıyor)

2. Kaynak: amazon.de (%18'e göre hesaplamıyor, neye göre hesapladığı anlaşılamıyor, yüzdeler her üründe farklı, çünkü bu hesabı 3. taraf yazılıma emanet etmişler.)
    Amazon.de'den Alıntıdır:
    Asıl Gümrük Vergisi, benden tahsil edilen Gümrük Vergisi Depozitosundan azsa ne olur?

Asıl Gümrük Vergisi (kargo şirketi tarafından alıcı adına varış ülkesinin gümrük ve vergi yetkililerine ödenen), Amazon EU Sàrl'ın tahsil ettiği tahmini Gümrük Vergisi Depozitosundan azsa siparişte kullanılan ödeme aracına farkı otomatik olarak iade ederiz. İade edilecek tutarı onaylamanız için size bir e-posta bildirimi göndeririz.

Tahmini Gümrük Vergisi Depozitosunu nasıl hesaplıyorsunuz?

Siparişinizdeki her ürünün vergi ve harcını, alışverişinizi tamamlarken seçtiğiniz varış ülkesine göre belirlemek için üçüncü taraf yazılım kullanıyoruz.

Birinci post'taki yanlışlığı düzeltirseniz iyi olur, insanların amazon'da parası kalmaz.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Peki Amazondaki saatlerin orjinalliğiyle ilgili bir sıkıntı çıkarmı sizce ? Aynı ürüb Lidyana ve Trendyolda var fiyatlar neredeyse aynı fakat replika saat mevzusu var buralarda.Amazon biraz daha pahalı geliyor ama güvenilir olacaksa buradan alayım.

• arkadaşlar daha önce hiç amazondan alışveriş yapmadım, sizin yapma amacınız ne? oradan alıcagınız ürün n11'de falan daha ucuza gelmez mi. bir de o kadar shipping fiyatı var.
  • amazonda çakma ürün satılmaz merak etme ama gönderen var mı bilemem tr ye trentyol da çakma satmaz bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Şubat 2018; 1:1:14 >
  • merhabalar arkadaslar bu 22 euroluk gumruk siniri ne zaman basliyacak biliyormusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 21 Şubat 2018; 2:51:8 >
  • Arkadaşlar selam.

Amazon.de üzerinde bir ürün almak istiyorum 89 Euro Free Kargo.

Aynı ürün n11 de 700 tl. Vergiyle falan yaklaşık kaça patlar bana Amazon’dan alırsam.

İlk deneyimim olacak biraz tereddütlerim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

• vahittelli V kullanıcısına yanıt
    ürünü sepete atıp vergi ne kadar çıkacak nasıl bileceksin bu soruna zor bilgi alırsın ürün linki vermen gerek yada kendin sepete atıp son aşamada görebilirsin zaten
  • Haklısın eksik yazmışım link aşağıda vergi kısmını göremedim direkt ödeme ekranı geldi

Edit: ödeme ekranı değilmiş şimdi baktım tekrar 438 tl oluyor herşey dahil... bu ücretin haricinde sürpriz ödemem okul mu ne dersiniz. Yoksa maliyetim bu mudur? Teşekkürler

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00IJ6QAO2/ref=pd_gwm_psimh_0?pf_rd_p=f6861f85-4ba7-440f-a187-3dd8a6d9db74&pf_rd_s=blackjack-personal-1&pf_rd_t=Gateway&pf_rd_i=mobile&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pd_rd_wg=8QIbl&pd_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pf_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pf_rd_p=f6861f85-4ba7-440f-a187-3dd8a6d9db74&pd_rd_w=N7nHt&pd_rd_i=B00IJ6QAO2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahittelli -- 21 Şubat 2018; 5:31:23 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.co.uk/Diesel-DZ4318-Mens-Watch/dp/B00KMGPH7I Burası gönderiyor,usaya kıyasla 2 katı fiyat olsada tryle aynı oluyor.Trendyolu bende güvenilir diye biliyodum ancak forumda biraz araştırma yaptığımda satılan saatlerle ilgili baya bi şüphe var,replika vs.

• İlk mesajda goremedim, suanda amazon.de icin indirim kodu tarzi bisey varmidir.

• Herkese merhaba,

Ara ara Amazonun yaptıgı, 50 $lık gift card alımına 10 $ ve benzeri promotionları takip edebileceğimiz bir yer var mı? Menulerde dolaşıyorum ama bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Fiyatta ben 3 siteyi kontrol ediyorum. Hangisi cazipse oradan sipariş veriyorum. Adres olaylarını filan kurcalamadım hiç :)

Hocam hangi siteler o bahsettiklerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desert Rat

https://www.amazon.co.uk/Diesel-DZ4318-Mens-Watch/dp/B00KMGPH7I Burası gönderiyor,usaya kıyasla 2 katı fiyat olsada tryle aynı oluyor.Trendyolu bende güvenilir diye biliyodum ancak forumda biraz araştırma yaptığımda satılan saatlerle ilgili baya bi şüphe var,replika vs.

trendyol a dikkat edin benimde aldığım parfüm sıkıntılı çıktı umursamadılar bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahittelli

Haklısın eksik yazmışım link aşağıda vergi kısmını göremedim direkt ödeme ekranı geldi

Edit: ödeme ekranı değilmiş şimdi baktım tekrar 438 tl oluyor herşey dahil... bu ücretin haricinde sürpriz ödemem okul mu ne dersiniz. Yoksa maliyetim bu mudur? Teşekkürler

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00IJ6QAO2/ref=pd_gwm_psimh_0?pf_rd_p=f6861f85-4ba7-440f-a187-3dd8a6d9db74&pf_rd_s=blackjack-personal-1&pf_rd_t=Gateway&pf_rd_i=mobile&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pd_rd_wg=8QIbl&pd_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pf_rd_r=72M3XJSGV3EGFA6V5X9Q&pf_rd_p=f6861f85-4ba7-440f-a187-3dd8a6d9db74&pd_rd_w=N7nHt&pd_rd_i=B00IJ6QAO2

vergi dahil fiyat altta amazon tarafından satılır ve gönderilir yazan ürünlerde ek bir şey ödemezsin son aşamadaki fiyat neyse onu ödersin tabi bankanın kur hesabına göre 15 yada 20 tl fark çıkabilir onu bankana sorman gerek kuru kaçtan hesaplıyor.

Sipariş Özeti
    Ürünler :
    EUR 74,79
    Posta ve Paketleme Ücreti:
    EUR 0,00
    İthalat Ücreti Depozitosu:
    EUR 13,46
    Sipariş Toplamı:EUR 88,25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Şubat 2018; 15:29:45 >

• doğrudur hiç alışveriş yapmadığım için bilemem trentyolu en iyisi netteki yorumlara bakmak. artı amazonda satıcı ve gönderen amazon değilse vergi fiyata dahil değildir bunu da hesaba katıp almak gerek. ayrıca amazonda çakma ürün satılıyor yazanı hiç okumadım
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Amazon.com
    Amazon.de
    Amazon.co.uk bu 3 site
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.