Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (11447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.163
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Gönderime kapandığı gün sepetimdeydi alacaktım kaçırdım. 31 euro muydu neydi. 31 euro neree 199tl nere.
  • Hayır izin vermiyor , bir kişinin bir hesabı olabilir.
  • Cidden Amazon.de'nin sırf Türkler faydalanmasın diye gönderimi kapattığı bir gerçek. G933 99€ Dip. G910 88€ Dip ve gönderime kapalılar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar herkese selamlar.

Ya başlığı baştan sona okudum ama aklımda hala şüphe kuşku var.

Evga 1080ti Ekran kartı almak istiyorum mebla yüksek olunca tırsmıyor değilim. Yardımcı olabilecek biri varmı bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Arkadaşlar herkese selamlar.

Ya başlığı baştan sona okudum ama aklımda hala şüphe kuşku var.

Evga 1080ti Ekran kartı almak istiyorum mebla yüksek olunca tırsmıyor değilim. Yardımcı olabilecek biri varmı bana.

ben evga 1080 ti siparişi verdim.. çekindiğiniz konu nedir?? söylerseniz belki yardımcı olabiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garip Bedevi

Amazon birden fazla hesaba izin veriyor mu? Benim hesap hediye kod promosyonuna dahil değil, yeni hesap açıpdeneyeceğim sorun olmuyorsa...

burada konuyu okumadan soru soranlar sevilmez ve soranlara cevap de verilmemesi uygundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

Orijinalden alıntı: antique

kredi kartıyla yaptığım ödemeyi provizyonda gördüğüm halde AMAZON-COM (almanya değil) bana "ödemede sorun var" diye uyarı veriyor..

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

böyle bi durum yaşayan oldu mu daha önce???

ödeme gerçekleştiği halde bu şekilde bi uyarı alan oldu mu?

işbankası "ödeme provizyonda, muhasebeleşmesini bekleyin" diyor..

amazon "bizim elimize birşey geçmedi kartını kontrol edin" diyor..

kart bilgilerini siliniz tekrar giriş yapınız.. provizyona düşen ödemeler hesap kapatılmaya kadar harcama olarak gerçekleşmez.. provizyonun en kötü tarafı limitten düşüş olmasıdır.. bunun dışında sorun yoktur..

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

quote:

Orijinalden alıntı: Garip Bedevi

Amazon birden fazla hesaba izin veriyor mu? Benim hesap hediye kod promosyonuna dahil değil, yeni hesap açıpdeneyeceğim sorun olmuyorsa...

burada konuyu okumadan soru soranlar sevilmez ve soranlara cevap de verilmemesi uygundur

Haklısınız, okurken hızlı geçmişim, gözümden kaçmış, kusra bakmayın lütfen. Murat hocam zaten yazmış gerekli cevabı ilk sayfada...

Amazonda yedek hesap, ikinci hesap olay yoktur herkesin kendine özel bir tane hesabı olmalıdır aksi halde tespiti yapıldığında kesinlikle hesabınız kapatılacaktır çok gördük örneklerini ve yaptığınız indirimli siparişlerin hepsi iptal olabilir ve hiçbir şey yapamazsınız, yazık olur. Birde bunun dönüşü olanı var olmayanı var hesabınız sonsuza dek kilitlenebilir. "Ben yenisini açarım" diyenler mutlaka olacak bilgi çakıştığında otomatikman o da banlanacaktır...

• EFT öyleymiş aynı avantaj bir sıkıntı Yok 🙏 Tşkler cevap için
  • Açıkçası yurt dışından daha önce hiç bir şey almadım. Amazona bahsedildiği gibi üye oldum ama kargo parasıydı gümrük parasıydı vergi parasıydı okuduklarım hep kafamı karıştırdı o yüzden de cesaret edemiyorum hocam. 10 gün 20 gün beklemek hiç sorun değil veya 1 ay herneyse. Sağ salim siparişi geçip kartımdan çıkan paradan başka para ödicekmiyim ödemicekmiyim bilemedim.
  • satıcı eğer amazon ise sitede yazandan başka bir şey ödemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pijama61 -- 4 Mayıs 2017; 22:17:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı:

Amazon gece gece soktun yine bizi masrafa :)

Mannesmann Alet Çantası, 75 Parçalı + 18v akülü matkap 59,76 euro

https://www.amazon.de/g...00_s00?ie=UTF8&psc=1

The North Face erkek pantolon. 17 euro

https://www.amazon.de/g...00_s01?ie=UTF8&psc=1

Akım korumalı 6lı priz 8,93 euro

https://www.amazon.de/g...00_s01?ie=UTF8&psc=1

Bu konuya giren çıkamıyor, masraf etmeden gün geçerse karlı sayıyorum kendimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier76 -- 25 Temmuz 2017; 3:38:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Cidden Amazon.de'nin sırf Türkler faydalanmasın diye gönderimi kapattığı bir gerçek. G933 99€ Dip. G910 88€ Dip ve gönderime kapalılar.

Türkler faydalanmasın diye uğraşsalar neden kargo ve Türkçe desteği yapsın adamlar. Biraz düşünün bakalım, gümrük sınırı nasıl düştüyse bu tür ürünlerle de ilgili kesinlikle bi durum var amazona karşı...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Açıkçası yurt dışından daha önce hiç bir şey almadım. Amazona bahsedildiği gibi üye oldum ama kargo parasıydı gümrük parasıydı vergi parasıydı okuduklarım hep kafamı karıştırdı o yüzden de cesaret edemiyorum hocam. 10 gün 20 gün beklemek hiç sorun değil veya 1 ay herneyse. Sağ salim siparişi geçip kartımdan çıkan paradan başka para ödicekmiyim ödemicekmiyim bilemedim.

satıcı amazon olduktan sonra kartınızdan çıkan paradan başka ücret ödemeyeceksiniz..
    amazon tr den daha sağlam ve daha iyi hizmet vermektedir..
  • Beyler 34 inch monitör almak istiyorum hiç birinin göndderimi yok ben nasıl alıcam yaw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte neler olduysa o Türkçe desteğinden sonra oldu. Tek tek gönderime kapanan ürünler. Yeni ürünlerin gönderime açılmaması vs... Ve olay marka bazında değil. Aynı markaların başka ucuz ya da pahalı ürünleri gönderilirken spesifik olarak şu şu şu ürünlerin gönderimini kapatıyorlar. Arada açıyorlar arada kapıyorlar. Tamamen zevk için. Türkiye tedarikçisi kaynaklı olsa aynı markanın Tüm ürünleri gönderilmez. Ya da Türkiye'den birilerinin engellemesi çakallığı olsa yine o markaların tüm ürünlerini engellerler. Gidipte spesifik olarak şu kulaklığı şu klavyeyi şu kasayı şu ekran kartını göndermeyin demez. Türkiye'de derler ekran kartı yollayamazsın, klavye yollayamazsın, kasa yollayamazsın. Ya da x markasının ürünlerini yollayamazsın şeklinde. Ha ama yakında onu diyecekler, artık Amazon'u tamamen bitirmek istiyorlar malum birilerinin cepleri dolmuyor Amazon olunca. Ama spesifik olarak belirli ürünlerin ara ara kapanıp açılması tamamen Amazon.de ve bu uluslarası ya da Türkiye bazlı gönderimden sorumlu kişilerle alakalı bir durum.

Edit: Ayrıca Amazon.de'de kapalı olan ürünlerin büyük çoğu Amazon.com'da gönderime açık. Bu sorun Türkiye kaynaklı değil Amazon.de kaynaklı bir sorun. Kargo olayı çok güzel bir şey ama keşke 5-10 € kargo alsalarda siparişlere ürünler gönderime tekrar açılsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 4 Mayıs 2017; 22:41:9 >

• quote:

İşte neler olduysa o Türkçe desteğinden sonra oldu. Tek tek gönderime kapanan ürünler. Yeni ürünlerin gönderime açılmaması vs... Ve olay marka bazında değil. Aynı markaların başka ucuz ya da pahalı ürünleri gönderilirken spesifik olarak şu şu şu ürünlerin gönderimini kapatıyorlar. Arada açıyorlar arada kapıyorlar. Tamamen zevk için. Türkiye tedarikçisi kaynaklı olsa aynı markanın Tüm ürünleri gönderilmez. Ya da Türkiye'den birilerinin engellemesi çakallığı olsa yine o markaların tüm ürünlerini engellerler. Gidipte spesifik olarak şu kulaklığı şu klavyeyi şu kasayı şu ekran kartını göndermeyin demez. Türkiye'de derler ekran kartı yollayamazsın, klavye yollayamazsın, kasa yollayamazsın. Ya da x markasının ürünlerini yollayamazsın şeklinde. Ha ama yakında onu diyecekler, artık Amazon'u tamamen bitirmek istiyorlar malum birilerinin cepleri dolmuyor Amazon olunca. Ama spesifik olarak belirli ürünlerin ara ara kapanıp açılması tamamen Amazon.de ve bu uluslarası ya da Türkiye bazlı gönderimden sorumlu kişilerle alakalı bir durum.

Edit: Ayrıca Amazon.de'de kapalı olan ürünlerin büyük çoğu Amazon.com'da gönderime açık. Bu sorun Türkiye kaynaklı değil Amazon.de kaynaklı bir sorun. Kargo olayı çok güzel bir şey ama keşke 5-10 € kargo alsalarda siparişlere ürünler gönderime tekrar açılsa.

Bana mh bizimle alakalı değil tahminimce Türkiye gümrüğüyle ilgidir dedi.Onlarında pek fazla bir şey bildiğini sanmıyorum zaten sizin dediğiniz çok daha mantıklı Umarım en kısa sürede tekrar açılır ürünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Cidden Amazon.de'nin sırf Türkler faydalanmasın diye gönderimi kapattığı bir gerçek. G933 99€ Dip. G910 88€ Dip ve gönderime kapalılar. Kimse kusura bakmasın ama Amazon.de ve çalışanları bok yesin.

Türkler faydalanmasın diye uğraşsalar neden kargo ve Türkçe desteği yapsın adamlar. Biraz düşünün bakalım, gümrük sınırı nasıl düştüyse bu tür ürünlerle de ilgili kesinlikle bi bok yiyen var amazona karşı...

hocam vergi sınırı değişikliği tr de bazı patronların isteği gerçekleşti.. ne yazık ki ülkemiz her geçen gün daha fazla sermaye babalarının tekelleşmesine doğru gidiyor.. fakat ürünlerin gönderi ile ilgili olarak amazon .de ile uzun yazışmalar ve yaptığım telefon görüşmeleri sonucunda amazon.de yetkili ağızlardan bazı ürünlerin özellikle tr ye kapatıldığı söylendi.. görüşme metnin bir kısmını aşağıya olduğu gibi aktarıyorum..

....
    Telefon görüşmemizin bir özeti olarak:Bahsetmiş olduğunuz ürünün ne yazık ki Türkiye'ye gönderimi kapalı durumda ve şimdilik

bir değişiklik yapma şansımız yok.Çok isterdim yardımcı olmayı fakat değiştiremiyoruz bu durumu:(

Dediğim gibi daha çok Almanya ve Avusturtya' da yaşayan Türk vatandaşlarımız için açılan bir proje idi daha çok ama

Türkiyeden siparişler gelmekte ve bizler de daha çok Türkiye de yaşayan Vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.Bundan dolayı da gurur

duyuyoruz tabi ki fakat ne yazık ki bazı ürünler şimdilik gönderimi yapılmıyor:(

Anlayışınız içinde ayrıyeten teşekkür ederim ve kendinize iyi bakın:)
    .....

• Almak istediğim bir ürünün başka rengi gönderilirken, istediğim renk gönderilmediği için mail attım "aynı ürün, aynı fiyat, sırf renk farklı diye gönderilmiyor bir baksanız" dedim, gönderilen ürünü de kapattı adamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enpara'da provizyonda bekleme gibi bir durum oluyor mu? Para çekildiği an düşen bakiye daha sonra artıp azalıyor mu? Banka kartı ile Amazon'dan alışveriş yapmadığım için emin olamadım. Son olarak Enpara'nın 1 Euro için çektiği tutar ile güncel kur arasında en fazla ne kadar fark oluyor?
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.