Şimdi Ara

TR İŞARETİ OLMAYAN PLAKA HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KIYMETLİ FORUM DOSTLARIM GEÇENLERDE ALMIŞ OLDUĞUM UNO MARKA ARABANIN PLAKALARINDA "TR" İŞARETİ OLMADIĞINI SONRADAN FARK ETTİM. BİR PLOBLEM OLUR MU? VE BİR DE PLAKA ÇOK ESKİ DEĞİŞTİRMEK İSTESEM NERDEN, NASIL, KAÇ PARAYA YAPTIRABİLİRİM? TEŞEKKÜRLER...

• yurt dışına çıkamazsın...
  • TEK PROBLEM BU MUDUR? PEKİ DEĞİŞTİRMEK İSTESEM NE YAPMALIYIM?
  • yaw takma kafaya kullanan nasıl kullanmış şimdiye kadar ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ismail

TEK PROBLEM BU MUDUR? PEKİ DEĞİŞTİRMEK İSTESEM NE YAPMALIYIM?

yapıştırmalar vardır oto aksesuarcılarda onlardan yapıştırabilirsin mesela
  • anladığım kadarıyla aldığınız araba 96 modelden daha eski ve hala ilk sahibinin üzerinde..çünkü 96 yılından sonra araç alım satım işlemine tabi olmuş olsaydı plakası tr logolu olanla değişmesi gerekirdi..plakayı mavi tr logolu yapabilmek için arabanın devrini almanız gerekir..plaka değişmese bile yenileneceğinden mavi logolu plaka verilecektir...yani kısaca noterden alım satım yaptıktan sonra plaka yenilemeniz gerekir
  • Hocam, boş ver takma kafana. Noterden satışını al. Devrini almak için trafiğe git. Birileri sana plakanı değiştir derlerse o zaman değiştirirsin. Onun da kolayı var, trafik şubelerinin önünde bir sürü iş takipcileri bekler (Senin onları aramana gerek yok, onlar seni bulur). Ver adamlara 3-5 ne istiyorlarsa, Git en yakın cafe, pastane, restaurant... a, iç çayını, onlar ne gerekiyorsa sana anahtar teslimi yapar verirler merak etme. Ya da gir kuyruğa kendin uğraş nasıl istersen. Amaaa sana plaka milaka lafı etmezlerse de hiiiiç oralı olma.
  • Bir de aklıma takılan şu, Bazı plakalarda "mavi" zemin değil de "kırmızı" zemin üzerine TR işareti görüyorum. Bunun anlamı nedir, bilen var mı?
  • VALLA BEN DE YURTDIŞINA ÇIKACAĞIMDAN DEĞİL DE PLAKANIN ÇOK KÖTÜ BİR GÖRÜNÜMÜNÜN YANINDA TR YOK DİYE PARA CEZASI ALMAKTAN KORKTUĞUMDAN BU FORUMU AÇTIM. HA BU ARADA ARABAYI HENÜZ ÜZERİME ALMADIM. ALMAYA KALKSAM KAÇ PARAYA PATLAR?
  • quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

Bir de aklıma takılan şu, Bazı plakalarda "mavi" zemin değil de "kırmızı" zemin üzerine TR işareti görüyorum. Bunun anlamı nedir, bilen var mı?

kırmızı pasaportlulara veriliyo o plaka

şaka bir yana... ben de merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crein -- 2 Mayıs 2006; 0:04:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: crein

quote:

Bir de aklıma takılan şu, Bazı plakalarda "mavi" zemin değil de "kırmızı" zemin üzerine TR işareti görüyorum. Bunun anlamı nedir, bilen var mı?

kırmızı pasaportlulara veriliyo o plaka

şaka bir yana... ben de merak ediyorum

ben hiç görmedim Belki bayrak rengimize uysun diye yapmışlardır

• quote:

Onun anlamı ülkesini ve modifiye işimni seven arkadaşların bulmuş olduğu bişey..........O yapıştırma........

nasıl plakaların siyah çeröevesini kesiyolar veya yazıyı kalınlaştırıyolar onun gibi bişey...........
  • bizim 93 renault9un da plakası eskitürden.hatta ruhsatıda yeni ruhsatlargibideğil daha farklı.polis hiçbişey demiyor zaten diyemez.bi kaç defa çevirdiler beni hiç sorun çıkarmadılar...
  • takipcilere resmi belge vermek pek guvenilir degil, kuyruga girin, ugrasin, kendiniz halledin. Ruhsat fotokopilerinden vs yapilan sahtecilik olaylari iste bu sekilde basliyor. Veriyorsunuz belgeleri tanimadiginiz birisine, ve bir kaç yil sonra adiniza duzenlenmis kredi kartlari, sahte ehliyetler, senetler.... Hele nufus cuzdaninizi ve fotokopisini kimseye birakmayin, akilli olun....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.