Şimdi Ara

Tr'de ilk ve tek Ücretsiz Delid Sayfası / 1700 Soket Eklendi 27.03.2023 Günceldir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
27
Favori
23.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar Arkadaşlar , İyi forumlar diliyorum herkese

Evet başlıkta da belirttiğim gibi ;
    Delid yapmak isteyen tool ve malzemeleri pahalı bulup vazgeçen vs vs vs arkadaşlar için istanbul içi ücretsiz delid yapabilirim isteyen işlemcisini alıp gelebilir bi kahve ısmarlamanız yeterli
    Boşuna malzeme satın almayın , boşuna insanlara para vermeyin .
    Delid yaptırmak isteyen olursa konuya yazabilir ,

1700 SOKET 13.NESİL İŞLEMCİLER İÇİN 1 HAFTA İÇİNDE DELİD İŞLEMİ BAŞLAYACAKTIR. 27.03.2023 GÜNCEL
    LÜTFEN KARGOYLA İŞLEMCİ GÖNDERMEYİ TEKLİF ETMEYİN .
    ÜCRET VERMEYİ TEKLİF ETMEYİN

Nisan ayının ilk haftasından itibaren ;
    1700 soket işlemciler içinde delid başlayacaktır.
    1200 soket işlemciler için halı hazırda delid yapılmaktadır.
    Geriye dönük 115x soketler içinde delid devam etmektedir.

Tr'de ilk ve tek Ücretsiz Delid Sayfası / 1700 Soket Eklendi 27.03.2023 Günceldir

Amacım sadece insanlara yardım etmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothingtodeclare -- 28 Mart 2023; 6:40:20 >

• Merhabalar hocam ,

Dünde bir arkadaşa yaptık sohbet muhabbet ettik güzel bi aktivite oldu maksat insanların işi görülsün kahve yeterlidir benim için olmadı birde yer fıstıklı pasta yeriz

Üsküdarda ikamet etmekteyim hocam ben

Müsaitseniz atlayın gelin direk

Delid işleminde ; thermal grizzly sıvı metal , yapıştırıcısı , alkollu padlerle temizliği herşeyi yapıorum hocam gelen arkadaşlara

Herkese merhaba ,

Delid yaptırmaya gelen arkadaşların sıklıkla sorduğu bu işlemden sonra ne kadar zaman aralığında delid yapmamız lazım , nasıl bir yol izlemeliyiz diye hep soruluyor . Bu konuya açıklık getirmek için ;

2 sene önce delidlediğim 9900K işlemcimi açıp tekrar delidledim . (2 sene boyunda 5,2Ghz @1,325V ile kullanılmıştır.) 2 sene önceki delid işleminden bugüne sıcaklıklarda 5 derece bir artış olmuştu tabi yaz sıcaklarını da göz önünde bulundurmak lazım. 5 derece için tabi ki de delidlemeye gerek yoktu işlemciyi ama delid yaptıran arkadaşların kafasında oturması için ve 2 sene sonra delid yapılan bir işlemci de sıvı metalin durumu nedir ne hale gelmiş ona bakmak .

İşlemcimizi açtığımızda ;

Sıvı metalin düzensiz olarak etrafa yayıldığını ama formunu korudugunu görebiliyoruz . ve üstündeki sıvı metal sağlam bir şekilde durmakta . Bu yüzden sıfırdan temizleme işlemi yapmıyorum ve mevcut sıvı metali düzenli bir şekilde tekrardan chip üzerine yaydım , plaka güzelce temizlendi slikon yapıştırıcı çıkarılıp tekrardan uygulama işlemi yapıldı tertemiz bir şekilde kapatıldı işlemci. Bu işlemden sonra sıcaklık tekrardan 7 derece düşmüştür.

Delid işleminden sonra 2 sene geçsebile işlemci üzerindeki sıvı metal sağlam bir şekilde durmakta , temizlenip yeniden sıvı metal sürmeye gerek yoktur üstündeki sıvı metal chipe tekrar yayıldıktan sonra ve dağılan sıvı metaller temizlendikten sonra tekrar kapatabiliriz.

• Antrenman mı yapıyorsunuz hocam
  • Yok hocam
  • wakari_mayo kullanıcısına yanıt
    Sen nasıl istersen işlemciyi kargoyla almıyorum ama sen böbreğini kargola ihtiyacı olan birine veririz böbreğini
  • Gün içerisinde @erssag hocamıza delid yapılacaktır.
  • Evet Delid işlemimizi yaptık. +böyle kral bi adamla tanışma fırsatımız oldu. çok teşekkürler sağol varol @nothingtodeclare
  • erssag kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne demek senin güzelliğin o güle güle kullan

Allaha emanetsin 👍🏻
  • Adana'da olsaydın bir kebap ısmarlardım.
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Bir daha ki ay adanaya gelme ihtimalim var şeyhmusda bi kebabını yerim hocam ayıpsın
  • nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Gel hocam beklerim. Özelden yazarsın.
  • Merhabalar,

Garantisi bitmiş olan 4.8 Ghz de kullandığım 4790K için son 3 haftadır delid malzemeleri ve işlemleri ile alakalı videolara bakıyordum. Amaç biraz daha ısıları düşürebilmek ki, halihazırda ortalama 86c en ağır testte aldığım sıcaklık değerleri.

istanbul'da nerede oturuyorsunuz? bende istanbul'da yaşıyorum. Delid işleminden kasıt sadece işlemci plakasını açmak mı yoksa sıvı metal ve silikon yapıştırıcı da var mı? Yapacağınız işlem için bir kahve yeterli gelmez, yaptığınızı da pek çok kişi yapmaz açıkçası..
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam ,

Dünde bir arkadaşa yaptık sohbet muhabbet ettik güzel bi aktivite oldu maksat insanların işi görülsün kahve yeterlidir benim için olmadı birde yer fıstıklı pasta yeriz

Üsküdarda ikamet etmekteyim hocam ben

Müsaitseniz atlayın gelin direk

Delid işleminde ; thermal grizzly sıvı metal , yapıştırıcısı , alkollu padlerle temizliği herşeyi yapıorum hocam gelen arkadaşlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothingtodeclare -- 9 Ekim 2018; 12:58:11 >
  • Darülaceze bu kadar sevap işlemiyor hocam. İntel sahiplerinin duaları ile cennetlik oldun:)

Hayırlı işler dilerim.
  • telikopukGitar kullanıcısına yanıt
    müsait zamanda atla gel seninde işlemcini halledelim hemen
    Elinize kolunuza ve ayırdığınız zamana sağlık diyeyim o halde.. Bende Avrupa kısmındayım.. Özel okulda çalıştığım için maalesef ki pek vaktim olmuyor kardeşim.

Çok titiz biriyim ve aslında her işlemi kendim yapmak istiyordum. Elimde thermal macundan başka birşey yok şuan. Malzemeleri araştırıyordum ve belkide bir iki kere kullanacağım şeyler olduğundan açtığınız konu dikkatimi çekti. Sadece plakanın açılması bile benim için yeterli olacaktı ama sıvı macun ve yapıştırıcı da almam gerecek.

Ne kadar sürede halledilebilir bu olay. 20 dk, yarım saat sürüyor mu? Ben vakit ayırana kadar elinizdeki malzeme biter mi
    hocam 10 dk açıp kapatmak 1 saat kuruması var , sen gel işlemi kendin yap titizliğinle ben kahvemi içerim
    bana uyar herşey
    Nasıl süper bir insan modelisin sen yahu zaman ayırabildiğim ilk vakit haber ediyorum size

her zaman beklerim kral

elimdeki malzemeleri paylaştım senin için malzeme açısından sıkıntı yok
  • 8700k islemcime kendim delid yaptim jiletle acip coollaboratory liquid pro surdum sonrasinda 300c isiya dayanikli silikonla yapistirdim ve en sonunda nt h1 macun surdum yaklasik 10c isi dususu sagladim 4.9ghz 1.28v degerlerim sizler nasil degerler elde ettiniz degerlerim normal mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.