Şimdi Ara

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
6
Favori
47.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende AUX girişini yaptım AUX girişini teybin ön panelini delerek sabitledim bence çokta orijinal bir şey gibi oldu. İstediğim cihazı streo kablo ile bağlayarak kullanabiliyorum. :))) Resimleri aşağıya ekledim. ;) Bu konuyu paylaşarak bizi bilgilendiren arkadaşımız SED22 ye teşekkür ediyorum.

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ)

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ)

• Süper olmuş. Helal :)
  • Güzel çalışma olmuş elinize sağlık
    Ben marea yeni kullanmaya başladım
    teypleri bir çok modele göre çok başarılı buldum

FAkat tuş takımı çabuk deforme olmaya aday
  • Orjinal teybimize amfi bağlayabiliyoruz arkadaşlar. Bu sefer mavi değil de sarı soketi kullanıyoruz. 4 kanal preamp çıkışı yapabilmek mümkün.

1 - Arka sol
    2- Arka sağ
    3- Şasi
    4- Ön sol
    5- Ön sağ
    6- Otomatik anten

http://yfrog.com/1591286354p

Resmi mesaja direk ekleyemedim. O yüzden üstte link'i var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedydriver -- 23 Şubat 2010; 1:56:21 >

• Hatta tüm uçların ne olduğunu yazayım.

1. Arka sol premp çıkışı
    2. Arka sağ premp çıkışı
    3. Şasi
    4. Ön sol premp çıkışı
    5. Ön sağ premp çıkışı
    6. Otomatik anten
    7. Telefon ses girişi
    8. Şaşi
    9. steering wheel remote input
    10. no pin (not connected)
    11. no pin (not connected)
    12. Telefon ses girişi şasi
    13. BUS line
    14. no pin (not connected)
    15. BUS line earth (gnd)
    16. CD changer +12V
    17. CD changer switch on
    18. Preamp ses girişi şasi
    19. Sol preamp ses girişi
    20. Sağ preamp ses girişi

Orta Soket

1. Arka sağ hoparlör çıkışı +
    2. Arka sağ hoparlör çıkışı -
    3. Ön sağ hoparlör çıkışı +
    4. Ön sağ hoparlör çıkışı -
    5. Ön sol hoparlör çıkışı +
    6. Ön sol hoparlör çıkışı -
    7. Arka sol hoparlör çıkışı +
    8. Arka sol hoparlör çıkışı -

Alt Soket

1. VSS signal input (speed volume adjustment)
    2. phone mute input (active low)
    3. not connected
    4. +12V ignition
    5. +12V Aksesuar çıkışı (anten / amplifikatör)
    6. Park Lambaları (dash lighting)
    7. +12V permanent supply
    8. Şasi

• Arkadaşımızın açtığı konu çok güzel ve bir zamanlar benimde yabancı sitelerden aradığım önemli bir konuydu.bugün şekildeki gibi yaptım ve sorunsuz çalışmakta.Konu sahibi arkadaşın resmindeki mavi soket teybin arkasındaki CD changer girişindeki 3 renk soketten ( sarı-yeşil-mavi) mavi olanıdır.Yani tüm görünen kısım ayrılıyor.Bizi ilgilendiren kısımda mavi soketin olduğu kısımdaki pinlerdir.(İkinci resim) Şemadaki 19 ve 20 numaralardaki kablolar ile 18 nci pin' (şase) arasındaki 100 Ohm'luk dirençleri ben kullanmadım.Sesin bir tarafında sorun oluşturdu.Bu şekilde bir problem yaşamadım.Üçüncü resimde de ön paneldeki plastiğe siyah renkte bir stereo jack monte ettim ve orginal oldu.(ilk resimde görünmekte) Konu için arkadaşa çok teşekkür.Kaset olayından kurtulmuş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byati81 -- 14 Mart 2010; 21:01:20 >

• byati81 kabloları pabuçla mı monteledin? Amplifikatör bağlamayı düşünüyorum sarı soketin olduğu kısımdan ancak bi türlü yapamadım. Benim soketlerinde içi boş. Pabuç kullanacaktım evde küüçük pabuç bulamadım. 1 saat kafayı yedikten sonra tekrar monteledim az önce :) Lehimde tutmuyo yuvası
  • @sed22 paylaşım için teşekürler denilenleri uygulayınca mp3 çalarımı sorunsuzca bağlaya bildim.

mavi soketin içinde malaesef pinleri yok bir kaç elektronikçide aramama ramen bulamadım (hata arama bulamazsın gibi yorumlar aldım ) bende ekran kartımlaberaber gelen güç besleme kablosunun soketinin dişi pinlerini söküp kullandım (bu pinleri bulamayan arkadaşlara tavsiyemdir ).
  • BAŞARDIM..

• ses sorunu halloldu isteyene işini görür insallah..

• Ben teşekkür ederim ark.lar. Uzun zamandır başlığa uğramıyor idim.. Başlık almış başını gitmiş. Şu an orj. teybe ses sistemi kurulu kullanıyorum. Sistemi kendim kurdum.. Cızırtı yaşamamaktayım ayrıca sistemi döşerken bende tek dirence dönmüştüm. Tırnakları İzmir de oturanlar Onur işhanında bulabilirler.. 1e bir aynısı olmasada işe yarar tırnaklar bulunabiliyor.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. sayg.
  • bu uygulamayı bende yaptım çok kullanışlı bir alet oldu..... hatta ben şimdi bu aux çıkışını tavan lambasının oraya kadar götürüp oradan aynanın arkasından alıp aynanın altına koyacağım n97 cep telefonu veya navigasyon aletine bağlıcam böylece hem ortada kablo kalabalığı olmayacak hemde aynaya bakma alışkanlığı olduğu için ordaki bir alet benim için sıkıntı olmayacak...
  • Benim AUX girişim şu şekilde

• aslında bu aux çıkışını çoklu yapamaz mıyız yaaaa mesela benim dediğim gibi hem aynanın oraya hemde senin yaptığın yere nasıl olur.... kablolardan ikişer tane alsak olmaz mı....
  • şimdi arkadaşlar benim aklıma bir fikir geldi bu konu hakkında ama nasıl olur sesin kalitsi düşermi ne olur bilmiyorum o yüzden şimdi sizlerle paylaşıyorum önce resim....

öncelikle resimi ben kendim yaptım ona göre....

şimdi 1 nolu erkek jack arabamıza sonradan yaptığımız aux çıkışı bu çıkışa bir tane jack çoğaltıcı koyarak ikiye arttırıyoruz ve burdanda iki ucuda dişi olan jack kablosu ile türkerin jack çıkışını koyduğu yere (el freninin orası bozuk para yerinin üstü) koyuyoruz diğerbir ucundan ise bir ucu erkek diğer ucu dişi olan jack kablosuyla tavan lambasının oraya uzatabiliriz böylece iki tane çıkışımız olur ve navigasyon tv veya cep telefonu gibi şeyleri aynanın altına mp3 çalar gibi küçük şeyleride yan tarafa koyarız... biraz alengirli olabilir ama bu kadar bağlantı acaba sesi etkilermi.... ben bunu yapıcam ama eğer olur derseniz yapıcam...

• buna hiç cevap gelmemiş ama ben sonucu yazayın sonuç harika oldu konuyu trmareaclub ta ayrıntılı anlattım...
  • Geçen bir elektronikçiye gittim,aux girişi yapıyormuş
    Kaç para dedim
    70-80 liraya yaparız dedi,
    Hayırlı işler dedim çıktım..

Ayıptır,ayıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinamo Mesken

Geçen bir elektronikçiye gittim,aux girişi yapıyormuş
    Kaç para dedim
    70-80 liraya yaparız dedi,
    Hayırlı işler dedim çıktım..

Ayıptır,ayıp

ben onun elektronikçiliğine mum dikam....
  • Ben de Samsun'a tatile gittiğimde bir elektronikçi var komşumuz sağolsun güzel bir şekilde lehimledi ve montajını yaptı.

Şemayı gösterdim dirençleri bulduk yaptık. Samsunda Bahçelievler mahallesinde Çelebi mehmet sokakta TV tamircisi kime sorsan gösterir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sed22

Ben teşekkür ederim ark.lar. Uzun zamandır başlığa uğramıyor idim.. Başlık almış başını gitmiş. Şu an orj. teybe ses sistemi kurulu kullanıyorum. Sistemi kendim kurdum.. Cızırtı yaşamamaktayım ayrıca sistemi döşerken bende tek dirence dönmüştüm. Tırnakları İzmir de oturanlar Onur işhanında bulabilirler.. 1e bir aynısı olmasada işe yarar tırnaklar bulunabiliyor.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. sayg.

EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK İŞE YARADI AUX ÇOK KULLANIŞLI..
    ARJ TEYİPTEN DAHA KALİTELİ, İYİ SES ALMAK İSTİYORUM NE TAVSİYE EDERSİN?_ SEN NE KULLANIYORSUN?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.