Şimdi Ara

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
47.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sag sol ve onların topraklaması tamam yanı 18 19 ve 20 ama benım teybe aux ozellıgı devreye sokacak 13 ve 15 nolu ucları anlayamadım bende 13 teyp cıkısında ayak hıc yok acıl yardım ve sed arkadasım bır resım buldum amfı ıcın mıs bu soket orjınal bılgın olsun
    resmı ekleyemedım msn varsa yolllıyım
  • teybinizin cd changer kumanda etme özelliği yok mu acaba , buna bakmanız lazım.?
  • teybim bu hocam cd chencer yazıyor ama nafile 13 15 nolu bağlantıları da yaptım tum olanakları denedım yok dedıgınız gıbı once power sonra src yaptım yok exp yaptım yok ama çozecem sed22 arkadasım senın amfı baglantın ıcın de bır soket var ama ısını gorebılır amfı baglamak ıcın demısler resım umarım yuklerım

[simage][http://img507.imageshack.us/i/989712.jpg//image]

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ)
  • BAŞKA BİR SİTEDE 13 NOLU UCA +5 V VEREREK CD CENGER GECISI YAPILABILECEGI YAZIYOR AMA
  • arkadaşlar konuyu birkez daha açıklama gereği duydum..

TR`de İLK: Marea Teybine MP3 Çalar Girişi ve ön kapılara 13 cm.lik hop. Yapma (Anlatım ve RESİMLİ)

erbar22 resimleri açamadım.. resimde sağ tıklayıp özellikler kısmından linki [simage][/simage] aralarına yazarsan bilgiden faydalanmış olacağız.. tşkkrler..

Girişleri farklı olduğunu belirten arkadaşlar girişlerin fotolarını siteye ekleyebilirse yardımcı olabilirim..
  • ekleyemedım msn varsa yazın sıze msn den yollarım tesekkurler
  • aparat yani soket hemen tüm oto teypçilerde bulunur, ankarada ayrıca konya sokakta da bulunabilir.
    teybin arkasındaki soket girme yerini gösteren bir fotoyu print edip götürürseniz daha kolay bulursunuz..
  • yok arkadaşlar sanırım benım teyp farklı 13 ve 15 arasına 100 ohm koyuyorum 13 nolu bacaga 5v verıyorum olmuyor benımkı grundig marka sed arkadasınkınden farklı sanırım kaset ustunde kapak yok radyodan yada teypten aux alayım dedım yok olmadı acill yardım tesekkurler
  • benimki blaupunkt.bağlantılar arkadaşın gösterdiği şekilde. hatta hiç direnç koymadan da dinleyebiliyorum.

eğer teybi gözden çıkardıysan son çare , teybi söküp kristalinden gelen kablolara paralel çekmek.
  • arkadaşlar soketin içine kabloları nasıl soktunuz? Özel pimi falan varmı bunun?
  • benim teybin markasıda grundig.. tahminimce teypler aynı temazsızlık olabilir??!!... soketin içinde herhangi bir kablo yok.. bende teybin üzerinde soket boş olarak duruyordu..
    not: aracım italyan üretimi..
  • teybin arkasında soket sokma yerinde pinler duruyor ( iğne gibi çıkıntı halinde metal -erkek fiş) aldığımız soket dişi fiş şeklinde , o pinlerin gireceği delikler ve arkasından çıkan ucu açık kablo yada rca fiş var . soketi oturtunca numaralanmış pinlere denk gelşen kablolardan + ve - kutbu bulup bağlantıları yapıyoruz.
    albea forumunda anlatmıştım. sinyal yerleri değişiklik gösterebiliyor , ilk denememde mp3 playerime 12 v verip yakmıştım. teyp üzerine çizilmiş diagram varsa ondan yararlanın , yoksa mutlaka önce test edin

şekilde benim teybin arkasına soket saplanmış olarak görebilirsiniz

ikicisi de teyp üzerindeki bağlantı şeması.

• ikinci resim..

• benim soketi cıkarıp soket ıcı bos oldugundan teybı acarak ıcınden alıyorum baglantıyı yanı 13 nolu ucu dıyelım dırek teybın ustunden olcu aletı ıle bulup baglıyorum ama nafıle yanı ben bence teybı aux yada cencer a gecıremıyorum sorunum bu teypte aux yok zaten de cenher dıye bır yazı falan cıkmıyor
  • Çok teşekkür ederim. Ben bu şekilde telefonumu sisteme bağladım. Ses gayet net ve tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sed22

Evet uygulayacak ark.lar direnç yerleştirmelerine dikkat etsin.. Altın kısmı şekilde gösterildiği taraflarda olmalı..

:) dirençler kutupsuzdur, istediğin yönde takabilirsin...
  • Paylaşım için teşekkürler.
    Az önce problemsiz bir şekilde bağladım. Benim mavi soketin içi boştu. Arasına tel sıkıştırarak yaptım sağlam oldu.
    100 Ohm direncin sesi değiştireceği konusunda şüphem vardı ama problem yok.
  • AUX işi çok basit.. Ayrıca ben sadece 13-15 arasına 100 ohm direnç bağlayarak yani tek direnç ile yaptım.. Gayet güzel çalışıyor.. Bir de portatif DVD player bağladım arabaya.. Sinema salonu gibi gidiyorum yolda...

• Bende tek dirençle yapmayı düşünüyordum ama bi arkadaş yüksek seste çızırtı yaptı diye yazınca ekledim dirençleri :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedydriver

Bende tek dirençle yapmayı düşünüyordum ama bi arkadaş yüksek seste çızırtı yaptı diye yazınca ekledim dirençleri :)

Valla benim bi şikayetim yok. Sonuna kadar açsamda cızırtı mızırtı yapmıyor..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.