Şimdi Ara

Tplınk wa-5210g ile internet paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 2 adet tplink wa-5210g cihazı var .Birisi benim dairemin balkonunda biriside yaklaşık 20 metre mesafede oturan ananemlerin balkonunda bulunuyor. Benim evimdeki interneti ananemlerde kablosuz paylaştırmak için kurdurdugum bir sistemdi . Fakat benim evimde 50 mbps internet olmasına rağmen onlarda 1 mbit civarında internete girebiliyorum bunu nasıl artırabilirim. Yada bu sistemi sıfırdan nasıl kurabilirim daha önce bilgisayarcı kurmustu.

• Elindeki cihazları verimlli kullanmak için airos yüklemelisin.Internette araştırma yaptığında yardımcı dökümanlara erişebilirsin
  • Merhaba,

Bizlere özel mesaj yoluyla e-mail adresinizi iletebilir misiniz? Sizlere bir doküman göndereceğiz. Dokümandaki talimatları uygulayarak kontrol etmenizi rica ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-Link Türkiye

Merhaba,

Bizlere özel mesaj yoluyla e-mail adresinizi iletebilir misiniz? Sizlere bir doküman göndereceğiz. Dokümandaki talimatları uygulayarak kontrol etmenizi rica ederiz.

size özel mesajla mailimi iletim fakat geri dönüş sağlamadınız.
  • benim sistemim şu anda çalıştığı için Airos yüklemeyi riskli buldum.

kendi firmware'inde yapacaksan;

Point to Point kurmalısın, aynı wifi kanalında (ben 12. kanalda kullanıyorum).

400 metre mesafede birbirlerini tam görmemelerine rağmen yaklaşık 16mbps bağlantı sağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

benim sistemim şu anda çalıştığı için Airos yüklemeyi riskli buldum.

kendi firmware'inde yapacaksan;

Point to Point kurmalısın, aynı wifi kanalında (ben 12. kanalda kullanıyorum).

400 metre mesafede birbirlerini tam görmemelerine rağmen yaklaşık 16mbps bağlantı sağlıyorum.

bu işlemi bana anlatabilirmisin . aşamalı olarak
  • Sistemini anlatır mısın?
    Aşağıdaki gibi olmasını bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

Sistemini anlatır mısın?
    Aşağıdaki gibi olmasını bekliyorum

şimdi sistem şu şekilde benim evimde bir adet modem var ve bu modem kablo ile 5210g ye bağlı , karşı evde ise bir adet 5210g var ve bu kendi evimdeki 5210 g nin internetini genişletiyor ve ben cep telefonumla bağlanıyorum.
  • 20 metre icin iki adet 5210 gereksiz

Client tarafini sök

Modem tarafındaki kurulumu yaparsan is görür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20m için 5210 kullanılması pek mantıklı gelmedi bana. Zaten 5210 22 mbite kadar taşır üstünü beklemeyiniz.
  • daha önceden elimde olduğu için kullanmaktayım , 22 mbps değil 8mbit internet paylaşsam yetecek . şuan için en azından 2 mbit i gördüm işimi görüyor. Bir süre sonra tekrar ugrasıp cihazlara reset atıp yeniden sistemi kurucam.Herkese ilgisi için teşekkür ederim.
  • slm bende bu tplink5210g de 1.5 klmetre mesafede 1mbit hız zor alıyorum .bir türlüde hızı artıramadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.