Şimdi Ara

^^TP-LINK WA5210G OLANLAR İÇERİ CİHAZI PORTLUYORUZ(AIROS YÜKLEME)^^ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
7
Favori
15.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 adet 5210 air os yazılımı yükledim diğeri A noktası verici (192.168.2.200)wds acess point olarak ayaladım diğerinide B noktası aktarıcı olarak (192.168.2.220)wds aceess point olarak ayarladım ama bazen çok kısa bi süre sorunsuz çalışıyor ama ağ üzerinde a noktsınını ara yüzüne bağlanıyorum ama b noktasına bağlanamıyorum b noktasının dns ayarları değiştirdiğim zaman bazen başlanıyor ama 10 dk sonra sınırlı bağlandı diyor yardımcı olursanız sevinirim
  • merhaba Arkadaşlar ;

kurulumu yaptım 3 gündürde kullanıyorum Client olarak kullanıyorum ben 2 kattan 8 kata bağlanıyorum kopma yaşamadım

Firmware AirOS - WA5210G

Not:içerinde PDF vardır kurulumu anlatılan Kurulum esnasında elektrik gitmesi bağlantı kopması cihazın break olmasına sebebiyet verebilir dikkat edelim...
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Tplink vr2600 archer için önerebileceğiniz bir firmwire var mı hocam airos bu da çalışıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Tplink vr2600 archer için önerebileceğiniz bir firmwire var mı hocam airos bu da çalışıyor mu

Dd wrt ve tomato portu kullanılabilir ama üç farklı model var cihazin international, US and IL. Bir de router locked durumda, 5210g kadar kolay olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Dd wrt ve tomato portu kullanılabilir ama üç farklı model var cihazin international, US and IL. Bir de router locked durumda, 5210g kadar kolay olmaz

peki hocam tplink ac 750 r210 a yüklenebilir mi ?
  • drvimu kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla o tip yeni üretim cihazlarda custom firmware yok

son 1 soru hocam :)
    UBNT Nano Station M2 alıp 100mpbs olan internetli modeme kablo ile bağlasam bu sinyali açık alanda 500 metre ilerde hız kaç olacak şekilde kullanabilirim.
    500 metre ilerideki cep telefonu wifi ile bağlanmak istediğinde bu sinyali ne kadar hız da görür
    teşekkürler
    Tam anlayamadım dağıtıcı ubnt m2 alıcı hangi cihaz? Direk telefon ile o sinyali alamazsınız. En iyi sonuç için alıcı ve vericinin aynı cihazlar olması gerekiyor

iş yerimdeki internete 500 metre öteden bağlanmak istiyorum
    bunu bu cihazla yapar mıyım yada ne yapmam gerekiyor hocam
    Hocam yapabilirsin iki adet bu cihazdan alip birini verici olarak birini alıcı olarak ayarladığında çok az kayıpla iletim saglayabilirsin legal değil yalnız bir de akk varsa üzer

• drvimu 5210g ile 22 mbit taşıyabilirsin.
  • Selam Arkadaşlar,

Brick olma durumunda izlenmesi gereken yol nedir?

Sistem 2 WA5210G ile point to point çalışmakta, riske girebilirim ama evde internetsiz kalmak istemiyorum.
  • Aeros yazılımı yükledim cihaza ama reparter modu yok mu ayda ben mi bulamadım
    Kablosuz alıp kablosuz dağıtmak istiyorum.Pİşman oldum geride dönemiyorum
  • Merhabalar, 5210g v1 modelini burdaki orjinal 130502 nolu son firmware ile kullanıyorum. Bağlandığım modem ile aramızda 4 bina ve 2 sokak var (Yaklaşık 80 m). Modem ve 5210g çatılarda birbirlerini görüyorlar. 5210g Antenna Alignment ekranında çekim gücü 20-30 db arası değişiyor. Türknet 50 mbit pakete geçtim. Karşı binada modeme direkt telefon/laptop ile bağlanınca 45mbit download/2 mbit upload hız alıyorum ancak kendi evimde 5210g operation mode: ap-mode ve wireless mode: client mode da çatıdan 20 m kablo ile routerıma bağlı şekilde eve dağıttığım durumda ben maksimum 16-17 mbit download/2 mbit upload hız alıyorum. Türknet 16 mbit paketteyken de yine bu hızları alıyordum. Stabilite sorunsuz, bağlantıda kopma olmuyor yıllardır ancak modemden gelen 45-50 mbit hızı tam olarak kullanmak istiyorum doğal olarak. Bu cihazın g standartında 54mbit e kadar desteklemesi gerekmiyo mu? Özelliklerinde "maksimum 54Mbps'ye kadar kablosuz hız desteği" yazıyor sonuçta? 5210g nin speedtest ekranında modemin ip sine bağlanma testinde de aldığım hız aşağıdaki gibi. Hızı modemden gelen şekilde 54 mbite kadar tam olarak kullanmak için ne yapmamız gerekiyor?

cohannan hocamın anlattığı bu airos yazılımını yüklersem stabilite ve hızın biraz daha artacağına eminim, ama 20 mbit üzerine çıkan oldu mu onu merak ediyorum. Ama daha önce test eden ve kullanan kişilerin bilgilerine de ihtiyacım var. Mevcut orjinal yazılımla yada airos firmware ile bu cihazda maksimum kaç mbit hız alabildiniz arkadaşlar, tecrübelerinizi alabilir miyim? (Kablosuz g standardını desteklediği, 54 mbite kadar desteklemesi gerektiği için sorunsuz bağlantıda saniyede ~5 mb/sn şeklinde indirmeye izin vermesi gerekir sonuçta)

https://forum.donanimhaber.com/tp-link-wa5210g-olanlar-iceri-cihazi-portluyoruz-airos-yukleme--98826870

Test Results
    Tx: 21.12 Mbps
    Rx: 21.12 Mbps
    This is only a rough estimation using ICMP packet!

• 5210G ye başarılı bir şekilde ns2 airos yazılımını yükledim.
    Bir kaç deneme yaptım gayet iyi gibiydi.
    Fakat kablo uzunluğu arttıkça sorunlar baş göstermeye başladı. Cihaz kendini yeniden başlatıyor v.s.
    Kaliteli kablo kullandım ama gene nafile.
    Halen kullandığım picostationM2 den edindiğim tecrübeyle güç sorunu olabileceğini düşündüm ve POE adaptörüne kademeli olarak 12V-15V-16V-18V akımlar verdim.
    18V gerilimde sorunsuz çalışmaya başladı.Kendini resetlemiyor ama bağlantı gücü düşüktü. Ben de 19V 'luk gerilim verdim ve cihazın gücünün arttığını gördüm.
    Şimdilk bir sorun görünmüyor. İlerleyen süreçte müsait olursam edindiğim tecrübelerimi aktarırım.

NOT: Ethernet kablosu uzun olduğu için (40m ) 19V 'luk gerilim uyguladım.
    Daha kısa kablo mesafesinde bu gerilim cihaza zarar verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hit85 -- 11 Haziran 2017; 2:17:8 >
  • hit85 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba @hit85

Aşağıdaki dosyayı IDM ile indirmeye başlayıp 1 dakika sonraki ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?

http://windowsiso.net/windows-10-iso/windows-10-creators-update-1703-download-build-15063/free-windows-10-creators-update-1703-iso-download-successful/?windowsiso_id=74
  • Tekrar takip
  • Arkadaşlar merhaba cihazı portlarken sanırım bozuldu yükleme esnasında ping kayboldu baya bir süre bekledim sonra dump via tftp hatası almaya başladım yalnız cihaza 192.168.1.20 den ping yolladığını sorun yok arayüze erişemiyorum resetlenmiyorda tekrar yüklemeye çalıştığımda program cihazı görüyor mac adresi yazacağım yerde eski Mac adresini yazın diyor yazsamda md5 doğrulaması var olmuyor kurtarılır mi yeni bir tane mi bakinayim akşam fotoğrafları da paylasirim

• Flash entegresinin dışarda programlanmasi yada yine cihazı açarak jtag müdahalesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pinktank

Arkadaşlar merhaba cihazı portlarken sanırım bozuldu yükleme esnasında ping kayboldu baya bir süre bekledim sonra dump via tftp hatası almaya başladım yalnız cihaza 192.168.1.20 den ping yolladığını sorun yok arayüze erişemiyorum resetlenmiyorda tekrar yüklemeye çalıştığımda program cihazı görüyor mac adresi yazacağım yerde eski Mac adresini yazın diyor yazsamda md5 doğrulaması var olmuyor kurtarılır mi yeni bir tane mi bakinayim akşam fotoğrafları da paylasirim

Mac bölümüne 74-ea-3a-b2-77-2c md5 hash bölümüne ise 6e3df513b89e3c5fd986f0772e8c6e93

Bunu dener misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.