Şimdi Ara

TP-LINK WA5110G ap Kuramadım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar
    TP-LINK WA5110G ap

Kullanmaya çalışıyorum ama airties 206 v4 ile bir türlü çalıştıramadım. Bunun hakkında bilgisi olan varsa lütfen ama lütfen yardım etsin. Sinirden çıldırmak üzereyim...

• Hangi aşamadasınız neler yaptınızda olmadı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım
  • aslında başındayım ağ kuruyorum ama internet veremiyorum.

cankat88@hotmail.com eklerseniz çok sıkıştım iki gündür kuramıyorum :(
  • Öncelikle access pointin DHCP özelliğini kapatın access pointin kablosuz ağ adını ve şifresini girin ethernet kablosuz ile access pointi modeme bağlayın yanlız a.p arkasında wan portu varsa ona takmayın lan portuna takın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Öncelikle access pointin DHCP özelliğini kapatın access pointin kablosuz ağ adını ve şifresini girin ethernet kablosuz ile access pointi modeme bağlayın yanlız a.p arkasında wan portu varsa ona takmayın lan portuna takın..

Modemim RT206 Airties onda da sadece ethernet girişi var o olur mu?
  • Evet modemin ethernet girişinden tp'link'in ethernet girişine bağlayın tp-link arkasındaki (eğer varsa) wan yazan porta bağlamayın
  • Tarif ettiğim DHCP kapatmayı yaptınızmı nasıl ayarlayacağınızı biliyorsunuz değil mi ?
  • Evet ayarlarından kapattım. Peki modemimin kablosuz bağlantısını kapatsam tp linkten (ap) den yayın yapar mı?
  • Kablo ile bağladım oldu. Ap ismini farklı yaptım simdi iki tane yayınım var.

Ap den bağlandığımda çook çook yavas oluyor internet neden acaba?

Aynı yerden modemimden daha çook sinyal alıyorum ve çekiyor. Anlamadım bir türlüüüü :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankat88

Evet ayarlarından kapattım. Peki modemimin kablosuz bağlantısını kapatsam tp linkten (ap) den yayın yapar mı?

Kapatsanızda yapar ama kapatmanıza gerek yok modem ve access pointin SSID (Kablosuz Ağ Adını) her iki cihazdada aynı yapın bu durumda bilgisayarınız sinyali en iyi hangi cihazdan alıyorsa oraya bağlanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankat88

Kablo ile bağladım oldu. Ap ismini farklı yaptım simdi iki tane yayınım var.

Ap den bağlandığımda çook çook yavas oluyor internet neden acaba?

Aynı yerden modemimden daha çook sinyal alıyorum ve çekiyor. Anlamadım bir türlüüüü :(

Bir önceki mesajımda dediğim işlemi yapıp hızınızı tekrar bir kontrol edin...
  • Dediklerinizi yaptım simdi bir sorunum kalmadı teşekkür ederim =)

Peki ne kadar sinyal yaydığını ölçebileceğim bir program var mı?
  • Rica ederim hız ile ilgili kullandığım bir program olmadı o yüzden bir tavsiyede bulunamayacağım
  • quote:

Rica ederim hız ile ilgili kullandığım bir program olmadı o yüzden bir tavsiyede bulunamayacağım

Merhaba. Aynı binada üst-çapraz kattaki komşu Tp-Link TD-W8101G modem kullanıyor. Bizim evde ise tek bir odada sorunsuz bağlantı kuruluyor (onların modeminin bulunduğu taraftaki oda). Ben de kullanışlı, basit bir çözüm olarak sinyali kablosuz alıp tekrar eve dağıtmayı düşündüm. Bunu yapmak için de sinyalin çektiği odaya, Tp-Link TL-WA730RE ürününü kurmak az masraflı olabilir gibi geldi. Ancak almışken daha sonra sistemim değişirse modem yerine de kullanabileceğim bir cihaz olsun istiyorum. Access Point/Repeater/ADSL Modem özellikli uygun bir cihaz önerebilir misiniz?

Komşunun kullandığı modem;http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8101G#spec

Almayı Planladığım AP;http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wa730re-150mbps-kablosuz-alan-artirici/productDetails.aspx?productId=bd190063&categoryId=410#linkTaksitIndirim

Sizce en kötü ihtimalle access point ile işlemi gerçekleştirsem sorunsuzca bağlantı kurabilir miyim?
    Komşunun eviyle bizim ev arasında mekik dokumam gerekir mi? Buraya kadar okuduysanız, şimdiden teşekkür ederim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karavol

quote:

Rica ederim hız ile ilgili kullandığım bir program olmadı o yüzden bir tavsiyede bulunamayacağım

Merhaba. Aynı binada üst-çapraz kattaki komşu Tp-Link TD-W8101G modem kullanıyor. Bizim evde ise tek bir odada sorunsuz bağlantı kuruluyor (onların modeminin bulunduğu taraftaki oda). Ben de kullanışlı, basit bir çözüm olarak sinyali kablosuz alıp tekrar eve dağıtmayı düşündüm. Bunu yapmak için de sinyalin çektiği odaya, Tp-Link TL-WA730RE ürününü kurmak az masraflı olabilir gibi geldi. Ancak almışken daha sonra sistemim değişirse modem yerine de kullanabileceğim bir cihaz olsun istiyorum. Access Point/Repeater/ADSL Modem özellikli uygun bir cihaz önerebilir misiniz?

Komşunun kullandığı modem;http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8101G#spec

Almayı Planladığım AP;http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wa730re-150mbps-kablosuz-alan-artirici/productDetails.aspx?productId=bd190063&categoryId=410#linkTaksitIndirim

Sizce en kötü ihtimalle access point ile işlemi gerçekleştirsem sorunsuzca bağlantı kurabilir miyim?
    Komşunun eviyle bizim ev arasında mekik dokumam gerekir mi? Buraya kadar okuduysanız, şimdiden teşekkür ederim. :)

slm.
    alan artırıcılara bulaşma hiç. çok başın ağrır.
    onun yerine tp-link 5110g access point al. komşunun modemi ile
    point to point bağlantı kur. gayet hızlı ve stabil olur bağlantın.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

quote:

slm.
    alan artırıcılara bulaşma hiç. çok başın ağrır.
    onun yerine tp-link 5110g access point al. komşunun modemi ile
    point to point bağlantı kur. gayet hızlı ve stabil olur bağlantın.

Daha önce benzer bir bağlantı denemiştim bu şekilde.. Çok fazla uğraşamamıştım ama becerememiştim de doğrusu. O yüzden endişeleniyorum o kadar para verip yinebecerememekten. Bu bahsettiğiniz point to point bağlantı konusunda bana yardımcı olabilir misiniz ürünü alırsam? Ve isteklerime cevap verir mi bu sistem, yani kablosuz olarak aldığım bağlantıyı evin diğer yerlerine dağıtabilir miyim?

• slm.
    bu bağlantı senin işini görür şöyleki hem modem ve ap kablosuz sürekli birbirleri ile haberleşir
    hemde her iki cihazda dışarıdan gelen client wifi isteklerine açık olur.

aslında çok basittir fakat olmazsa olmazları var o bağlantı şeklinin.
    yardımcı olurum hiç sorun diil. daha olmadı teamviever ile hallederiz.

lakin muhakkak 5110g al niye çıkış gücü yüksek olduğu için daha stabil bağlantılar kuruyor.
  • quote:

slm.
    bu bağlantı senin işini görür şöyleki hem modem ve ap kablosuz sürekli birbirleri ile haberleşir

lakin muhakkak 5110g al niye çıkış gücü yüksek olduğu için daha stabil bağlantılar kuruyor.

Söylediğiniz gibi TL-WA5110G AP aldım. Ancak kullanma kılavuzunda Noktadan Noktaya Bağlantı için iki adet gerekir yazıyor. Gerçekten böyle değil heralde dimi? Komşudaki modem; TD-W8101G. Bizim kullanacağımız TL-WA5110G olucak. Komşunun modeminden ayarlama yapmama gerek kalmadan kurabileceğim bir düzenek yok mu? Bi sorun olduğunda zırt pırt gidip gelmektense evden halledebilsem iyi olurdu? Ama tabi en sağlıklı bağnlantı nasıl olucaksa öyle yapalım:)

• quote:

quote:

slm.

Söylediğiniz gibi TL-WA5110G AP aldım. Ancak kullanma kılavuzunda Noktadan Noktaya Bağlantı için iki adet gerekir yazıyor. Gerçekten böyle değil heralde dimi? Komşudaki modem; TD-W8101G. Bizim kullanacağımız TL-WA5110G olucak. Komşunun modeminden ayarlama yapmama gerek kalmadan kurabileceğim bir düzenek yok mu? Bi sorun olduğunda zırt pırt gidip gelmektense evden halledebilsem iyi olurdu? Ama tabi en sağlıklı bağnlantı nasıl olucaksa öyle yapalım:)

slm.
    cihazın hayırlı uğurlu olsun.
    hızlı ve stabil bir bağlantı için engüzeli bridge modudur. lakin bu modda karşı modemede ufak bir ayar yapman lazım.
    ama istersen önce repeater dene. karşı modeme ayar yapmadan. hız felan yeterli olursa devam edersin
    beğenmezsen bridgeye dönersin.

repeating için yapacakların 5110g'nin arayüzüne gir 192.168.1.254. yalnız ilk kurulumda dhcp kapalı olduğu için pc'ne manuel ip vermen lazım 192.168.1.100 olabilir.
    1-)soldan "operation mode" kısmından ap seçeneğini işaretle ve kaydet.
    2-)soldan "wireless" altından "wireless mode" kısmına gir ve "repeater" kısmını işaretle ve aşağıdan survery'e bas.
    3-)karşına gelen listeden komşunun modeminin olduğu wifi kanalını tesbit et ve komşunun wifi yayınını seç.
    4-)kanalı tesbit edince yine soldan "basic settings" den wireles kanalını otomatik yerine komşunun olduğu kanala al.
    5-)soldan "security" kısmından komşundaki wifi şifresi ne ise onu gir.
    6-)bağlantı sorunsuz kurulması lazım. komşunun wifi sini daha güçlü görürsün ewin içerisinde.

bu sistemle speedtest felan yap. eğer memnun kalırsan devam edersin. yok memnun kalmazsan burda yaz bridge modunu kuralım.
    kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

slm.

slm.
    cihazın hayırlı uğurlu olsun.
    hızlı ve stabil bir bağlantı için engüzeli bridge modudur. lakin bu modda karşı modemede ufak bir ayar yapman lazım.
    ama istersen önce repeater dene. karşı modeme ayar yapmadan. hız felan yeterli olursa devam edersin
    beğenmezsen bridgeye dönersin.

repeating için yapacakların 5110g'nin arayüzüne gir 192.168.1.254. yalnız ilk kurulumda dhcp kapalı olduğu için pc'ne manuel ip vermen lazım 192.168.1.100 olabilir.
    1-)soldan "operation mode" kısmından ap seçeneğini işaretle ve kaydet.
    2-)soldan "wireless" altından "wireless mode" kısmına gir ve "repeater" kısmını işaretle ve aşağıdan survery'e bas.
    3-)karşına gelen listeden komşunun modeminin olduğu wifi kanalını tesbit et ve komşunun wifi yayınını seç.
    4-)kanalı tesbit edince yine soldan "basic settings" den wireles kanalını otomatik yerine komşunun olduğu kanala al.
    5-)soldan "security" kısmından komşundaki wifi şifresi ne ise onu gir.
    6-)bağlantı sorunsuz kurulması lazım. komşunun wifi sini daha güçlü görürsün ewin içerisinde.

bu sistemle speedtest felan yap. eğer memnun kalırsan devam edersin. yok memnun kalmazsan burda yaz bridge modunu kuralım.
    kolay gelsin.

teşekkür ederim gerçekten ilgilendiniz bu kadar. bikaç sorum olucaktı. :) ap'nin kablosuz ismi modeminkiyle aynı mı olmalı? farklı mı? farkeder mi bu durum repeater modundayken. ben bağlantıyı söylediğiniz şekilde yaptım aralarında bağlantı kuruluyor ancak apnin arkasına ethernet kablosu takıp bilgisayara bağladığımda internet erişimi yok diyor. sadece kablosuz yayını mı dağıtır bu moddayken? kabloyla bağlantı mı kurulamıyor yoksa biyerde bi hata mı yaptım acaba? ve diğer yöntemi de zahmet olmazsa anlatmanız çok iyi olur onu da denemiş olurum. bi kez yapmak yeterli olucaksa elektrik kesintilerinde filan sorun yaşanmayacaksa komşunun evine gitmek de sorun olmaz.

son olarak, modemle birlikte gönderilen ufak beyaz bir kutu var. üzerinde poe ve lan portları bulunuyor. bunu kullanmam şart mı? bu sistemi kurduktan sonra dhcp açılmalı mı? hatta dhcp sürekli açık olsa sorun olur mu? modemin ağ adresini 192.168.2.x moduna çevirsem, ağ geçidini 192.168.2.1 yapsam sorun olur mu? :) biliyorum çok soru sordum ama gerçekten minnettar kalıcam yardımlarınız için. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavol -- 6 Aralık 2011; 17:44:25 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.