Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
745
Cevap
22
Favori
98.561
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    270 Mesaj

Arkadaşım senin 5 ghz AC destekli bir router alman lazım. Ben sana TP-Link Archer C60'ı öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    *planet* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj

Kablo bağlayıp Access Point moduna alıp hız kaybı olmadan kullanabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    hamidullah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1002 Mesaj
    bu modeli kullanıyorum ama maalesef AİRTİES 6372SO modem ile bağlantı kuramıyorum bildiğniz bir yol var mı? modem değiştirmek dışında!

Merhabalar ;

support.tr@tp-link.com adresinize konuyu belirterek mail attığınız takdirde sizlere güncelleme dosyası ile birlikte kurulum bilgisi aktarılacaktır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sorunsuz bağlantı sağlayabileceksiniz.

Saygılarımızla
    |
    |
    selami023 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    airties Air5342 modem kullanıyorum.Ben de baglanamıyorum.İlk aldıgımda baglanmıstım.Şu an fabrika ayarlarına döndüm herşeyi titizlikle yaptım olmuyorrrr.daha önce de oldugu halde arada bi baglantı kopuyordu sürekli modeme 5m yakın olmasına ragmen
    Asıl modemim yan odadaki ZTE267n. Hem 2.4 hem de 5GHz de yayın yapıyor. Modemden memnunum.
    En köşedeki odada çekim gücü olmadığı için aradaki bir odaya repeater taktım.

Hız testi yaptığımda 25-30Mbit sonuç alıyorum ama TPlinkin arayzündeki sonuç bana garip geldi.
    %100 çekmesine rağmen neden 11Mbps hız yazıyor? Fikri olan var mı?

Merhabalar ;

support.tr@tp-link.com adresinize konuyu belirterek mail attığınız takdirde sizlere güncelleme dosyası ile birlikte kurulum bilgisi aktarılacaktır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sorunsuz bağlantı sağlayabileceksiniz.

Saygılarımızla
    |
    |
    renklinot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar ;

Ana modeminizde kanal ayarınızı sabitleyerek testleri gerçekleştirdiniz mi ?

Saygılarımızla
    |
    |
    niedy707 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ana modemde kanal otomatikte. Sürekli kapatıp açmıyorum zaten modemi. Hep kanal 11. Repeater da modemdeki kanalı tekrarlamıyor mu zaten. Yine de sabitlememi mi öneriyorsunuz kanalı?

Şu an bağlantı hızı iyi ama bak, neden bilmiyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niedy707 -- 6 Şubat 2019; 23:22:42 >
    |
    |
    TP-Link Türkiye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar ;

Ana modeminizde kanal sabitleme işlemini yaptıktan sonra test ediniz. Eğer şu anda stabil bir şekilde bağlantınız var ise sorun çevrenizde bulunan kablosuz sinyale etki edebilecek unsurlardan kaynaklanmaktadır. Uzun süreli test ederek bizlere sonrasında bilgi veriniz.

Saygılarımızla
    |
    |
    niedy707 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şu an yeni yapılan bir siteye taşındım. 9uncu kattayım. sadece yan dairede ve bir çapraz altımda oturan var. Tarama yaptığımda sadece 2 adet ağ buluyor zaten.
    Kanallarına bakmadım ama aynı ise bile 2 adet ağ var iken sorun olmamasını beklerim açıkcası.
    Şu an bağlantım daha iyi. Arada bakarım.
    Kanalı sabitleme fikri işime gelmedi.
    |
    |

bu serinin tl-wa855re(eu) serisini satın aldım

cihaz oldukça minik ve oldukça şirin boyutda... biraz beni kablodan wifi hizmetine diye baya uğraştırdı ama sonunda yaptım... ekranda bridge mod vs diye ayarını menülerin üst kısmındaki MOD yazan kısımdan yapıyormuşuz.... o kısmı enson seçenek olarak düşündüğüm için çok geç buldum

cihaza rj45 cat6 kablo girişi yaptım. pfsense ye cihazın mac bilgisini IP olarak sabitledim. ve cihaz ın hdcp hizmetini kapatıp içinden de sabit IP ayarını yaptım. dolayısı ile cihaz pfsense de daha önce tanımlanmış network kurallarına bağlı olarak wifi yayını yapmakta.

konu sahibine özelden soru sorduktan sonra bu seçeneği gördüm. arkadaşımız kusura bakmasın.

ama üzülerek sitesinde tlf ile destek bulamadığımı.... chat kısmında ise zorunlu mail vs yazmak sorunda olmamız gayet üzücü.. doğal olarak cihaza sahib biri olarak anonim destek hakkına neden sahib değilim ? kişisel bilgilerimi veya feyk bilgi ile mi sizden destek almak zorundayım... aksi halde bana sürekli reklam mail leri göndereceksiniz veya iş ortaklarınız ile bu mail bilgilerimi izin vermediğim halde paylaşacaksınız.. bu konuda firmanızdan şikayetçiyim...

cihazı satın alan biri olarak anonim destek hakkına sahibim ve beni mail vs yazmadan destek alamayışım konusunda sizden şikayetçiyim

Merhabalar ;

Modemlerin ve Range Extender ürünlerinin kurulumu ile ilgili olarak 0850 724 44 88 numaralı telefondan çağrı merkezimiz üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla
    |
    |
    tosuntosun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba

öncelikle 850 hatlar ücretli... bu durum son kullanıcıya ek maliyet demek oluyor ve hiç hoş bir davranış değil

ikinici olarak.. ben kurulumu baya bir zorlama ile yaptım. ve elde ettiğim sonuç hiç ama hiç güzel değil.. oda içinde 35-70 arası bir hız alıyorum ama kapının dışına çıktığımda wifi hızı resmen 9-2 mbit seviyelerine düşüyor. bunu nasıl ölçtüğüme gelince... google daki wifi analiz hız ölçüm programları ile yaptım. ve odadan çıkıp belirli bir uzaklık ki 15metre civarı hız 1mbit seviyelerine iniyor ki yazılım daha azını gösteremiyor... ve oldukça düşük seviyelerde

maalesef genel olarak cihazınız vaad ettiği hızı oda içinde bile bulamadım

network cat6 kabloyu cihaza bağladım. kablonun ucu hp nin 48 portlu gb switch ine bağlı ama internet hızı önemli değil.. tlf um ile wifi cihaz arasındaki hız.
    cihazı ekranın üst kısmındaki mod seçeneğinden kabloya çevirdim
    wpa2 karışık olan şifrelemeye çevirdim frekansı.. diğer tüm ayarları kanalı otomatik olarak belirledim.

ben yapamamış isem bu işin yazılı - görsel anlatımını çekip paylaşabilirsiniz
    ben cihazı hız olarak beğenmediğimi yineliyorum
    |
    |

Merhabalar ;

Pm yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

Saygılarımızla
    |
    |
    tosuntosun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: latenightwaken

quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Range Extender'lar Router'dan aldığı sinyali güçlendirip tekrar verirler (Evet repeater da bu işi yapar dediğinizi duyar gibiyim). Fakaaat range extender'lar router'ınızın ağ adını kullanmazlar ve yeni ağ adı oluştururlar. Dolayısı ile evvin diğer köşesine geçtiğiniz zaman artık başka bir ağa bağlanmanız gerekli. Atıyorum Router'ınızın ağ adına "Evim" dediniz , range extender kullandığınızda "Evim2" gibi yeni bir ağ daha oluşturmanız gerekli ve uzak noktalarda buna bağlanmanız gerekli. Repeater'larda böyle bir durum yok.. Repeater router'ınızın ağ adında yayın yaparlar..

Yanlış biliyorsam biri düzeltsin :)

ve bu durumun avantajından çok dezavantajı vardır demek istemiştim zaten. mesela range extender ile bağlı iken ağdaki bir printerı göremeyiz diye biliyorum. Demiştim biz felsefeciler her şeyi biliriz ama hiç bir şeyi tam bilmeyiz.

Alıntıları Göster
    niye göremeyecekmişiz ki? ben görüyorum bir sorun yok. hem cepten hem pc' den ister modemden ister extender' dan.
    |
    |
    Merhaba Wa850Re cihazin kurulumunda ve ana modem ile bağlantı kurulmasinda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.Arayuze girip bağlantıyı gorebiliyorum.Asıl problem cihazı fişe takar takmaz power ışığı yanıp sabit kalıyor,wireless ışığı ise sürekli yanıp sönuyor fakat sabit kalmiyor,diger re ve baglanti isiklarida sabit kaliyor.Fakat tum baglanti tiplerini denedigim halde kurulum öncesi ve sonrası wireless isigi sabit kalmiyor cihaz uzerinde.Ana modem tp link tdw9970v3 kullaniyorum.Ayrica extender modeli tp link wa850re(eu) ver 1,26 dır.Yardımcı olabilirmisiniz.Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhabalar ;

Support.tr@tp-link.com adresimize açmış olduğunuz kayıt üzerinden bilgi verebilirsiniz.

Saygılarımızla
    |
    |
    jabstam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba,
    Bahsetmiş olduğum wireless ışığının yanıp sönmesi bir problem değilmiş özellikle ispanya italya ve guney amerikada satılan cihazlarda goruldugunu youtube da olan kullanici kurulum videolarinda gordum.Bendeki gibi kurulum yapiyorlar cihaz bağlanıyor internet agini genisletiyor fakat buna ragmen modelden oldugunu dusunuyorum wireless isigi yanip sonuyor.Teşekkurler.

Link:https://youtu.be/ScNy-qfkLq0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

wifi ışığının yanıp sönmesi neden dert oldu ki?
    |
    |
    jabstam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
seo paketleri
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.