Şimdi Ara

TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
750
Cevap
24
Favori
99.944
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3831 Mesaj

Kablosuz internet kullanımında evin ya da ofisin her yerinde internete aynı hızda ve kesintisiz bağlanmak tek bir cihaz yatırımı ile mümkün. Menzil genişletici (range extender) adı verilen cihazlar ile modem ya da router’ı değiştirmeden internetin menzili genişletilebiliyor.

Evde ya da ofiste internete bağlı cihazların artması ile kablosuz ağın kapsama alanı daha da önem kazanmaya başladı. Önceden sadece tek bir bilgisayarı, evin/ofisin belli bir bölgesinden internete bağlarken, bugün evin/ofisin neredeyse her noktasından bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar ile internete erişmek istiyoruz. Hem de aynı bağlantı hızıyla ve kesintisiz olarak…

Menzil Genişletici (range extender) adı verilen cihazlar bu soruna yönelik en önemli araçlar. Evde ya da ofiste mevcut modem ya da router’ı değiştirmeden kablosuz internetin menzilini artırmayı sağlayan ürünler, aynı zamanda bağlantı hızını ve kalitesini de belli noktada sabitleyebiliyor. Kurulumu ve kullanımı da son derece basit olan menzil genişleticiler, modem ya da router’ın kapsama alanı içindeki yakın bir noktaya kurulduğunda kablosuz internetin menzilini artırarak, en uç noktada dahi daha iyi erişim sağlıyor.

|
    |

• Xtreme
    4041 Mesaj
    şu menzil arttırıcı,range extenter,yineleyici,repeater vsvs o kadar çok kavram türetilmiş ki, hele ki access poin olayına bitiyorum türkiyede modem dışındaki tüm cihazlar access point menzil arttırmak için ve daha fazlasını yapmak isteyenler için asus wl-330n modeli de mevcut ama adamlar router demişler adına her işi ama kimse bilmiyor

http://www.youtube.com/watch?v=a3m_BKcRsos
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kişisel tavsiyem tp link 740n dir yada wa701nd'dir.Bunlardan daha iyi çekim gücü sunar ve wpa şifre destekler.
    |
    |
    okulda boş derslerden birinde adam gibi bi başlık açıp örneklerle anlatayayım bari her cihazı çalışma mantığını. bilen bilir zaten de google araması ile denk gelenlere bi faydası olur belki. ben ilk girdiğimde bu şeylere bu kadar kavram kafamı beykoz çöplüğüne çevirmişti.
    not: mühendis yada tekniker değilim. kendi haline bi felsefe öğretmeniyim ama genel hatları ile bişeyler yazacak kadar bilgim var. zaten felsefeciler böyledir. herşeyi bilir ama hiçbişeyi tam bilmezler

Hiç kimse itaat etmez ise hiç kimse hükmedemez...
    Ayaga kalk, diren ve mücadeleden vazgeçme...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    binbir çeşit türü var alırken neye bakacağız çok şaşırıyorsun valla
    |
    |
    Range extender'lar daha kullanici dostu diyebilirim. Herhangi bir ayar yapmaya gerek kalmaksızın sadece wps tuşuna basarak cihazı modemle haberleştirebiliyor olmak ve kablosuz sinyalin alanını genişletmek çok kolay ve pratik :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3831 Mesaj

Değerli Müşterimiz ;

TL-WA850RE Cihazında WPS bağlantısında WPA2-PSK şifreleme türü ile bağlantı sağlanmaktadır. Bu aşamada herhangi bir şifre kırılma durumu bulunmamaktadır. İyi günler dileriz.
    |
    |
    Bahsedilenler: latenightwaken
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: latenightwaken

menzil genişletici da ne oluyor arkadaş. bildiğin repeater değil mi bu meret....
    okulda boş derslerden birinde adam gibi bi başlık açıp örneklerle anlatayayım bari her cihazı çalışma mantığını. bilen bilir zaten de google araması ile denk gelenlere bi faydası olur belki. ben ilk girdiğimde bu şeylere bu kadar kavram kafamı beykoz çöplüğüne çevirmişti.
    not: mühendis yada tekniker değilim. kendi haline bi felsefe öğretmeniyim ama genel hatları ile bişeyler yazacak kadar bilgim var. zaten felsefeciler böyledir. herşeyi bilir ama hiçbişeyi tam bilmezler
    Range Extender'lar Router'dan aldığı sinyali güçlendirip tekrar verirler (Evet repeater da bu işi yapar dediğinizi duyar gibiyim). Fakaaat range extender'lar router'ınızın ağ adını kullanmazlar ve yeni ağ adı oluştururlar. Dolayısı ile evvin diğer köşesine geçtiğiniz zaman artık başka bir ağa bağlanmanız gerekli. Atıyorum Router'ınızın ağ adına "Evim" dediniz , range extender kullandığınızda "Evim2" gibi yeni bir ağ daha oluşturmanız gerekli ve uzak noktalarda buna bağlanmanız gerekli. Repeater'larda böyle bir durum yok.. Repeater router'ınızın ağ adında yayın yaparlar..

Yanlış biliyorsam biri düzeltsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 14 Mayıs 2013; 22:35:56 >
    Ryzen 5 3600 - MSI B450 TOMAHAWK MAX - Corsair Vengeance 16GB 3200CL16 @3600CL18 - Sapphire RX590 - Adata XPG Gammix nVme - Samsung Evo 860 SSD - Cooler Master Haf 912 - Arctic Freezer Esports Duo Cpu Cooler - BeQuite PureWings X4 -

Donanım Haber Bilgisayar Mühendisleri Odası

• Teğmen
    126 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Range Extender'lar Router'dan aldığı sinyali güçlendirip tekrar verirler (Evet repeater da bu işi yapar dediğinizi duyar gibiyim). Fakaaat range extender'lar router'ınızın ağ adını kullanmazlar ve yeni ağ adı oluştururlar. Dolayısı ile evvin diğer köşesine geçtiğiniz zaman artık başka bir ağa bağlanmanız gerekli. Atıyorum Router'ınızın ağ adına "Evim" dediniz , range extender kullandığınızda "Evim2" gibi yeni bir ağ daha oluşturmanız gerekli ve uzak noktalarda buna bağlanmanız gerekli. Repeater'larda böyle bir durum yok.. Repeater router'ınızın ağ adında yayın yaparlar..

ve bu durumun avantajından çok dezavantajı vardır demek istemiştim zaten. mesela range extender ile bağlı iken ağdaki bir printerı göremeyiz diye biliyorum. Demiştim biz felsefeciler her şeyi biliriz ama hiç bir şeyi tam bilmeyiz.

• Yüzbaşı
    609 Mesaj
    quote:

bu çok önemli bir ayrıntı
    bilgilendirme için teşekkürler
    |
    |

Selam,

Range extender'larda aynı ismi ve şifreyi kullanıyor. ben evde kullanıyorum ve modemin SSID ismi ile şifresi aynı. Zaten herhangi bir ayar yapmaksızın tek wps tuşuna basarak mevcut ağınızı genişletiyorsunuz. Nasıl farklı bir isim ve şifre olabilir ki...

• Yüzbaşı
    660 Mesaj
    sinyal dağıtan ağ da wps desteği yoksa ?
    |
    |

Değerli Müşterimiz ;

Kullanmakta olduğunuz ağınıza WPS desteği yoksa WEB arayüzü ile giriş sağlanıp . Manual olarakta yapılandırma yapılabilir.

İyi günler dileriz.
    TP-LINK Türkiye
    |
    |
    Bahsedilenler: gorgeni

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterimiz ;

Kullanmakta olduğunuz ağınıza WPS desteği yoksa WEB arayüzü ile giriş sağlanıp . Manual olarakta yapılandırma yapılabilir.

İyi günler dileriz.
    TP-LINK Türkiye

Cihazı bugün aldım kurulumu yaptım tüm ışıklar olması gerektigi gibi yanıyor ancak explorer internete girmiyor bir türlü çözemedim acaba yapmam gereken bir ip ayarı mı var

Orijinalden alıntı: idurmus

quote:

Değerli Müşterimiz ;

İyi günler dileriz.
    TP-LINK Türkiye

Cihazı bugün aldım kurulumu yaptım tüm ışıklar olması gerektigi gibi yanıyor ancak explorer internete girmiyor bir türlü çözemedim acaba yapmam gereken bir ip ayarı mı var

İlginçtir pc çalışıyor ancak tablette sorun var. Bağlantı sağlanıyor ancak internet yok tabletim polypad 9716 android 4.1 acaba tablette bir ayarmı gerek. Extenderı kapatıp modeme bağlanınca bağlantı geliyor. Bir fikri olan var mı.

• Yarbay
    3831 Mesaj

Değerli Müşterimiz ;

Ayarlarınızın kontrolü için bizlere mesaj yoluyla bir irtibat numarası iletirseniz. Sorununuz ile ilgili kurulum desteği verilecektir. iyi günler dileriz.
    |
    |
    Bahsedilenler: idurmus

Değerli Müşterimiz ;

Ayarlarınızın kontrolü için bizlere mesaj yoluyla bir irtibat numarası iletirseniz. Sorununuz ile ilgili kurulum desteği verilecektir. iyi günler dileriz.

İlginiz için tesekkurler ozel mesaj gonderme yerini bulduğum gibi gönderiyorum :)

Reklamlar
Bey Azura
SEO
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.