Şimdi Ara

TP-Link TL-MR3420 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
3
Favori
44.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e353s-2 yi tp-link 3420 ile kullanıyorum (son firmware ile güncellendiğinde) gayet iyi bir cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: metn

Bir de burdan cevaplayım:
    e353s-2 yi tp-link 3420 ile kullanıyorum (son firmware ile güncellendiğinde) gayet iyi bir cihaz

Şuan üzüldüm Bende 353s-2 ile TP3420 kullanıyormu diye gidip TP Lİnk'e sordum. Hayır ama çalışmalarımız devam ediyor dediler. Bende gidip 1 hafta önce onun yüzünde E177 modem almıştım. Ah bilseydim olduğunu, 353s-2 alacaktım
  • TP-LİNK de bilmiyor zaten, destek bölümüne mail atıp sormuştum 353 ile çalışıyor mu diye, son firmware yükleyin belki çalışır belki çalışmaz gibisinden cevap gelmişti, ümitsiz bir şekilde güncelledim, sürpriz bir şekilde çalıştı. 353 süper bi şey, çekim gücü benim eski 176 dan çok yüksek.
  • bugun tp link 3220 aldim.
    firmware'i update ettim.
    otomatik verdigi ayarlarla hicbir suretle girememistim.
    vinn programinda settinglere baktigimda
    apn: mgb
    numara: *99#
    ve ileri network ayarlarinda CHAP isaretli idi.
    aynen uyguladim ve vinn e 176 g ile guc bela baglandim ama 10 saniye sonra koptu. tp link 3220 acip kapattim gene baglandi ancak 8-10 saniye sonra gitti. arkadaslar, basaran bir arkadas adim adim anlatabilir mi su isi?
  • 3420 de ayar bu şekilde, faydası olursa..

TP-Link TL-MR3420
  • su makarna cozumunu bir de fotograflayarak koysan???
    buyuk iyilik edersin...
    selamlar:)
  • resim icin tesekkurler.
    ilginc bir olay tesbit ettim.
    son koptuktan sonra kizip yemege gittim, 20 dkka sonra dondugumde hayret mavi mavi yaniyordu.
    kopmadan gece ve sabaha kadar devam etti.
    bu sabah koptu gene, gittim kahvaltiya, dondum gene baglanmis.

simdi tahminim su.
    kanal secimi Auto birkinca 1 den baslayip...... yukari dogru teker teker deniyor.
    ust degerlerden bir tanesi tuttugunda baglanti kaliyor gibime geliyor.

bu yonde bir tecrubesi olan var mi acaba?
  • wifi yi kapatıp deneyin. sonuç olumlu olursa.
    1-2 metrelik usb uzatma kablosu ile 3g modemi router den biraz
    uzaklaştırın.
  • Ben bu markanın MR3040 modelini almayı düşünüyorum. Evin cam kenarına yakın yerinde 3G iyi çekiyor. Oraya yerleştireyim diyorum. Ancak bu modelde anten yok. Wireless'in yayılmasında sıkıntı olur mu diye kuskuluyum. Bu cihaz bataryalı taşınabilir bir cihaz. Bu nedenle çekim gücü az olabilir. O zaman benim işime yaramaz. Buradaki 3220 veya 3420 modelleri elektrik bağlantılı olduğu için cam kenarlarına koymak sıkıntı olur. 3040 modelini kullanan varsa çekim gücü hakkında yardımcı olabilir mi? Mesela yan odadan çeker mi?
  • Arkadaşlar bu modeme, mobil modem bağladığımız zaman, dmz ayarı yapmamıza olanak var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

3420 de direkt repeating yok zaten.
    Wifi settingsde enable wds işaretleyeceksin.
    Survery ile taratıp kaynak yayını seçip şifreyi gireceksin.

İki gündür uğraşıyorum teşekkür ederim. Çok faydası oldu. Sonunda bağlanabiliyorum.
  • Selamlar
    3420 router'a sahibim.
    avea jet modem mf 627 takınca hemen çalıştı. fakat kesilmeler oluyordu.(aveaya bağlı)
    turkcell vınn e3131 cs model aldım çalışmadı.
    apn: mgb
    yapınca kesintisiz çalışıyor. bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsari

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

3420 de direkt repeating yok zaten.
    Wifi settingsde enable wds işaretleyeceksin.
    Survery ile taratıp kaynak yayını seçip şifreyi gireceksin.

İki gündür uğraşıyorum teşekkür ederim. Çok faydası oldu. Sonunda bağlanabiliyorum.

rica ederim.
  • Arkadaşlar bir sorum olucak. Bendede TP-Link TL-MR3420 var, cihazı bir yıl boyunda 3g interneti dağıtmak için kullandım, fakat şimdi ttnet kablolu internetide dağıtmak istiyorum bu cihazda mümkünmüdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

Arkadaşlar bir sorum olucak. Bendede TP-Link TL-MR3420 var, cihazı bir yıl boyunda 3g interneti dağıtmak için kullandım, fakat şimdi ttnet kablolu internetide dağıtmak istiyorum bu cihazda mümkünmüdür?

mümkün
    adsl modemden gelen bir kabloyu wan portuna takın ayarlarını yapın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 1 Ocak 2013; 11:42:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

Arkadaşlar bir sorum olucak. Bendede TP-Link TL-MR3420 var, cihazı bir yıl boyunda 3g interneti dağıtmak için kullandım, fakat şimdi ttnet kablolu internetide dağıtmak istiyorum bu cihazda mümkünmüdür?

mümkün
    adsl modemden gelen bir kabloyu wan portuna takın ayarlarını yapın .

teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar
    Bende tplink tr mr 3420 aldım kullanım alanım modemden kablosuz olarak sinyalı alıp ev içinde dağıtmak.
    modem:airteas rt 206
    sinyali alıyorum fakat internete giremiyorum mana bir yardımcı olabilrimisinzi sinyal alınıyıyor herşey tama gözüküyor ama bir türlü internete bağlanmıyor
    şimdiden ilginize teşekkür edrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babahuseyin

Merhaba arkadaşlar
    Bende tplink tr mr 3420 aldım kullanım alanım modemden kablosuz olarak sinyalı alıp ev içinde dağıtmak.
    modem:airteas rt 206
    sinyali alıyorum fakat internete giremiyorum mana bir yardımcı olabilrimisinzi sinyal alınıyıyor herşey tama gözüküyor ama bir türlü internete bağlanmıyor
    şimdiden ilginize teşekkür edrim.

3420'ye kablosuz olarak bağlanıyorsan;
    Wireless/Wireless Settings/
    "Enable Wireless Router Radio" işaretle ve "Enable WDS Bridging" seçeneğini işaretleyip; 3420'ye kablolu olarak bağlanıyorsan sadece "Enable WDTS Bridging" işaretleyip yukarıda "utkanizmit" arkadaşımızın söylediklerini yaparsan sorunun kalmaz. "Save" ve "reboot" yapmayı unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsari -- 2 Ocak 2013; 19:50:18 >

• merhaba arakadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim
    orada yazılan herşeyi yaptım ama bir türlkü bağlanamıyorum
    Herşey tamam gibi gözüküyor ama internet erişimini alamıyorum anten gücü 6 ila 16 desibel arası değişiyor acaba sinyal mı zayıf geliyor
    airteas modem bağlanmaya izin mi vermiyor bilemiyorum
    cihaz modemden gelen sinyali görüyor enable vds yi işaretlediğimde ve tarttığmda kullanıcı adın vs otomatik algılıyor şifreyi girip kaydettikten sonra routeri yeniden başlatıyorum ama internet erişimine izin vermiyor ne yaptımsa olmıyor yardıcı olursanız çok sevineceğim ilginize teşekkür ederim
  • tplink 3420 için avea mf190 bin dosyası var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.